Jump to content
Dogomania

Wymioty najpierw żółcią teraz krwią pomoc!!!!!!!!!


liam

Recommended Posts

:placz: Borys to 2 letnii yorkshire terrier od 2 dni wymiotuje żółcia prawie nie pije nie je dzisiaj zaczoł zwracać z krwią jest osłabiony. Wiem, że wizyta u weta jest konieczna ale zastanwiam się co to może być ??

Link to comment
Share on other sites

martavantos - on choruje od dwóch dni, nie tygodni. Czytaj uważnie.

Wymioty żółcią to objaw jakiegoś poważnego zatrucia. Dochodzi do nich, kiedy w żołądku nie ma już treści pokarmowej, ale bodźce skurczowe są tak silne, że organizm nie przestaje wytwarzać odruchu wymiotnego. Niestety może to być wszystko - wirus, zatrucie bakteryjne (może pies zjadł coś na dworze), ciało obce (może coś połknął?).
Wymioty podbarwione krwią świadczą o tym, że śluzówka przewodu pokarmowego została poważnie uszkodzona (nie wykluczone, że w wyniku wymiotów sokami trawiennymi, które są w końcu żrące!)

Link to comment
Share on other sites

Yorki czesto maja problemy z przewodem pokarmowym. Jeden z moich bączków tez jest wrazliwcem, byle co wystarczy zeby podraznic i od razu wymioty. Tyle ze ja juz wiem co i jak, mam leki jesli cos sie dzieje, ale jesli wymioty trwałyby cały dzien to bym napewno była u veta, dwa dni to juz bardzo długo, tak maly pies szybko sie odwadnia, i jeszcze ta krew. na co tu czekac??? Natychmiast do veta.

A co do brania byle czego do pyszczka - mogl to zrobic nie swiadomie, np jakies wloski lub paproszki z podłogi mogly zostac nieswiadomie zjedzone z karma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='liam']:placz: Borys to 2 letnii yorkshire terrier od 2 dni wymiotuje żółcia prawie nie pije nie je dzisiaj zaczoł zwracać z krwią jest osłabiony. Wiem, że wizyta u weta jest konieczna ale zastanwiam się co to może być ??[/quote]

NATYCHMIAST do weta! Jesli nie pije powinien dostac kroplówkę. Potem koniecznie RTG z kontrastem, cokolwiek by tam nie twierdzili.
Mieliśmy taki przypadek z naszą gordonką (tyle że wymioty bez krwi..sama żółć). Połkneła kawałek gryzaka wielkości 10x10cm (zawijana kość ze skóry).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...