Jump to content
Dogomania

KORNEK 8 latek porzucony przez najbliższych ... ma dom


Aska25

Recommended Posts

[quote name='ossa98']Czy on by się nadawał do domu z kojcem?[/QUOTE]

Myślę,że jak najbardziej,moze byc kojec, futro ma grube i przyzwyczajony do war. zewnetrznych, ale dobrze by było, zeby nie siedział w kojcu sam cały dzień i żeby ktoś z nim pracował, zajmował sie nim-wtedy szybko psychika mu sie zregeneruje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 864
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania i Kajber']Myślę,że jak najbardziej,moze byc kojec, futro ma grube i przyzwyczajony do war. zewnetrznych, ale dobrze by było, zeby nie siedział w kojcu sam cały dzień i żeby ktoś z nim pracował, zajmował sie nim-wtedy szybko psychika mu sie zregeneruje.[/QUOTE]
No tak ,takie wyjście byłoby bardzo fajne...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]W takim razie podeślę wątek cioteczce Obraczus. Zgłosił się do niej Pan zainteresowany naszym Brutuskiem, ale on się nie nadaje do kojca, a Pan chce właśnie pieska do kojca - oczywiście twierdzi, że na zimę pies zabierany byłby do domu - wszystko jest do sprawdzenia - gdyby zainteresował się Kornelem wizyta przedadopcyjna i tak jest konieczna.[/FONT]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/178636-KORNEL-8-latek-z-lodzkiego-schronu.Porzucony-przez-najblizszych-czeka-na-swoja-szanse/page8"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ossa98'][FONT=Tahoma]W takim razie podeślę wątek cioteczce Obraczus. Zgłosił się do niej Pan zainteresowany naszym Brutuskiem, ale on się nie nadaje do kojca, a Pan chce właśnie pieska do kojca - oczywiście twierdzi, że na zimę pies zabierany byłby do domu - wszystko jest do sprawdzenia - gdyby zainteresował się Kornelem wizyta przedadopcyjna i tak jest konieczna.[/FONT]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/178636-KORNEL-8-latek-z-lodzkiego-schronu.Porzucony-przez-najblizszych-czeka-na-swoja-szanse/page8"][/URL][/QUOTE]
Oki ,podeślij jak możesz Kornelka :)
Oczywiście wizyta musi być , mam nadzieję ,że na mapie dogo się kogoś znajdzie..

Link to comment
Share on other sites

Tylko obawaim się, czy KORNEL psychicznie da radę iśc od razu do domu, bez wcześniejszej socjalizacji w hoteliku, chyba,że właściciel będzie taką osobą, kt.ora zapewni mu tę socjalizację.
Jak na razie nie widzę Kornela biegającego swobodnie po podwórku, dającego sie na komende zapiąć na smycz, zamknąc do kojca, wziać na spacer.
Dlatego dla Kornela potrzeba naprawdę wyjatkowej osoby- przynajmniej na początku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Tylko obawaim się, czy KORNEL psychicznie da radę iśc od razu do domu, bez wcześniejszej socjalizacji w hoteliku, chyba,że właściciel będzie taką osobą, kt.ora zapewni mu tę socjalizację.
Jak na razie nie widzę Kornela biegającego swobodnie po podwórku, dającego sie na komende zapiąć na smycz, zamknąc do kojca, wziać na spacer.
Dlatego dla Kornela potrzeba naprawdę wyjatkowej osoby- przynajmniej na początku.[/QUOTE]
Jemu potrzeba dużo czasu ,cierpliwości ,socjalizacji - jeśli właściciel jest w stanie mu to zapewnić to będzie ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,bardzo przepraszam za offa ale mam wielką prośbę do łódzkich dogomaniaczek czy mogłybyście polecić mi w Łodzi jakiegoś dobrego weta, który przeprowadza też niedrogie sterylki. Jakis czas temu wyadoptowałam do Łodzi sunię z naszego schronu, trzeba ją teraz zbadać i jak najszybciej przeprowadzić sterylkę bo jest już jakiś czas po pierwszej cieczce, a obecnej właścicielki nie stać na bardzo wysokie koszty. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

wystapić z wnioskiem do fundacji Niechciane i zapomniane oni maja program to sie wytnie wspieraja finansowo sterylizacje i kastracje bezdomniaków, fundacja azyl z tego co mówiła bunia pokrywa cz. koszty zabiegu tylko nie wiem czy tylko u buni w gabinecie sfor an przybyszewskiego czy też w innych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatonieja']wystapić z wnioskiem do fundacji Niechciane i zapomniane oni maja program to sie wytnie wspieraja finansowo sterylizacje i kastracje bezdomniaków, fundacja azyl z tego co mówiła bunia pokrywa cz. koszty zabiegu tylko nie wiem czy tylko u buni w gabinecie sfor an przybyszewskiego czy też w innych[/QUOTE]
Ewatonieja bardzo Ci dziękuje za pomoc, już dzwoniłam do fundacji:)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][URL="http://www.dogomania.pl/threads/178636-KORNEL-8-latek-z-lodzkiego-schronu.Porzucony-przez-najblizszych-czeka-na-swoja-szanse"][IMG]http://i28.tinypic.com/ohqwqc.jpg[/IMG][/URL][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3]Częstujcie się banerkiem ;)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Wiem ,że zdolna nie jestem,ale zawsze coś...[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli moge coś doradzić to ogłaszajcie Kornela codziennie od nowa na cafeanimal, może go wydrukują w Metrze. Ja tak już wielu psiakom znalazłam dom, co prawda niektóre wydrukowali mi już po kilka razy a one ciągle siedzą w schronie, ale zawsze druk w prasie to wieksza szansa że go ktoś wypatrzy.

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia to jedno ale trzeba z psinką nawiązać kontakt i spróbować powychodzić z nim na spacery. Nie bardzo widzę szansę na adopcję jeśli pies tylko raz był zabrany z budy na kastrację. On podobno boi się ludzi. Trzeba go zacząć oswajać z obcymi ludźmi z otoczeniem. Mogę w sobotę podjechać i z którąś z Was na początek wyjść z nim na zewnątrz.
Swoją drogą myślę, że należy zbierać deklaracje, napisać w tytule, że zbieramy i zebrać te deklaracje które są na wątku zadeklarowane.

Na razie tylko Biafra mi przyszła na myśl. Napiszę do niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asik007']Ogłoszenia to jedno ale trzeba z psinką nawiązać kontakt i spróbować powychodzić z nim na spacery. Nie bardzo widzę szansę na adopcję jeśli pies tylko raz był zabrany z budy na kastrację. On podobno boi się ludzi. Trzeba go zacząć oswajać z obcymi ludźmi z otoczeniem. Mogę w sobotę podjechać i z którąś z Was na początek wyjść z nim na zewnątrz.
Swoją drogą myślę, że należy zbierać deklaracje, napisać w tytule, że zbieramy i zebrać te deklaracje które są na wątku zadeklarowane.

Na razie tylko Biafra mi przyszła na myśl. Napiszę do niej.[/QUOTE]
Ok , to pisz do Biafry-zobaczymy co odpisze ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałąm, trudno na razie KORNELOWI szukac domu, bo tak naprawdę nie wiadomo jaki jest- czy bardziej pies rodzinny, czy strózujący...
Oczywiście, ze nikt go nie weźmie do mieszkania, ale nawet w ogrodzie , czy na podwórku- musimy wiedzieć, czy spokojnie może biegać z dziecmi, innymi psami , czy tez będzie wymagal jednego, konsekwentnego opiekuna...

Mnie wydaje sie, że drzemie w nim potencjał na prawdziwego przytulaka, tylko musi znaleźć się w takim miejsc i posd opieką takich ludzi,żeby sie otworzył...

A czasu nie ma za dużo- jeszcze rok i będzie już dla każdego " za stary".....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Tak jak pisałąm, trudno na razie KORNELOWI szukac domu, bo tak naprawdę nie wiadomo jaki jest- czy bardziej pies rodzinny, czy strózujący...
Oczywiście, ze nikt go nie weźmie do mieszkania, ale nawet w ogrodzie , czy na podwórku- musimy wiedzieć, czy spokojnie może biegać z dziecmi, innymi psami , czy tez będzie wymagal jednego, konsekwentnego opiekuna...
Mnie wydaje sie, że drzemie w nim potencjał na prawdziwego przytulaka, tylko musi znaleźć się w takim miejsc i posd opieką takich ludzi,żeby sie otworzył...
A czasu nie ma za dużo- jeszcze rok i będzie już dla każdego " za stary".....[/QUOTE]
No właśnie , 8 latki ludzie jeszcze tolerują ,ale 9 latków już nie :(
Nie rozumiej tego......
To jest straszne jak można przekreślać psa ze względu na wiek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']No właśnie , 8 latki ludzie jeszcze tolerują ,ale 9 latków już nie :( [/QUOTE]

To chyba bez znaczenia. To nie jest aż tak wielka różnica, ale tutaj każdy dzień w schronisku jest znaczący (przynajmniej według mnie), bo zanim zaczniemy mu szukać domu, to trzeba go oswoić, poznać, a to może zająć trochę czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika28']To chyba bez znaczenia. To nie jest aż tak wielka różnica, ale tutaj każdy dzień w schronisku jest znaczący (przynajmniej według mnie), bo zanim zaczniemy mu szukać domu, to trzeba go oswoić, poznać, a to może zająć trochę czasu.[/QUOTE]
Więc dlatego DT lub hotelik bardzo pilnie potrzebny...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...