Jump to content
Dogomania

MASTER i TORO- czyli mistrz i jego byk


madziasto4

Recommended Posts

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • madziasto4

    6165

  • Kasia

    1742

  • Anusia & Alutka

    1401

  • Pegaza

    965

[quote name='tigrunia']O kurcze :loveu: Opowiadaj :loveu:[/QUOTE]
Nie, nie, spokojnie i bez ekscytacji- to nie psy, ani żadne inne czterołapy :eviltong:

O proszę, zamiast opowiadania ;) 5 października stało jeszcze puste ;)
[IMG]http://i819.photobucket.com/albums/zz113/m104/IMG_9984.jpg[/IMG]

A tak mój własny, osobisty pies pomagał mi w sadzeniu roślin :diabloti:
[IMG]http://i819.photobucket.com/albums/zz113/m104/IMG_9973.jpg[/IMG]

[IMG]http://i819.photobucket.com/albums/zz113/m104/IMG_9974.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']A gdzie to jest "gdzie indziej"? :diabloti:

Jeszcze nikt nie zamieszkuje, bo dopiero 3 dni temu akwarium ruszyło. Musi sobie postać woda ze 3 tygodnie, żeby dojrzeć.[/quote]
Nie można mówić :oops: :evil_lol: [COLOR=PaleTurquoise](małpy pamiętam jak mi nie chciałyście powiedzieć :angryy::mad: :evil_lol: )[/COLOR]

O kurcze - tak długo? A co planujesz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Nie można mówić :oops: :evil_lol: [COLOR=PaleTurquoise](małpy pamiętam jak mi nie chciałyście powiedzieć :angryy::mad: :evil_lol: )[/COLOR]

O kurcze - tak długo? A co planujesz ?[/QUOTE]
My nie chciałyśmy?? Nie przypominam sobie :evil_lol:

Nie ma co się spieszyć, lepiej dłużej, niż krócej.
Planuję ławicę razbory, kosiarki, prętniki, sumiki szkliste i krewetki- 2 rodzaje.

[quote name='Viky i Ja']Witamy serdecznie :loveu:dawno nas tu nie było, ale za to jaką miałam porcję tych cudnych fotek do obejrzenia :lol::lol::lol:. Uwielbiam je oglądać:loveu:. Jestem Twoją fanką, ale to już chyba pisałam :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]
Ojej dzięki :oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']My nie chciałyśmy?? Nie przypominam sobie :evil_lol:

Nie ma co się spieszyć, lepiej dłużej, niż krócej.
Planuję ławicę razbory, kosiarki, prętniki, sumiki szkliste i krewetki- 2 rodzaje.
[/quote]
:mad:

No pewnie .. ale zazdroszczę :eviltong:
Fajnie :loveu: K (Iberia) miała jedno akwarium z samymi krewetkami ale z tego co mi się kojarzy to już ich ni ma :-(

Link to comment
Share on other sites

Tak się wkręciłam w tę akwarystykę, że hej! :evil_lol:
I to wszystko w przeciągu kilku dni :lol:

Akwarium pięknie wygląda takie podświetlone, zwłaszcza wieczorem :loveu:
Jeszcze rybek nie ma, same roślinki, a ja już się lubię na nie gapic. :lol:


Samo krewetkarium też fajne :)

[B]dzasta[/B], ooo, a teraz też macie akwarium? Nie wiedzialam :) Ile litrow?

Fidlasta, jak ich podnoszę, żeby pokazać akwarium, to się interesują co to tam jest (roslinki), ale sami z podlogi nie zwracaja uwagi. Mimo, że zbiornik stoi nisko raczej, to znaczy na takiej standardowej szafce pod akwarium.

Link to comment
Share on other sites

mój Tomek też od jakiegoś czasu wspomina coś o akwarium - tak niby chodem - (kiedyś za kawalera miał takie wielkie...) tylko, że ja nie bardzo mam gdzie je ustawić...no chyba że po remoncie pokoju dopiero jak kupimy nowe meble bo teraz to nie ma gdzie...

ile litrów ma to Twoje?
[COLOR="PaleTurquoise"]można wiedzieć ile Cie to kosztowało z roślinkami...?[/COLOR] :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']mój Tomek też od jakiegoś czasu wspomina coś o akwarium - tak niby chodem - (kiedyś za kawalera miał takie wielkie...) tylko, że ja nie bardzo mam gdzie je ustawić...no chyba że po remoncie pokoju dopiero jak kupimy nowe meble bo teraz to nie ma gdzie...

ile litrów ma to Twoje?
[COLOR="PaleTurquoise"]można wiedzieć ile Cie to kosztowało z roślinkami...?[/COLOR] :roll:[/QUOTE]
Uważaj Fidlasta, to zaraźliwe i nie da się leczyć! :evil_lol:
Ale super sprawa, wiesz jak uspokaja! :loveu:

Ja na samym początku- no to znaczy jakiś tydzień temu :evil_lol: - myślałam o takim około 100 litrów. Potem myslałam o 112l, potem 126l, no ale 140l ma niewiele większe wymiary, potem 160l, bo tylko w górę ma więcej cm. No i w końcu mam 200 litrów akwarium :evil_lol:

Musiałam kupić specjalną szafkę przystosowaną do takiego ciężaru- więc dodatkowy wydatek 300zł.
Cały ten osprzęt- filtr, grzałka i reszta wyposażenia, która jest potrzebna do startu akwarium, to tak przeciętnie wyjchodzi 1000zł z kawałkiem.
Rośliny na allegro można od ludzi kupić, tanio.

To jeszcze zależy jak duże akwarium i jakiej jakości oświetlenie, podłoże, filtr itd.

Ja wolałam kupić raz, a dobrze, bo po co poźniej zmieniać i dwa razy wydawać pieniądze...
Dlatego mnie to wyniosło ponad 2000...

Musiałabyś najpierw wiedzieć jak duże akwarium się interesuje :) To zależy jeszcze jak kto podchodzi do kwestii akwarystyki- tylko po to, żeby rybki pływały i miały to co im niezbędne, czy raczej traktowanie tego jako hobby- ja właśnie tak to traktuje, i zdecydowałam się na to, co lepsze- lepsze oświetlenie, lepsze podłoże, a jak lepsze, to i droższe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']

[B]dzasta[/B], ooo, a teraz też macie akwarium? Nie wiedzialam :) Ile litrow?
[/quote]


Ano mamy mamy nawet czasem w mojej galerii pojawiają się jakieś zdjęcia tych potforów morskich. Ja mam akwarium nie całe 100 litrów hexagram na zamówienie. Ale akwarystyka wciąga oj wciąga. A nst mamy w planie powyżej 300 litrów ale to już chyba w nowym domku gdzie mamy zamiar specjalny podest wybetobnować i obłożyć kamieniem w tym celu :D
A to akwarium co teraz mamy będzie krewetkarium plus dużo roślin bo aktualnie nasze rybki krewetki mają na raz chaps i po krewetce ale w sumie wszystkie to drapieżniki. A dla ciekawostki powiem że mamy słodkowodne kolcobrzuszki czyli rozdymki :)

[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/3362353/31/other/std/c4fc6409c1.jpeg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...