Jump to content
Dogomania

mlody owczarek pikardyjski


Szaran

Recommended Posts

więc nie możesz w TAK ISTOTNEJ SPRAWIE pisać takich rzeczy bo wielu tu łyka to co Ty piszesz i pewnie masa już zaczęła szukać śladu tego "świadectwa"...
Dzidtka, ale JAKICH rzeczy nie mogę pisać? Że wydaje mi się, że gdzieś kiedyś o czymś takim czytałam? Że może tak mi się wydawać, bo coś takiego istnieje gdzie indziej na świecie? Że nie należy na ślepo wierzyć w to, co się słyszy w Związku czy też tu, na forum, bo to nie zawsze prawda? Żadna z tych wypowiedzi nie wydaje mi się wprowadzać nikogo w błąd. Wątpie, żeby na ich podstawie "masa" robiła cokolwiek, bo "masie" ten topic już dawno się znudził, natomiast jeżeli ktoś kiedyś zadziała, żeby takie świadectwo wprowadzono również w Polsce, bo słyszał, że jest gdzie indziej, to bardzo by mnie to cieszyło, bo w USA funkcjonuje to znakomicie. Zwróć uwagę, na przykład, że aby dostać numer ILP w USA, pies czy suka muszą być wykastrowane. ILP wciąga wiele osób w uprawianie psiego sportu, co popularyzuje różne rodzaje tego sportu, jak również często kończy się tym, że ich kolejny pies jest rasowy.

Myślę, że z tym guru, to przesadzasz (wirka o fan klubie oczywiście żartowała, ale i tak jej wypowiedź była dla mnie żenująca :oops: ), a jeśli ktoś mi ufa, to chyba właśnie dlatego, że staram się bardzo wyraźnie oddzielić fakty od opinii, jak również sytuacje, kiedy jestem czegoś pewna i kiedy można mi wierzyć, od sytuacji, kiedy coś mi się tylko wydaje i piszę, że może podświadomie tłumaczę z angielskiego, albo mi się przyśniło. Odkąd zaczęłam Ci odpowiadać w tym wątku, próbuję Ciebie przekonać, żebyś też to robiła, bo jest to dużo efektywniejszy sposób dzielenia się swoją wiedzą, niż absolutna pewność siebie bez względu na to, czy na dany temat się coś wie, czy nie. Pierwszy sposób zyskuje Ci autorytet, a drugi go traci.

A ponieważ dyskusja zeszła na temat mojej osoby, czyli temat wybitnie dla większości osób nieciekawy, to chyba czas ją zakończyć -- przynajmniej dla mnie, bo Ciebie i tak na ten fan klub nie namówię :wink: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałam dużo pracy, więc nie mogłam tekst Dzidtki o fan-clubie Flaire sprostować od razu.

Oczywiście, że to były żarty, ale tego chyba nie będę dalej tłumaczyć, bo "złej baletnicy to i majtki u spódnicy..." a Dzidtka talent do nadinterpretacji ma duży...

Dzidtka

Nie chcę ani ironizować, ani się naigrywać, bo nie ma sensu. Ani Buldog, ani Murka, Flaire, Tynka czy ja nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia z Tobą, bo Ty nie chcesz dojść z nami do porozumienia, a to jest podstawa do wszelkich dyskusji. Trzeba być otwartym, a tego Ci brakuje. I nie chodzi nawet o przejmowanie naszych opinii, ale o szacunek dla zdania drugiej osoby.

Z pewnymi osobami po prostu nie ma co rozmawiać, choćby się czowiek nie wiem ile przykładał i starał...

ja po prostu nie przejmuje się takimi rzeczami

cenie opinię o sobie tylko tych, których sama cenię

Mam tylko taką cichą nadzieję, że nie cenisz sobie tylko te osoby, które dobrze o Tobię myślą...

I jeszcze jedno: żeby dyskusja musiała trwać nie potrzeba dwóch osób o odmiennych zdaniach. Dziesiątki razy prowadziłam fascynujące rozmowy na jakieś tematy z osobami, z którymi mam podobne poglądy i zapewniam Cię, że jedynym warunkiem w wypadku udanej dyskusji jest otwarty umysł i dobra wola rozmowy, a nie głupkowata chęć bawienia się słówkami, nadinterpretacji i z góry ustalona pozycja w rozmowie.

Link to comment
Share on other sites

Wątpie, żeby na ich podstawie "masa" robiła cokolwiek, bo "masie" ten topic już dawno się znudził, natomiast jeżeli ktoś kiedyś zadziała, żeby takie świadectwo wprowadzono również w Polsce, bo słyszał, że jest gdzie indziej, to bardzo by mnie to cieszyło, bo w USA funkcjonuje to znakomicie. Zwróć uwagę, na przykład, że aby dostać numer ILP w USA, pies czy suka muszą być wykastrowane. ILP wciąga wiele osób w uprawianie psiego sportu, co popularyzuje różne rodzaje tego sportu, jak również często kończy się tym, że ich kolejny pies jest rasowy.

OK, OK. Dodajac od siebie (pewnie sporo ludzi mnie poprze :)) - w porzadku, niech powstanie to "swiadectwo rasy". Faktycznie, w sporcie, na mistrzostwach, dopuszczone do rywalizacji sa rasowe psy. Takie swiadectwo przydaloby sie w sumie tylko w tym przypadku. Ale jak sama zwrocilas uwage - psy otrzymujace takie swiadectwo sa STERYLIZOWANE.

Nie sadze, by pierwsza lepsza osoba chciala sterylki. Dla wiekszosci takie swiadectwo byloby potrzebne do produkcji pseudorasowych rasowcow (no bo jak inaczej, skoro maja te "swiadectwa"?).

Z drugiej strony 650 zl dla przecietnego wlasciciela pseudorasowca taka kwota jest wysoka i watpie, zeby ten pomysl sie przyjal.

Link to comment
Share on other sites

Nie pisalem dluugoo :0

Jakos czasu nie bylo - zajmowalem sie wychowywawniem mojego kundla :)

Draco opanowal juz wiekszosc spraw:

- drzewo sie sprawdzilo

- przybiega do nogi (jeszcze z nagrodami - no ale to tylko tydzien)

- bawi sie z psami na polach mokotowskich

- na kazde wolanie w zasadzie reaguje natychmiast

- pijnuje sie nas :)

Jedyny problem jaki pozostal to - jedzienie wszystkiego co znajdzie na spacerze i kaluuuzee - musi zaliczyc kazda :)

Co do ZK - okazalo sie, ze byla dorbna niescislosc w tym co powiedziala mi Pani: moge dostac taki dokument, ale nie w Polsce - 650 pln to mialy byc pieniadze, ktore mialbym im dac jezeli zalatwiane to by bylo przez ZK.

A ze mi kompletnie na tym nie zalezy to olewam :)

anetta - ja mieszkam teraz na Ochocie no i zadko bywam u matki.

Jestem doroslym spokojnym czlowiekiem - i jakos nie wariuje jak ktos na mnie najezdza :)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Co do ZK - okazalo sie, ze byla dorbna niescislosc w tym co powiedziala mi Pani: moge dostac taki dokument, ale nie w Polsce - 650 pln to mialy byc pieniadze, ktore mialbym im dac jezeli zalatwiane to by bylo przez ZK.

kolejna ciekawostka :)

a u kogo to ZK miałby załatwiać???

ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

hmmm - ja sie nie znam :)

NIe wiem nic o rasowosci mam Kundla :)

I w zasadzie nic mnie to nie interesuje.

A zalatwiac mialo by ZK wjakims dziale jakiegos stowarzyszenia owczarkow w Angli czy cos.

I tak jak napisalem nie mam zamiaru nic w tej kwestii robic.

Mam suuper Kundla: madrego itd. i nie interesuje mnie jego ojciec i jego matka i skad sie wziol.

Napisalem co sie wydarzylo po dwoch moich wizytqach w ZK jezeli to sa bajki to pogratulowac tym, ktorzy maja rasowe pieski i musza z tymi idiotami wspolpracowac.

Jeszcze dodatkowo jestem oczerniany tutaj na forum.

Generalnie wychodzi na to, ze kompletnie nie ma sensu dzielic sie z wami czymkolwiek bo z blotem zmieszacie i tyle.

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

w Anglii powiadasz ? a to dopiero ciekawe :)))

ani to rasa angielska (nawet nie uznana na Wyspach !) ani Wielka Brytania nie jest członkiem FCI (ma jak Stany podpisane porozumienie) no więc na jakiej podstawie ???

wiesz gdybyś był i pytał w ZK to bys się dowiedział dokładnie a nie "A zalatwiac mialo by ZK wjakims dziale jakiegos stowarzyszenia owczarkow w Angli czy cos"

Link to comment
Share on other sites

hmmm - ja sie nie znam :)

Widac.

NIe wiem nic o rasowosci mam Kundla :)

Ze za wiele o rasowosci nie wiesz, tez widac :)

I w zasadzie nic mnie to nie interesuje.

To po co w ogole kontynuujesz ten temat?

A zalatwiac mialo by ZK wjakims dziale jakiegos stowarzyszenia owczarkow w Angli czy cos.

:o :o :o :o :o :roll:

I tak jak napisalem nie mam zamiaru nic w tej kwestii robic.

Uff...

Napisalem co sie wydarzylo po dwoch moich wizytqach w ZK jezeli to sa bajki to pogratulowac tym, ktorzy maja rasowe pieski i musza z tymi idiotami wspolpracowac.

Mysle, ze nazywanie kogos idiota powinno byc przez Ciebie uzasadnione? Wiesz, po tym co tu wypisujesz, ktos moze miec takie zdanie - tylko nie o kims, kto pracuje w Zwiazku... :)

Zadales pytanie, dostales odpowiedzi. Mysle, ze chciales sobie troche pofantazjowac, ale sprawa Cie przerosla. Nie masz pojecia o czym piszesz, ktos inny Ci to wytyka i zmieniasz wersje - bo "ja przeciez taki nieobeznany, taki niewinny"...

Jeszcze dodatkowo jestem oczerniany tutaj na forum.

He? Ty pierwszy moze? Coz, trzeba sie przyzwyczaic, ze na tym forum najpierw Cie zmieszaja z blotem, pozniej wspolnie pijesz :drinking: To juz taka specyfika tego miejsca :lol:

Generalnie wychodzi na to, ze kompletnie nie ma sensu dzielic sie z wami czymkolwiek bo z blotem zmieszacie i tyle.

Jak sie dzielisz glupotami, nic dziwnego.

Link to comment
Share on other sites

dixie - piszac o idiotach mialem na mysli takie Panie w ZK, ktore osobie nieznajacej tematu jakies bzdety opowiadaja.

dixie - jakbys nie zauwazyla sprawa z ZK wyszla przy okazji ja chcialem cos wiecej dowiedziec sie o rasie jaka przedstawiono mi w ZK - latwiej wychowuje sie psa znajac jego psychike, ktora podobno jest dosc czesto specyficzna dla danej rasy.

PO ustaleniu, ze nie mam prawa nawet wspomniec o tym, ze moj Draco ma cos wspolnego z pikardami skonczyl sie sens dalszej dyskusji z mojej strony na temat "rasowosci" mojego kundla.

Mi chodzi tylko o wychowanie.

Zreszta jak juz pisalem idzie to calkiem dobrze i nie przewiduje wiekszych problemow wychowawczych.

Dzidtka - co do jakiejs tam - tak napisalem bo mnie to nie interesuje juz, ale okey to stowarzyszenie to sie zowie UKC.

Pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka - co do jakiejs tam - tak napisalem bo mnie to nie interesuje juz, ale okey to stowarzyszenie to sie zowie UKC.

rozwiń ten skrót bo w Wielkiej Brytani istnieje The Kennel Club

http://www.the-kennel-club.org.uk/

zresztą nie ma sensu dyskutować o tym, jak kraj w którym rasa jest nie uznana może Ci wydać takie świadectwo??? i znowu niby ludzie w ZK opowiadają bzdury...

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka - powoli zaczynam podejrzewac, ze ty wiesz wiecej na temat stowarzyszen niz oni sami - bo z tego co mi powiedziano w ZK to wlasnie United Kennel Club wystawil swiadectwo rasy Owczarka Pikardyjskiego w 1994 roku.

Po co nam ZK skoro mamy Dzidtke :)

pozdrawiam

Michal

P.S.

Koncze te dyskusje - jak bede mial jakis problem wychowawczy to napisze na forum

Link to comment
Share on other sites

PASTORAL widzisz tu owczarka pikardyjskiego ? jest pirenejski... lista gr pastoral, w grupie Working tez go nie ma (mozna zobaczyc na stronie)

Anatolian Shepherd Dog

Australian Cattle Dog

Australian Shepherd

Bearded Collie

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)

Belgian Shepherd Dog (Laekenois)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)

Bergamasco

Border Collie

Briard

Collie (Rough)

Collie (Smooth)

Estrela Mountain Dog

Finnish Lapphund

German Shepherd Dog (Alsatian)

Hungarian Kuvasz

Hungarian Puli

Komondor

Lancashire Heeler

Maremma Sheepdog

Norwegian Buhund

Old English Sheepdog

Polish Lowland Sheepdog

Pyrenean Mountain Dog

Pyrenean Sheepdog

Samoyed

Shetland Sheepdog

Swedish Lapphund

Swedish Vallhund

Welsh Corgi (Cardigan)

Welsh Corgi (Pembroke)

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka - powoli zaczynam podejrzewac, ze ty wiesz wiecej na temat stowarzyszen niz oni sami - bo z tego co mi powiedziano w ZK to wlasnie United Kennel Club wystawil swiadectwo rasy Owczarka Pikardyjskiego w 1994 roku.

United Kennel Club ? a co to za organizacja ?

bo oficjalna nazwa ich ZK to The Kennel Club

prosze o jakies dowody, komu wystawili, gdzie ? strzeliłes sobie znowu jakąś datą i zadowolony..

Link to comment
Share on other sites

ahhh no to kolejny blad w ZK ? a moze ja sie zasugerowalem tym ze UK :)

No nic nie wazne. Napisalem poprostu dokladnie co mi powiedziano ot co.

i faktycznie UKC to nie UK i C :)

noszz ale w ogole poco my tu o pikardyjczykach - skoro nikt takiego nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

Szaran podważasz wiarygodność ludzi udzielających się społecznie w ZK (tylko sekretarki i sprzątaczki maja tam płacone), ludzie poświęcają swój czas dla swojej pasji a Ty robisz z nich idiotów... kierownicy sekcji szczególnie w dużych oddziałach to przynajmniej asystenci kynologiczni a częściej sędziowie i to międzynarodowi a to są ludzie, którzy znają regulaminy, organizacje, rasy (zdawali z tego egzaminy a to, że nie tak łatwo go zdać udowodnił ostatni egzamin na asystentów i sędziów w Wawie) a do tego poruszają się cały czas w danym temacie... w przeciwieństwie do Ciebie

i to nie kolejny błąd ZK a kolejna Twoja bajeczka, nudzisz się chyba strasznie...

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka - zacznij czytac to co pisze :)

Napisalem, ze to pewnie ja sie zasugerowalem ze UKC od UK (United Kingdom).

A nudzic sie to nie zabardzo mam czas. Dlaego dluzszy czas nie pisalem w temacie w ogole.

I juz tak zuupelnie na koniec tej calej dyskusji - jestem informatykiem i przyjmuje fakty do wiadomosci - i jak kazdy z informatykow krucho u mnie z wyobraznia - nie ma wyniku nie ma tematu.

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka dzieki wielkie za ta cenna informacje :)

w Koncu nie mam takiego psa to mi sie przyda ;)

aa i jeden cytat z Wzorca rasy UKC:

The Berger de Picard, named for the Picardie region in northeast France, is one of the oldest French breeds of sheep-herding dogs. Some scholars believe the breed was introduced by the Celts, while others claim it is descended from dogs of Asian tribes who invaded Europe in the Middle Ages. Some experts insist that this breed is related to the more well-known Briard and Beauceron, while others suppose it shares a common origin with Dutch And Belgian Shepherds. Although the Berger de Picard made an appearance at the first French dog show in 1863, the breed's rustic appearance did not lead to popularity as a show dog. The two World Wars nearly caused the extinction of the Berger de Picard and it is still rare, even in France.

The Berger de Picard was recognized by the United Kennel Club on January 1, 1994.

Dzidtka a tak pozatym to podziwiam twoja wiedze na temat rasy, ktorej nie ma w Polsce w ogole wedlug Ciebie - nooo chyba, ze zaczne hodowle Pikarda-mazowieckiego ;)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

UKC nie ma podpisanej umowy z FCI, nie wiem skąd masz ten cytat, podaj mi stronę, bo skąd ja mogę wiedzieć skąd to przekopiowałeś?

wg. regulaminu ZKwP i FCI nie można należeć do innej organizacji kynologicznej będąc w organizacji zrzeszonej w FCI, więc nawet jesli to prawda to i tak wg FCI i kraju pochodzenia rasy nie byłby to ow. pikardyjski...

w koncu w Indiach tez Ci ktos może dać jakis papier, ale bliżej masz do PKPR...

w Atlasie (fakt wiele w niej błędów) Bonnie Wilcox i Cris Walkowicza, redakcja i konsultacja m.inn Mirosław Redlicki (sędzia międzynarodowy gr I, sędziujący i w Stanach i w Anglii w tym jako jedyny Polak na Crufcie) strona 182 masz napisane o berger de Picard i gdzie jest zarejestrowany, tylko FCI (a pierwsza wersja została wydana w Stanach więc by zaznaczyli tak jak przy innych rasach AKC czy UKC i CKC)

co do rasy w Polsce, jeśli jakiś pies jest to jest NIE WYSTAWIANY, od 11 lat nie spotkałam się z ani jednym ow. pikardyjskim wystawianym w Polsce, zarejestrowanego w ZKwP, a mam dostep do katalogów również tych wystaw na których nie byłam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...