Jump to content
Dogomania

Acana Pacifika wersja provencial- stosowna dla szczeniaka????


Lolita& 08,06,2009

Recommended Posts

taką informację podał mi przedstawiciel karmy Acana.
karmy bez glutenowe acany z serii provencial sa karmami dla psów w kazdym wieku i każdej rasy.

moja sunia 8go stycznia skończy 7 miesiecy , czy jeśli bedę podawał jej ta karme to nie zaszkodzę tym jej?
Lola od urodzenia je proplan dla szczeniaków, ale mało w niej mięska:p dlatego sie zastanawiam nad Acaną.

czekam na odpowiedzi.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

karmy z linii Provincial polecane są dla wszystkich psów niezależnie od wieku czy stylu życia.
Jest to linia oparta na mięsie i warzywach dlatego też nie ma w tej karmie nic co mogło by zaszkodzić młodemu psu.
Filozofia powstania tej karmy jest prosta w naturze szczeniak jadł by to samo co jego matka - dlatego poleca się tą karmę dla wszystkich psów.
Tworzenie karmy innej dla Yorka i innej dla West'a to czysty marketing - wszystkie psy od tego najmniejszego po tego największego mają ten sam kod DNA, które pochodzi
w od wilka - mięsożercy, który powinien jeść jak najwięcej mięsa, wzbogacając swoją dietę o warzywa i owoce - a nie ZBOżA.

takiej odpowiedzi udzielił mi weterynarz. zamówiłem worek tej karmy spróbujemy.

a jeśli chodzi o szczeniaka 3,5 miesięcznego to bym nie ryzykował-lepiej niech wcina dla szczeniąt karmę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja uważam, że 7 miesięczny pies może spokojnie jeść tą karmę o której piszesz i nie będzie to miało jakiegoś wpływu szkodliwego na jego zdrowie. Acana jest bardzo dobra firmą, a wersja bezzbozowa jest poprostu rewelacyjna i napewno nie zaszkodzi.
Co do tego 3,5 miesięcznego szczeniaczka to conajmiej do czasu kiedy osiągnie pół roku bym się wstrzymała i trzymała go na acanie dla szczeniaków. Jak skończy pół roku to mozna go przerzucić na tą bezzbożową wersję :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

cześć, mój pies skończył już 14 miesiąc i od 3 tygodni karmię go acana provincial rybną. oczywiście przejście było bardzo płynne, z puriny pro którą jadł do tamtej pory.
od zmiany ma luźniejsze kupki, a trwa to tak długo ponieważ w tym samym czasie miał smarowane czymś łapki więc najpierw odstawiłam specyfik i trzeba było czekać. kupki są jednak nadal luźne. myślę że to może być kwestia składu... czy to efekt normalny dla tej karmy (może dlatego że nie ma zboża?) i mogę to ignorować przez następne 10kg acany czy kupka nie może być luźna i muszę zmienić pokarm? poza tym nic mu nie dolega.
trochę mi szkoda bo acana bardzo podoba mi się składowo i cenowo, purina jest pod tym pierwszym względem gorsza.

Link to comment
Share on other sites

Ale ustalmy dokładnie co znaczą te "luźne " kupki;)
Jesli ilośc wypróżnień jest normalna
jesli kupki są uformowane i nie mają żadnych "dodatków" w postaci śluzu, grudek tłuszczu , odbarwień
jesli pies wypróżnia się bez sensacji ( nagła potrzeba , dziwne pory)

a jedynie kupka jest miękka ( pastowata) to bym się nie przejmowała.
Ta karma zawiera dużo oleju rybnego i to daje lepszy pasaz jelitowy - stolec szybciej przechodzi przez jelito i nie zalega a to powoduje mniejszą resorbcję zwrotną wody.

Link to comment
Share on other sites

oj, jak jest śluz to niedobrze:shake:
to niestety zawsze oznacza mniejsze lub większe ale jednak podrażnienie sluzówki jelit a taki stan na dłuższą metę może doprowadzić do bardzo przykrego schorzenia w postaci przewlekłego stanu zapalnego jelita.
A może spróbuj Acana Grasslands - też bez zbóż , też z rybką ale jednak mniej niz w Pacifica bo częściowo zastąpiona jagnięciną no i rybki są tu bardziej "chude".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam.
Jestem właścicielką 5-miesięcznej suni.
Niestety mała ma alergie.(Chciałabym wykluczyć pokarmową)
Zastanawiałam się nad podaniem jej Acany Pacifica, wyeliminowało by to kurczaka i zboża.
Mała waży troszkę ponad 6 kg. i ma dokładnie 5 miesięcy.
Co o tym myślicie? Nie zaszkodzi jej to?
Proszę o odpowiedź..

Edit: Alergia objawiała się czerwonymi plamami na brzuchu ( co jednak wskazywało by na kontaktową). Jednak po zmianie karmy zmiany się uspokoiły. Mam nadzieję, że to była pokarmówka. Ale pewnie się przekonamy na wiosnę....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam! jak najbardziej możesz jej to podać, obserwuj małą jak reaguje na tą karmę.
do karmy dodaj też nienasycone kwasy tłuszczowe ma dobre działanie na skórę.
mam pytanie jak objawia się ta alergia?

Moja znajoma też leczyła psiaka na alergię rok czasu karmy hypoalergiczne itp bez żadnych skutków, więc zmieniła weta,po czym się okazało, że to nie alergia tylko bakteryjne i grzybicze zapalenie skóry, gdyby nie zaufała tak pierwszemu wetowi to psisko by tak nie cierpiało, teraz pomalutku wychodzi z tego. więc najpierw dokładna diagnoza. powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

witam, moj piesio ma 6 miesięcy (west terrier) po royalu mial biegunke, po hussie jagnięcina z ryzem biegunka minęła, ale zrobil się lekko rudy od karku do ogona, może mi ktoś napisać czy acana pacific sprawdziła się u jakiegoś szczeniaka?pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...