Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='Reyes']Podpisuje sie pod tym - szkoda tylko że robią problemy z powodu zmiany psa ale to juz nie wina regulaminu.[/quote]


akurat problemy z zamiana psów byly wczesniej takze, bo to czy prezenter moze zmienic psa zawsze decyduje sedzia- wiec nie ma co robic halo bo to naprawde nic nowego. Czasami takze bylam w takiej sytuacji ze nie moglam wyjsc z danym psem, a sedzia mimo to nie zgadzal sie na zamiane no i kropka.
Wedlug mnie dobre jest to ze zgloszenia sa przyjmowane wczesniej. W czechach i slowacji prezenter musi byc w katalogu. To bynajmniej uczy na przyszlosc wywiazywania sie z terminow zgloszen jak ktos juz chce sie prezentowac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z drugiej strony mowienie [QUOTE]Także jestem tego samego zdania... To jak "Walka z wiatrakami". Nie sądzę, żeby sie przejeli, że paru osobom sie nie podoba to i tamto i maja od razu coś z tym zrobić. A układy były i będa zawsze.[/QUOTE] tez nic nie zmieni, albo sie dziala tak zeby zadzialac i sie nie poddaje, albo sie od razu nastawia pesymistycznie. Jest wielu weteranow JH ktorym mysle ze los tego konkursu nie jest obojetny, a sa dzialaczami ZK. Takie osoby jak ja moga sie jedyne gdzieniegdzie podpisac, bo nie sa jakimis powszechnie znanymi osobami - ale inne osoby czemu nie... Dla mnie juz nie, ale wiem ze dla niektorych ten konkurs jest bardzo wazny - i dobrze bo ma sens, ale trzeba o niektore rzeczy walczyc... :)

Link to comment
Share on other sites

ja nie mowie ze dla mnie nie jest wazny, bo obecnie ucze nowe pokolenie MP i takze mam ich dobro na wzgledzie .
Tylko okreslcie sie co wy byscie chcieli zmienic? Osobe ktora sie zajmuje JH? Regulamin czy co?

Ja sie tu z niczim nie poddaje.. ale raczej chcialam was oswiecic jak sie zalatwia cos w ZK to najczesciej z miernym skutkiem.

W kazdym oddziale powinna byc osoba zajmują sie sekcja MP, mozecie sobie zbierac podpisy w kazdym oddziale, ale powiedzcie szczerze ile osob w ZG bedzie sie przejmowalo słowami młodych osob? Niestety w kynologii dobrze wiemy ze młodzi nie maja siły duzej przebicia.

Link to comment
Share on other sites

W nowym regulaminie nie podoba mi się jedna rzecz. Ja na przykład zawsze (na wystawie) pożyczam psy, więc zgłaszając się przed wystawą trudno powiedzieć z kim wystąpię (ja nie mam najgorzej, bo mam psa z rodowodem i mogę się z nim zgłosić, a później próbować na wystawie zamienić psa na tego pożyczonego), ale z kim ma sie zgłosić osoba, która nie ma psa z rodowodem??? :???:

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tylko psy']W nowym regulaminie nie podoba mi się jedna rzecz. Ja na przykład zawsze (na wystawie) pożyczam psy, więc zgłaszając się przed wystawą trudno powiedzieć z kim wystąpię (ja nie mam najgorzej, bo mam psa z rodowodem i mogę się z nim zgłosić, a później próbować na wystawie zamienić psa na tego pożyczonego), ale z kim ma sie zgłosić osoba, która nie ma psa z rodowodem??? :???: [quote]

Zgadzam się mi osobiscie tez sie to bardzo nie podoba w nowym regulaminie :shake:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie Junior Handlerzy będą musieli szybciej sobie "rezerwować" psy od hodowców, bądź właścicieli z psami rodowodowymi. Ja tak zawsze robię, tylko raz mi nie wyszło i musiałam zmienić psa ponieważ tamten był oceniany. Naszczęście teraz jest tak że organizatorzy muszą ustalić tak czas, aby zdąrzono ocenić dane psy na ringu. Najlepsze wyjście to przy konkuręcjach finałowych zacząć eliminacjwe, gdy wszystkie psy są ocenione :) Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Nie od razu Krakow zbudowano... ;)[/quote]


no jasne ze nie odrazu, ale mysle ze nie mozna porownac Krakowa akurat do ZK;)
Jezeli bedzie potrzebne moje zdanie (podpis) w sprawie z ktora jak najbardziej sie zgodze to mozecie na mnie liczyc.Oczywiscie ze tak tego nie oleje.


Ale jak pisalam z tym zgloszeniem z danym psem. Ogolnie to tak bylo juz wczesniej- jedyne co mozna bylo zglaszac sie na wystawie i zawsze decyzja o zmianie psa, czy to jak prezenter zglaszal sie wczesniej z danym psem do katalogu czy dopiero na wystawie pozostala w kwestii wylacznie sedziego i to on musial wydac zgode. Obecnie jedynie jest to zawarte w regulaminie. Czyli tylko w teorii sie zmienilo a w praktyce nie.

Mysle ze to juz jest problem podejscia sedziego do dzieci bo mysle ze w tych dwoch ogniwach powinno byc wzajemne porozumienie i co wazne wyrozumialosc. Tym bardziej ze zglaszajac sie z danym psem moze wyniknac zmiana w obsadzie sedziowskiej chociazby i dzieki temu rasa ktora np miala byc sedziowana sama na ringu jest dokoptowana pod ocene innego arbitra. Czesto np. pogoda takze nie pozwala na wystartowanie z dana rasa, no bo kto normalny by ciagnal np. pieknego shih tzu w dlugim, zadbanym wlosie po mokrej trawie a do tego gdy leje sie deszcz z nieba. Nie kazdy wlasciciel zgodzi sie na takie cos- a jak wlasnie pisaliscie ( z reszta sama przez prawie caly okres mmoich startow w konkursie) startowalam wylacznie z psami pozyczanymi bo swojego takiego nie posiadalam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Dokladnie to co pisze :] Trzeba reprezętować jakiś oddział - ale ja zapomniałam tego dopisać a i tak mnie do katowic przyjeli... choć w sumie to od nich jestem to nie trudno looknąć
Ps. Pati zagadaj do mnie na gg bo straciłam liste:(

Link to comment
Share on other sites

Oj a wogole to od kiedy ktos sie w naszym kraju stosuje i przejmuje regulaminami... Mi nigdy na mysl nie przyszlo zeby w zgloszeniu podawac oddzial ZK i zglaszajac sie chociazby do Katowic (niestety nie dojade) podalam tylko naistoniejsze dane i nikogo nie obchodzil moj oddzial... ;) I mysle ze wiele punktow regulaminu nie bedzie przestrzegane - jak zawsze

I Pati - nie "pisze" a "jest napisane", sorr ale razi mnie to wyjatkowo

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='paulinka13']tak jakby ja nie jestem zarejestrowana w związku...ani ja ani moi rodzice/siostra/babcia czy ktokolwiek...[/quote]
Rejestracja to 40-pare zeta i co roku składka 33 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia i kropki'][B]International Junior[/B] [B]Handling Winner 2007 - Adell Brancevich (Łotwa)[/B]
[IMG]http://www.thekennelclub.org.uk/download/2789/Int-Jun-Handler-Winner-3.jpg[/IMG][/quote]


oooo Adell wygrala.. jak super:) Dziewczyna ma naprawde kawał talentu godny pozazdroszczenia:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...