Jump to content
Dogomania

o regulaminie oraz o etyce na wystawach...


house_of_spirits

Recommended Posts

Wielce ,Szanowny gmk(wystawcy nie należy obrażać)
Z tobą to jak z muchomorem sromotnikowym -zerwany ,wyrzucony,rozkłada się z upływem czasu a jeszcze truje.Pozostawia nie po sobie niesmak (tak jak cały czas wciskasz wszyskim o klubówce),ale śmiertelnie zabija.
Nadmierność i pazerność w grzybobraniu jest ogromnie szkodliwa ,bardzo szybko można zgubić się w lesie ,a Tobie bardzo blisko do tego momentu.
Bór ciemny ,a droga do życzliwości daleka.Pozdrawiam.:placz: :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gmk']Niezależnie ile nieprawdziwych opinii tu wstawicie, chodzi mi o zasady i ich przestrzeganie.Wtedy nie będzie takiego niesmaku jak po Klubowej w NDM.

pozdrawiam Grażyna[/quote]

[B]gmk!:p [/B]Nie pisz tu o zasadach i ich przestrzeganiu!Nie Tobie o tym pisać!Czytałam dużo Twoich wypowiedzi /w baskowym topiku między innymi /,mieszasz,intrygujesz,dosłownie "szukasz kości w mleku" i Tobie chodzi o zasady???Chyba sama je ustalasz,mam wrażenie ....:cool3:
[B]Kończ Waszć to pisanie,wstydu sobie oszczędź i niesmaku,który zostawiasz po sobie!!!:diabloti: :angryy: [/B]

Link to comment
Share on other sites

przeczytałam pierwszy post i jestem w szoku o_O

moim skromnym zdaniem oczernianie kogoś z podaniem jego nazwiska na forum publicznym jest co najmniej niestosowne.. Tak się dziwnie składa że Pani Asia jest na dogomanii (i nie tylko ;) ) znana i szanowana, także nie wiem czy i dlaczego gmk sądził(a) że nagle się na Nią rzucimy za tak "niestosowny" czyn.. :shake: Nie widzę nic złego w wystawianiu psów w konkurencjach hodowlanych nie wystawiając ich w ringu do oceny- to chyba powinno ucieszyć ewentualną konkurencję, bo baski z przydomkiem Asiaczek są piękne i chyba nikt nie zaprzeczy ;) Nikt się tutaj nie wepchnął do konkurencji hodowlanej "na lewo", psy były zgłoszone, opłacone, więc w czym problem..? To czy właściciel będzie chciał swojego psa wystawić czy nie, to chyba jednak jego decyzja.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Piękne podziękowania dla wszystkich, którzy zabrali głos w niniejszym topiku. Szczególnie chcę podziękować tym, którzy mają dobrze opanowane obowiązujące Regulaminy i potrafią tę wiedzę przekazać innym. A to, czy "inni" chcą z tej wiedzy skorzystać, to już inna sprawa, prawda?
Do zobaczenia na następnych wystawach!:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

a ja dodam od siebie,ze na moja logike konkurencja na najlepsza grupe badz pare hodowlana jest zupelnie osobna konkurencja..Przeciez po konkurencjach na BOB etc wysylaja czlowieka na bisy(jesli wygra:evil_lol: ) a do pozostalych konkurencji zglasza sie dodatkowo psy-wiec gdzie tu naruszenie zasad???????
Asiaczek-zycze wiecej i wiecej sukcesow hodowlanych-masz przepiekne baski:loveu:

Link to comment
Share on other sites

wiecie co czytając ten topik przekonałam się, że w każdej rasie są takie gmk
i chyba nie ma czym się przejmować :lol:
A Asiaczkowi gratuluję jak najbardziej, bo chyba marzeniem każdego hodowcy jest stanąć na pudle jako najlepsza para hodowlana lub grupa hodowlana etc

Link to comment
Share on other sites

przykre jest jeszcze troszke to ze pani gmk procz swojej nienawisci do Asiaczka, przekazuja to na rozne sposoby innym, niewinnym osobkom, ktore nie znajac nawet Asi wiedza ze "Asiaczek jest be :) "

Zachowanie dla mnie bardzo nie fajne, a tacy duzi ludzie... ;) ;) ;) Nieraz to wszystko to naprawde prawdziwa dziecinada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']... ktore nie znajac nawet Asi wiedza ze "Asiaczek jest be :) "[/quote]

Agasia, myślę, że osoby, które czytają to forum i natknęły się na sympatyczne posty Asiaczka, same wyciągają wnioski i niekoniecznie od razu przyjmują za prawdę jakieś insynuacje. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Myślę że gdy -tak jak [B]Asiaczek[/B]- hodowca jest dobry, to niezależnie czy zna się jego osobiście i siedzi w temacie, czy nie, tego typu sprawa jest jasna. Asiaczka znam tylko z DGM, wirtualnie:cool3: , ale swoimi postami wystawiła sobie doskonałe świadectwo. Kultura, fachowość - to od razu widać nawet jak się kogoś nie zna osobiście i nie zna się na danej rasie. Podobnie widać, gdy ktoś na siłę chce innego pogrążyć....

Link to comment
Share on other sites

House of spirits! Ja w ogóle nie rozumiem, po co Ty takie rzeczy na forum internetowym wypisujesz. Czego oczekujesz? Mamy wytoczyć działa i wykierować w Asiaczka? Mamy w każdą rocznicę rzeczonej wystawy pikietować pod jej domem? Asiaczek ma się udać do Canossy? To przecież bez sensu.
Jeśli uważasz, że JAKIKOLWIEK wystawca naruszył regulamin wystaw, to zgłoś to tam gdzie trzeba. Skoro ma się tym zająć ktoś z ZK, to napisz do Klubu i do Zarządu Głównego pismo w tej sprawie. JEŚLI masz rację, to bądź pewna, że Prezydium Kolegium Sędziów jest władne unieważnić przyznane tytuły, co niejednokrotnie już czyniło.
Pisanie o takich sprawach na forum nie załatwia sprawy. Tylko powoduje niesmak. A nawet jeśli masz rację, to się to wszystko obraca przeciw Tobie, co widać wyraźnie.

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi że nie mogłam odpowiedzieć natychmiast na nieprawdziwe zarzuty krytykę i obraźliwe zdania pod moim i naszej hodowli adresem. Okazało się bowiem, że komuś tak bardzo zależało na uciszeniu mnie na kilka dni że posunął się do bezpośredniego ataku na komputer z którego korzystamy i stronę internetową którą prowadzimy.
Setkom osób które odwiedziły temat (w tym tym którzy do mnie napisali ) należy się wyjaśnienie. Nasza hodowla nie wystawia i długo jeszcze wystawiać nie będzie psów w konkurencjach hodowlanych, dlatego posadzenie o zawiść czy zazdrość jest bezpodstawne.
Popieramy jasność i jednoznaczność zasad obowiązujących wszystkich bez wyjątków.
Wściekły atak na mnie jest niczym innym jak dowodem na to ze dotknęliśmy czułego punktu.
Manifest Lutowy “Ja Klaudiusz” jest tego kolejnym dowodem i nie licuje z poważaniem jakim się hodowca cieszy wśród grona Dogomaniaków.
Atak Szorki, będącej współorganizatorem wystawy nie dziwi mnie w świetle ewidentnych błędów popełnionych na wystawie. Zastanawia tylko poziom tego ataku.


Podkreślam że jestem przeciw łamaniu prawa nawet w konkurencjach dodatkowych- hodowlanych, w ten sposób zawsze obniża się wartość uzyskanych tytułów.
Na szczęście w tym jak i wielu innych sprawach mam prawo do własnego zdania


Pozdrawiam
Grażyna

Link to comment
Share on other sites

GMK proponuje przeczytać posty jeszcze raz ze zrozumieniem (patrz moje posty - i wyjaśnienia regulaminowe - jesli bedziesz miala problemy z ich znalezieniem to daj znać przytoczę je po raz kolejny)
A nastepnie jesli będziesz miała nadal obawy o to czy regulmin został złamany czy też nie - propnuje zgłosić sie z tym problemem do organizacji (czytaj ZKwP) która powinna być tym bardziej zainteresowana - bo wydaje mi sie ze znawca regulaminów nie jesteś - więc daruj sobie te publiczne złośliwości w kierunku jednej osoby bo to nie miejsce do tego .

A tak apropo moze jakiś moderator zajął by sie tym topikiem.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zabrać głos jako osoba zupełnie nie związana z rasą, której ten temat dotyczy, ale za to jako prawnik. Całego zamieszania by nie było, gdyby regulamin wystaw posługiwał się bardziej precyzyjnym określeniem niż "pies wystawiany na danej wystawie", bądź wyjaśniał, co to określenie znaczy - czy wystarczy, że jest to pies [B]zgłoszony i opłacony[/B], czy też musi to być pies [B]oceniony przez sędziego w ringu[/B]. Czesi np. są bardziej precyzyjni i w regulaminach podają, że w konkurencjach finałowych mogą wziąć udział jedynie psy, które na danej wystawie zostały [B]ocenione przez sędziego w ringu[/B]. I nikt nie ma wątpliwości, co to oznacza.

Brak precyzji w sformułowaniach regulaminu może z jednej strony prowadzić do nadużyć, a z drugiej do takich sytuacji, jak w tym temacie - czyli odsądzania kogoś od czci i wiary za to, że postąpił według subiektywnej interpretacji nieostrego pojęcia. Subiektywnej w tym sensie, że własnej, i w tym sensie, że była to również interpretacja organizatora danej wystawy, a na innej wystawie ta subiektywna interpretacja organizatora mogłaby być inna i pies nie zostałby dopuszczony do konkurencji hodowlanych. Proponowałabym osobom odpowiedzialnym za tworzenie i zmianę regulaminów wystaw zastanowienie się nad bardziej precyzyjnymi sformułowaniami lub nad wyjaśnieniem ich znaczenia w tychże regulaminach. W przeciwnym razie nie zdziwię się, jeśli takie sytaucje będą się powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze zadziwiają mnie osoby którym chce się przegladać regulaminy, i przeznaczać czas na publiczne dysputy, tylko po to, aby komuś dopiec... Przejrzałam cały wątek i szczerze mówiąc nic nie rozumiem. A już najbardziej przyczyn dla których pani gmk jest tak wściekła, że Asiaczek nie wystawiła swych psów solo... Chyba powinna się cieszyć, bo miała mniejszą konkurencję (?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Pozwolę sobie zabrać głos jako osoba zupełnie nie związana z rasą, której ten temat dotyczy, ale za to jako prawnik. Całego zamieszania by nie było, gdyby regulamin wystaw posługiwał się bardziej precyzyjnym określeniem niż "pies wystawiany na danej wystawie", bądź wyjaśniał, co to określenie znaczy - czy wystarczy, że jest to pies [B]zgłoszony i opłacony[/B], czy też musi to być pies [B]oceniony przez sędziego w ringu[/B]. Czesi np. są bardziej precyzyjni i w regulaminach podają, że w konkurencjach finałowych mogą wziąć udział jedynie psy, które na danej wystawie zostały [B]ocenione przez sędziego w ringu[/B]. I nikt nie ma wątpliwości, co to oznacza.
[/quote]
Ale chyba nie było problemu z definicją, skoro w katalogu była inforamcja. "W konkurencji najlepsza hodowla, moga wziąć udział psy zgłoszone na wystawę...", a więc nie musimy doszukiwać się problemów z definicją wystawiany, skoro o tym nie ma tu mowy.

Jeśli zaś się tyczy regulaminu wystaw ZKWP, to fragment o konkurencjach finałowych brzmi:

[quote name='ZKWP'][SIZE=2][COLOR=#005633][U]B. Konkurencje dodatkowe

[/U]W ramach uatrakcyjnienia wystawy organizator może przeprowadzić również inne konkursy, jak np.:

1. „Najpiękniejsze Szczenię” - udział w wyborze biorą psy i suki, które na danej wystawie w klasie szczeniąt otrzymały ocenę „wybitnie obiecujący” oraz lokatę I.

2. „Najpiękniejszy Junior” - udział w wyborze biorą psy oraz suki, które na danej wystawie otrzymały tytuł „Zwycięzca Młodzieży”.

3. „Najpiękniejszy Weteran” - udział biorą psy i suki, które na danej wystawie w klasie weteranów otrzymały ocenę doskonałą oraz lokatę I.

4. „Najpiękniejszy Pies Ras Polskich” - udział w wyborze biorą psy i suki ras polskich, które na danej wystawie otrzymały tytuł „Zwycięzca Rasy”.

5. „Najlepsza Para Psów” - parę stanowi pies oraz suka tej samej rasy, będąca własnością jednego właściciela, wystawiane na danej wystawie.

[B]6. „Najlepsza Grupa Hodowlana” - grupę stanowią minimum 3 psy/suki jednej rasy, o tym samym przydomku hodowlanym. - nawet tu nie ma informacji, że mają to być psy ocenianie na wystawie. Powyżej jest.[/B]

7. „Najlepszy Młody Prezenter” według odrębnego regulaminu stanowiącego załącznik do niniejszego.[/COLOR][/SIZE][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...