Jump to content
Dogomania

Sedalin


szyszka.szyszka

Recommended Posts

Dostałam od weterynarza sedalin dla mojej suczki z okazji sylwestra i zwiazanych z nim atrakcji, mam jej podać 1 tabl 35mg, sunia waży 16kg, po przeczytaniu informacjo o leku w necie jestem przerażona, czy ta dawka nie jest dla niej za wysoka? Zastanawiam się czy nie podać jej polowy tabletki? Myślicie ze to dobry pomysł? W ulotce jest napisane" Należy unikać kontaktu z tabletkami z uszkodzoną polewą"
Pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

w końcu zadzwoniłam do innego weterynarza ten stwierdził żeby podać najpierw pół tabletki, tak więc zrobiłam ok 21, suczka zachowywała się całkiem normalnie ale i niby spokojnie, ok 23 wyszłam z domu wróciłam ok 3-4 rano suczka zachowywała się normalnie, ok 5-8 rano tabletka zaczęła działać no i do 16 działała (a miały być 4h), a potem powoli odpuszczała ale zwolnienie było, dziś rano już wszystko w normie. Więc reasumując o 24 była przytomna i bała się sztucznych ogni a potem jeszcze cały dzień zwalony bo nie mogła normalnie funkcjonować.
Ja tez czytałam o tym niewyłączaniu świadomości ale z drugiej strony substancja w sedalinie występuje w środkach uspokajających dla ludzi... no i nie rozumiem dlaczego lek ten jest tak powszechnie podawany przez weterynarzy... sama nie wiem co o tym myśleć... my w każdym razie już nie będziemy stosować.
Pzdr ania

Link to comment
Share on other sites

Sedalin potrafi nawet wyostrzyć odbieranie bodźców jednocześnie ograniczając ruch - co może u psa skończyć się naprawdę ciężką traumą i nasileniem lęku. U wielu psów na drugi dzień występują też liczne skutki uboczne podobne do tych przy wychodzeniu z narkozy.

To że Sedalin działa uspokajająco na ludzi nie ma żadnego odniesienia do psów. Przykład - amfetamina, na którą organizm ludzki reaguje ogromnym pobudzeniem, na szczury działa... usypiająco.

A to, że weterynarze go przepisują... A ilu weterynarzy opowiada, że każda suka powinna mieć szczeniaki i podobne bzdury?
Wetowi interniście często wystarcza wiedza, że niby środek uspokajający i już; szczegółowa wiedza o konkretnym działaniu poszczególnych leków psychotropowych na organizm i świadomość psa to już wiedza typowo specjalistyczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Sedalin potrafi nawet wyostrzyć odbieranie bodźców jednocześnie ograniczając ruch - co może u psa skończyć się naprawdę ciężką traumą i nasileniem lęku. U wielu psów na drugi dzień występują też liczne skutki uboczne podobne do tych przy wychodzeniu z narkozy.

To że Sedalin działa uspokajająco na ludzi nie ma żadnego odniesienia do psów. Przykład - amfetamina, na którą organizm ludzki reaguje ogromnym pobudzeniem, na szczury działa... usypiająco.

A to, że weterynarze go przepisują... A ilu weterynarzy opowiada, że każda suka powinna mieć szczeniaki i podobne bzdury?
Wetowi interniście często wystarcza wiedza, że niby środek uspokajający i już; szczegółowa wiedza o konkretnym działaniu poszczególnych leków psychotropowych na organizm i świadomość psa to już wiedza typowo specjalistyczna.[/QUOTE]

A może ktoś by tak się wybrał do weterynarza trochę wcześniej niż 30 grudnia w tym celu i przedyskutował temat ? Potem tylko siedzieć i jojczyć że weterynarz niedobry. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...