Jump to content
Dogomania

MIKROPSY w potrzebie - ogłaszając swoje MIKRUSY pamiętajcie o innych, które cierpią!


E-S

Recommended Posts

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ksiegowa ksiegowa, bank bankiem.
Teraz ustalmy zasady dysponowania pieniedzmi, ktore wierze, że szybko pojawia sie na koncie jak tylko Agucha je uruchomi :)

Ja jestem PRZECIWNA finansowania hoteli i platnych Dt. Chyba, ze pieniadze nie wpadaja do kieszeni piekuna, tylko ida na pozostale zwierzaki.

Taki tymczas prowadze ja :) Pieniadze z psiaka leca na bernardyny, sa wplacane bezposrednio na konto fundacji, szerokim lukiem omijaja moje konto :)

Znam jeszcze jeden taki tymmczas, gdzie pieniadze ida na steylki dla pozostalych psow. I za takimi jestem jak najbardziej ZA. Odpadaja BYznesy.

Czesto to 300 zl, ktore ladujemy komus do kieszeni za to, ze pobawi sie z psem czy wyjdzie na spacer, moze uratowac mikropsiakowi zycie. Poza tym sa to dwie sterylki, wiec ...!

Pieniadze przeznaczamy na :

- finansowanie leczenia
- STERYLIZACJE
- karme

Pomagamy tylko tym mikrusom, ktore maja udokumentowana swoja wage, a nie wygladaja jak mikropsiaki. (mikrusa w potrzebie latwo jest zwazyc, jak potrzebne sa pieniadze na leczenie to zazwyczaj lezy juz w szpitalu, a tam wagi sa). jezeli waga w dkg przekracza 6 kg (tak jak ocelotowy okruszek) pomocy tez udzielamy.

Każda pomoc fiansowa musi byc uzgodniona na watku. Nie mozna samodzielnie podejmowac decyzji. Robimy wtedy burze mozgow.
No no piszcie propozycje i czy zgadzacie sie ze mna.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.schronisko.cowinie.pl/images/stories/imgp2918.jpg[/IMG]

[CENTER]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=magenta][B]Imię:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] Pekinka
[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=#ff00ff]Plec:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] sunia
[B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Wiek: [/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]ok. 7lat
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Waga: [/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]nie przekracza 6kg
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Miejsce:[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT] schron Inowrocław
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Sterylizacja: [/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]nie (?)
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Stosunek do dzieci[/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]: nie sprawdzono
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][COLOR=magenta]Stosunek do innych psow[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/FONT]: dobry
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][COLOR=magenta]Stosunek do kotow:[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/FONT] nie sprawdzono
[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][COLOR=magenta]Dodatkowe informacje: [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=Black]szuka DT a najlepiej DS [/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT]
[CENTER][FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta][FONT=Comic Sans MS]Charakter: [/FONT][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]
Ta śliczna sunia rasy pekińczyk została znaleziona w autobusie. Ktoś "zapomniał" o niej. Jest bardzo wesoła i przezabawna. Ma łagodny charakter i szuka nowego domu.
[/CENTER]
[FONT=Comic Sans MS][FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][COLOR=magenta]Kontakt:[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/FONT] na razie schron...
[RIGHT][CENTER][FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][COLOR=magenta]Wątek: [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/FONT]

[SIZE=2][B][FONT=Arial][COLOR=Black]ogólny schroniskowy -[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Black] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/180975-Czekaj%C4%85-na-pomoc-schronisko-Inowroc%C5%82aw/page22[/URL]
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[/CENTER]
[/RIGHT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Propozycje do skarbonki:
ma to działać na zasadzie zwrotu kosztów - po okazaniu faktury lub paragonu
zaliczkowanie w przypadkach ciężkich - np. pobyt psiaka w szpitaliku, gdzie i tak wiadomo, że rachunek będzie wysoki
W przypadku nadwyżki - konieczność zgłoszenia i każdorazowa decyzja - czy nadwyżka idzie na innego mikrusa, czy zwrot do skarbonki. Zasada - pieniądze są ściśle związane TYLKO Z MIKROPSIAKAMI i mogą przejść tylko na mikropsiaka.
W przypadku karmy - trzeba pisać czy dotacja ma dotyczyć karmy specjalistycznej czy zwykłej i nazwa karmy.
Mikropsiak - konieczna definicja - jest to piesek, który opuszcza schronisko ulicę, czy inny przytułek albo interwencyjnie jest odbierany z wagą do 6 kg - niezależnie od tego czy potem przytyje i 6 kg przekroczy.
Kudłacze - trzeba wziąć poprawkę na wagę kudłów i dredów - Zdrapki ważyły 1,5 kg !!!
Dotacje na transporty - OK.

Na razie tyle moich propozycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Czy ktoś z Was posiada konto w mBanku albo w Deutsche?
Jak to darmowe konto ma się w praktyce?[/QUOTE]

Ja mam w mBanku - polecam.
Prowadzenie konta - za darmo.
Księgowanie - kilka razy dziennie, więc przelewy błyskawiczne.
Przelew wychodzący - do niektórych banków za 1 zł, do niektórych 0 zł.


Dotacje ze skarbonki - jeszcze ogłoszenia + wyróżnione allegro, zbiorcze lub indywidualne ale pod warunkiem, że wystawiane na aukcji są minimum 2 mikropsiaki.
Ogłoszenia w gazecie - raczej nie, mikropsiaki szybko znajdują domy z internetowych ogłoszeń i allegro a gazetowe są strasznie drogie.

Ewentualnie - dotacje na ogłoszenie w prasie na zbiórkę publiczną, np. na kosztowne leczenie psa po udostępnieniu konta przez jakąś Fundację, która na naszych zasadach przekaże następnie zebrane pieniadze na zapłatę rachunku za psa w lecznicy czy gdzieś tam.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam jeszcze ING:
[URL]http://www.ingbank.pl/u235/navi/53968[/URL]

Czyli mamy 3 do wyboru.
Polećcie coś proszę, bo ja od wieków mam konto w PKOBP i nie orientuję się zbytnio :)
Nie chcę, żeby okazalo się później, że z braku wiedzy zdecydowałam się na konto gdzie są jakies ukryte oplaty :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Znalazłam jeszcze ING:
[url]http://www.ingbank.pl/u235/navi/53968[/url]

Czyli mamy 3 do wyboru.
Polećcie coś proszę, bo ja od wiekolw mam konto w PKOBP i nie orientuję się zbytnio :)
Nie chcę, żeby okazalo się później, że z braku wiedzy zdecydowałam się na konto gdzie są jakies ukryte oplaty :D[/QUOTE]

Ja polecam mBank.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][U][B][SIZE=4][COLOR=Red]Zasady funkcjonowania MIKRO - skarbonki[/COLOR][/SIZE]
[/B][/U]

[COLOR=Blue][U][SIZE=3][B]Przeznaczenie:[/B][/SIZE][/U][/COLOR]
[CENTER][CENTER][B]
Pieniądze są ściśle związane TYLKO Z MIKRO-PSIAKAMI i mogą przejść tylko na mikro-psiaka.[/B]

[COLOR=Blue][B][COLOR=Magenta]Mikropsiak [/COLOR]- jest to piesek, który opuszcza schronisko ulicę, czy inny przytułek albo interwencyjnie jest odbierany z wagą do 6 kg - niezależnie od tego czy potem przytyje i 6 kg przekroczy.[/B][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B]
Pieniądze [U]nie będą[/U] przeznaczane na płatne DT i hotele. Chyba, że opłata za opiekę nad psem, pobierana przez opiekuna - [COLOR=SeaGreen]będzie przeznaczona na inne psy w potrzebie.[/COLOR][/B]
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER]
[U][SIZE=3][COLOR=Blue][B]Finansujemy[/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[/CENTER]
[B]
*leczenie

*sterylizacje/kastrację

*karmę[/B]
[B]
* transport[/B]
[B]
*[/B] [B]wyróżnione ogłoszenia[/B]
- minimum 2 psiaki (Allegro, inne [B]internetowe[/B] portale ogłoszeniowe)
[CENTER][B]
* [/B][B]dotacje na ogłoszenie w prasie na zbiórkę publiczną[/B],
np. na kosztowne leczenie psa po udostępnieniu konta przez jakąś Fundację, która na naszych zasadach przekaże następnie zebrane pieniądze na zapłatę rachunku za psa w lecznicy itp.[/CENTER]

[U][SIZE=4][COLOR=Blue][B]Warunki:[/B][/COLOR][/SIZE][/U]

[COLOR=Red][B]1.[/B][/COLOR]
Pomagamy tylko tym mikrusom, które [B]mają udokumentowaną swoja wagę,[/B] a nie wyglądają jak mikro-psiaki.

Jeżeli waga w dkg przekracza 6 kg - pomocy też udzielimy.

[B][COLOR=Red]2.[/COLOR][/B]
W przypadku karmy - trzeba pisać czy dotacja ma dotyczyć karmy specjalistycznej czy zwykłej, oraz nazwę karmy.
Jeżeli pies musi mieć dietę inną niż "suchą" - należy również wyszczególnić, np. Gerbery, pierś, ryż itp.
[B][COLOR=Red]
3.[/COLOR][/B]
[B][U]Każda [/U]decyzja o przekazaniu pieniędzy na psa - będzie najpierw uzgadniana na wątku![/B]

[COLOR=Red][B]4.[/B][/COLOR]
Wypłata pieniędzy na konkretnego psa ma działać na zasadzie zwrotu kosztów -
po okazaniu faktury lub paragonu.

[COLOR=Red][B]5.[/B][/COLOR]
Istnieje możliwość zaliczkowania w przypadkach ciężkich - np. pobyt psiaka w szpitaliku, gdzie i tak wiadomo, że rachunek będzie wysoki.

[COLOR=Red][B]6.[/B][/COLOR]
[B]W przypadku nadwyżki [/B]- konieczność zgłoszenia i każdorazowa decyzja opiekuna psa, na którego zostały przelane pieniądze skarbonkowe - czy nadwyżka idzie na innego mikrusa, czy zostaje zwrócona do skarbonki.
[/CENTER]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosze o propozycje, co trzeba by jeszcze dopisac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Zrobiłam, dopiero co, bezpłatne konto pełnoletniemu synowi w ING BANK ŚLĄSKI.Syn pobiera na siebie zasiłek pięlęgnacyjny, a ja zamierzam mu na tym koncie na kolejnego dziadeczka zbierać.[/QUOTE]
Właśnie znajomy mi mówil, że zrezygnowal z Mbanku i przeniósł się do ING, bo ponoć mniej kasy zdziera... ale o co chodzi - nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'][CENTER][U][B][SIZE=4][COLOR=Red]Zasady funkcjonowania MIKRO - skarbonki[/COLOR][/SIZE]
[/B][/U]

[COLOR=Blue][U][SIZE=3][B]Przeznaczenie:[/B][/SIZE][/U][/COLOR]
[CENTER][CENTER][B]
Pieniądze są ściśle związane TYLKO Z MIKRO-PSIAKAMI i mogą przejść tylko na mikro-psiaka.[/B]

[COLOR=Blue][B][COLOR=Magenta]Mikropsiak [/COLOR]- jest to piesek, który opuszcza schronisko ulicę, czy inny przytułek albo interwencyjnie jest odbierany z wagą do 6 kg - niezależnie od tego czy potem przytyje i 6 kg przekroczy.[/B][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B]
Pieniądze [U]nie będą[/U] przeznaczane na płatne DT i hotele. Chyba, że opłata za opiekę nad psem, pobierana przez opiekuna - [COLOR=SeaGreen]będzie przeznaczona na inne psy w potrzebie.[/COLOR][/B]
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER]
[U][SIZE=3][COLOR=Blue][B]Finansujemy[/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[/CENTER]
[B]
*leczenie

*sterylizacje/kastrację

*karmę[/B]
[B]
* transport[/B]
[B]
*[/B] [B]wyróżnione ogłoszenia[/B]
- minimum 2 psiaki (Allegro, inne [B]internetowe[/B] portale ogłoszeniowe)
[CENTER][B]
* [/B][B]dotacje na ogłoszenie w prasie na zbiórkę publiczną[/B],
np. na kosztowne leczenie psa po udostępnieniu konta przez jakąś Fundację, która na naszych zasadach przekaże następnie zebrane pieniądze na zapłatę rachunku za psa w lecznicy itp.[/CENTER]

[U][SIZE=4][COLOR=Blue][B]Warunki:[/B][/COLOR][/SIZE][/U]

[COLOR=Red][B]1.[/B][/COLOR]
Pomagamy tylko tym mikrusom, które [B]mają udokumentowaną swoja wagę,[/B] a nie wyglądają jak mikro-psiaki.

Jeżeli waga w dkg przekracza 6 kg - pomocy też udzielimy.

[B][COLOR=Red]2.[/COLOR][/B]
W przypadku karmy - trzeba pisać czy dotacja ma dotyczyć karmy specjalistycznej czy zwykłej, oraz nazwę karmy.
[B][COLOR=Red]
3.[/COLOR][/B]
[B][U]Każda [/U]decyzja o przekazaniu pieniędzy na psa - będzie najpierw uzgadniana na wątku![/B]

[COLOR=Red][B]4.[/B][/COLOR]
Wypłata pieniędzy na konkretnego psa ma działać na zasadzie zwrotu kosztów -
po okazaniu faktury lub paragonu.

[COLOR=Red][B]5.[/B][/COLOR]
Istnieje możliwość zaliczkowania w przypadkach ciężkich - np. pobyt psiaka w szpitaliku, gdzie i tak wiadomo, że rachunek będzie wysoki.

[COLOR=Red][B]6.[/B][/COLOR]
[B]W przypadku nadwyżki [/B]- konieczność zgłoszenia i każdorazowa decyzja opiekuna psa, na którego zostały przelane pieniądze skarbonkowe - czy nadwyżka idzie na innego mikrusa, czy zostaje zwrócona do skarbonki.
[/CENTER]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosze o propozycje, co trzeba by jeszcze dopisac ;)[/QUOTE]

Karma - niektore psiaki musza sie tuczyc gerbarkami, czyli napiszmy, ze nie karma ale pozywienie dla psa czy jakostam. Czasem trzeba dawac tylko ryz i piers z kurczaka. przyjmujemy srednia za te produkty i wysylamy pieniadze - oczywiscie osoby ktore dostaly musza sie nawet z tej piersi rozliczyc :)

Co z transportem? Czy robimy jakas okreslona maxymalna kwote? np./ max 100 zl?

Acha. moze napisac, ze Mikroskarbonka oplaca swoje przelewy? :)

Acha! i nazwa nam potrzebna. Tak jak dla bernardynow jest BENczułka czy skarBENka tak dla mikrusow tez by sie cos przydalo. No no! czekam na propozycje :)

Co z oplacaniem hoteli? Czy wpisujemy czego NIE oplacamy? Czy wpisujemy warunek oplacania hotelu, np. ze mikropsiaki zobowiazuja sie w zamian za powierdzona opieke oplcaic sterylizacje w kwocie do 200 zl?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena']Karma - niektore psiaki musza sie tuczyc gerbarkami, czyli napiszmy, ze nie karma ale pozywienie dla psa czy jakostam. Czasem trzeba dawac tylko ryz i piers z kurczaka. przyjmujemy srednia za te produkty i wysylamy pieniadze - oczywiscie osoby ktore dostaly musza sie nawet z tej piersi rozliczyc :)

Co z transportem? Czy robimy jakas okreslona maxymalna kwote? np./ max 100 zl?[/QUOTE]
Madallena, co do karmy to uważam, że można te gerberki podpiąc pod karmę specjaliostyczną ;)

Transport - wydaje mi się, że może lepiej zrobić 50% ceny transportu? Z zastrzeżeniem wyjątkowych przypadków?

Nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Dostał wczoraj syn kartę do bankomatu.Osobno kod ma przyjść.Potem trzeba ją aktywować, ale jak wybieranie za darmo to z mojego Lukasa będę tam przelewać i za darmo wybierać.Najlepiej to przejść się osobiście i dopytać o wszystko.Jak zapytałam to usłyszałam, że bank i tak zarabia, bo obraca tą kasą na koncie i z tego ma profity.Mnie też pani namawiała do założenia takiego konta, ale to dopiero jak spłacę kredyt w Lukasie.Jednak jak tam weszłam to była kwota 5 zł...czemu? Może to jednorazowo i przy zakładaniu konta.Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena']Karma - niektore psiaki musza sie tuczyc gerbarkami, czyli napiszmy, ze nie karma ale pozywienie dla psa czy jakostam. Czasem trzeba dawac tylko ryz i piers z kurczaka. przyjmujemy srednia za te produkty i wysylamy pieniadze - oczywiscie osoby ktore dostaly musza sie nawet z tej piersi rozliczyc :)[/quote]
Dopisałam o gerberkach ;)

[quote name='Madallena']Co z transportem? Czy robimy jakas okreslona maxymalna kwote? np./ max 100 zl?[/quote]
Tak jak pisałam wyżej - 50% ceny transportu, chyba że przypadek ekstremalny i udokumentowany :)

[quote name='Madallena']Acha. moze napisac, ze Mikroskarbonka oplaca swoje przelewy? :)[/quote]
Tzn?

[quote name='Madallena']Co z oplacaniem hoteli? Czy wpisujemy czego NIE oplacamy? Czy wpisujemy warunek oplacania hotelu, np. ze mikropsiaki zobowiazuja sie w zamian za powierdzona opieke oplcaic sterylizacje w kwocie do 200 zl?[/QUOTE]
Tutaj nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi:eviltong::lol:
Mikrusy, tak jak ktoś napisal - raczej w hotelach rzadko lądują i wolałabym zapłącić komuś za karmę i leczenie niż za hotelik...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...