Jump to content
Dogomania

Elf i Erka znalazły wspaniałych opiekunów/ podziękowania dla DIF za opiekę


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 742
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mamy ogromną nadzieję, że się Wam spodoba książka :)
Jeśli chcecie, możecie przeczytać profesjonalną recenzję, jest napisana z takim "błyskiem" i humorem, że kwiczałem :D
[URL]http://tu-czytam.blogspot.com/2012/05/marcin-paasz-sposob-na-elfa.html[/URL]

A my jedziemy w sobotę do Biestrzykowa, gdzie ja nacieszę się Rodziną, a Elf nacieszy się.. ERKĄ!! :D
Zostajemy do niedzieli.

PS. Erka ma jeszcze piękniejsze oczy, niż Elf... no ale to dziewczyna w końcu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinPe']Mamy ogromną nadzieję, że się Wam spodoba książka :)
Jeśli chcecie, możecie przeczytać profesjonalną recenzję, jest napisana z takim "błyskiem" i humorem, że kwiczałem :D
[URL]http://tu-czytam.blogspot.com/2012/05/marcin-paasz-sposob-na-elfa.html[/URL]:)[/QUOTE]

Książka dostępna w EMPIK, a recenzja rewelacyjna:)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj akurat zaszłam do matrasa, i akurat wczoraj przywieźli ksiązkę. Jeszcze na półki nie zdążyli wyłożyć. Kupiłam. Przeczytałam. Czytałam jeszcze w galerii. :) Super, mega opowiadanie, które powinno być obowiązkową lekturą szkolną. Troszkę łez, troszkę uśmiechu....pełny wachlarz emocji.....:) Dziś książkę przekazałam synowi chrzestnemu. Teraz on będzie czytał.

Gorąco polecam. Czekam na dalsze częsci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilith27']Wczoraj akurat zaszłam do matrasa, i akurat wczoraj przywieźli ksiązkę. Jeszcze na półki nie zdążyli wyłożyć. Kupiłam. Przeczytałam. Czytałam jeszcze w galerii. :) Super, mega opowiadanie, które powinno być obowiązkową lekturą szkolną. Troszkę łez, troszkę uśmiechu....pełny wachlarz emocji.....:) Dziś książkę przekazałam synowi chrzestnemu. Teraz on będzie czytał.

Gorąco polecam. Czekam na dalsze częsci.[/QUOTE]


O, mamo.. dziękujemy!!
jeden się śmieje, drugi merda :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meldujemy się z Elfem po kolejnej przerwie :)
Dwa lata już minęły, od kiedy ja jestem jego, a on mój.. trudno uwierzyć!! Wyrósł na dzielnego, mądrego psa - a niedługo być może będzie miał w domu psią towarzyszkę ;) Ale na razie ciiii.. żeby nie zapeszyć!
Zawiadamiamy również, że literackie przygody Elfa i jego siostry Erki będą miały swój ciąg dalszy :) Gotowa jest już druga książka, po wakacjach się ukaże! Pierwsza zebrała dużo recenzji zwracających uwagę na to, co najważniejsze: że uświadamia ludziom pewne rzeczy:


"Właśnie za takie podejście, do tak poważnej sprawy jak adopcje schroniskowe, poczułam ogromną sympatię do samego Autora. Wielki szacunek! Szkoda, że jest tak mało osób, które martwią się losem bezdomnych zwierzaków, bo nie tylko o psy tu chodzi. Większość ludzi traktuje psa jak psa, a nie jak członka rodziny."

"Moi drodzy dorośli, przecież to książka dla dzieciaków, co więcej - książka z bardzo ważnym przesłaniem. Bo wśród śmiechów i chichotów Starsza zamyśliła się i stwierdziła, że następny pies po naszym długouchym Kulisiu będzie wzięty ze schroniska. OK. Niech co dziesiąta osoba, która przeczyta książkę "Sposób na elfa" weźmie psa ze schroniska. Będzie dobrze, no nie?"


Trzymajmy kciuki!! Niech powyższe słowa się sprawdzą, niech faktycznie co dziesiąta osoba... no właśnie :)


Ściskamy i merdamy!
m & E

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobry wieczór :)

Drodzy, od jesieni zaczynam cykl wykładów na dziecięcych uniwersytetach w Polsce. Tytuł - "P.I.E.S. - Praktyczny, Inteligentny Eliksir Szczęścia".

Będzie króciutki wstęp typu "jak to się zaczęło", czyli o historii psa u boku człowieka. Będzie o psach we współczesnym świecie, o ich potrzebach i konfrontacji tych potrzeb z oczekiwaniami ludzi. O problemach związanych z przemocą wobec zwierzaków. O schroniskach. O tym, że Pies to członek rodziny. Oraz o tym ogromnym szczęściu, jakie daje psi Przyjaciel.

W związku z tym przygotowuję małą prezentację, do wyświetlania podczas wykładów; i moja prośba: czy będę mógł wykorzystać parę fotek mojego Elfiska z czasów, gdy był jeszcze w schronisku? Są tutaj na wątku, ale nie wezmę bez pozwolenia.. :)

Ściskamy Was mocno!!
m&E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinPe']

Drodzy, od jesieni zaczynam cykl wykładów na dziecięcych uniwersytetach w Polsce. Tytuł - [B]"P.I.E.S. - Praktyczny, Inteligentny Eliksir Szczęścia".[/B]

[/QUOTE]

:)

[quote name='MarcinPe']



Będzie króciutki wstęp typu "jak to się zaczęło", czyli o historii psa u boku człowieka. Będzie o psach we współczesnym świecie, o ich potrzebach i konfrontacji tych potrzeb z oczekiwaniami ludzi. O problemach związanych z przemocą wobec zwierzaków. O schroniskach. O tym, że Pies to członek rodziny. Oraz o tym ogromnym szczęściu, jakie daje psi Przyjaciel.

[/QUOTE]

no i trochę też o koniecznej ostrożności, no....że nie wolno do nieznanych piesków bez opieki lub bez pozwolenia opiekuna podchodzić...:shake:


ps.
a właśnie zbiegiem okoliczności dziś dzwonili do mnie z Matrasa, że Ptaś i Miaugosia już czekają. Najpierw czytam ja, a potem synu chrzestny :)


a jakieś foty z ds-ów dostaniemy?

pozdrawiam

[quote name='jola_li']Jeżeli byś był zainteresowany, to zapraszam do skorzystania z takiej udźwiękowionej diaporamy:
[URL]http://www.4shared.com/file/yStznV_D/METAMORFOZY.html[/URL][/QUOTE]

były też kalendarze z metamorfozami tutaj do forum

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilith27']

no i trochę też o koniecznej ostrożności, no....że nie wolno do nieznanych piesków bez opieki lub bez pozwolenia opiekuna podchodzić...:shake:[/QUOTE]

Jest przewidziane w programie :)


[quote name='lilith27']a właśnie zbiegiem okoliczności dziś dzwonili do mnie z Matrasa, że Ptaś i Miaugosia już czekają. Najpierw czytam ja, a potem synu chrzestny :)[/QUOTE]

Dajcie koniecznie znać, czy/jak Wam się podobało! :)


[quote name='lilith27']a jakieś foty z ds-ów dostaniemy? [/QUOTE]

Gdy tylko będą - jasne, że tak! Tzn. mnóstwo fotek (aktualnych) Elfa jest na moich profilach na NK i Facebooku. Do Erki mam mniejszy dostęp, więc gdy tylko będą.. :)



No i ponawiam prośbę o zgodę na wykorzystanie paru fotek Elfa stąd, z forum..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarcinPe']




Dajcie koniecznie znać, czy/jak Wam się podobało! :)




No i ponawiam prośbę o zgodę na wykorzystanie paru fotek Elfa stąd, z forum..[/QUOTE]


Książka fajna. Pouczająca. Zabawna.

Zdjęcia to chyba DIF robiła. Więc Ona powinna się wypowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Moje są: ostatnie zdjęcie w pierwszym poście oraz wszystkie z postu 9, reszta faktycznie jest od DIF.[/QUOTE]

Tak mi się zdawało, że to Ty wstawiałaś fotki sprzed pobytu Elfa u DIF :) Ale pewien nie byłem, a czasu nie miałem by przedzierać się przez wcześniejsze strony.. :/ Pracy okropnie dużo. Ale trafiło się zlecenie od BARDZO dużej firmy którą każdy zna - zdaje się (tfu, tfu!!) że niedługo Elf będzie się z tej okazji Wolfsblutem zajadał :) A jako maniak, w każdym zleceniu, dla kogokolwiek, i tak przemycam coś o psach, o szacunku dla zwierząt, itp..
Teraz powinienem brać się za zupełnie inną książkę a marzę o tym, by pisać trzecią i czwartą o Elfie.
A wydawca na razie zabrania, sadysta.
:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/254/elf1u.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img254/7599/elf1u.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

A oto Elf w pełnej krasie :)
Fotka zrobiona dziś.
Bałem się, że po kastracji (wiosną 2011) roztyje się, nie daj Boże.. ale nie. Nie zmienił mu się temperament, służy mu karma z większą zawartością białka (tak do 30%), po ultra-wysokobiałkowych dostaje ADHD, więc nie dostanie Acany :D
Ostatnio jeden gostek na spacerze (miał na smyczy okropnie otłuszczonego, 3-letniego psiaka wielkości Elfa), spytał mnie ze zgrozą "A pan go w ogóle karmi...?!" Odparłem na to "Nooo, karmię, a nie przekarmiam..."
Myślę, że nie jest zbyt szczupły. Gdy przyjechał do mnie, ważył ciut ponad 16 kg. Teraz zmężniał, jest dorosły, ma 22 kg wagi i trzyma ją równo. Same mięśnie, plus odrobinka tłuszczyku :)
Ściskamy Was!!
m&E

Link to comment
Share on other sites

Czy ja dobrze widzę, że on ma na sobie kolczatkę?

Polecam ten artykuł:
[URL="http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/jak-dział-kolczatka"]http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/jak-dział-kolczatka

[/URL]i jeszcze:
[CENTER][B]... zabierz kolce z mojej szyi! [/B][/CENTER]


Boli. Zawsze boli. Kiedy coś ściska mi szyję, odwracam głowę i szukam, co mi ten ból sprawia. A tam tylko Ty, mój ukochany i jedyny Pan, trzymający smycz. Mówisz: "nie ciągnij!" i nie wyglądasz na zadowolonego. I nie rozumiem. Cieszyłem się na wspólny spacer, na zabawy, spotkanie z kolegami, a ledwo ruszyliśmy, znowu poczułem ten ból. I się zdenerwowałem, bo nie rozumiem, dlaczego tak...

Kolce. Kolczatka. Niby obroża, a jednak ja jej nie lubię. To ona zaciska się wokół mojej szyi. Czasem tak po prostu idziemy i coś poczuję. Albo zobaczę kumpla. Chcę się ucieszyć, instynkt działa niezawodnie i cały od razu mam ochotę pójść za tropem... A wtedy pojawia się ten ból. Teraz zaczynam się już denerwować, jak tylko mamy iść na spacer. Czy będzie bolało tak zawsze?

Moja skóra wcale nie jest tak gruba, na jaką wygląda. Jest cieńsza od ludzkiej. My, psy, mamy średnio 3 do 5 warstw. Ty możesz ich mieć nawet 15... Owiń sobie szyję szalikiem. Nie za grubo, bo mojej skóry jest mniej, choć z powodu futra wydaje się, że mam jej dużo więcej. Załóż kolczatkę. I zaciśnij.. raz. Dwa. Trzy...10, 15, 20... Liczyłeś, ile razy kolczatka zaciska się na mojej szyi w czasie jednego spaceru? A każde zaciśnięcie sprawia mi ból. Nie tylko fizyczny - psychicznie zaczynam się bać, bać tego bólu.

Dlaczego mi to robisz? Przecież ja cię kocham najmocniej na świecie, jesteśmy zawsze razem, tobie ufam, z tobą spędzam najwspanialsze chwile. Mój jedyny kochany Pan. A ty zakładasz mi kolczatkę... Spotykam kolegę z bloku - on takiej nie ma. Kawałek materiałowej obroży na szyi. Tłumaczę mu, ale on nie rozumie, nie zna kolczatki. To tak można? Dlaczego nie spróbujemy my, razem? Dlaczego wolisz, bym czuł ten ból? Pozwól mi zrozumieć, co robię źle, naucz mnie chodzić tak, aby spacer był przyjemnością dla nas obojga, a nie tylko dla ciebie. Bardzo bym chciał.

Ugryzłem dziś kolegę. Biegł ze mną po piłkę i na ostatnich metrach wyścigu wpadł na mnie, obaj się przewróciliśmy, przycisnął moją szyję do ziemi, wbijając kolce w szyję... Zabolało tak, że chwyciłem go zębami, broniąc się przed bólem. I już nie mam kolegi. Powiedziałeś, że więcej się z nim nie spotkamy, bo jestem agresywny... Po koledze została mi krwawa pamiątka na szyi - kolec wbił się w skórę...

Mijamy kolegów na spacerach. Już tylko mijamy. Pokazuję ci, że chcę się z nimi pobawić, że witam ich, bo się stęskniłem, ale ty wtedy skracasz smycz... i znowu wbijasz mi kolce.

Tak bardzo Cię kocham... i chciałbym cię zrozumieć... Żebyś mi zaufał, wyrzucił kolce i powiedział: dziś uczymy się chodzić spokojnie w obroży. Takie mam marzenie, codziennie zasypiam z myślą, że może jutro będzie ten dzień, że wyrzucisz to metalowe paskudztwo.
Szkoda, że taki dzień nie nadszedł.

Budzę Cię co rano merdając ogonem, liżąc po twarz i całym sobą mówię: zabierz kolce z mojej szyi! To boli...

[I]Aleksandra Maciejewska
Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA[/I]
[url]www.fundacjaprima.pl[/url]

Edited by esperanza
Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Czy ja dobrze widzę, że on ma na sobie kolczatkę?[/QUOTE]

Esperanzo droga, źle widzisz. To jest obroża zaciskowa :)
Metalowa, fakt, ale luźna. O ile, oczywiście, zębaty nie wpada akurat na pomysł by wyrwać komuś rękę :)

Edytuję post by wyjaśnić iż na co dzień, ze mną, Elf chodzi w szelkach. Ładnych, czerwonych :P
Gdy idziemy na spacer z moją mamą, zakładamy obrożę zaciskową. Mama jest drobnej postury i ma ponad 60 lat.

Swoją drogą tekst zamieszczony przez Ciebie powyżej jest bardzo wymowny i nie sposób się z nim nie zgodzić.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...