Jump to content
Dogomania

Karmienie szczeniaczka?


karita

Recommended Posts

Witam:loveu: Po 15 latach dostałam Yprka - wreszcie.Trochę długo czekałam ale się opłaciło. Czytałam forum wcześniej ale nie pisałam bo nie miałam za bardzo o kim. Teraz już mam o kim pisać a jednoczesnie mnóstwo pytań.

Oliwka ma teraz 3 m-ce a u mnie jest od tygodnia. Co prawda hodowca powiedział jak karmić ale myślę że mała konsultacja wśród miłośników yorków na pewno nie zaszkodzi.
Z góry dzięki za każdą pomoc :lol: Karita

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Temat byl tutaj juz wielokrotnie przerabiany ;)

Zobacz ile odpowiedzi znalazlam wykorzystujac opcje "szukaj":

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=3954[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=819[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=7742[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6774[/url]

Moze warto ja uzywac? ;)

W.

Link to comment
Share on other sites

Niestety rzeczywiście nie przegladałam tych stron. Poprostu nie miałam kiedy szukać. Teraz jest inaczej ale dzięki za pomoc i prosze o wyrozumiałość niestety laicy nadal sie zdarzaja .Mam nadzieję że już niedługo (przynajmniej u mnie0 to się zmieni. Dziękuje Karita

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie, założyłam to forum w celu zapytania was jako doświadczonych posiadaczy Yorków o to, jak powinien jadac szczeniak? Moj Dino ma 3 miesiące i jest grubaskiem. Weterynarz powiedział mi, że powinien jeśc 5 razy dziennie, ale dla mnie to chyba lekka przesada...Karmię go 3 razy dziennie...daję mu mokra karmę, suchą i czasami coś ugotuję, ale z niego robi się taki grubasek, że hehehe. Jak powinnam karmic Dina??? Bardzo prosze o sensowne porady!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia_20']Witam serdecznie, założyłam to forum w celu zapytania was jako doświadczonych posiadaczy Yorków o to, jak powinien jadac szczeniak? Moj Dino ma 3 miesiące i jest grubaskiem. Weterynarz powiedział mi, że powinien jeśc 5 razy dziennie, ale dla mnie to chyba lekka przesada...Karmię go 3 razy dziennie...daję mu mokra karmę, suchą i czasami coś ugotuję, ale z niego robi się taki grubasek, że hehehe. Jak powinnam karmic Dina??? Bardzo prosze o sensowne porady!!![/quote]

btw - vet dobrze radzi. moze zly rodzaj pokarmu podajesz

Link to comment
Share on other sites

a jak to jest bo niestety jestem niedoinformowana; czy psiaczkowi wystarczy w zupelnosci tylko sucha karma bez zadnych dodatkow? bo slyszalam ze niektorzy karmia swoje psiaczki jedyna odpowiednia karma przez cale zycie, bez gotowania i mokrej gotowej karmy? Czy to prawda? Oświećcie mnie...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zapewne można karmić psa tylko suchą karmą dobrze zbilansowaną pod każdym względem ,podając mu dodatkowo jedyni surowe owoce np jabłko ,marchewkę .Jednak duża część właścicieli psiaków decyduje się na "obiadek' gotowany np.kurczaczek z ryżem i marchwką lub sam kurczaczek:lol: Ja daję mojemu psu właśnie mięsny obiadek za którym poprostu szaleje ,czasem na śniadanko dostanie płatki kukurydziane na mleku (to dla piesków tolerujących mleko)oraz biały twaróg -też bardzo lubi .Karma sucha to Royal a wcześniej Eukanuba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']no ja podaje sucha karme...nie gotuje obiadkow...ale dostaje dodtkowo jabłuszko marchewke....serek zóltty i biały...bo przeciez wiadomo czasami trzeba to urozmaicic...;)[/quote]

JAk czytalam, zólty ser dla psów jest niewskazany.
Ja Roxi "maltretuje" suchym Royalem, ale zawsze musze cos do niego dorzucic, bo inaczej skubana nie ruszy.Nawet z suchym chlebem lepiej jej wchodzi:lol: .Z reguły dorzucam kawaleczek miesa drobiowego, czasami gotowane zóltko, bialy serek, ale znowu zauwazylam, ze pojawil sie lupiez, wiec nabial odstawiam.
Gdy byla na diecie i gotowalam jej ryz z kurczakiem to malo miski na wylot nie wylizala, pieski jednak wiedza co dobre:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

[quote name='martyska']Moja Niki york ma 9 tyg. może mi ktoś doradzi jak stopniowo podawać karmę royal. czyli jaki rodzaj i w jakim wieku.[/quote]

Ja ma suczkę która ma 12 tygodni i podaję jej karmę royal canin yorkshire terrier junior i będę ją podawać tak jak zaleca producent karmy czyli do 10 miesiąca życia, a potem przejdę na karmę dla dorosłych yorków.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='martyska']Moja Niki york ma 9 tyg. może mi ktoś doradzi jak stopniowo podawać karmę royal. czyli jaki rodzaj i w jakim wieku.[/quote]
Tą dla szczeniaków. Royal Starter czy jakoś tak. Teraz juz może ją jeść.
Jak bedzie wieksza możesz sie przerzucic na tą dla yorków (royal canin yorkshire terrier) ale możesz też zostać przy tej dla szczeniaków :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Tą dla szczeniaków. Royal Starter czy jakoś tak. Teraz juz może ją jeść.
Jak bedzie wieksza możesz sie przerzucic na tą dla yorków (royal canin yorkshire terrier) ale możesz też zostać przy tej dla szczeniaków :)[/quote]

Lepiej przerzucić się na Royal Adult niż zostawać przy karmie dla szczeniąt. Nie każdemu psu może służyć Junior ze względu na ilość białka. Po 10 miesiącach Royal dla yorków/Royal dla małych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia_20']Podaje sucha karmę Purina i do tego puszeczki drób + wołowina lub drób + serca z indyka...czasami cos ugotuje...cos robie nie tak?[/quote]


Niewiem jak kto uwaza ,ale dlamnie puszki dla sczeniora Yokusia to rowne morderstwu.

Mieso niejsta az tak drogie a psiaczek zjada odrobine,wiec poco faszerowac go puszkami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...