Jump to content
Dogomania

Bora i Tora ;-)


BORA

Recommended Posts

Bora - będzie dobrze, ja w zeszłym roku miałam kleszcza i pewnie też przeszedł on z Bekona na mnie:razz::razz::razz:. Szczęście w nieszczęściu, że łódzkie nie jest "zarażone" złymi kleszczami.
Ostatnio będąc u weta i biorąc kiltixa na ochronę Bety - wetka podpytała się jednak czy sucz zachowuje się normalnie...na szczęście byłam polekturze Mojego Psa i żadnych niepokojących objawów nie potwierdziłam...uffff...

Pozdrawiamy spod Łodzi:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie, że będzie dobrze :lol: Nie mam żadnego śladu, a kazali obserwować to miejsce po kleszczu. Nic nie ma, już nawet nie wiem, gdzie to było :evil_lol:

Zawsze używacie Kiltixa? My tak, ale zastanawiam się nad zmianą na jakieś kropelki. Trzeba pamiętać o zakładaniu tej obroży, w tamtym roku spadła podczas zabawy z psem, ledwo znalazłam, bo zakopała się w piachu. Nie wiem czy te kropelki działają :roll: Większe zaufanie mam do obroży, ale ze względu na wygodę chciałabym w tym roku kropelki. Dodam też, że Tora nie podoba mi się w tej obroży, ale to już najmniej ważne.

Ostatnio wzięłam aparat na spacer :multi: ale nie naładowałam przed wyjściem baterii :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ha, i widzisz - p. Jacek po moim powrocie od weta zbeształ mnie, że cytuję [I]obroże są do d...y[/I];) - i że czytając namiętnie DGM powinnam to wiedzieć:diabloti::diabloti::diabloti:...

a wracając do sedna - w zeszłym roku Beta była [I]kropelkowana[/I] - było nieźle. W tym roku p. Ewa weterynarz namówiła mnie na obrożę, bo stwierdziła że na kropelkowanie co miesięczne wydam majątek - a tu - obroża - jednorazowo spory wydatek, ale po 3 m-cach się zwróci za to co bym na kropelki wydała (braliśmy w zeszłym roku fiprex). No i zdecydowałam się. Pierwsze wrażenia - ma specyficzny zapach i trzeba się do niego przyzwyczaić, zwłaszcza jak pies sypia z nami w łóżku:D:D:D, od momentu założenia obroży Bekon złapał 2 kleszcze - jednak były one wysuszone w momencie gdy je znalazłam, nie opite i b. łatwo wychodziły ze skóry. Na razie jestem zadowolona....aaaaaa i killtix - my may wersję dla dużych psów - działa wg. tego co piesze producent 7 m-cy:) zatem do października powinna nam ochrona starczyć.


btw. co do estetycznego wyglądu Bety - razi jasny kolor tej obroży, ale mi jakoś to nie przeszkadza, p. Jackek jest większym estetą, bo cały czas marudzi jak to Czarna beznadziejnie w niej wygląda;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Borka, przyszłam Cię wybatożyć za nielojalność :diabloti:
[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_2_111v.gif[/IMG][/quote]


za co??? sama prawdę pisała - gadacie o wszystkim i o niczym:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Borka, przyszłam Cię [COLOR=Red][B]wybatożyć[/B][/COLOR] za nielojalność :diabloti:
[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_2_111v.gif[/IMG][/quote]

:roflt::roflt::roflt:uwielbiam to słowo :evil_lol:

mila_2: u mnie psy nie miały w ogóle kleszczy jak nosiły kiltix :multi: Oskar ma kupioną już obrożę, ale on ma gęstą sierść i jest biały, więc u niego nie rzuca się tak w oczy. Tora jest czarna, więc wygląda brzydko w dodatkowej żółtej obroży :cool1: mogliby wymyślić czarnego kiltixa :multi: W kropelkach przeraża mnie właśnie to, że działają krótko, na niektóre psy 3 tygodnie na inne 4 :niewiem: i rzeczywiście wychodzi drożej :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Ale że niby moje zdjęcia nieostre??? :placz: Ja i nieostre zdjęcia? toż to niemożliwe![/quote]
Kto to tak napisał, że nieostre? :shake: Przecież Twoje zdjęcia są ostre i wcale nie są monotematyczne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Kto to tak napisał, że nieostre? :shake: Przecież Twoje zdjęcia są ostre i wcale nie są monotematyczne :evil_lol:[/quote]

grabisz sobie Bora:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Behemociku - wybieramy się z p. Jackiem i Becią na majówkę do W-wy, co powiesz na fristajla w powiększonym gronie;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=1][COLOR=darkorange][B][I][IMG]http://www.gify-animowane.pl/gify/Swieta/Wielkanoc/7.gif[/IMG][/I][/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=darkorange][B][I]Na wielkanocnym stole[/I][/B][/COLOR][/SIZE]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]baba się rozpycha,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]mówiąc do mazurka:[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]"Ale jestem pycha".[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]A mazurek prycha[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]do czekoladowych kurek:[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]"To jasne jak słońce,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]że jam lepszy [/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]od początku po końce."[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Jajka bardzo się zgniewały,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]mazurkowi przyganiały:[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]"Każdy powie,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]że jajko na zdrowie,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]mazurek niedobry!"[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Odezwał się zza firanek[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]okienny papierowy baranek:[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]"Przestańcie sobie przyganiać.[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Bardzo was proszę.[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Bo kurki zjem po trosze,[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]a jajka całe na twardo.[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Przysiegam na palmę[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]z kokardą.[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]Palmy się pogniewały...[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=1][COLOR=darkorange]I oto nasz wierszyk cały.[/COLOR][/SIZE][/B][/I]


[IMG]http://www.gify-animowane.pl/gify/Swieta/Wielkanoc/6.gif[/IMG]


[SIZE=1][COLOR=darkorange][B][I]Lepper w rządzie? To nie bajka!
Wielkanocna to PISanka!!!
Bez wyroku nie masz szansy
By z kaczkami wejść w aliansy!!!
Rydzyk już się z prawem buja...
Wesołego Alleluja!!![/I][/B][/COLOR][/SIZE]


[B][I][SIZE=1][COLOR=#ff8c00][IMG]http://www.gify-animowane.pl/gify/Swieta/Wielkanoc/14.gif[/IMG][/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Kto to tak napisał, że nieostre? :shake: Przecież Twoje zdjęcia są ostre i wcale nie są monotematyczne :evil_lol:[/quote]

Mamusiu, a Bora się ze mnie śmieje :placz:
:evil_lol:

[quote name='mila_2']
Behemociku - wybieramy się z p. Jackiem i Becią na majówkę do W-wy, co powiesz na fristajla w powiększonym gronie;)[/quote]

Dzięki za propozycję :loveu: ale na majówkę wyjeżdżam z Wawy - to będzie b. duga majówka, aż dwa tygodnie :multi:

Link to comment
Share on other sites

Pati dzięki za życzenia :lol:
[quote name='Behemot']Mamusiu, a Bora się ze mnie śmieje :placz:
:evil_lol:
[/quote]
:eviltong:

Dzisiaj wróciłam do Krakowa, DUGO mnie nie było :evil_lol:
Torcia została w Białymstoku :placz: a ja tutaj sama :shake: ale już w piątek jadę do Torci i w niedzielę wracamy razem :multi:

Link to comment
Share on other sites

Tora została wczoraj posądzona o pogryzienie :angryy: :angryy: :angryy:

Patryk był z nią wczoraj na spacerze i nasza super sąsiadka z dołu stwierdziła, że Tora ją pogryzła 2 miesiące temu, miała po tym siniaka przez 2 miesiące, a to wszystko podczas rozdzielania Tory, która niby gryzła jej psa :mad: Taka sytuacja oczywiście nigdy nie miała miejsca....Ci, którzy Torę znają wiedzą, że ona uwielbia wszystkich. Tylko pani stwierdziła, że Tora była wtedy mniejsza i wychodziła z niższym chłopakiem (Patryk jest wysoki). On jej mówi, że żaden inny chłopak z nią nie wychodzi i że 2 miesiące temu ona wcale nie była niższa, bo już nie rośnie.

Pies, który ją pogryzł to czarny, kudłaty kundel, niższy od Tory, którego ostatnio tutaj nie widuje. Wychodził z takim chłopakiem i rzucał się na wszystkich (pies nie chłopak). Rzucał się na amstaffa, którego dziewczyna ledwo utrzymała. Rzucał się na mnie...gwałcił mi nogę kiedyś....wypuścili go samego.

Teraz trochę o pani sąsiadce. Starsza, około 55 lat, z pieskiem rasy shih tzu, który nigdy z żadnym psem nie miał kontaktu, bo ta baba każdego omija szerokim łukiem :shake: i wydaje jej się, że każdy pies chce się rzucić na nią lub na jej psa...nie wiem o kogo boi się bardziej :diabloti:
Jak ją spotkam to jej powiem parę słów....jak oczywiście da się do siebie zbliżyć. Może jakieś sugestie, co powiedzieć pani, żeby się więcej nie czepiała?

Link to comment
Share on other sites

znam też takich, więc Bora - wpuść to jednym uchem a wypuść drugim;)

btw. no i niestety W-wa nam się obsunęła, weekend spędzemy w Łodzi w robocie, ja tylko 4.05 wzięłam wolne i jedziemy na działkę do mamy. Zastanawiam się tylko czy Betę mamie zostawić na cały tydzień na wsi...ycha chyba uschnie z tęsknoty...

Link to comment
Share on other sites

Buhahaha !! Tora zaatakowała człowieka?! :evil_lol: :evil_lol:
Hmm.. Bora a może coś w tym jest? Mi się do namiotu wciskała z rana :evil_lol: już ją coś chyba dręczyło :roll:
a tak powaznie.. nie przejmuj się.. ludzie czasem maja niepokolei w głowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? :loveu: Nawet mi się nie chce do niej odzywać :evil_lol:

Spotkałam ją kilka razy :diabloti: jak widzi mnie z Torą to ucieka :megagrin: dosłownie ucieka. My wychodzimy, ona chce wchodzić do klatki, ale widzi nas przez szybę w drzwiach i ucieka za blok :grins: Normalnie pies morderca mi się trafił, nie strach z takim wychodzić wieczorem :lol:

Słuchajcie...Tora ma coś na uchu :shake: Nie wiem co to. Taka plamka, która od jakiegoś czasu robi się większa. Skóra tam się łuszczy i nie ma sierści :cool1: Spróbuję wkleić zdjęcie, ale mam problem bo windows się skończył :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej iść do weta, jeśli ma jakąś łysa plamke może to być grzybica, świeżb czy poczatek nozycy im szybciej zaczniesz leczyc tym szybciej sie zagoi, a przy nieleczeniu bedzie sie to robiło na calym jej ciele.. jesli to jest choroba skory...

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam grzybicę albo jakieś inne świństwo :shake: ale skąd? Wyjdzie na to, że psa zaniedbałam :placz: Skąd się takie rzeczy biorą?

Opis do grzybicy pasuje, ale nie jest zaczerwienione. Czy zawsze musi być zaczerwienione? Nigdy nie widziałam czegoś takiego na psie na żywo.
Pasuje też do nużycy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Bora, psa zaniedbałas? chyba zartujesz... grzybica i te inne swinsta sa zarazliwe :roll: wystarczy ze miala kontakt z chorym psem czy kotem, albo sie o cos otarła... ja ostatnio miałam taka sytuacje ze rudy podbiegł mi do chorego psa, myslałam, ze sie wkurze, bo z tym zartow nie ma.. ale na całe szczescie z moim jest wszystko ok.
Nie zamartwiaj się! :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki żaba, że napisałaś ;) No w sumie dopiero teraz mnie olśniło, że ludzie też mogą się grzybicą zarazić w różnych miejscach publicznych :evil_lol:

Możliwe, że zaraziła się od jakiegoś psa, bo ona bawi się często z różnymi psami, a właściciel tamtego też mógł nie wiedzieć...bo jak wiedział to :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...