Jump to content
Dogomania

Czekam na ocene i porade - hodowla Al'Karnikada :-)


miczka

Recommended Posts

Hm, mnie dziwi trochę kiedy ktoś pisze "poszukuję, chcę, pragnę psiego kaleki bo chce się nim OPIEKOWAĆ" - bo, niestety, dokladnie z tą sytuacją mamy do czynienia :-( .

Ludzkie upodobania są przeróżne - istnieją na tym świecie faceci dokarmiający swoje partnerki tak, żeby ważyły po 200 kg - żeby mieć nad nimi pelną władzę, żeby te nie mogły samodzielnie z łóżka się podnieść itd... - ci panowie twierdzą że są "opiekuńczy", moim zdaniem to przejaw sadyzmu. :angryy:

Jeśli się komuś zdarzy nieszczęście i trafi mu się chory, skarłowacialy piesek, to szlachetne i wspaniałe jest że podejmuje się nad nim opieki - ale specjalnie szukać takiego biednego zwierzątka? :shake:

Przedziwna sprawa...

Owszem, znam hodowlę (choć pod patronatem ZK, to moim zdaniem jest to "chodoffla") ktorej własciciel intensywnie promuje takie karzełki, nawet w ogloszeniach śmie pisać "reproduktor 1,5 kg" (sic!).
Na wystawach slyszę jak zachwala wszystkim naokoło "yorki miniaturki" :diabloti: :mad: - ale przecież wystarczy przez kilka minut te psy poobserwować: permanentne kłopoty z oczami, często niedorośnięte ciemiączka, mizerna sierść i ... duże kłopoty z temperamentem. Nie wspomnę o niestabilnym ukladzie nerwowym (niekontrolowane drżenia, tiki nerwowe).

To, że facet jeszcze dziala jako hodowca ZK świadczy moim zdaniem jedynie o słabości tej organizacji... no ale ludzie kochani, trzaba mieć ROZUM i umieć spojrzeć na sprawy obiektywnie...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Berek']
To, że facet jeszcze dziala jako hodowca ZK świadczy moim zdaniem jedynie o słabości tej organizacji... no ale ludzie kochani, trzaba mieć ROZUM i umieć spojrzeć na sprawy obiektywnie...[/quote]

odkad przeczytalam ostatnio wywiad z prezesem zk majacym gleboko gdzies walke z kopiowaniem uszu i ogonow wogole stracilam wiare w tą instytucje :placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Przedziwna sprawa..

To, że facet jeszcze dziala jako hodowca ZK świadczy moim zdaniem jedynie o słabości tej organizacji... no ale ludzie kochani, trzaba mieć ROZUM i umieć spojrzeć na sprawy obiektywnie...[/quote]

To wina zmiany regulaminu. Teraz hodowca sam sobie wyszukuje reproduktora na własną rękę. Z K w tym przypadku ma na celu sprawdzenie wszelkich dokumentów psa jak: rodowód, wymagana ilość wystaw i najważniejsze - czy pies| suka ma pieczątkę w rodowodzie " HODOWLANY "- REPRODUKTOR ",i czy jest na liście reproduktorów. Może radzić, takiego czy innego psa
ale decyzja niestety należy do włąścicieka suczki.:placz:
No i swietnie to ujęłaś trzeba mieć r o z u m !!!!!!!!!!!!!
Nadmieniam jednocześnie, że psy czy suki ( dorosłe ) poniżej 2 kg są eliminowane z hodowli. :roll:


:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że tego do końca nie można przewidzieć. Gdy brałam Pinka do domu miał skończone 9 tygodni i ważył 1250 g. Dziś jest zdrowym i wesołm Yorkiem (ma 11 miesięcy) i waży 2,5 kg i wg mnie jest strasznie chudziutki. Dla mnie jest najpięknieszym psiakiem pod słońcem. (Muszę dodać, iż jego mamusia była wiele większa).:p

Link to comment
Share on other sites

MICZKA,Pieski które podałas na poczatku(po aigh)to raczej duze pieski,widziałam kilka zwierzat po tych psach z róznych skojarzen i zaden nie wazyło 1,5,a raczej 2,5.To prawda ze bardzo trudno okreslic jak bedzie wyglądał za rok.Moja suczka wazyła 70gr w wieku 7 tygodni a teraz ma 7 miesiecy i wazy 1,70 a mam nadzieje ze jeszcze przytyje.Poszukaj pieska 2,2,5 kg to tylko troche wiecej a i pewnosc wieksza ze piesek bedzie szczesliwszy i Ty razem z nim.NIGDY NIE KUPUJ PSA ZMINIATURYZOWANEGO I W DODATKU BEZ RODOWODU.to rada i dobrze by było z niej skorzystac.Powodzenia w przemysleniach

Link to comment
Share on other sites

[B]Berek
[/B]Oglądałam ten koszmar i sprostuje ten dokarmiacz doprowadził swoją żone do wagi 380 kg, tak własnie miał ogromną satyswakcje dla mnie to też sadyzm .Myśle że porownanie było trafne.
Ale fakt faktem miczka nie rozumie tego co jej prubujemy przekazać ,czy jest sens się produkować i tłumaczyć ,ona wie czego chce tylko ja nie potrafie zrozumieć po co pyta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edi,feti,gusia']MICZKA,Pieski które podałas na poczatku(po aigh)to raczej duze pieski,widziałam kilka zwierzat po tych psach z róznych skojarzen i zaden nie wazyło 1,5,a raczej 2,5.To prawda ze bardzo trudno okreslic jak bedzie wyglądał za rok.Moja suczka wazyła 70gr w wieku 7 tygodni a teraz ma 7 miesiecy i wazy 1,70 a mam nadzieje ze jeszcze przytyje.Poszukaj pieska 2,2,5 kg to tylko troche wiecej a i pewnosc wieksza ze piesek bedzie szczesliwszy i Ty razem z nim.NIGDY NIE KUPUJ PSA ZMINIATURYZOWANEGO I W DODATKU BEZ RODOWODU.to rada i dobrze by było z niej skorzystac.Powodzenia w przemysleniach[/quote]A o ktore Ci chodzi sczeniaki bo juz nie wiem ktore podoawalam??:-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]NIGDY NIE KUPUJ PSA ZMINIATURYZOWANEGO I W DODATKU BEZ RODOWODU.to rada i dobrze by było z niej skorzystac.Powodzenia w przemysleniach[/QUOTE]

Piesek jak określiłaś zminiaturyzowany, to piesek poprostu rachityczny!!!!
Monia waga Twojego pieska była jaknajbardziej prawidłowa:multi:
Szczenię po 8 tygodniach ma ważyć powyżej powyżej 1 kg. :dog:

:Rose: dobrego nigdy za wiele
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata-Daisy'][B]miczka[/B]
PO pierwsze jesteś strasznie nachalna ,w kazdym poście piszesz to samo a po drugie niepoważna.Jak można ocenić psa jak ma 2 miesiące jaki będzie czy bedzie ważył 2 czy 3 kg,przejrzyj forum zobacz ile miały yorczki forumowiczów rok temu a ile wazą teraz i zorientujesz się że jedne są wieksze drugie mniejsze mimo że w wieku 2 miesięcy ważyły tyle samo .Nie wolno takze sugerować się rodzicami mogą odziedziczyć wielkość po dziadkach czy dalszym pokoleniu.Mam pytanko ile masz lat bo twoje posty świadczą o wieku 13 lat[/quote]Sluchaj wage i wzrost przyblizony oczywiscie oceni Ci kazdy jeden weterynarz i doswiadczony hodowca w chwili kiedy pies ma juz 1 miesiac jesli nie masz o tym pojecia bo sprawiasz wrazenie jak bys jednak nie miala to pamietaj ze jest to normalna sprawa.Ocenia sie po dlugosci i grubosci konczyn...bierez sie tez pod uwage inne rzeczy...W kazdym badz razie Jz dajcie spokoj...zachowujecie si tak jak byscie chcieli aby wszystkie male Yorczki ktore niestety sie rodza byluy zabijane od razu bo w waszym zalozeniu i tak zdechna albo beda chorowaly i sie meczyly...To co takiemu szceniakowi nie powinno dawac sie szans na znalezienie domu nikt ma go nie chciec...nie opiekowac sie nie kochac...NIE JEST TO REGULA ze male pieski choruja...To sprawa losow raz choruje duzy raz maly wiadomo mniejsze sa bardziej delikatne i kazdy to wie ale zeby az tak ciagle drazyc temat!!Juz dajcie spokuj z ta sztuczna ekscytacja i podniesionym cisnieneim...BArdzo rzosmieszylo mnie pytanie ile mam lat!!A co to ma wspolnego z tym ze chcemalego Yorczka...Moge zadc Ci to smao pytanie bo ak na razie to do Ciebie jak i paru innych osob nie dociera ze ZDAJE spobie sprawe z wszystkich minusow i plusow posiadania mini Yorczka a jesli do was to nie dociera no coz w koncu jedna z osb tu na forum ma tylko 15 lat rozumiem ze jak juz sie rzyczei to Bozeeee:crazyeye: non stop i ze ja nie rozumiem i ze nie rozumiem i bla bla bla bla bla...NIECH DO WAS DOTRZE ze nie chce mi sie czytac 100000 takich samych maili...POza tym jesli chodzi ow age kazdy iesek ma inna sa pieski tkz nie jadki i lakomczuszki co sie trzesa jak jedzenie widza a to z winy ich kto wie moze zatluszczonych wlascicieli bo to my uczymy psy...my je karmimy i mamy wlyw na ich wage...TAK JA Z DZIECMI KAZDE WYGLADA JAK TLUSTA SWINKA I MA NADWAGE( z ktora sie wlaczy) NIE!!! SA DZIECI SZCZULE I TYLE TAK JAK SIAKI TAKA JUZICH URODA NIKT I NIC TEGO NEZMIENI TAKAJEST NATURA>>>PSY JA LUDZIE JEDEN MNIEJSZY DRUGI WIEKSZY...Ahh i rosez nie piszcie juz na ten temat bo hmm monotematycznie sie robi na forum.Pozdrawiam tych od ktorych dostaje maile ze maja kruszynki ktore sa zdrowe i iekne:-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]bla bla bla bla...NIECH DO WAS DOTRZE ze nie chce mi sie czytac 100000 takich samych maili[/QUOTE]

No i mamy podziękowania za dobre rady.:mad: Choć watek brzmiał "czekam
na ocenę i porade ". Wniosek jest jeden : skoro nas aż tylu odpowiadało
tak samo to znaczy, że mamy rację !!!!!!!!:lol:


:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

Jak bys nie zauwazyla to dziekowalam wam za rady ale nie mozna sie powtrzac i caly czas w kolko to samo no bez przesady non stop posty od tych samych osb te same rady i w zasadzie sadze ze raz mozna powiedziec ale wy juz sie rozwodzicie nad tematem ktory mysle ze jest zakonczony bo wasze rady nie wygladaj w sposob taki ze oceniacie czy pies ma krotka kufke czy jset proporcjonalny tylko jedno i to samo bo male i chude bo zle bo tak nie mozna bo moja jest grubszy no Prosze Was nie o to chodzilo do konca ale ok doceniam ze napisaliscie ze takie malenstwa sa kruche i delikatne ale chodzilo mi o ocene szceniakow jako takich i mozna sie liczyc z tym ze chce malego psa...a wy zapomnieliscie juz o ocenie pieskow tylko jeden nudny temat bo miczka nie rozumie bo po co ci taki pies...jak nie ja go bede mial to kto inny kto go bedzie kochal i sie nim zajmowal.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miczka']Jak bys nie zauwazyla to dziekowalam wam za rady ale nie mozna sie powtrzac i caly czas w kolko to samo no bez przesady non stop posty od tych samych osb te same rady i w zasadzie sadze ze raz mozna powiedziec [b]ale wy juz sie rozwodzicie nad tematem ktory mysle ze jest zakonczony[/b] bo wasze rady nie wygladaj w sposob taki ze oceniacie czy pies ma krotka kufke czy jset proporcjonalny tylko jedno i to samo bo male i chude bo zle bo tak nie mozna bo moja jest grubszy no Prosze Was nie o to chodzilo do konca ale ok doceniam ze napisaliscie ze takie malenstwa sa kruche i delikatne ale chodzilo mi o ocene szceniakow jako takich i mozna sie liczyc z tym ze chce malego psa...a wy zapomnieliscie juz o ocenie pieskow tylko jeden nudny temat bo miczka nie rozumie bo po co ci taki pies...jak nie ja go bede mial to kto inny kto go bedzie kochal i sie nim zajmowal.Pozdrawiam[/QUOTE]

Temat zakończony skoro tak chcesz, nie pytaj nas o zadną ocene, skoro widze, ze wiedza dysponujesz ogromną co do wzrostu szczeniaka to po co nas sie pytasz? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]O wielkie nieba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ale na ciebie wsiedli [B]mieczka[/B][/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak jak kiedyś na ilonkę [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jakbyś zabiła przynajmniej sto psów , a następne sto zawiozła do schroniska [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Za które zresztą płaca ci co się tutaj odzywają , czyli biorą gruby szmal za rodowody [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dla ścisłości oświadczam ze nie mam nic przeciwko rodowodom jako takim , jak ktoś ma taki kaprys , bawi go to to proszę bardzo , ale nie zmuszajcie wszystkich aby kupowali psy drogie jak diabli [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]No ale do rzeczy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy to forum jest opanowane przez fanatyków działaczy ZK [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czyżby uciekali im klienci?????[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zachowujecie się jak parlamentarzyści którzy za wszelką cenę nie chcą stracić stołków , wmawiają biednym polakom ze to co robią to robią dla Polski a tak naprawdę to stołków nie chcą stracić [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wy robicie dokładnie to samo . Jak tylko ktoś ośmieli się powiedzieć ze myśli o nie rodowodowym piesku to wy podnosicie wielki alarm i mieszacie ludzi z błotem [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zrozumie , że jeżeli ktoś wchodzi na forum , szuka informacji , porady itp. To znaczy ze on bardzo poważnie podchodzi do decyzji zakupu psa . Noe bierze go od reki tak sobie i potem naprawdę takie psy są w schroniskach , Zastanowił się ktoś nad tym , że po prostu może być kogoś nie stać finansowo na rodowód?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dlaczego zakładacie ze pies bez rodowodu musi być chory?[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Śmiem twierdzić , że na ty forum zasiadają płatni obrońcy nie praw psa , tylko praw działaczy związkowych [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co niektórzy to chyba niczym innym się nie zajmują jak tylko wyławianie nowych forumowiczów i besztaniem ich [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Miejcie chociaż trochę tolerancji dla tych co inaczej myślą niż wy [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli komuś podobają się maleńkie pieski to uszanujcie to , próbujcie wytłumaczyć w czym problem a nie od razu z grubej rury – ATAK [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli ktoś nie ma kasy na rodowód a chce pieska to dajcie mu szanse , poradzicie . [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czy tu nikt nie kupuje psa dla siebie a nie do hodowli [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co innego hodowla , a co innego pies do domu [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A dlaczego mam brać psa ze schroniska jak ja chce szczeniaka wychować od początku. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]A jeżeli nie stać was na to nie odzywajcie się w takich postach [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Od jakieś czasu sobie tu czytam , ale czasami to dostaje gęsiej skórki na to co piszecie [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A może jestem w błędzie może to forum jest dla hodowców a nie dla miłośników piesków?????[/SIZE][/FONT]

[B][I][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Trochę tolerancji !!![/FONT][/SIZE][/U][/I][/B]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ciekawe czy jak podchodzicie do dzieci? [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Co te z rodowodem też są lepsze?????[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Żeby nie było niedomówień , wiem ,że włożyłam kij w mrowisko [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie atakujcie mnie bo nie zamierzam z wami dyskutować [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przeczytałam wiele postów , które mówią same za siebie [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Darujecie sobie. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jesli kogos nie stac na psa to niech go nie kupuje. Pies to luksus. Kazdy pies!
to nie tylko zakup ale i leki, szczepionki, karma, kosmetyki, fryzjer, psie sporty
Moze trzeba pomyslec nad inna rasa ? :roll: Tansza w zakupie i utrzymaniu.
Albo malego szczeniaczka ze schroniska?
Uwazasz ze lepiej zasilac konta pseudohodowcow?
Ach po co ja pytam - nie masz zamiaru dyskutowac...
To coraz popularniejsze na forum - wydawac opinie, prosic o rade i ich nie sluchac
albo gryzmoilic posta bog wie po co, bo w dyskusji nie zamierza sie uczestniczyc (ah juz wiem - argumenty sie skonczyly)

Link to comment
Share on other sites

maria666. Chyba jednak niezbyt dokładnie czytasz to forum. Nikt tu na miczke nie napadał, tylko odpowiadał na jej posty. Prosiła w wielu miejscach o radę, to ją dostawała.
I nie zauważyłam fanatyków ZK, wrecz przeciwnie. Można o ZK powiedzieć wiele krytycznych słów.
I nie wydaje mi się, żeby "produkcja" miniaturowych 20dkg Yorków była zdrową tendencją, co usiłowaliśmy napiętnować.
A propos dzieci.... wśród ludzi kazirodztwo też jest niedozwolone bo rodzą się dzieci chore.... a często te maleńkie miniaturki dlatego mają wiele wad wrodzonych bo są z takich związków.
I to piętnujemy - produkcję psów dla mody, kasy - nie dla nich samych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']Moze trzeba pomyslec nad inna rasa ? :roll: Tansza w zakupie i utrzymaniu.
Albo malego szczeniaczka ze schroniska?

Szukam dla mojej mamy pieska.Musi byc maly i miec zamiast siersci wlos, jak york wlasnie.Napewno nie kupi z rodowodem, bo przy emeryturze w wysokosci 800 zł. byloby to niemozliwe.Nie sadze, by w utrzymaniu york byl najdrozszy- owszem kosmetyki kosztuja, tyle ze sa wydajne i nie kupuje sie co miesiac, karmy tez za duzo nie zje, wiec i tu nie ma problemu- zatem uwazam, ze koszty utrzymania takiego pieska nie sa wysokie.Jakie rozwiazanie proponujecie?
Mam jej powiedziec, ze taki luksus nie dla niej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fragile'][quote name='julita104']Moze trzeba pomyslec nad inna rasa ? :roll: Tansza w zakupie i utrzymaniu.
Albo malego szczeniaczka ze schroniska?

Szukam dla mojej mamy pieska.Musi byc maly i miec zamiast siersci wlos, jak york wlasnie.Napewno nie kupi z rodowodem, bo przy emeryturze w wysokosci 800 zł. byloby to niemozliwe.Nie sadze, by w utrzymaniu york byl najdrozszy- owszem kosmetyki kosztuja, tyle ze sa wydajne i nie kupuje sie co miesiac, karmy tez za duzo nie zje, wiec i tu nie ma problemu- zatem uwazam, ze koszty utrzymania takiego pieska nie sa wysokie.Jakie rozwiazanie proponujecie?
Mam jej powiedziec, ze taki luksus nie dla niej?[/quote]
Najwiekszy wydatek to zakup psa - jeśli ma to być york. Nie wiem z jakiego względu pies ma mieć włos, a nie sierść - alergia?
Na pewno koszty utrzymania są większe niż w przypadku kundelków, które są też śliczne i mądre. Szampony, odżywki są wydajne ale jednak dobrej firmy to też spory wydatek.
Ja na utrzymanie miesięczne nowofunlanda wydaję około 300 zł, natomiast yorkuś kosztuje ok. 100 zł.
Szczepienie niufa raz w roku 180 zł, yorka 80.(komplet szczepień).

Link to comment
Share on other sites

O wielkie nieba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale na ciebie wsiedli mieczka
Tak jak kiedyś na ilonkę

Jakbyś zabiła przynajmniej sto psów , a następne sto zawiozła do schroniska

Za które zresztą płaca ci co się tutaj odzywają , czyli biorą gruby szmal za rodowody
Dla ścisłości oświadczam ze nie mam nic przeciwko rodowodom jako takim , jak ktoś ma taki kaprys , bawi go to to proszę bardzo , ale nie zmuszajcie wszystkich aby kupowali psy drogie jak diabli

No ale do rzeczy.
Czy to forum jest opanowane przez fanatyków działaczy ZK
Czyżby uciekali im klienci?????
Zachowujecie się jak parlamentarzyści którzy za wszelką cenę nie chcą stracić stołków , wmawiają biednym polakom ze to co robią to robią dla Polski a tak naprawdę to stołków nie chcą stracić
Wy robicie dokładnie to samo . Jak tylko ktoś ośmieli się powiedzieć ze myśli o nie rodowodowym piesku to wy podnosicie wielki alarm i mieszacie ludzi z błotem
Zrozumie , że jeżeli ktoś wchodzi na forum , szuka informacji , porady itp. To znaczy ze on bardzo poważnie podchodzi do decyzji zakupu psa . Noe bierze go od reki tak sobie i potem naprawdę takie psy są w schroniskach , Zastanowił się ktoś nad tym , że po prostu może być kogoś nie stać finansowo na rodowód?
Dlaczego zakładacie ze pies bez rodowodu musi być chory?
Śmiem twierdzić , że na ty forum zasiadają płatni obrońcy nie praw psa , tylko praw działaczy związkowych
Co niektórzy to chyba niczym innym się nie zajmują jak tylko wyławianie nowych forumowiczów i besztaniem ich

Miejcie chociaż trochę tolerancji dla tych co inaczej myślą niż wy
Jeżeli komuś podobają się maleńkie pieski to uszanujcie to , próbujcie wytłumaczyć w czym problem a nie od razu z grubej rury – ATAK
Jeżeli ktoś nie ma kasy na rodowód a chce pieska to dajcie mu szanse , poradzicie .
Czy tu nikt nie kupuje psa dla siebie a nie do hodowli
Co innego hodowla , a co innego pies do domu
A dlaczego mam brać psa ze schroniska jak ja chce szczeniaka wychować od początku.
A jeżeli nie stać was na to nie odzywajcie się w takich postach
Od jakieś czasu sobie tu czytam , ale czasami to dostaje gęsiej skórki na to co piszecie
A może jestem w błędzie może to forum jest dla hodowców a nie dla miłośników piesków?????

Trochę tolerancji !!!


Ciekawe czy jak podchodzicie do dzieci?
Co te z rodowodem też są lepsze?????
Żeby nie było niedomówień , wiem ,że włożyłam kij w mrowisko
Nie atakujcie mnie bo nie zamierzam z wami dyskutować
Przeczytałam wiele postów , które mówią same za siebie
Darujecie sobie.
***************
Nic dodac nic ujac pelna zgoda z autorem tekstu:-) Ps-dziekuej Ci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fragile'][quote name='julita104']Moze trzeba pomyslec nad inna rasa ? :roll: Tansza w zakupie i utrzymaniu.
Albo malego szczeniaczka ze schroniska?

Szukam dla mojej mamy pieska.Musi byc maly i miec zamiast siersci wlos, jak york wlasnie.Napewno nie kupi z rodowodem, bo przy emeryturze w wysokosci 800 zł. byloby to niemozliwe.Nie sadze, by w utrzymaniu york byl najdrozszy- owszem kosmetyki kosztuja, tyle ze sa wydajne i nie kupuje sie co miesiac, karmy tez za duzo nie zje, wiec i tu nie ma problemu- zatem uwazam, ze koszty utrzymania takiego pieska nie sa wysokie.Jakie rozwiazanie proponujecie?
Mam jej powiedziec, ze taki luksus nie dla niej?[/quote]

Nie mowie ze masz tak mamie powiedziec
ale wolisz yorka z lewego zrodla ktory moze okazac sie np nie daj boze chory na cos? Skad wtedy pieniazki na leczenie ? :(
A mozna poszukac wsrod bezdomnych pieskow, czasem naprawde mozna super szczeniaczka znalezc, zajrzyj na PWP.

[B]Zreszta doczytaj moj post - napisalam ze KAZDY pies [/B]powinien byc luksusem, moze wtedy ludzie bardziej by je szanowali.
To nie był przytyk do ludzi ktorzy maja mniej pieniazkow, tylko tych ktorzy nierozwaznie wybieraja pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104'][quote name='fragile']

Nie mowie ze masz tak mamie powiedziec
ale wolisz yorka z lewego zrodla ktory moze okazac sie np nie daj boze chory na cos? Skad wtedy pieniazki na leczenie ? :(
A mozna poszukac wsrod bezdomnych pieskow, czasem naprawde mozna super szczeniaczka znalezc, zajrzyj na PWP.

[B]Zreszta doczytaj moj post - napisalam ze KAZDY pies [/B]powinien byc luksusem, moze wtedy ludzie bardziej by je szanowali.
To nie był przytyk do ludzi ktorzy maja mniej pieniazkow, tylko tych ktorzy nierozwaznie wybieraja pieska.[/quote]

Ja to wszystko rozumiem, tylko ze jakos do mnie nie trafia, ze wszyscy sprzedajacy szczeniaki to okrutni rozmnazacze, eksploatujacy swoje suki, ludzie bez serca, nastawieni tylko na zysk.Moze dlatego, ze sama mam pieska z domowej hodowli i wiem, ze moze byc zupełnie inaczej.Dlatego rozgladam sie i pytam wsrod zaufanych ludzi, nie przegladam ogloszen.Nie wezme pieska z miejsca, gdzie biega 10 szczeniakow i stoja jakies klatki.Wielu ludzi rzeczywiscie nie wie tego, co dla forumowiczow jest oczywiste- ze suka nie potrzebuje choc raz sie oszczenic- i w dobrej wierze dopuszczaja ja, szukajac nabywców na male.
Co do chorób- tez nie przesadzajmy, ryzyko jest zawsze- czy to bedzie york bez rodowodu czy kundelek ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...