Jump to content
Dogomania

LUCJAN vel TEDDY kaukaz-trzyłapek już od trzech lat jest szczęśliwy


monic jabłuszko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://i52.tinypic.com/28qx641.jpg[/IMG]

Psiak od początku czerwca przebywa w domu tymczasowym na terenie działki leśnej. Mieszka w dużym kojcu specjalnie dla niego zrobionym w którym ma ogromną budę. Codziennie wychodzi na spacery i ma możliwość swobodnego spacerowania po działce. Niestety jest agresywny wobec swoich współtowarzyszy - dwóch leonbergerów nad którymi chce dominować stąd potrzeba utworzenia kojca. Teddy obecnie Lucjan jest pogodnym i radosnym psem, który jako kaukaz świetnie sprawdza się w roli psa stróżującego. Szczeka na wszystkich i wszystko co porusza się poza ogrodzeniem działki, jest bardzo czujny. Wykazuje ogromną cierpliwość i pozwala na wszystkie zabiegi jakie trzeba przy nim wykonywać począwszy od czyszczenia uszu, oczu,zmian opatrunków na łapie. Dopisuje mu apetyt. Kondycyjnie psiak jest w dobrej formie mimo problemów z łapą porusza się bardzo sprawnie, czasami nawet biega. No właśnie łapa... wszyscy o nią pytają. Niestety nie ma tu dobrych wieści. W środę byliśmy u dr który leczy Lucjana od czasu wypadku. Nerwy w łapie są przerwane tak, że psiak nie czuje tej łapy i traktuje ją jako coś obcego. Potrafi cały czas ją lizać aż do krwi, powyrywał sobie z niej futro. Pomimo codziennej zmiany opatrunków, leczenia i bandażowania walka o tę łapę przypomina walkę z wiatrakami gdyż Lucjan cały czas skutecznie wszystko sobie sam zrywa - ten problem był już za czasu jego pobytu w schronisku. Lekarz nie widzi możliwości na przywrócenie w łapie czucia i zrobienia jej na nowo sprawną. Wyklucza także akupunkturę. Jedynym rozwiązaniem jego zdaniem jest jej amputacja - psiak musi nauczyć się żyć jako trzyłapek. Na razie jeszcze czekamy na podjęcie ostatecznej decyzji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monic jabłuszko']Psiak od początku czerwca przebywa w domu tymczasowym na terenie działki leśnej. Mieszka w dużym kojcu specjalnie dla niego zrobionym w którym ma ogromną budę. Codziennie wychodzi na spacery i ma możliwość swobodnego spacerowania po działce. Niestety jest agresywny wobec swoich współtowarzyszy - dwóch leonbergerów nad którymi chce dominować stąd potrzeba utworzenia kojca. Teddy obecnie Lucjan jest pogodnym i radosnym psem, który jako kaukaz świetnie sprawdza się w roli psa stróżującego. Szczeka na wszystkich i wszystko co porusza się poza ogrodzeniem działki, jest bardzo czujny. Wykazuje ogromną cierpliwość i pozwala na wszystkie zabiegi jakie trzeba przy nim wykonywać począwszy od czyszczenia uszu, oczu,zmian opatrunków na łapie. Dopisuje mu apetyt. Kondycyjnie psiak jest w dobrej formie mimo problemów z łapą porusza się bardzo sprawnie, czasami nawet biega. No właśnie łapa... wszyscy o nią pytają. Niestety nie ma tu dobrych wieści. W środę byliśmy u dr który leczy Lucjana od czasu wypadku. Nerwy w łapie są przerwane tak, że psiak nie czuje tej łapy i traktuje ją jako coś obcego. Potrafi cały czas ją lizać aż do krwi, powyrywał sobie z niej futro. Pomimo codziennej zmiany opatrunków, leczenia i bandażowania walka o tę łapę przypomina walkę z wiatrakami gdyż Lucjan cały czas skutecznie wszystko sobie sam zrywa - ten problem był już za czasu jego pobytu w schronisku. Lekarz nie widzi możliwości na przywrócenie w łapie czucia i zrobienia jej na nowo sprawną. Wyklucza także akupunkturę. Jedynym rozwiązaniem jego zdaniem jest jej amputacja - psiak musi nauczyć się żyć jako trzyłapek. Na razie jeszcze czekamy na podjęcie ostatecznej decyzji...[/QUOTE]
Super ,że Teddy ma DT :)
Szkoda tej łapinki ,ale jeśli ma to być ostateczne rozwiązanie to trzeba wykonać amputacje :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='monic jabłuszko'][IMG]http://i52tinypic.com/fa98hk.gif[/IMG][IMG]http://i52.tinypic.com/fa98hk.gif[/IMG]


Oto domek Lucjana.Pies ma zmienione imię, gdyż na swoje poprzednie zupełnie nie reagował.Ale przecież nie imię jest najważniejsze.Najważniejsze,że psiak jest teraz szczęśliwy![/QUOTE]

no ba! :))
a przy okazji spytam czy na Lucka reaguje? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najlepiej reaguje na Lucjana chociaż po tych kilku miesiącach, zdrobnienia pochodzące od jego imienia wywołują podobny efekt- psiak słysząc je przyczłapuje ochoczo i radośnie ogonkuje. Jest strasznym pieszczochem, uwielbia drapanie uszek, wtedy tak głośno mruczy i wzdycha. No i uwielbia smakołyki - bez znaczenia co dostanie połyka wszystko w całości nawet przez chwilę się nie delektując. Jak na psiaka z tym stanem łapy jest naprawdę silny - ostatni wyczyn Lucjana to rzucenie się całym ciężarem ciała na przesuwną bramę szer.tylko 3,5 m, wprawienie jej w ruch, opuszczenie terenu posesji i udanie się na spacer. Widząc to nie wierzyłam własnym oczom i natychmiast pognałam za nim. Stojąca za płotem kobieta była zszokowana, gdy zobaczyła :crazyeye: tak malutkiego pieska, który radośnie wyturlał się, całkowicie ją zignorował i poszedł w znajome krzaczki. Z miśkiem naprawdę nie można się nudzić, ale trzeba go też porządnie pilnować bo goni wszystkich i wszystko co porusza się za płotem, na drzewach, a czasami w powietrzu. Jest naczelnym stróżem posesji co widać bardzo mu odpowiada.:mad::x



Portrecik Miśka Lucjana

[IMG]http://i53.tinypic.com/2klzl2.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

PIĘKNY Z NIEGO PSIAK!
Martwi mnie nieco ta diagnoza- amputacja łapki.Wiem,że Lucek sobie z tym poradzi,ale mam też pełnię świadomości,że mając nawet 4 łapy już jest obciążony zagrożeniem szybkiej niesprawności tych łapek(cóż,masa robi swoje i to częsta przypadłość u wielkopsów),a jak będzie ciężar nosił na 3 łapkach nastapi to niestety szybciej.Niestety,czasami bywają sytuacje,gdy trzeba podejmować ostateczne decyzje.Trzymam jednak bardzo mocno kciuki,by jednak wydarzyło się coś,co tę konieczność odsunie.BARDZO MOCNO!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Niestety ostateczna decyzja została podjęta i psiak jest teraz po amputacji łapy. Cały swój ciężar nosi teraz na 3 łapkach. Jest naprawdę bardzo dzielnym psem.
Serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną Lucjanowi składam p.Dyrektor łódzkiego Schroniska dla Zwierząt - Bogumile Skowrońskiej -Wereckiej.
Zuzlikowa wielkie dzięki za wielką wiarę.

Lucjan trzyłapek

[IMG]http://i54.tinypic.com/242ty1c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U Lucjana wszystko w porządku. Jak to miło, że ktoś odwiedził go chociaż wirtualnie.

Psiak dzielnie zniósł amputację łapy. Doszedł do siebie dosyć szybko, podejrzewam, że za sprawą dobrej kondycji psychicznej w jakiej był. Dzielnie zniósł rekonwalescencję po zabiegu. Poza amputacją miał jeszcze wycięty guz wielkości śliwki na udzie i usuniętą zmianę skórną która nie chciała się goić. Po zabiegu nie miał sporej ilości futra, zyskał za to trzy duże szwy. Chodził w niebieskim śpioszku, dzielnie znosił wszystkie zabiegi jakie trzeba było przy nim wykonywać. Każdego dnia próbował dreptać, każdego dnia widać było jak cieszy się życiem. Patrząc na niego, jak sobie radzi z przeciwnościami nie raz zakręciła mi się łza w oku, że jest taki dzielny, tak o siebie walczy. Dziś pomyka czasami jak wariat, aż trudno uwierzyć, że trzyłapek potrafi tak pędzić. Nie można mu tego zabronić ale trzeba go przy tym pilnować.
Nadal goni i szczeka na wszystko i wszystkich. Goni moje dwa leonbergery, które pomimo że są dwa i są tak samo duże jak on nie robią na nim wrażenia. W tym stadzie dowodzi Lucjan.
Cieszy mnie fakt, że pomimo braku tej łapki psiak tak dobrze sobie radzi. Całe jego wielkie ciałko spoczywa teraz na trzech pozostałych, które są na wagę złota. U każdego wielkopsa bardzo ważne są stawy, zwłaszcza u tak dużych ras i psów starszych. Właściwe funkcjonowanie stawów bezpośrednio warunkuje prawidłową ruchliwość zwierzęcia, a to z kolei oddziałuje nie tylko na jego aktywność, ale także na codzienne, podstawowe czynności życiowe zwierzęcia jak np. pokonywanie przeszkód. Dotyczy to wszystkich psów bez względu na wiek, jednak u większych i starszych zwierząt staje się to niezwykle ważne. Ważne jest to w przypadku Lucjana, który do końca życia musi zażywać preparaty wspomagające stawy zwłaszcza jako trzyłapek.
Lekarz zalecił stosowanie u miśka ARTHROFLEXU począwszy od rekonwalescencji po zabiegu. Niestety posiadając trzy wielkopsy nie starcza mi na wszystkie preparaty kasy. Staram się dbać o niego jak mogę najlepiej. Dostaje karmę z glukozaminą, witaminy, gardziele,warzywa, płatki. Zimą w nocy psiak śpi w garażu bo nie chce spać w swojej budzie - woli leżeć na śniegu. Jak obliczyłam miesięcznie moje psiaki i Lucek pochłaniają ok. 70 kg karmy. Jego pobyt na DT nie jest przez nikogo finansowany, kojec zrobiłam dla niego sama, budę zrobił mój partner, robimy to z własnej nieprzymuszonej woli. Nigdy nie prosiłam o taką pomoc robię to jednak dla Lucjana aby jak najdłużej był zdrowy.

[B]Wszystkich którzy chcieliby pomóc i mają na to ochotę proszę o deklaracje i wsparcie na zakup dużej butli ARTHROFLEXU.
[/B]
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w tej sprawie. Kiedyś w pewien wieczorny,grudniowy dzień zobaczyłam Lucka po raz pierwszy po wypadku jak potrącił go pędzący kierowca i tak diametralnie zmienił mu życie. Nie mogłam o psiaku zapomnieć... dlatego jest tu u mnie, dlatego o niego walczę. Wiem, że w pewnych kwestiach sam sobie nie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Mamy wielką butlę [B]arthroflexu![/B] Podarowała ją dla Lucjana CoolCaty. To wspaniały prezent dla miśka na jego stawy. Rozpoczęliśmy kurację i codziennie psiak dostaje syrop. Strasznie mnie to ucieszyło, że można mu pomóc. Jestem ogromnie wdzięczna za ten prezent jaki CoolCaty nam podarowała. Dziękujemy razem z Lucjanem stokrotnie!!! :multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...