Jump to content
Dogomania

Mocno wypadająca i matowa sierść


MonikaGdynia

Recommended Posts

Pewnie kiepsko jadł i do tego stres schroniskowy.Przy normalnym żywieniu powinno się poprawić,a co do suplementowania to u każdego psa co innego działa.Dość dobry jest gammolen,sprawdziłam u swoich psów,w krótkim czasie-znaczna poprawa.Popatrz w sklepach internetowych np.w ,,Krakvecie",są tam też opinie osób które nabyły różne takie specyfiki.Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Siemię lniane najzwyklejsze. Kupuje się takie w ziarnach, łyżkę specyfiku zalewa przegotowaną wodą, kiedy napęcznieje przecedza choćby przez sitko (skorupki nie są trawione, lepiej ich więc pupilowi nie aplikować) lub przez gazę i podawać tak codziennie. Można z karmą, można np. małą strzykaweczką. Efekt jest rewelacyjny, zapewniam. Moja psizna choruje na nerki i też jej sierśc zmatowiała i leciała okrutnie, do tego koszmarny łupież. Teraz mimo choroby ma sierść tak gęstą, piękną i błyszczącą, że aż serce rośnie. Wiele specyfików zawiera w swoim składzie olej lniany, ja jednak konsekwentnie stosuję samo siemię - psizna jest wciąż na lekach i w miarę możności unikam dodatkowej chemii...
Siemię pomaga nie tylko na sierść, to tak przy okazji;-) Ważne jest, by go nie przedawkowywać, bo mogą wystąpić biegunki lub zaparcia - warto o tym pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim uważaj aby nie "przedobrzyć". Pieski ze stażem schroniskowym trzeba wprowadzać do normalności stopniowo przez co najmniej parę tygodni bo zbyt gwałtowna zmiana żywienia ( także ta "na lepsze") + obfitośc suplementów może spowodować niewydolność pokarmową ( biegunki, wymioty, wzdęcia...) . Jesli w tej chwili dasz dobrą karmę przynajmniej średniej klasy to JUŻ będzie dla psa znaczny skok w podaży wielu niezbędnych składników. I z pewnością to + pielegnacja sierści da widoczne efekty.
Pamietaj że kondycja skóry i siersci to także odzwierciedlenie kondycji całego organizmu a nawet stanu psychicznego - dlatego jeśli nie mamy do czynienia z pasozytami czy infekcją ( a to w wypadku adopcji warto sprawdzic) to sierść szczęsliwego już i zadbanego psiaka poprawi się sama.
Oczywiście za jakis czas można pomyslec o dodatkowych odżywkach, szczególnie, że wiosna na karku i lada moment zacznie się sezonowe linienie- "na sierść" to przede wszystkim te z kwasami omega 3 i 6, biotyną, cynkiem.
Jest tych preparatów całe mnóstwo a wybór zalezy tez od zasobności kieszeni bo to jak piszesz spory piesek.

Gammolen jako źródło kwasów omega jest bardzo dobry i wygodny w podawaniu choć trochę drogi. Można go zastąpić olejem lnianym tłoczonym na zimno ( do kupienia np. w sklepach ze zdrową zywnością albo dobrych spozywczych) i olejem z ogórecznika ( w aptece)
Z niedrogich preparatów wieloskładnikowych poprawiających kondycje skóry i sierści polecam DOLFOS w wersji "Beta karoten & biotyna" - poza biotyną , karotenem ładnie wybarwiającym włos zawiera także zestaw witamin i minerałów z dobrze przyswajalnym cynkiem włącznie. Ten preparat powinnas dostac bez problemu u weta bądź w dobrym zoologu
[url]http://www.dolfos.com.pl/index.php?id=products/p8&druk=y[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='MonikaGdynia']Mój piesek (owczarek niemiecki) został wzięty parę dni temu ze schroniska. Strasznie wypada mu sierść (garściami) i jest taka matowa, że szkoda gadać. Jaki jest najlepszy suplement na te dwie dolegliwości? Co polecacie?[/QUOTE]

Na sierśc w złym stanie bardzo dobry jest olej z łososia Fish4Dogs,stosuje się go raz dziennie,każdego dnia należy dodac go do jedzenia,na rezultaty nie trzeba długo czekac.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='taks']Przede wszystkim uważaj aby nie "przedobrzyć". Pieski ze stażem schroniskowym trzeba wprowadzać do normalności stopniowo przez co najmniej parę tygodni bo zbyt gwałtowna zmiana żywienia ( także ta "na lepsze") + obfitośc suplementów może spowodować niewydolność pokarmową ( biegunki, wymioty, wzdęcia...) . Jesli w tej chwili dasz dobrą karmę przynajmniej średniej klasy to JUŻ będzie dla psa znaczny ...[/QUOTE]

sugeruje to co "taks",

na początek lepiej poczekaj z suplementami i witaminami, lepiej zainwestuj w dobra karmę , niech się pies przestawi, może się okazać że przy dobrym żywieniu nie będzie potrzeby używania nic wiecej.

czesto nadmiar bywa gorszy od niedoboru....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tak będzie najlepiej. Najpierw odpowiednio odżywiać psinkę a dopiero później podać jakieś suplementy. Możesz spróbować [url=http://www.e-karma.pl/product-pol-528-Source-PLUS-.html] Source Plus [/url] - dla psa w każdymi wieku. Ale zacznij od prawidłowego odżywiania dobrą karmą. Później dobrze by było też skonsultować się z wetem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rzeczywiscie podstawa jest dobrze zbilansowana dieta dla twojego psa pod paroma wzgledami np,wiek,rasa,aktywnosc fizyczna.Czasami tak jest ze za stan skory i siersci odpowiada zywienie.Znajdz mu dobra Karme i dodatkowo polecam Omegan-dostepny w lecznicach weterynaryjnych.Za but.250 ml zapł.ok 30 zł .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja kupiłam dzisiaj Gammolen, mam nadzieję, że przyniesie skutek, bo pies tak strasznie linieje, że już wytrzymać nie można. Sierść wychodzi dosłownie garściami, wystarczy, że otrze się o nogi i już całe spodnie są w kłakach...aż tak nigdy nie było...
Szkoda tylko, że dla dużych psów nie jest to zbyt ekonomiczny preparat...Dufflowi muszę podawać 7 kapsułek dziennie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Duffel je obecnie suchą karmę Taste of the Wild, oprócz tego wcina różne śmierdziele, owoce, warzywa,od czasu do czasu jogurt naturalny lub kefir.[/QUOTE]

dieta wygląda według mnie OK.

skóra psa wygląda dobrze? długo je TOW? Poprawiło się coś po gammolenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']dieta wygląda według mnie OK.

skóra psa wygląda dobrze? długo je TOW? Poprawiło się coś po gammolenie?[/QUOTE]
Tak, ze skórą wszystko jest w porządku.
TOTW je od miesiąca, a Gammolen podaję dopiero kilka dni, więc jeszcze za wcześnie na jakieś efekty ;) Ale poczekamy, słyszałam o nim sporo dobrych opinii.
A póki co Duffla czeka fryzjer w najbliższym czasie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

właśnie zastanawiałam się nad gammolenem ale faktycznie, dla mojej bestii wychodzi dość drogo. Jeśli są efekty to pomyślę nad tym, co tam jest w składzie? Bo wiem, że coś z oleju lnianego. A co poza tym? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']właśnie zastanawiałam się nad gammolenem ale faktycznie, dla mojej bestii wychodzi dość drogo. Jeśli są efekty to pomyślę nad tym, co tam jest w składzie? Bo wiem, że coś z oleju lnianego. A co poza tym? :)[/QUOTE]
Olej lniany i olej z ogórecznika. Oba można kupić w butelkach, w większych ilościach - wychodzi taniej niż kapsułki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...