Jump to content
Dogomania

Zdążyć na czas...! Pseudoschronisko, Umieralnia w Dobrocinie! Ponad 40 psów czeka..!


demi

Recommended Posts

Czerdo nie chce byc postrzegana jako kraczacy czarnowidz ale tego wlasnie sie spodziewalam , gminy pod naciskiem opinii publicznej obiecaly zabranie psow bo co mialy zrobic? zeby ich nie zakrakano i nie rozdmuchano sprawy bo zadnej z gmin nie zalezy na zlej opinii i by wiesc sie rozniosla w jaki sposob" wywiazuje sie " ze swoich obowiazkow ; teraz ucichło medialnie wiec strach minal odpowiedzialnosc jakby sie odlozyla na dalszy plan
Pan S spokojnie luzacko zgromadzi kolejnych setke psow zbije kase psy porzuci
Pani S sama fizycznie nie da rady bo wiadomo ze to niemozliwe gdy chora kobieta z nikła renta dala rade
wolontariusze bez jedzenia i zaplaty beda zmuszeni odejsc no bo niestety ale zeby zyc trzeba jesc
wielka szkoda ze nie zajela sie ta sprawa jakas preznie dzialajaca fundacja
czy proszono o pomoc fundacje Emir?
niestety dobre checi i dzialania pojedynczych osob nie wystarcza , choc wiele te Osoby uczynily - nie bede wymieniac z nickow bo kazdy kto przeczyta watek bedzie wiedzial

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja myślałam że pomoże for animals na samym początku znalazłam wiele miejsc dla psó , po przewiezieniu 4 pomyślałam , że gdyby zjawił się prezes osobiście -zaprosił media , sponsorów i jako fundacja dotarł do odpowiednich władz--możnaby pomóc
niestety ----prezes nie słyszał o Dobrocinie , nie miał ochoty się tym zajmować , a nas zaczął nazywać podszywającymi sie pod jego wolontariuszy
nie ważne , sprawa do wyjasnienia tak jak i ta
poprostu pomoże mi prawnik jak tym pokierować , chociaż wiem , że toz i straż wiele formalnyc spraw załatwiły

Link to comment
Share on other sites

ja zapytam Fundację Mrunio i SDZ (...) bo to oni byli na spotkaniu z gminami, więc sprawa jest prowadzona przez nich, my nie mamy co się w to akurat wtrącać na razie

z tego co wiem, gminy wyparły się że to ich psy bo wg ich ewidencji - psy które oni tam dawali poszły do adopcji, dużo psów jest z nikąd... od żadnych gmin..

my mamy przygotowane od miesiące pisma ale brakuje nam do kompletu oświadczeń od wetów z Dzierżniowa i Obornik i nie wysłałyśmy... bo to byłyby dowody, więc sprawa leży a my doprosić się jednej strony oświadzenia z pieczątką nie możemy!! zmusić ich nie zmusimy.

koniecznie trzeba pojechać i porobić zdjęcia psom lepsze i szukać im dt/ds i szukać im domów

Rubin przejdź się do Wójta i powiedz prawdę bo on tylko ma oświdzenia od pana S i nie widzi sprawy od drugiej strony...

Link to comment
Share on other sites

BYLAM U WOJTA,ON TAM OSWIADCZYL ZE MA NA TYLE PIENIEDZY ABY ZAJAC SIE PSAMI I LUDZMI ALE DALEJ NIC NIE ROBI.NAPISALAM DO PROKURATURY.JEGO STAC NA ADWOKATOW(DWOCH NAJDROZSZYCH),WCZORAJ BYLA TU KOMISJA OD WOJTA,PSY W PORZADKU,ON AKURAT ROBIL LIBACJE U SWOJWJ MATKI,KTORA NIESTETY TU MIESZKA I AKURAT TRAFIL NA NICH NAROBIL SOBIE WSTYDU TYLKO,NAUBLIZAL SOLTYSOWEJ...WCZORAJ LUDZIE ODESZLI..BO NIE MA CO JESC,PALIC I ..PIC...ZOSTAL JEDEN,PO MALU UGOTOWAL I NAKARMIL PSIAKI JUTRO MOZE DOJEDZIE CHLOPAK,KTORY BYL TU KILKA MIESIECY,ZNALAZLAM GO I POPROSILAM O POMOC.JAK JUZ BEDZIE DWOCH JAKOS RADE DADZA TYLKO BRAKUJE ODPADOW DO GOTOWANIA...PO INTERWENCJI I NACISKU GMINY dZIERZONIOW PAN S.PRZYWIOZL OKOLO 100KG PORCJI ROSOLOWYCH,ALE TO 2-3 DNI KARMIENIA A TERAZ POJECHAL Z RODZINKA NA DWA TYG. W GORY,ODPOCZAC.....PO CZYM? A PSY?

Link to comment
Share on other sites

Jak moze ktos,moze Ty Justyna,niech ktos przyjedzie,porobi zdjecia choc kilku psiakom,moze akurat cos sie ruszy...on sobie pojechal na wycieczke..a ja mam skierowanie do szpitala,ale nie moge pojsc,bo nie zostawie tego...a moze ktos ma za duzo np.warzyw,ziemniakow,zawsze mozna jakas zupke ludziom ugotowac...mialam zapasy na zime,ale niestety pan.S.po kryjomu powywozil do nowej rodzinki,nawet opał...kupilam25 ton wprost z kopalni jesienią..bo mialam pare groszy w spadku po zmarlym wujku,mialo byc na dwie zimy a zabraklo juz w lutym,palimy rozebranymi boksami.Ale trzeba bylo ogrzac ogromny budynek w Swidnicy...ostatnio wieczorem,spalil mi sterte siana,ktore bylo dla koni...czuje sie bezkarny...robi krzywde kazdemu...mial zawiezc suki z malymi do piotrkowa trybunalskiego..ale nawet tam nie zadzwonil do tych ludzi...

Link to comment
Share on other sites

Niestety ze mnie marny fotograf :( choć pomysł jest dobry jesli chodzi o zdjecia i ogłoszenia jednak tu potrzeba czegos co zadziala szybciej bo zanim psy z ewentualnych ogloszen znajda domy moze minac i kilka lat........ patrzac realnie
finansowo niestety teraz nie moge pomoc :(
tu trzeba pomocy na juz tylko skad i co robic? za kilka dni z tego co pisze rubin psy zostana kompletnie bez jedzenia
czy gminy nie moglyby chociaz w tym pomoc?
paranoja jakas :((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']Niestety ze mnie marny fotograf :( choć pomysł jest dobry jesli chodzi o zdjecia i ogłoszenia jednak tu potrzeba czegos co zadziala szybciej bo zanim psy z ewentualnych ogloszen znajda domy moze minac i kilka lat........ patrzac realnie
finansowo niestety teraz nie moge pomoc :(
tu trzeba pomocy na juz tylko skad i co robic? za kilka dni z tego co pisze rubin psy zostana kompletnie bez jedzenia
czy gminy nie moglyby chociaz w tym pomoc?
paranoja jakas :(([/QUOTE]
Justys,jutro zadzwonie so Swidnicy po zarcie dla psiaków
bo mnie szlag trafi.....
znowu wszyscy maja to w zupie......
Pomysle tylko w sobote wysle Szmegesa i moz ejakis grosz uzbieram na warzywa i cos do tych warzyw......
Boz e,dlaczego jestesmy tacy bezsilni...
dlaczego łobuzy ,przekrętasy i inni dranie maja sie tak dobrze?
dlacze Panie?
dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']Justys,jutro zadzwonie so Swidnicy po zarcie dla psiaków
bo mnie szlag trafi.....
znowu wszyscy maja to w zupie......
Pomysle tylko w sobote wysle Szmegesa i moz ejakis grosz uzbieram na warzywa i cos do tych warzyw......
Boz e,dlaczego jestesmy tacy bezsilni...
dlaczego łobuzy ,przekrętasy i inni dranie maja sie tak dobrze?
dlacze Panie?
dlaczego?[/QUOTE]

Grazynko to moze na Twoje konto uzbierac jakis grosze?
Ja przesle chociaz 10zl..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']Grazynko to moze na Twoje konto uzbierac jakis grosze?
Ja przesle chociaz 10zl..[/QUOTE]
Dziekuej Moniczko
ja juz sie wstydze prosic...te sprawy powinny załatwic Gminy to ich działka
dali psy w takie rece to niech teraz je zabiorą.....
dadza jesc i ogolnie to jest chore....
cos zawioza Ogonek , Adka i Basia.....
zrobia foty i poogłaszaja.....

Link to comment
Share on other sites

tak jak pisalam PIESZYCE,ŚWIDNICA,ŚWIEBODZICE A NATOMIAST ZA PSY Z ŻAROWA,MARCINOWIC WYSTAWIALA FAKTURY FIRMA OLECH ZE ŚWIDNICY ALE PSY SA TUTAJ...SA TEZ PEWNIE PSY BRANE ZA ŁAPOWKI OD PRYWATNYCH OSOB..ZRESZTA JEST TU JEDNA SUNIA Z TEJ WIOSKI,KIEDY MNIE NIE BYLO,TO BABA JA PRZYNIOSLA I DALA MU STOWKE A ON WRZUCIL DO BOKSU I JEST,MOWILAM O TYM SDZ ALE NIC NIE MOGA ZROBIC...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rubin37']tak jak pisalam PIESZYCE,ŚWIDNICA,ŚWIEBODZICE A NATOMIAST ZA PSY Z ŻAROWA,MARCINOWIC WYSTAWIALA FAKTURY FIRMA OLECH ZE ŚWIDNICY ALE PSY SA TUTAJ...SA TEZ PEWNIE PSY BRANE ZA ŁAPOWKI OD PRYWATNYCH OSOB..ZRESZTA JEST TU JEDNA SUNIA Z TEJ WIOSKI,KIEDY MNIE NIE BYLO,TO BABA JA PRZYNIOSLA I DALA MU STOWKE A ON WRZUCIL DO BOKSU I JEST,MOWILAM O TYM SDZ ALE NIC NIE MOGA ZROBIC...[/QUOTE]

taką stówka na boku chętnie zainteresuje sie Urząd skarbowy skoro gn...a tzn tego Pana nikt nie moze czy nei chce ruszyc rubin zglos do US na pewno mu sie do d.. dobiorą :) i pewnie chetnie zajrza w ksiegi :)

Link to comment
Share on other sites

Czerda wysłała Demi pisma do gmin i mamy odpowiedzi - kontaktuj się z nią jak chcesz coś dalej, bo ona ma info co do psów i gmin

sprawa Dobrocina toczy się na dwóch wątkach na raz
więc czytajcie oba

napisałam tam że gminy nie mogą zintentyfikować swoich psów bo źle oni (wraz z panem S i panią S) zewidencjonowali psy i teraz gminy mają w doopie bo nikt im nie udowodni

SDZ niby była na spotkaniu w gminami, poprosiłam o info ale nie napisali mi...

Toz nie został zaproszony na to spotkanie

firma OLECH trzyma psy w Dobrocinie? i łoży na ich utrzymanie? powinni? bo to ich psy czy gmin?

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]ja uważam że trzeba zawiadomić media o tym , że psy w dniu .... o godz....zostaną wypuszczone z Dobrocina ponieważ są to psy bezpańskie
zawiadomić o tym gminy
poprostu zorganizować to , zaprosić na ten dzień media i pojechać w jak najwięcej osób
wysłąć pisma do rady gmin które mają tam psy , że jest to ostateczne działnie , ponieważ od ...czasu nie ma na zwierzęta środków
uważam , że rubin powinna to zrobic , inaczej nie maszans na rozwiązanie tej patowej dla niej sytuacjii
możemy w tym jej pomóc , ale skoro to co robimy nic nie daje , zorganizujmy to co proponuję [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ogonek ale teraz takie mam pytanie:

gmina Świdnica
czy
miasto Świdnica??

bo z tego co wiem to różnica jest

i wtedy OLECH musi mieć podpisaną umowę z panem S i ta firma i on i Świdnica odpowiadają za psy

czyli gościu nie może sobie wyjechać na 3 dni nie zostawiając psom nic do jedzenia i picia. Rubin ktoś musi być tego świadkiem jakbyśmy zgłaszali to na Policję

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze sa swiadkowie,ale co z tego jak tu sie cyrki dzieja,opowiem moze tak; matka pana S,mieszka tu na posesji,ci ktorzy odeszli czasowo sa u niej ale nie pracuja,w ten dzien wezwalam tu gmine z Dzierzoniowa i pania soltys Dobrocina a pan S.akurat przyjechal do matki,oni nakazali mu aby kupil psom jedzenie i dla ludzi to moze wroca do pracy on to obiecel ale nie zrobil,owszem kupil alkohol(wina najtansze)wypil troche z nimi i swoja mamusia a potem nie zagladajac do psow odjechal,tamci jeszcze pili ale nadal glodni,obiecel im jedzenie ale mija dwa dni i nic...tel.ma nawet wylaczony...oni niemaja nawet na bilety aby odjechac w swoje strony...nie wiem jak to dlugo potrwa i czy sie wyjasni..........wode psiaki maja bo ten jeden pan o to dba,suchejkarmy tez dostaja ale niestety nie wszystkie to jedza.........a jeslichodzi o firme OLECH to odlawia nie tylko w miescie Swidnica ale w Swiebodzicach,Zarowie,Marcinowicach-to wszystko na zlecenie...nie wiem czy kasa za to dzieli sie z panem S.ale psy za ktore ona zainkasowala sa tutaj,nie znam wszystkich ale co niektore wiem skad sa...w Pieszycach maja zdjecia psow ale on przedstawil im umowy adocyjne na siebie i nawet na 4letnie dziecko swej pani! wiec oni twierdza ze spy sa adoptowane,a tak naprawde sa tu dalej i nikogo to nie obchodzi...

Link to comment
Share on other sites

wiecie co, ja już nic nie wiem, od każdego mam kompletnie inne informacje, ale faktem jest ze psy dalej siedzą... Ile ich jest w sumie w tej chwili?
bo ja juz na prawde nic a nic nie rozumiem. a juz myslałam, ze to koniec...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...