Jump to content
Dogomania

Umowa kupna- sprzedaży


Zabajka

Recommended Posts

Witam
Usiłowałam założyć ten temat w dziale "umowy" , ale chyba nie jest aktywny...
Jeżeli ten temat już był to bardzo prosze o przekierowanie mnie do niego.
Interesuje mnie wzór umowy kupna- sprzedaży. Jako hodowca chcę ustrzec się przed sprzedaniem szczenięcia do kogoś kto po roku czy dwóch zapragnie zostać "hodowcą" pięnych rasowych szczeniąt bez rodowodu. Przeraża mnie ilość ofert krycia ( "pies ma 1,5 roku, jest sprawdzony, daje liczne mioty" ) oraz ogromna ilość szczeniąt "mamusia z rodowodem". Jak spisać umowę by później móc zareagować..? Odebrać psa...? Wymóc kastrację/ sterylizację...? Kara pieniężna za użycie psa/suki poza regulaminem ZKwP...? Jak zapobiec tej masowej produkcji - na wiosne i na jesień i z dowozem do domu "kliJenta"...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zabajka - mam ten sam problem - poszukuję umowy idealnej. Nie znalazłam jej jeszcze.
ja też nie chcę żeby szczeniory po moich psach trafialy właśnie do takich ludzi o których piszesz.
Może wspólnymi silami i przy pomocy ludzi z dogo stworzymy taką umowę - przecież chyba wszystkim nam tu zależy na tym, aby mniej nyło psich nieszczęść i aby schroniska pustami świeciły.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jako hodowca nie mam nic przeciwko określeniu w tej umowie warunków mojej odpowiedzialności za zdrowie szczenięcia, ale bardzo interesuje mnie jak zapobiec, jak zabezpieczyć się prawnie na mnożenie bez barier przez wszelakich "napalonych" zarabiaczy...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi umowy, ze pies będzie wystawowy, no chyba, ze kupujesz juz dorosłego psa z wykszałconym wygladem gdzie nic sie zmienić nie może. To wtedy roaumiem taką umowę. Przy kupnie szczeniaka nawet tego co się najbardziej zapowiada wystawowo może sie w czasie wzrostu stać wiele i z pięknego szczeniaka moze wyrosnąć przeciętny pies - i odwrotnie też moze być. To zależy trż od sposobu karmienia, treningów i wielu rzeczy w nowym domu, gdzie hodowca nie ma mozliwości monitorowania - a do tego dochodzi jeszcze natura ktora rządzi sie swoimi prawami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...