Jump to content
Dogomania

Rufus już w swoim domku :>


AniaGucio

Recommended Posts

[quote name='ronja']można pracować z psem, który agresywnie reaguje na innego samca - mam w domu takiego psa, który był w innym hotelu i był separowany nawet od suk, na które się rzucał. to stary pies z nawykami. u nas mieszka z naszym stadem i choć początki były cięzkie, teraz do psów jest ok.
ja oczywiście się nie wtrącam, ale ostatnio miałam bardzo nieprzyjemną nagonkę na siebie, tylko dlatego, że wycofanego psa, reagującego lękiem na smycz, nie potrafiłam nauczyć chodzenia na smyczy w "dwa miesiące".[/QUOTE]

Wiadomo, że im starszy pies tym dłużej trwa szkolenie. Z Rufusem nie aż tak źle, ale potrafi być uparty. Najchętniej przeniosłabym go w miejsce gdzie ktoś by z nim pracował i korygował niepoprawne zachowanie. Myślałam o Jamorze, ale ten twierdzi, że szkolenie psa bez właściciela nie ma większego sensu, poza tym, nie mamy deklaracji - z kasą jest krucho, żeby nie powiedzieć tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Jest mi bardzo przykro, że tak naprawdę Ania została sama z problemem. Dziewczyna dwoi się i troi, aby zarobić na utrzymanie psa w domu tymczasowy,. Staramy się znaleźć mu dom, ale nie jest to łatwa sprawa. Mam wrażenie, że wszyscy opuścili już ten wątek. Poza mną i Ronją nikt tak naprawdę już nie dba, czy będzie za co utrzymać tego psa. Pomóżcie proszę, bo dziecko mi się nerwowo wykończy a wtedy Rufus znowu trafi na ulicę przy Realu. Jak to jest, że inne psiaki mają deklaracje a Rufus nie? Sama wpłacam na 7 różnych piesków, mam przestać i dawać Ani pieniądze? To też nie było by w porządku w stosunku do tamtych zwierząt. Sytuacja wydaje się być beznadziejna. Cóż, dobrej nocy!

Link to comment
Share on other sites

Uuu... mama weszła na wątek ;) No przyznam, że od jakiegoś czasu problem znalezienia nowego DT/ DS nie daje mi spać... niestety nie posiadam zdolności interpersonalnych i umiejętności komunikacyjnych. Jeszcze do niedawna była na wątku EwaMarta... ale odkąd jej nie ma, inni też już tu nie zaglądają. Dziękuję Ci Ronju, że jeszcze jesteś z nami... chociaż też mogłabyś pomóc innemu psu zamiast nam pomagać. Moze jeszcze los się odmieni i szczęście się do nas uśmiechnie...

Link to comment
Share on other sites

Nieźle, nieźle, a ja napisałam maila do p. profesor w sprawie książek na bazarek. Zresztą mam dla ciebie kilka drobiazgów od pań z sekretariatu mojej uczelni, Dziewczyny obiecały, że jeszcze poszukają czegoś co mogłoby się nadawać, zanim opustoszysz swoją szafę całkowicie :). Idę spać. O 6:00 pobudka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pola53']Nieźle, nieźle, a ja napisałam maila do p. profesor w sprawie książek na bazarek. Zresztą mam dla ciebie kilka drobiazgów od pań z sekretariatu mojej uczelni, Dziewczyny obiecały, że jeszcze poszukają czegoś co mogłoby się nadawać, zanim opustoszysz swoją szafę całkowicie :). Idę spać. O 6:00 pobudka![/QUOTE]

Super, dziękuję :*

Link to comment
Share on other sites

Aniu, zaglądam często, ale nie piszę ostatnio u Rufuska. Bo nie mam pomysłu, co zrobić:-( Myślę, że Rufus potrzebuje szkolenia, bo inaczej nie ma szans na DT, czy hotelik, w którym są inne psy - samce:-(
To piękny, wspaniały pies, ale nie ma szczęścia. Napisałabym, że trzeba go ogłaszać, ale wiem, że to nie zawsze pomaga. Ja ogłaszam moją kotkę z Helu i jak dotąd dostałam w jej sprawie jeden telefon, w dodatku to kompletne nieporozumienie, bo babka na wiadomość, że chciałabym sie czegoś dowiedzieć o warunkach, w jakich mieszkałaby koteczka, rozłączyła się...
Nie mogę w tej chwili długo siedzieć przy komputerze, bo jestem po operacji kolana i nie mogę trzymać nogi w dół. Myślę jednak, że może warto rozesłać PW i poprosić o kilkuzłotowe choćby deklaracje do wszystkich po kolei i zaprosić na wątek. Może uzbiera się kwota, któa pozwoliłaby Rufusowi przenieść się do Jamora? W nim widzę dla niego nadzieję... Te deklaracje same nie przyjdą. Wiem, bo sama prosiłam tylko na wątku mojego podopiecznego Kaira o nie i mam jedną.... swoją:-(
Każdy, kto zdobywa te deklaracje, pisze tu do wszystkich, wysyła wątek. Ja niestety mam jakiś feler i nie potrafię wołać o pomoc, Ty chyba masz podobnie...
Ja poza Kairem, kilkoma deklaracjami stałymi, mam jeszcze koteczkę w DT i spory minus na koncie jej i jej siostry. Za moment czekają mnie badania i sterylka małej. Nie dam rady pomóc finansowo:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pola53']Jest mi bardzo przykro, że tak naprawdę Ania została sama z problemem. Dziewczyna dwoi się i troi, aby zarobić na utrzymanie psa w domu tymczasowy,. Staramy się znaleźć mu dom, ale nie jest to łatwa sprawa. Mam wrażenie, że wszyscy opuścili już ten wątek. Poza mną i Ronją nikt tak naprawdę już nie dba, czy będzie za co utrzymać tego psa. Pomóżcie proszę, bo dziecko mi się nerwowo wykończy a wtedy Rufus znowu trafi na ulicę przy Realu. Jak to jest, że inne psiaki mają deklaracje a Rufus nie? Sama wpłacam na 7 różnych piesków, mam przestać i dawać Ani pieniądze? To też nie było by w porządku w stosunku do tamtych zwierząt. Sytuacja wydaje się być beznadziejna. Cóż, dobrej nocy![/QUOTE]

Wątek zamiera, bo nikt go nie podrzuca. Niestety konieczne jest napisanie choćby zdania każdego dnia, żeby był widoczny. Wiem z własnego doświadczenia, że trzeba pisać o psie, wklejać zdjęcia i prosić o pomoc. Inaczej wątek spada na koniec i nikt nie pamięta, że Rufus nadal szuka domu. Ja mam dwa wątki swoich podopiecznych. Kaira staram się prowadzić systematycznie, zbieram na niego pieniądze na bazarkach i wśród znajomych i na szczęście jest odwiedzany wprawdzie przez garstkę, ale za to stałych bywalców. Wątek dwóch kotek z Helu zapadł się pod ziemię, bo nie mam nic ciekawego do napisania ponad to, że nadal szukam domu dla jednej z nich. Przestałam zbierać na nie pieniądze, mam na nim spory minus, a za moment sterylkę kotki. Nie mogę winić za to nikogo, bo sama go zaniedbałam.
Nikt nie wchodzi na wątek, na którym nic się nie dzieje:-(
Każde ogłoszenie warto tu wrzucić, cokolwiek, co dotyczy psa...
Nie tylko Ania ma problem ze swoim podopiecznym. Jest dużo psów, które długo czekają na dom. Choćby Amigo pod opieką Myszy albo mój Kajuś z Krzyczek, czy Sonia.... Te dwa ostatnie od ponad dwóch lat są w DT, więc są gorsze sytuacje niż u Rufusa, Ania nie jest odosobniona w swoich problemach.

Link to comment
Share on other sites

To dobry pomysł. Przede wszystkim Jamor może go dokładnie scharakteryzować. Powiedzieć, jaki dom będzie dla niego najlepszy. Będzie okazja do kontaktu z wieloma psami, będą zdjęcia, które są bardzo ważne przy ogłoszeniach. A jak na wątku pojawią się zdjęcia, to i ruch się zrobi. Zobaczysz...

Link to comment
Share on other sites

Jak to się nie spotkamy, jestem:-)
Aniu, dla Ciebie, całej Twojej Rodzinkim, w tym sierściuchów, no i dla Rufusa, samych najlepszych rzeczy, Rufusowi życzę miejsca u Jamora, a zaraz potem wspaniałego domu, który go doceni i mądrze poprowadzi.
Zaglądam tu i czekam na informacje. Jak znajdzie miejsce, ruszymy z akcją zbierania deklaracji, może ktoś się zlituje nad cudownym psem.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, którzy tu zaglądają.
Pani Ewo, oby Pani słowa w złoto się zamieniły :). Ja też życzę Pani i innym Dogomaniakom wszystkiego co najlepsze, zdrowia i spełnienia marzeń. Niech w tym roku będzie mniej ludzkiej głupoty i okrucieństwa. Tego zyczę także wszystkim zwierzaczkom (i sobie).

Link to comment
Share on other sites

Mam odpowiedz od Jamora - muszę zacząć zbierać deklarację i promować psa; Jamor będzie o mnie i Rufusie pamiętać. Rufus ma szansę trafić do Jamora :-)

[CENTER] [SIZE=3]Potrzebuję kogoś kto napisze tekst do dogomaniaków z prośbą o deklaracje, please!!
[/SIZE][LEFT]
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']Mam odpowiedz od Jamora - muszę zacząć zbierać deklarację i promować psa; Jamor będzie o mnie i Rufusie pamiętać. Rufus ma szansę trafić do Jamora :-)

[CENTER] [SIZE=3]Potrzebuję kogoś kto napisze tekst do dogomaniaków z prośbą o deklaracje, please!!
[/SIZE][LEFT]
[/LEFT]
[/CENTER]
[/QUOTE]
super.
jutro wplacę swoją deklarację

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Black][COLOR=olive]Witam ciotenki Rufiaczkowe i zycze domku dla niunia prawdziwie kochajacego :painting::iloveyou::santagri::santagri:niechaj Rok Nowy przyniesie wam wszystkim radosci i wiele domkow kochajacych zwierzunki! [COLOR=blue]cioteczko ja siadam teraz i bede slac zaproszenia i prosbe o pomoc w deklaracjach , ciesze sie ze ma szanse maciuniek cudny , na hotel u Jamora:loveu:pozdrawiam sercem [/COLOR][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...