Jump to content
Dogomania

Zdążyć na czas...! Pseudoschronisko, Umieralnia w Dobrocinie! Ponad 40 psów czeka..!


demi

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='demi']wiecie co, ja już nic nie wiem, od każdego mam kompletnie inne informacje, ale faktem jest ze psy dalej siedzą... Ile ich jest w sumie w tej chwili?
bo ja juz na prawde nic a nic nie rozumiem. a juz myslałam, ze to koniec...[/QUOTE]
to jeszcze dlugo nie bedzie koniec...jest 75 psow,nie liczac 4 szczeniakow,juz nie maja co jesc,pan S.podpisal gminom,ze ma zaplecze finansowe aby je karmic,a od wtorku zasypujemy go telefonami wlacznie z policja o zakup porcji rosolowych ale niestety zmienil w koncu numer...policja juz nie chce o nim slyszec ani przyjmowac chocby notatek,inni tez...ale psy cierpia

Link to comment
Share on other sites

jak nie załatwi się czegoś odgórnie , nie ma szans na zakończenie , sprawy utykają w sądach i prokuraturach , cięgnąsoię ,
a w takiej sprawie jak psy-sory , ale kogo to obchodzi żeby się tym zająć
dlatego musi być papier z żądaniem odpowiedzi co kto zrobił w sprawie a jak nie dlaczego nie

Link to comment
Share on other sites

dokladnie nie wiem,wiem ze to psy z Zarowa i Marcinowic,w urzedach tych mozna sie dowiedziec jaka ilosc,nigdzie ich nie dawala tylko on je bral tutaj.....wczoraj wiele osob probowalo sie skontaktowac z panem S.ale zmienil nr.tel...w koncu facet,ktory tu zostal wierzac jego obietnicom,ze bedzie mial jedzenie i papierosy,dodzwonil sie do firmy OLECH a ona powiedziala mu tak;POCALUJCIE WSZYSCY PANA S.W D..E I MNIE TEZ A JAK JESTESCIE GLODNI TO ZDYCHAJCIE RAZEM Z KUNDLAMI....jednak skontaktowala sie z nim,bo za kilka godzin przyjechal i dal im paczke ! papierosow na dwie osoby i dwa chleby...psom nic nie przywiozl,powiedzial,ze we wtorek...ale który? A w urzedach podpisal.ze stac go je zywic...A swoja droga pani hycel jest baardzo mila !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoskaGoska']a te psy się tam ciągle rozmnażają , ze wciąż są nowe szczylki[/QUOTE]
jak sie pojawiaja nowe mioty staramy sie je usypiac poki slepe,te co sa to zostaly bo SDZ za posrednictwem pana S.miala je zawiezc do Piotrkowa Trybunalskiego,ale nikt sie tam nie skontaktowal z tym DT..dwa maluchy juz poszly do ludzi,sa jeszcze 4,jak narazie

Link to comment
Share on other sites

uspienie kosztuje nie wiele,sprzedalam obraczke,bo juz mi potrzebna nie bedzie za to bylo na uspienie i leczenie jednej suni...pilnie potrzebuje kilka lekow,moze ma ktos juz nie potrzebne,sa to leki ludzkie dla suni po operacji...rutinoscorbin,wit B complex,magnez..

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoras z organizacji jeszcze koordynuje akcja? Przeciez trzeba jakos zmusic kolesia by dal kase na psy albo ja gdzies pozawoził.
Skoro Policja nie interweniuje to moze rzezcywiscie trzeba isc do prokuratury ale teraz o niewypełnianie zobowiązań -skoro powiedzial, ze ma zaplecze finansowe.
Ponad 70 psow i nie maja co jesc.

Demi czy wy zostaliscie tam jako TOZ same? Moze poprosicie o pomoc FOR ANIMALS< EMIRA ALBO ARKE?

Link to comment
Share on other sites

trzeba na nowo z akcja zbieranie karmy ruszyc.
Dziewczyny piszcie w 1 poscie,ze psy nie maja co ejsc, sa chore, wymagaja leczenia. Opiszcie jak wyglada sytuacja i bedziemy spamowac, wysyłać ofy i zaproszenia. Jakas kasa sie uzbiera na pewno!

ja moge przekazać z bazarku 50zł na karme. Kupcie za to duzo nienajlepszej moze, no ale zawsze to jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

SDZ podobno działa tam najwięcej, dzwoniłam do nich wczoraj ale dziwnie mi się z tą panią rozmawiało, nawet nie zapytała czego chcę, tylko od razu powiedziała że wszystko wyśle mi mailem, niestety wysłała tylko 2 pisma jakieś do mediów i nic więcej, nie dostałam odpowiedzi na pytanie co z odebraniem psów przez gimny

Mrunio też coś działa, ale ma inne sprawy także, niezakończony Kamieniec na przykład i dlatego działają mniej sprawnie jeżeli chodzi o DObrocin, razem z Demi mają w planach pisać do gmin jeszcze raz
ale jak już pisałam sprawa wygląda w ten sposów że Państwo S tak "ewidencjonowali" psy że większości gmin nie udowodni się że to ich psy, już się wyparły niektóre, a 2 przyznały tylko, dlatego sprawa jest trudniejsza, psy do których saię nie przyznały gminy należą do Państwa S (wspólnie bo przecież do stycznia działali razem...)
Pani S powinna chodzic na Policję dzień w dzień i mówić jak się sprawy mają
poza tym z tego co wiem - psy mają tam suchą karmę, pani S nie chce niby dawać suchej karmy im, i prosi się o gotowane bo pewnie sama z pracownikami nie ma co jeść... ok, ale psy mogą dostawać też suchą karmę.

wracając do SDZ - ta Pani przez tel powiedziała mi że napisali w tej sprawie znowu do prokuratury - ale nie dostałam konkretnych infomacji i czekam, przez tek nie dało się z nią dogadać bo mi zaczęła mówić o 1 % podatku.. zupełnie bez sensu bo przecież skoro jestem z TOZ to daję 1% na TOZ :D

kto ma szanse w tej sprawie zrobić najwięcej - nic nie wymyślimy jak nie dowiemy się co zrobiła albo czego nie zrobiła SDZ i jak się sprawy mają, będę naciskać żeby mi powiedzieli
i druga sprawa - jeżeli pani S nie będzie zgłaszać na Policję głodzenia psów przez pana S i to że gminy nie odebrały psów i one głodują to my nic nie zadziałamy
niestety te psy należą prawnie też do Pani S...

jedyna szansa to taka żeby te psy wyadoptować - bez zdjęć nie damy rady, więc chwała dziewczynom co będą jeździć i robić zdjęcia...

co do pana S - rubin naciska nas na zadziałanie w sprawie jego nowej rodziny... na razie nie ma moim zdaniem jak się do niego dobrać, chyba że macie jakiś pomysł? ewentualnie to że firma O. daje psy do Dobrocina a nie powinna bo pan S. nie może prowadzić już takiej działalności, napiszcie jeżeli się mylę
Rubin znasz konkretnie treść wyroku w sprawie psów zs Dobrocina? jak on brzmi?

Link to comment
Share on other sites

nie ma sensu przed świętami działać , wyślemy zawiadomienia po świętach bez względuna to co i czy zrobiła sdz , czy ktokolwiek
jak pan s. ma zakaz prowadzenia działalności to zakaz i nie prowadzi azylu
czy działalność mieli wspólnie z żoną tego nie wiem
jeśli w danej sprawie jest zawiadomiona prokuratura to jak ktos następny złoży zawiadomienie podczepia sie to do tamtej sprawy więc można składać zawiadomienia , nie ma znaczenia czy sdz złożyła czy nie

Link to comment
Share on other sites

ja Wam powiem, ze ja juz nie mam pomysłu na to wszystko! po prostu nie mam.
Każdy coś wymyśla, ściemnia, kłamie.
Ja Pani Gabrysi powiedziałam, zeby wołała codzień policje, niech przychodzą i patrzą ze psy nie mają co jeść!
Ale co z tego, prawnie moze jakiś uszczerbek w swoim życiu Pan S bedzie miał, a psy dalej głodne.
Myśmy wzieli psów ile moglismy, ale to prawie nic... I teraz sie kombinuje na ich leczenie, zabiegi itd.

A Pani Gabrysi mega współczuje, ze musi siedzieć w tym gównie, i ma na głowie 70 psów, to jakiś horror...
ja juz nie mam pomysłu... bo pisaliśmy już gdzie sie dało, i niby miał być już koniec, a końca nie widać.

Link to comment
Share on other sites

..demi,mnie tez to juz denerwuje
...mam taki pomysl
niech Pani Gabrysia idzie do tego szpitala[ma ponoc skierowanie]i niech to wszystko zostawi
nie ma kto sie zaopiekowac psami i
albo oan S je zabierze
albo gminy...mozna im jeszcze zawiezc na pokoje ich psiaki....bo wczesniej dupy nie rusza....
Co robi pan S i jego nowa rodzina mnie wisi......
jedynie los psow mnie obchodzi i ich glod.
Jka to sei dzieje ze czlowiek zobligowany z urzędu i z racji prowadzenia działalnosci opuscił psy.....
powinien zwrocic pieniadze i zostac ukarany za głodzenie
a tutaj paranoja.......
jeszcze cos zawieziemy ,jeszcze pomozemy
ale to jest studnia bez dna ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rubin37']uspienie kosztuje nie wiele,sprzedalam obraczke,bo juz mi potrzebna nie bedzie za to bylo na uspienie i leczenie jednej suni...pilnie potrzebuje kilka lekow,moze ma ktos juz nie potrzebne,sa to leki ludzkie dla suni po operacji...rutinoscorbin,wit B complex,magnez..[/QUOTE]
Rubin przywioze leki
jezeli jeszcze potrzebne....

Link to comment
Share on other sites

urzędników nie interesuje los psów ale muszą kontrolować wydatki publicznych pieniędzy i chyba tylko kontrolą tych funduszy możnaby ich zmusić do działania
ja mam gotowe zawiadomienia do prokuratury co chcemy zrobić po świętach ale musimy wiedzieć czy sdz lub toz dostaliodpowiedż z prokuratury o umorzeniu lub przekazaniu sprawy do sądu , jeśli wiecie prosze o odpowiedż

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...