Jump to content
Dogomania

Ca de Bou NOWOŚCI (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Janusz45

Recommended Posts

Ilonka!
O ile info przekazane przez Ciebie mialo wydzwiek troski o psy, tak wypowiedzi Jarka mialy wydziek niezdrowej sensacji, dzieki ktorej oberwie sie Adze! Przykro mi to mowic, ale takie mam odczucia w calej tej sprawie

A kwestia kundli, jak sama slusznie zauwazylas, rozgrywa sie nie w kontekscie szczeniakow w Lubinie, ale w kontekscie szczeniakow po Kubusiu w Poznaniu, do ktorych nalezy rowniez moja Roja! A to sobie wypraszam! :angryy:

Moze warto byloby sie zastanowic dlaczego nasza rasa laduje na gieldzie? dlaczego ludzie sie pozbywaja psow? Moze rasa jest zbyt chora dla zwyklego smiertelnika? moze ludzie nie potrafia radzic sobie z psami - obojetnie jakiej rasy (nie dotyczy to tylko cdb - patrz przypadek dozycy z Dogo, 3 bidulek z molosow) Moze? Dlaczego tak jest? zastanowmy sie wspolnie nad tym, a nie polujmy na czarownice:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Ingi,
Cała metryka wypisana jest maszynowo lub komputerowo a adnotacje wpisuje sie w dolnym lewym rogu w kolumnie UWAGI.
Jeżeli wpis jest nieważny to co miałam sprzedac psa bez papierów a metrykę zostawić w domu?
A dzisiaj byłaby ta sama suczka do sprzedania za 500 złotych tylko bez metryki i kołó się zamyka, czy ktoś ma na to jakis patent?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua]No to wtedy, Boxiu mamy tabuny nierodowodowych psow, na ktore bedzie, zgodnie z zasadami mikroekonomii, wiekszy popyt, a ten z kolei wygeneruje sie przez wysoka cene i ograniczanie dostepu do rodowodowych psow. Rodowodowe stana sie wtedy dobrami wyzszego rzedu! A przy pauperyzacji spoleczenstwa, zwiekszy sie wowczas popyt na dobra zdecydowanie tansze, o nizszej jakosci! [/FONT]
[FONT=Book Antiqua]Mamy w ten sposob murowany zalew kundlozy!:-( [/FONT]
[FONT=Book Antiqua]o kurde! w koncu przydala mi sie to durne mikro, ktorego nieznosilam na studiach:cool3: [/FONT]
[FONT=Book Antiqua][/FONT]
[FONT=Book Antiqua]Szukamy dalej kolejnych rozwiazan:mad: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zaka sprzedazy psow na targowiskach (nawet nie chodzi o to ze rodowodowych. maniakiem ZK niejestem :P ), odbieranie handlazom psow i wysokie grzywny. Sprzeda szczeniat poprzez internet i gazety ograniczylby potop przynajmniej w jakiejs czesci

"Szukamy dalej kolejnych rozwiazan"
Staram sie :)

PS
To takich rzeczy ucza :crazyeye: to kazdy zlodziej wie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua]Boxiu![/FONT]
[FONT=Book Antiqua]Widze, widze, ze sie ladnie starasz!:cool3: [/FONT]
[FONT=Book Antiqua][/FONT]
[FONT=Book Antiqua]ps. tyle, ze malo ktory zlodziej napislaby to w ten sposob. No chyba, ze jest to zlodziej po AE :eviltong:[/FONT] [FONT=Book Antiqua]ale to juz inna baja:evil_lol: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Archiesa']Wiecie co? Zwymiotowalam, Panowie, a moja sucz dolaczyla do mnie!:angryy:

To juz jest jakas paranoja! Zarowno Che jak i Janusz przekroczyliscie wszelkie mozliwe granice przyzwoitosci i kultury! Zachowujecie sie jak na Sejmiku szlachetek! :shake:
A wydawaloby sie, ze mam do czynienia z doroslymi ludzmi!:angryy:

Juz wiem, dlaczego na tematy o naszej rasie nie wchodzi nikt z niemajorkowcow? Nie wchodza, bo tu panuje chamstwo i totalny brak kultury! Wstyd Panowie, wstyd!
I zwlaszcza mi wstyd, ze naleze do grona majorkowcow!:oops: :oops: :angryy: :angryy: Gdyby moj pies wiedzial... wstyd!:angryy:

Opamietajcie sie prosze![/quote]
[B]@ Archi, Jarek, Janusz & All[/B]
A mi się podoba serio, przynajmniej bez podjazdówek i w końcu prosto w oczy, jaaa najbardziej nie lubię nie jasnych sytuacji, alebo różengo typu sugesti, gdzie wszyscy wiedzą o co chodzi ale piszą na okrętkę.
Tooo po takich postach jaaa wymiotuję :angryy:.
Teraz powietrze jest klarowne iii widomo co kto do kogo maaa.
Poza tym mnie too naprawdę bawi, jest zajebiście więc niech sobie łby urywają, Ja jestem polany :shiny:.
Poza tym wyciagm piwko ii "wypijmy za Błąedy za Błędy na [B]GÓRZE[/B] ..."
dalej znacie .... :drinking:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][B]Dziobus i All[/B] (w dalszej czesci:cool1: )![/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Ja wiem, ja wiem, ze Ci sie to podoba. :cool3: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Jasnosc sytuacji - owszem, jak najbardziej cool, super i ekstra :razz: - ja tez to lubie, ale przekroczenie wszelkich granic kultury juz nie :angryy: - to mnie mierzi okrutnie, bez wzgledu, czy jest to Jarek, ktorego niesamowicie lubie i wiele mu wybaczam, czy Janusz, ktory pomagl mi w trudnym momencie, czy kazdy kogo poznalam za mojej kariery majorkowej, a z jakiegos powodu zdobyl moja sympatie. Wszystkie te akcje kojarza mi sie jednoznacznie z filmem Jean-Jacquea Annauda "Walka o ogien". Metody jaskiniowcow w czystej postaci!:shake: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]hahahaha! ja to mam zabojcza wyobraznie: Jarek, Janusz, Aga i my cala reszta w podartych, wylenialych skorach, rozczochrani do potegi entej, porosnieci chaszczami wlosow na plecach i nie tylko na plecach, :cool3: z polowa zebiszczy w paszczy, wydajacy z siebie dziwne okrzyki i pomruki! :cool3: W lapie kamien i hajda panowie huzia na polowanie! a baby do udeptywania surowego miesa w jaskini. :razz: Piekne czasy! :lol: Szkoda tylko, ze oni dozywali do 17-18 lat, wiec nikt z nas juz nie mialby szans na wystapienie w tym teatrze jaskiniowcow! Marzy sie Wam cos takiego? bo z tego co widze to chyba tak:p [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]A teraz na powaznie:angryy: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Wczoraj przegladalam cdbowe posty sprzed 2 lat i generalnie sytuacja sie nie zmienila. Jatki, wojny, podgryzanie, plucie sobie w twarz, wyzywanie od kup na butach i inne rownie mile emocjonalne wstawki :roll: - co prawda inni aktorzy drugoplanowi, ale jak widac generalnie.... chyba cos tutaj nie gra!:roll: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]A teraz wracajac do tematu glownego: co zrobic dla rasy? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Edukowac, edukowac, edukowac! Pisac o tym jaka to rasa (a nie tylko kto jest fajniejszym hodowca i kto wygral na wystawie), jak radzic sobie z trudnosciami wychowawczymi u majorek, mowic jakie sa niesamowite plusy tych psow i jakie niestety niebezpieczenstwa groza nowemu nabywcy. Uswiadamianie zarowno przez hodowcow jak i innych wlascicieli tej rasy o tym z kim za jakis czas bedzie mialo sie do czynienia - ze to pies rodzinny, uczuciowy, swietny stroz i opiekun, ale tez pies, dla osob, ktore maja w sobie ogromna sile i moc do walki z odpalami (czy to nadmierna aktywnosc, czy to niszczenie, czy to tendencje do dominacji, czy to wzbudzanie sie natychmiastowe w danej sekundzie). [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Poza tym... Brakuje mi w Polsce jakiejkolwiek publikacji na temat zachowan, usposobienia czy charakteru naszych psow. W necie natomiast mamy to o czym wspominalam powyzej. Moze, ktos z Was madrzy awanturnicy zabralby sie do tego, by zdzialac cos w tej materii, a nie tracic energie bezproduktywnie. moze najwyzszy czas promowac rozsadnie i madrze nasza rase, by kolejne szczeniaki trafialy do madrych i odpowiedzialnych wlascicieli. Obwarowanie nowymi zasadami hodowcow niczego tu nie zmieni, obwarowania juz sa, a ustawa o ktorej wspomnial Jarek kwalifikowala sie tylko na papier toaletowy a nie na przepisy prawa, ktore miala tworzyc - bubloza w najwyzszej postaci! Tutaj przede wszystkimpotrzebna jest praca u podstaw![/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]No i jeszcze jedno! Z uporem maniaka bede wracac do tematu zdrowia u naszych psow. :p Ten temat to temat rzeka i jest jeszcze bardzo duzo do zrobienia w tej kwestii. Tym razem dotyczy to tylko i wylacznie hodowcow! Zatroszczcie sie moze bardziej o to, by rasa byla zdrowa, to nie bedzie tyle rozczarowan u ludzi, ktorych najnormalniej w swiecie moze nie byc stac na leczenie psa! Zatroszcie sie by kolejne pokolenia byly zdrowsze, by nie mialy problemow z ukladem oddechowym, by nie mialy problemow z sercem, z dysplazja czy ukladem trawiennym i alergiami. By psy nie byly lekliwe i nadaktywne! Trudne prawda? Przerasta, prawda? A kto powiedzial, ze bedzie latwo? Zdecydowaliscie sie na bycie hodowcami, to zastnowcie sie nad tym, czy potraficie poradzic cos w tej kwestii! odpowiedzcie sobie na to pytanie w duchu - przed samym soba i dopiero wtedy podniescie przylbice! A z pewnoscia wszyscy na tym skorzystaja! Bo poki co zamiast zajmowac sie psami sensu stricte zajmujecie sie tylko soba!:-( :-( :-( [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Archiesa'][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=dimgray][I]Dziobus i All (w dalszej czesci:cool1: )![/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=dimgray][I]A teraz na powaznie:angryy: [/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=dimgray][I]Wczoraj przegladalam cdbowe posty sprzed 2 lat i generalnie sytuacja sie nie zmienila. Jatki, wojny, podgryzanie, plucie sobie w twarz, wyzywanie od kup na butach i inne rownie mile emocjonalne wstawki :roll: - co prawda inni aktorzy drugoplanowi, ale jak widac generalnie.... chyba cos tutaj nie gra!:roll: itd...[/I][/COLOR][/FONT]

[FONT=Times New Roman][COLOR=dimgray][I]...... Poza tym... Brakuje mi w Polsce jakiejkolwiek publikacji na temat zachowan, usposobienia czy charakteru naszych psow. W necie natomiast mamy to o czym wspominalam powyzej. Moze, ktos z Was madrzy awanturnicy zabralby sie do tego, by zdzialac cos w tej materii, a nie tracic energie bezproduktywnie. moze najwyzszy czas promowac rozsadnie i madrze nasza rase, by kolejne szczeniaki trafialy do madrych i odpowiedzialnych wlascicieli. Obwarowanie nowymi zasadami hodowcow niczego tu nie zmieni, obwarowania juz sa, a ustawa o ktorej wspomnial Jarek kwalifikowala sie tylko na papier toaletowy a nie na przepisy prawa, ktore miala tworzyc - bubloza w najwyzszej postaci! Tutaj przede wszystkimpotrzebna jest praca u podstaw![/I][/COLOR][/FONT]

[SIZE=3][COLOR=dimgray][I][FONT=Book Antiqua][FONT=Times New Roman][SIZE=2]No i jeszcze jedno! Z uporem maniaka bede wracac do tematu zdrowia u naszych psow. :p Ten temat to temat rzeka i jest jeszcze bardzo duzo do zrobienia w tej kwestii. Tym razem dotyczy to tylko i wylacznie hodowcow! Zatroszczcie sie moze bardziej o to, by rasa byla zdrowa, to nie bedzie tyle rozczarowan u ludzi, ktorych najnormalniej w swiecie moze nie byc stac na leczenie psa! Zatroszcie sie by kolejne pokolenia byly zdrowsze, by nie mialy problemow z ukladem oddechowym, by nie mialy problemow z sercem, z dysplazja czy ukladem trawiennym i alergiami. By psy nie byly lekliwe i nadaktywne! Trudne prawda? Przerasta, prawda? A kto powiedzial, ze bedzie latwo? Zdecydowaliscie sie na bycie hodowcami, to zastnowcie sie nad tym, czy potraficie poradzic cos w tej kwestii! odpowiedzcie sobie na to pytanie w duchu - przed samym soba i dopiero wtedy podniescie przylbice! A z pewnoscia wszyscy na tym skorzystaja! Bo poki co zamiast zajmowac sie psami sensu stricte zajmujecie sie tylko soba!:-( :-( :-([/SIZE][/FONT] [/FONT][/I][/COLOR][/SIZE][/quote]
[SIZE=3][COLOR=black][B]@ Archi[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Nooo popatrz jaka Cisza cała niedzila i [B]CISZA[/B] aż w uszach piszczy.[/COLOR]
[COLOR=black]Powiem Cii Tak:[/COLOR]
[COLOR=black][B]NUDNA JESTEŚ[/B] KOBIETO !!![/COLOR]
[COLOR=black]Ale [B]jesteś NUDNA[/B], do porzygania :angryy: normalnie [/COLOR]
[COLOR=black]NUDNA STARA DUPA !!![/COLOR]
[COLOR=black]O czym Ty pieprzysz przecież takimi rzeczami tooo się tylko stare Panny zajmują, ewentualnie Rozwódki albo zakręcone histeryczki.[/COLOR]
[COLOR=black][B]NUDNA[/B] ale [B]NUDNA[/B] nie mogę kurdeeee.... charakter, wychowanie, usposobienie, przyzwyczajenia, naleciałości, tendencje, dominacja nooo [B]dejze spokój[/B].:shake: [/COLOR]
[COLOR=black]Wiesz cooo kup se książkę i poczytaj a [B]nie zawracaj D..PY[/B] - jak zawsze zresztą.[/COLOR]
[COLOR=black]Ps. Wiesz coo 2 lata temu byłem w tym okresie na etapie zakupu psa molosowatego najchętniej z jakąś przytrzaśniętą mordą, rodzinnego z cechami obronnymi. O majorkach słyszałem ii naprawdę w wyszukiwaniu informacji na necie jestem przynajmniej dobry.[/COLOR]
[COLOR=black]Opisanych przez Ciebie informacji nie umiałem znaleźć mimo wielkich chęci ii wielu godzin serfowania. Wszystko co znajdywałem było szczątkowe i powielane.[/COLOR]
[COLOR=black]Już dwa lata temu napisałem właśnie na niniejszym forum DOGOMANI posta o podobnym charakterze.[/COLOR]
[COLOR=black]I wiesz coo wstydziłem się później za niego.[/COLOR]
[COLOR=black]Wiesz dlaczego, ano dlatego, że po tym włśnie poście odrazu wszyscy wiedzieli, że jestem ŻÓŁTODZIOBEM nie zorientowanym w sytuacji.[/COLOR]
[COLOR=black]Po pierwszym poście nie odpowiedział nikt, po 2-gim bardziej agresywnym i takim którego zignorować się już nie dało dostałem kilka szczątkowych informacji po czym wszyscy zapomnieli o sprawie.... i wszystko wróciło do normy, aa jaa po kilku miesiącach nauczyłem się jak należy się zachowywać, żeby nie wychodzić naa naiwnika.[/COLOR]
[COLOR=black]Tak, żee powiem Ciii KOBIETO.[/COLOR]
[COLOR=black][B]NIE KOMPROMITUJ SIĘ[/B]. :lookarou: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Dziobus![/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Uwielbiam Cie! Bez Ciebie moje zycie jest [B]NUDNE, NUDNE[/B] i jeszcze raz [B]NUDNE[/B]! Bo taka [B]stara nudziara[/B] ze mnie bez Ciebie malutki faceciku![/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Cuz ja Ci moge odpowiedziec? Ja nadal bede tym [B]walem jezdzic[/B], jak jezdze juz od ponad roku i dobrze mi z tym. Dalej bede pieprzyc te moje farmazony o zdrowiu (a dowodow mam na co najmniej 3 inne psy do wirtualnego obdzielenia - ale niech to pozostanie w moim domku, nikomu tego nie pozycze), nadal bede trabic o tym, jakie nasze psy sa bez owijania w bawelne (tak jak to robilam na 3M i teraz tutaj na Dogo) nadal bede starala sie pokazac, ze mozna byc soba i nie poddawac sie trendom i glupiznie. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]A ze bede wstydzic sie tego? A niech i tak bedzie! No i dobra juz sie wstydze:oops: baaardzo sie wstydze:oops: :oops: , okropnie sie wstydze:oops: :oops: :oops: ... i mam to szeroko w pompie. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Jedno jest pewne - polewke to mam dokladnie taka sama jak i Ty!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Tak masz racje! Jestem kobieta z zasadami! I nikt mi tego nie zabierze nawet taki niedopieszczony facet jak Ty :eviltong: i kilku innych tutaj zazdrosnikow :eviltong: Nikt nie bedzie mi ustalac zasad wedluch jakich mam Wam truc! A truc bede! Obiecaaalas! obiecaaaalas!-obiecuje! :angryy: [/SIZE][/FONT]



[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Dla niewtajemniczonych - post Dziobka jest jedynie zrozumialy dla inteligentnych inaczej, czyli dla mnie rowniez! Ci ktorzy zamilkli doskonale wiedza, czy moga spojrzec bez zenady sobie w twarz w lustrze! A moze.... po prostu....![/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Milego hodowania!:diabloti: Archie Nudziara Forever:mad: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]@Archi[/B],

Majorki mam od 1998roku, pierwsze moje ca de bou to bardzo przecietny pies, długa kufa, zgryz nożycowy. Na wystawach najczęściej słyszałam wysokonożny ( ma 58-59cm) o drobnym kośccu.Ale uparłam sie że zrobię mu champinat i interchampionat bo na to zasługiwał - jest to pies (jeżeli moge tak sie wyraźić o wielkim sercu!! (między innymi dzięki niemu moje dziecko żyje!- ale to inna historia i może kiedyś ją tu opisze).
Druga majorka to suka idealnych rozmiarówi doskonałej budowie!. Nie ma w swojej karierze wystawowej oceny bardzo dobrej ale charakterek pozostawia wiele do życzenia. Jest to matka Bysiora. Suka ta miała 4 mioty razem 19 szczeniaków. Pod koniec 2003 roku została wysterylizowana.... W sumie w mojej hodowli odchowałam 25 szczeniąt w pięciu miotach. Czy ja mogę być znawcą hodowlanym uważam żę nie, bo posiadam chyba małe doświadczenie. Sama wiedza teoretyczna napewno nie wystarczy!
No to w takim razie kim ja jestem handlarzem czy hodowcą?? To moja pasja i zainteresowanie czy bicie kasy?? Tylko na czym??

Z moimi psami byłam na około 60- 70 wystawach w Polsce i zagranicą!
Mam u siebie psa z sercem po prawej stronie o którym pisana była praca naukowa w klinice weterynaryjnej we Wrocławiu. Pies ten posiada metykę ale nigdy nie będzie zarejestrowany.:shake: i nigdy nie będzie krył bo to by go zabiło i ta wadę mógłby przekazywać dalej.
Masz rację że należy coś zrobiść aby polepszyć ich zdrowie. Co się tyczy dysplazjii to najnowsze badania naukowe wykazały że dysplazja to choroba dziedziczna w 50-60% czyli prawie pół na pół . Nawet dwa osobiki wolne od dysplazji dają mioty nawet w 20%dysplatyczne.
Serce, alergia... myślę żę to choroby wszystkich psówale lepiej żeby ich nie było!
Nie ukrywam mam pewne plany hodowlane których nie chciałabym zdradzić ponieważ nie chcę być krytykowana a przede wszystkim nie chcę zapeszać.

Link to comment
Share on other sites

[B]@ Archi,[/B]

[B]TY NUDZIARO:rolleyes: [/B]mam coraz większą ochotę poznać Cię osobiście:lol: i zapraszam do mnie. Wdrapiemy się na moją wielgaśnych rozmiarów lipę albo orzecha też pokaźnego kamienie w dłoń i ponudzimy razem...
W walce o ogień porozumiewali sie bez słów ale za to z jakim zrozumieniem!!

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Che napisał:[/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman][quote]Łukasz, myślę, że Archie jest tu tylko przez przypadek, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest dobrym i delikatnie rzecz ujmując naiwnym człowiekiem, który dobrze się czuje w grupie. itd. ...[/FONT][/SIZE][/COLOR][LEFT] [/LEFT]



[COLOR=black]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]... Szkoda było by gdyby ktokolwiek łączył ją z tymi ludźmi, ale niestety takie można odnieść wrażenie patrząc z boku...., a to nieprawda...

Ola, Ingi, Ajka, Deta, Effa, Ty, Gringo, Boxer, Marek z Gromem, Ender i jeszcze kilka fajnych, ciekawych osób to znajomi, koledzy, ekipa od lat, która zawsze gdzieś tam w necie się wspiera, nie traci zaufania do siebie - dla nich i dla mnie intencje są doskonale czytelne i nie ma potrzeby drzeć szat ściemę i handlarza widać na odległość...Więc spoko kolego, nie jest źle, kryzysik już minął teraz spokojnie można czekać na to jak sytuacja się w rasie rozwinie i czy będzie się to nam podobało...[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[/LEFT]
[/quote]


[LEFT][COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]@ Jarek[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[LEFT][COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ooooo Ku..wa powiedziałem Ciii, ze dobrze że tak to odebrałeś, ale nie czytałem wtedy jeszcze Twojego posta.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nooo nie wiem jak too delikatnie ująć ale nie do końca poprawnie tooo odebrałeś.:oops: [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jeśli chodzi o to: kto z kim kiedy i dlaczego czyli jak pisałeś „Ola, Ingi, Ajka, Deta, Effa, Ty, Gringo, Boxer, Marek z Gromem, Ender i jeszcze kilka fajnych, ciekawych osób” jaa teraz naprawdę zupełnie swobodnie się w tym odnajduję, tak, żee bez obaw wszystkich kojarzę i wiem kto komu co...[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Archi szanuję właśnie za too, że wbrew swojej powierzchowności potrafi mieć w strategicznych momentach swoje zdanie na temat różnych sytuacji.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Podobnie jest ze mną jak pisałem wiem kto, cooo z kim i dlaczego jednak nie zawsze wszystko bezkrytycznie akceptuję. My ślę, że właśnie za ludzi którzy zawsze bezkrytycznie włażą w dupę bez wazeliny nie można być pewnym z prostej przyczyny są tchórzliwi więc jak wiatr zawieje inaczej wbiją Ci nóż w plecy.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Archi rozpoczęła intrygę a jaa w wielu kwestiach akurat tuu się z nią zgadzam, więc się włączyłem.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przeczytaj posta Archi jeszcze raz, przeczytaj mojego i podejdź do tego możliwie bez emocji.;) [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ps. Prawdę mówiąc tylko Archi odczytała moje intencje poprawnie, tego się obawiałem...[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]POZDROWIONKA Dziobek.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]O mater, o mater! :cool3: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Jareczku! Dziekuje serdecznie, za to, ze jak niesamowity Rycerz na Bialym Koniu przyjechales bronic Mnie - Dziewice od okropnego smoka Dziobka i innych okropnych smokow tu panujacych. Ach! to cudowne i takie.... slodkie. Cudowna psychoanaliza mojej osoby i tych przecudnych okolicznosci przyrody! Dziekuje Ci za taka postawe...:multi: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Aleeeee.... problem w tym, zeeee ja naiwna Dziewica nie jestem juz od dawna. Ze Dziobek ze swoistym czarnym inteligentnym humorem nie uderzal mlotem we mnie, ale w ten zelbeton, ktory nas zaczal otaczac i zzerac! Problem jednak w tym, ze chyba nikt z nas nie zrozumial calej sytuacji:-( .[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Prosba do wszystkich! Ponownie prosze o przeanalizowanie mojego posta wczesniej i przecztanie tego co napisal Dziobek nie w kontekscie ataku na mnie, ale jako ironie na panujace w cdb relacje. Prosze o przeczytanie tego jako prosbe o zastanowienie sie nad soba - kazdy z nas! Bo jak to powiedzail kiedys ktos madrzejszy do nas: Niech pierwszy rzuci kamieniem.... reszte chyba kazdy zna.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]i na podsumowanie! [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Ciesze sie, ze Aga opowiedziala o swojej hodowli, bo miala mozliwosc wypowiedzenia sie. Ciesze sie, ze Ty broniles mojego dobrego imienia, w imie lojalnosci osobistej, bo moj sprzeciw przeciez nie oznacza braku lojalnosci! Ciesze sie, ze w sobote spedzilismy z dziewczynami i naszymi psami wariackie chwile z naszymi psami. Ciesze sie, ze w niedziele na wystawie w Lesznie ekipa cdb byla postrzegana jako fajnie bawiaca sie, zgodnie z opinia postronnych z molosow. Ciesze sie, ze moze i moglabym byc okrzyknieta histeryczka - ale mam nadzieje, ze kazdy z nas zastanowi sie nad tym, co jest wazniejsze: my czy psy! Ja stawiam na to drugie! [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]ps. Tak, Jarku w jednym na 100% sie nie mylisz, jestem w cdb i na Dogo przypadkowo. Tak samo przypadkowo jak moje znalezienie sie w hodowli p. Ewy tej pamietnej styczniowej niedzieli rok temu. Jak to mowia starozytni gorale: Nic nie dzieje sie bez przyczyny, wiec.... wiecej czaaadu! Carry on - Majorkarze! Zakasac rekawy i do roboty, leniuchy![/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]powiedziala i kuchnela[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]pociagajaca Nudziara Archie:diabloti: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

@Archi,

Mimo tego że przez niektóre osoby postrzegana jestem jako niekumata,niedoinformowana,zakręcona czy niedouczona bardzo dobrze zrozumiałam Twoje intencje i post Diobka.
Uważam że jeżeli nie będzie porozumienia między właścicielami i hodowcami majorek to nigdy nie uda nam się doskonalić rasy."Zgoda buduje niezgoda rujnuje" I wcale przy tym nie trzeba wchodzić komuś w du.. Należe jedynie pewne sprawy umieć rozgraniczać.
Widzisz bardzo trudno jest być hodowcą majorek. Przytoczę tutaj autentyczny przypadek : cały czas starasz sie wyhodować egzemplarz jak najbardziej zbliżony do wzorca i...prawie Ci sie udaje..jesteś zadowolona..pies się podoba sędziom, ludziom itd. Ale są ludziska które za wszelką cenę starają się udowdnić że się mylisz, że to zwykły pet, chodzące wady. W swoim postanowienu posuwają sie nawet za granice naszego kraju obsmarowując Twojego psa jak tylko się da.Miedzy innymi że kurdupel. że bez zębów itp. To nic że temu człowiekowi nie udało się wyhodować nic lepszego, to nic że uzębienia mojego psa nidgy nie widział tylko poco to wszystko robi? Zeby wyeliminować konkurencję ? Z każdej stony podrzucane są kłody a Ty albo spuszczasz głowę z rezygnacją albo masz w du...co mówią inni i podązasz swoim wyznaczonym torem.
Wiem że świat nigdy nie będzie kolorowy ale sami musimy się starać trochę go ubarwić.

Link to comment
Share on other sites

@aga4

Bylysmy kiedys razem na jednej wystawie, nie pamietam dokladnie gdzie to bylo i z tego co pamietam, a pamiec mnie nie myli, to big dostal nizsza ocene, wlasnie za braki w uzebieniu...
Wiec nie wiem, czy akurat zarzut o braki w zebach jest nieuzasadniony, i piszac to wcale nie jestem zlosliwa.
Pisze bo akurat slyszalam komentarz sedziego, odnosnie Twojego pieska, ktory tak nawiasem mowiac, podoba mi sie bardzo, niezaleznie od brakow w zebach...
pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

@Olcia,

No więc z przykrością muszę stwierdzić że pamięć jednak Cię zawodzi. Widziałyśmy się co doskonale pamiętam na wystawie w Jeleniej Górze, był tam również Twój tato. Mało tego brałaś mojego psa pod uwagę jako partnera dla swojej suńki. Ale to nieważne mój pies na tej wystawie gdzie sędziował Andrzej Kot zajął drugie miejsce bo [B]KULAŁ [/B]

[B]uzasadnienie przyznanej oceny:[/B]

Pies o mocnych kościach.Dobrej proporcji.Typowa głowa.Przodozgryz, prawidłowa górna i dolna linia, szeroki front .Kończyny dobrze kątowane,Szata i umaszczenie prawidłowe.[B]PIES UTYKA NA PRZEDNIĄ[/B] [B]ŁAPĘ, PRZECIĘTA PODUSZKA[/B]
[B]ocena doskonała lokataII medal srebrny[/B]

Przegrał ze swoim miotowym bratem.

A może widziałyśmy się jeszcze gdzieś bo ja nie pamiętam. może mnie pamięć myli????

Link to comment
Share on other sites

@ Olcia,

Mój pies nie ma jednego zęba P1 na dole i tylko na jedej wystawie w swojej karierze wystawowej dostał za to obniżoną ocenę gdy oceniała ruska ale tutaj nie o to chodzi.
Ten kto pisał że mój pies ma braki sam ma psa bez zębów tylko to ukrywa i nie przyznaje się do tego.
I właśnie o to tutaj chodzi;)

Link to comment
Share on other sites

dziekuje Janusz za pamięć !!! Zawsze bardzo miło usłyszeć zyczenia w dniu własnych urodzin! Dziekuję również mojemu serdecznemu koledze Jarkowi za miłe życzenia, oraz wszystkim, którzy pamietali o mnie, w ten ważny dzień! Pozdrawiam z odległej zielonej wyspy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga4']@ Olcia,

Mój pies nie ma jednego zęba P1 na dole i tylko na jedej wystawie w swojej karierze wystawowej dostał za to obniżoną ocenę gdy oceniała ruska ale tutaj nie o to chodzi.
Ten kto pisał że mój pies ma braki sam ma psa bez zębów tylko to ukrywa i nie przyznaje się do tego.
I właśnie o to tutaj chodzi;)[/quote] @ Aga4 Znowu pijesz do Gorzały, a czy kiedykolwiek mialam okazje zagladac w paszcze psu, który do niego należy? Na pewno takiej okazji nie mialas, a wyobraz sobie, że miedzy innymi ja mialam okazję, braków w zebach ten pies nie ma, czego dowodem są tytuły przez niwego zdobyte. Wybacz, ale mówiąc cos takiego osmieszasz nie tylko siebie, ale również podwazasz opinie wielu swiatowych sędziów, którzy niejednokrotnie bardzo wnikliwie oglądali uzebienie i nie tylko, tego psa! Wiec Aga4, nie kompromituj się jeszcze bardziej, bo gdyby pies mial dyskwalifikujące braki w uzębienie nikt by mu INTERCHAMPIONA, ani : MULITCHAMPIONA ani CHAMPION LUXEMBOURGA ani CHAMPION ŁOTWY CHAMPION ESTONII ani CHAMPION ROSJI ani CHAMPION POLSKI oraz wielu innych takich tytułów jak: BALTIC WINNER TRAKAI '05 MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA MOLOSS KLUBU CZECH MLADA BOLESLAV '04 MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EUROPY EUROPAJUGENDSIEGER VDH DORTMUND '04 MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EUROPY ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ BRATISLAVA '04 ZWYCIĘZCA NIEMIEC DORTMUND '04 BUNDESSIEGER DORTMUND '04 MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA POLSKI POZNAŃ '04 MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EURODOGSHOW KORTRIJK '04 ZWYCIĘZCA LITWY VILNIUS '05 PUCHAR VILNA '05 JUGENDSIEGER BERLIN '04 JUGEND BOB NEMUNSTER '04 15 x BOB ; 7 x CWC ; 1 x CW ; 1 x CQ ; 1 x SERT; CAJC ; 8 x CAC ; 2 x res.CACIB ; 10 x CACIB ; 1 x CACL ROZPOCZĘTY CHAMPIONAT NIEMIEC ROZPOCZĘTY CHAMPIONAT LITWY, nie dał ! Więc Twoje podburzania i mącenie wody w tym akurat wypadku dotyczącego tego psa nie maja sensu, chybaże lubisz osmieszać i kompromitować sama siebie

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...