Jump to content
Dogomania

Ca de Bou NOWOŚCI (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Janusz45

Recommended Posts

[quote name='gorzała']I to ma być nowość, to było prawie rok temu...:p :p :p
To na tej wystawie prawie padła na zawał ze strachu, od tamtego czasu patrząc na zdjęcie gdzie sadzi się na rękaw zrobiła ogromne postępy......
Podlaski sędziował bardzo liberalnie, to też niepodobne do niego.............[/quote]

Czy Ty potrafisz wychwycić i napisać zalety psa który nie jest Twoją własnością ? Bo jak narazie zachowujesz sie jak NARCYZ:jestem najładniejszy,najpiękniejszy, och ach:p

@ Janusz,

Stawiam na 56cm;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gorzała']

Mam sobie dwa psy, typ bull i 'naleśnika' z PR...od co...cóż w tym złego i dziwnego...:p :p :p za rok będę miał miot, zobaczę co się rodzi w jakim typie, jakie jakościowo szczenięta, kolory etc...i nie będziesz miała przyjemności lub nieprzyjemności się o tym przekonać, ale spoko napiszę wszystko stosunkowo przystępnie tak żeby naprawdę każdy chwycił.......

pozdro[/quote]

Czy to znaczy że o drugim swoim miocie też będziesz tylko pisał ?:p a zdjęć nie będzie? Zauważyłam że uaktualniłeś stronkę a rodzeństwa Che dalej nie widać:-( Czyżby naprawdę nie było co pokazać:p a może jest jakiś bez ogona, może których ma kopiowane uszka, a może jest błękitny.... Nie dałeś mi szansy ich zobaczyć więć mam prawo snuć domysły:p

Link to comment
Share on other sites

Ja pojade teraz troche nie na temat...
W sumie na to pytanie napewno odpowiedzialaby mi olcia, ale moze ktos cos wiecej bedzie wiedzial. Czy w irlandii sa w ogoole jakies majorki, jakies hodowle etc. Czy tam w ogoole istnieje ta rasa?? :>

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzień Dobry!!!![/B]

[B]@Aga4[/B]

Wracając do tego zdjęcia poniżej to Duna ma [B]53cm[/B] tak nawiasem mówiąc ładny kontraścik na ringu w porównaniu.

[IMG]http://b.foto.radikal.ru/0603/12ac8da9ae33.jpg[/IMG]

Wymiary w/g obowiązującego obecnie wzorca to:

Suki 52-55cm

psy 55-58cm

To tak do przypomnienia

Link to comment
Share on other sites

Janusz45

Z tego zdjęcia kompletnie nic nie wynika jesli chodzi o wysokość psów jedyny kontrast który widać z tego zdjęcia to to ze Jarek jest szczupły, a ta Pani otyła.

Po pierwsze ta Pani stoi bliżej obiektywu dlatego i ona i suka jesy optycznie większa niż wszystko stojące dalej :) dla lepszego dla Ciebie zrozumienia porówniaj sobie wzrost tej Pani handlerki Twojej suki a wzrost Pani w oddali w niebieskiej bluzeczce i białej kamizelce różnica jest powalająca.

Ta otyła Pani jest niższa od szczupłego Jarka ale za to szersza więc wszystko postawione koło niej bedzie wyglądać na wyższe niż koło szczupłego wysokiego Jarka.

To co napisałem to pewne podstawy odnośnie tej fotki zapraszam do kupienia sobie książeczek w których sa takie różne obrazeczki i rysuneczki i pięknie tam widać jak jest oszukiwany nasz umysł poprzez zastosowanie odpowiedniej głębi obrazu i różnicy wielkości punktów odniesienia albo dobrą ksiażke o fotografowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[B]@Marek z Gromem[/B]

Dziękuje za tak szczególowe podejście do tematu optyki i złudzeń.
Mnie chodziło o kontrast koloru.
Pytam się tylko o wysokość mojej suki ,nie wiem jak to co napisałeś mam rozumieć.W tym pytaniu nie chodzi o otyłą Panią i szczupłego Pana.
Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Janusze nie ma juz do Ciebie siły.

Właśnie pisałem tylko o wysokości i różnych punktach odniesienia dlatego nie ma możliwości na podstawie tej fotki ustalic który z tych psów jest wyższy.
Skoro nie jestes w stanie tego zrozumieć to bardzo MI przykro ale nie moge Ciebie uważać za partnera w dyskusji.

[SIZE=4]I zapraszm na lekcje PLASTYKI do szkoły podstawowej tam takie zagadnienia sa juz wyjaśnianie !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Moge podac publicznie.

Ze wzgledu na to, że majac tyle lat nie jestes w stanie pojac pewnych podstawowych zagadnien fotografi i plastyki, proponowałbym SZKOLE PODSTAWOWA NR 52 W SZCZECINIE. Jest to szkoła dla ludzi opóźnionych w rozwoju.

Nie odchodz od sedna tematu a mianowicie tego, że na podstawie tego zdjecia nie mozna powiedziec ktory pies jest wyższy ktory nizszy. (tak samo jak nie mozna stwierdzic ktory ma dluzszy ogon a ktory krotszy).

Link to comment
Share on other sites

no w koncu moge jak "specjalist" :P w fotografi z pelna odpowiedzialnoscia i swiadomoscia co moowie, podparta odpowiednia wiedza potwierdzic to co napisal Marek. Rzefczywiscie zachwianie proporcji na tym zdjeciu jest wywolane duza glebia ostosci. No ale takie sa skutki korzystania z idiotek :D

Link to comment
Share on other sites

[B]@ Marek z Gromem[/B]

Adres zapisałem nawet jest w druku będę się musiał skontaktować z ADMINISTRACJĄ tej szkoły by upewnić się czy rzeczywiście lekcje plastyki są tam na wysokim poziomie jak piszesz.Dziwi mi fakt że taki temat jest dla ciebie taki interesujący i go ciągniesz na forum o psach.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Ja niestety tez nie moze stwierdzić, kory pies ile ma. Dla przykładu wklejam zdjęcie mojego synka (tu 4.5 roku) i boksera ok 63 cm oraz malej Jabby. Wszyscy mieszcza sie w normie ale czy do końca:crazyeye: ?[/SIZE]
[B]Przepraszam za wiekszy rozmiar zdjecia lecz chcialam aby bylo wyrazne.[/B]
[IMG]http://img147.imageshack.us/img147/4545/img00043ur.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@ All,

Dostałam potwierdzenie z Berlina i mam naprawdę dobry pomysł który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące wysokości w kłebie i uzębienia naszych psów. Miarkę będę miała profesjonalną :p

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]@ Gorzała,[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial]A ja sobie jeszcze w takim razie pobredze, do naszego poprzedniego wątku[/FONT]
[FONT=Arial]Chociaż biorę pod uwagę fakt że znowu nie zrozumiesz bo[/FONT]
[FONT=Arial]albo ciagle zaprzeczasz sam sobie, albo NAPRAWDE NIE WIESZ[/FONT]
[FONT=Arial]o czym piszesz.:p [/FONT]
[FONT=Arial]W jednym zdaniu piszesz z duma, ze sprowadziles corke Mauro, a[/FONT]
[FONT=Arial]w drugim, ze KW to nic ciekawego.[/FONT]
[FONT=Arial]Otoz, skoro sam na to nie wpadles, informuje cie, ze Mauro ma[/FONT]
[FONT=Arial]wlasnie KW. A to z powodu, owej Mory [ zlapanej w PR, czego jakos[/FONT]
[FONT=Arial]nie probujesz wyjasnic ].[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]W hodowli zarodowej wieksze znaczenie niz ilosc pokolen, ma ich jakosc.[/FONT]
[FONT=Arial]Wszyscy znamy w wielu starych rasach psy, ktore maja w rodowdach[/FONT]
[FONT=Arial]30 pokolen [ a nie " swiezo upieczone " - 3 , jak twoja Chima ], a mimo[/FONT]
[FONT=Arial]to sa przecietne, albo nawet kiepskie, i nigdy zaden istotny slad[/FONT]
[FONT=Arial]po nich nie zostanie. I przeciwnie, w ca de bou, znam CALE MNOSTWO[/FONT]
[FONT=Arial]WYBITNYCH psow z KW najplytsza z mozliwych [ bez zadnego[/FONT]
[FONT=Arial]pochodzenia ]. Ot chocby "najstarsze hiszpanskie korzenie " - Tito,[/FONT]
[FONT=Arial]Anastasia, Tronc, Polka. Albo juz z rodzicami czy nawet dziadkami -[/FONT]
[FONT=Arial]Dino del Gor Blau, Billy del Gor Blau, CHIMO, EMBAT del Gor Blau,[/FONT]
[FONT=Arial]itd, wymieniac mozna by dlugo. [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]Istota hodowli psow rasowych polega chyba na tym, ze zaczyna sie gdzies[/FONT]
[FONT=Arial]tam ., w ktoryms momencie oddtwarzac rase i trzeba zaczac od[/FONT]
[FONT=Arial]psow bez pochodzenia, bo innych nie ma. Najwazniejsze jest, zeby[/FONT]
[FONT=Arial]kazde nastepne pokolenie po tych psach bez pochodzenia, bylo[/FONT]
[FONT=Arial]lepszej jakosci. Kolejne , dochodzace do rodowodu pokolenia maja[/FONT]
[FONT=Arial]byc CORAZ LEPSZE, a nie tylko " BYC ".[/FONT]
[FONT=Arial]A dowodem na to czy sa lepsze czy nie sa zdobyte tytuly wystawowe.[/FONT]
[FONT=Arial]Wole Ksiege Wstepna takiego np. Divo, niz 3-pokoleniowy twojej Chimy.[/FONT]
[FONT=Arial]Dlaczego? Bo w rodowodzie Chimy 2 najblizsze jej pokolenia, to [/FONT]
[FONT=Arial]"pustka " [ w tytulach ]. A Divo to syn PARY hiszpanskich championow,[/FONT]
[FONT=Arial]jego matka to Zwyciezca Swiata, wsrod dziadkow i dalej tez sa championy.[/FONT]
[FONT=Arial]I wez pod uwage jeszcze jeden, zasadniczy FAKT: NIGDY NIE WIDZIALES[/FONT]
[FONT=Arial]ZADNEGO psa z rodowodu twojej Chimy. Znajomosc rasy ze zdjec,[/FONT]
[FONT=Arial]to trocha za malo, zeby WYROKOWAC o wyzszosci jednych[/FONT]
[FONT=Arial]linii genetycznych nad drugimi.[/FONT]
[FONT=Arial] [/FONT]
[FONT=Arial][B]Zresztą była mowa jak zdjęcia potrafią oszukać nasz umysł może te książeczki byś sobie kupił?:eviltong: [/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...