Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bronia-mówisz o wystawie w Poznaniu - to znaczy,ze mieszkasz blisko.
Jeżeli chcesz podam Ci terminy wystaw ,które sa organizowane niedaleko-
ale tylko międzynarodowe na których możesz zobaczyć te rasy psów,
ozdobnych,które są cenne ze względu na brak alergenów w sierści i
są w miarę bezpieczne.

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ok, trochę żartowałam z tym moim brakiem zdecydowania, wszystkie rasy mi się podobają, ale jestem już prawie zdecydowana na maltańczyka. Chociaż lhasa apso bardzo mnie zainteresowały i nie wykluczam, że nie zmienie zdania. Muszę sie jednak w miarę streszczac w poznawaniu tej rasy. Koncentruję się zatem teraz na poznawaniu lhasa apso. Ja musze koniecznie rozważyć, czym sie różnią obie rasy. Czy ktoś, kto miał okazję widzieć obie te rasy na żywo, może mi powiedzieć, czy bardzo sie różnia wielkoscią? Mi się bardzo podobają maltańczyki, ale nie te miniaturyzowane. M.in. z tego względu zaczęłam myśleć o Lhasa Apso, bo podoba mi sie w nich, że to jest taka zdrowa rasa, nie z tych miniaturek. Po prostu preferuję większe okazy małych psów. Ja zresztą niedługo dowiem się poprzez swojego znajomego, który ma lhasa apso czy sierść jego psiaczka rzeczywiście nie będzie mnie uczulać. Zrobię test z sierści i jak wszystko będzie ok, to tym poważniej będę brała pod uwagę tą rasę.
Czy ktoś tutaj np rozważał podobnie jak ja obie te rasy i czy moglibyście uzasadnić swój wybór? Co przeważyło na korzyść danej rasy a co świadczyło na niekorzyść innych ras, które też braliście pod uwagę?

Link to comment
Share on other sites

Genia, bardzo chętnie poznam terminy i miejsca tych wystaw w okolicy Poznania!
Dzidtka, a masz może namiary na hodowle w okolicy Poznania? Jak masz, to prosze napisz na priv. Jeśli trzeba mogę pojechać nawet trochę dalej po psiaka, byle nie na koniec Polski ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja brałam pod uwagę w moim wyborze psy do towarzystwa. Piesek miał być mały i właśnie [b]NIE UCZULAĆ[/b], bo mój brat to alergik.
Byłam na wystawach i poznałam tą wspanialą rasę.
Chciałam też bichona, ale zrezygnowałam, bo poznałam bolończyka znajomej. Bardziej lhasak mi odpowiadał. Ma lepsze zdrowie i mniej szczeka (bez powodu nie szczeka !!!).
Lhasa nie jest tak miniaturyzowany.
Pozdrowionka !!!!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ok, to przejdę do konkretnych pytań n/t lhasa apso.
Czy pieski te szybko uczą sie czystości i czy szybciej pieski czy suczki?
Jakie są widoczne różnice w charakterach między płciami?
Czy pielęgnacja włosa jest bardzo trudna? Jak często kąpiecie i czeszecie swoje pieski? jak często należy przycinać włosy na łapkach między palcami? I czy Lhasa apso łatwo się poddają tym wszystkim czynnościom pielęgnacyjnym? Jak wcześnie zaczynacie kąpać, czesać, przycinać włosy i jak to robicie, aby pieski to lubiły i dały sie przekonać?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam
Musiłam zarejestrowac sie na nowo, bo zapomniałam hasła i loginy...No i straciłam wszelkie kontakty, że jesli ktoś cos pisał to proszę o ponownego maila. :D Witam nową miłośniczkę lhasa - jak dla mnie są super.
Co do zabiegów pielęgnacyjnych to wiele zalezy od gatunku włosa, wieku psiaka( najgorszy jest moment wymiany włosa dzieciecego na dorosły, w wieku ok kilkunastu miesiecy ) Najważniejsze jest aby od małego nauczyc i przyzwyczaić szczeniaka do czesania, kąpania , itp. to potem będzie wszelkie zabiegi znosił ze spokojem.Przeważnie moje lhasa poprostu idą spać.
na zdjęciu Tiarro At Yackety Azurowa Amhara FCI w wieku 11 miesiecy
[img]http://www.azurowa-amhara.strefa.pl/images/galeria/z_hodowli/tiaro4.jpg[/img]
pozdrawiam Ewa

[url]http://azurowa.amhara.prv.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bronia10']Ok, to przejdę do konkretnych pytań n/t lhasa apso.
Czy pieski te szybko uczą sie czystości i czy szybciej pieski czy suczki?
Jakie są widoczne różnice w charakterach między płciami?
Czy pielęgnacja włosa jest bardzo trudna? Jak często kąpiecie i czeszecie swoje pieski? jak często należy przycinać włosy na łapkach między palcami? I czy Lhasa apso łatwo się poddają tym wszystkim czynnościom pielęgnacyjnym? Jak wcześnie zaczynacie kąpać, czesać, przycinać włosy i jak to robicie, aby pieski to lubiły i dały sie przekonać?
Pozdrawiam[/quote]
Ja jak już pisałam mam sunię od P. Ewy. Już w domu prawie nie sika (i naprawdę mało sikała). Jak ją wzieliśmy, była pierwszy raz na dworze, był mróz i już na drugi dzień nauczyła się załatwaić na dowrze mimo wielkiego mrozu (w końcu to pies z Tybetu). Wcześniej raz zrobiła do kuwety i teraz tylko robi na dworze. Teraz jest STRASZNE błoto u nas (bo śnieg się topi), to jak przychodzę z nią z dworu do domu, to nauczyłam ją, że zawsze staje na wycierzczce i czeka aż ją wytrę. Wczoraj dałam jej poszaleć, więc była strasznie BRUDNA. Wykąpałam ją (ale nie szamponem jeszcze).
Lhara jest bardzo poojętna, umie już ZOSTAŃ, SIAD, WARUJ I HOP.
Chcę ją nauczyć komend, żebym mogła ją potem spokojnie puścić na spacerze luzem.
Pozdrowionka :wink:

Link to comment
Share on other sites

no to dobrze,że obcej kobity nie zaczepiłam bo mi się wydawało,że to [b]ty [/b] :evilbat: ale bym dooopsko zmoczyła,gratulacje dla psa :angel: ,a jak tam maluszki twoje??mają wszystkie już nowe domki??Dwa Lhasa mi sie szczególnie spodobały,jeden taki stalowy-był chyba w klasie młodzieży albo szczeniąt(napewno nie z polski,stawiam na czechy;-)i taki duży mi sie wydawał,inny niz wszystkie-on też wygrał,-dokłądnie niewiem bo pierwszy raz byłam i za dużo wszystkiego na raz :evilbat: a drugi pies bardzo jasne miał kolorki-czy bohemia też ma lhasa??

Link to comment
Share on other sites

niestety nie Carotina,ten stalowy był cały siwy i budowę miał jakąś inną,taki doooży,drugi ten jasy był prawie biały i głowę miał rudawą :oops: ehhhh do bani,gdybym miała aparat to pewnie do tej pory bym latała za właścicielami i [pstrykała foty :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Witam
Ten psiak na zdjęciu to Ch.Phuff's Rhu-Ha's Lexus the Mukti, przyleciał " na trochę" z Kanady.Bardzo efektowny psiak, kilkukrotnie pokazywany był na polskich ringach, ostatnio wygrał BOBa na Championach w Lesznie.W hodowli pozostał jego syn, mam nadzieje że niedługo zobaczę młodego na zywo.
pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

No i z ostatniej chwili
Dzisiaj w Zagrzebiu w klasie młodzieży debiutował prawie roczny lhasa Tiarro At Yackety Azurowa Amhara FCI, który otrzymał super opis i wygrywając swoją klasę rozpoczął Mł.Championat Chorwacji :-)
Nie ukrywam że cieszę się bardzo
pozdrawiam Ewa

[url]http://azurowa.amhara.prv.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja uwielbiam kolorowe lhasa-apso
[img]http://www.akc.org/invitational/results/conf/images/2005/breeds/NP01552104.JPG[/img]
Ch. Krisna Rim Rick Picabo
[img]http://www.akc.org/invitational/results/conf/images/2005/breeds/NM89174605.JPG[/img]
Ch. Barjea Mai Ling Panda :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwikB']Jest to fiński lhasa -Multi BIS & BISS Int & Fin & Am & S & N & Dk & Est Ch FinW-93-94
Chic Choix Ashley Wilkes
pozdrawiam Ewa

[url]http://azurowa.amhara.prv.pl[/url][/quote]
no teraz to napisałas tak jakby troszkę kodami :evilbat: ale czyli to ma się znaczyć,że on utytułowany jest tak??? :oops: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...