Jump to content
Dogomania

Siusiane przez sen


Tunia_

Recommended Posts

Witam,
mam małą suczkę Tosię, ze schroniska, [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20887&page=6"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20887&page=6[/URL]
Jej wiek określany jest na około 10-11 tygodni, od kilku dni jest z nami w domu :loveu: , nauczyła się siusiać do kuwety i siusia tam nawet gdy mamy gości, czy w czasie zabawy /ostatnio siusiała z piłką w zębach :crazyeye: /, ale siusia tez w trakcie snu :shake: , nie wiem z czego moze to wynikać.

Czy takie siusianie u szczeniaczków jest normalne? :???: :???::???: nie wygląda to na problemy z pęcherzem, nie siusia czesto, mocz nie ma intensywnego zapachu, w nocy siusia raz, albo tylko nad ranem. Nie wiem, czy to moze wskazywać na jakaś chorobę, czy się tylko zapomniała, coś się Jej przyśniło, oba siusiania były po szaleńczych zabawach, gdy zmęczona i najedzona zasnęła na podłodze. A teraz zsiusiała się tak samo w nocy na swoją podusię.
Tosia jest pod ciagłą opieka weterynaryjna, weterynarz teoretycznie stwierdził, ze to szczeniaczek i dlatego, ale ja nie wiem. Czy łapać mocz do analizy?
Czy mogę ewentualnie zanieść go do "ludzkiego" laboratorium, tam, gdzie wiem, ze dobrze wykonuja takie badania?
Pewnie nie ma to znaczenia, ale wszystkie trzy "wypadki" miały miejsce w trakcie brania tabletek odrobaczajacych Aniprazol.

Link to comment
Share on other sites

No ja sadze ze koniecznie trzeba zaczac od analizy moczu
ja robie badania w ludzkim laboratorium, tylko wyniki interpretuje vet.
Tyle ze albo vet albo ktos z forum musi Ci polecic jakie badania dokladnie wykonac.
To ze z pilka w zebach sie zsika to nic wielkiego. Toz to szczeniak, biega podnieca sie i hops - nie wytrzyma :P
Ja mam dorosłego psa ktory zsikal mi sie w restauracji z zakopcu na widok kontrabasu z orkiestry goralskiej - zestresowal sie chlopak :P
Ale to sikanie we snie, jesli sie nie wybudza to dosc dziwne.

Link to comment
Share on other sites

hmmmm..Becie tez zdażyło się raz czy dwa zrobić pod siebie w czasie snu (teraz ma 5,5 m-ca)...dzine to było dla mnie, ale nie zrobiłam z tego afery. Od ostatniego razu minęło już trochę czasu i mam nadzieję, że więcej się nie powtórzy. Może to nic poważnego - ale lepiej porozmawiac o tym z wetem.

Link to comment
Share on other sites

Była konsultacja telefoniczna z rodzinnym wetem, że u szczeniaczka może sie zdażyć, badania moczu narazie nie robimy, bo Tosia przedwczoraj miała trzeci zastrzyk z antybiotyku na żołądek i niewiele wyjdzie z tego badania :shake:
jeszcze dziś idziemy na kontrolę i na nakładania preparatu na pchełki to sie podpytam co to moze być, wczoraj w dzień i dziś w nocy nic juz się nie stało :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja się zaczynam zastanwiać czy mój szczeniak (3 miesiące) nie sika za często...Czasami zdarza mu się nawet co pół godziny, czasami co godzinę, tylko jak śpi to wytrzymuję kilka godzin. Zastanawiam się czy nie da rady wytrzymać czy może jej się nie chce.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale to sikanie we snie, jesli sie nie wybudza to dosc dziwne.[/QUOTE]

My tez ten problem mielismy. Nera miala wowczas jakies 3-4miesiace. Siusiala przez sen, nie wybudzajac sie. Okazalo sie, ze miala przeziebiony pecherz. Wet zapisal tabletki i po 2 dniach problem zniknal :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Hej moja sunia już 6 miesięczna ma ten sam problem, badania w normie - wet powiedział, że do pierwszej cieczki może jej się zdarzyć siusianie przez sen.

Ja także podejrzewam że to przeziębiony pęcherz był - bo teraz jest spokój tfu tfu!

@niki_ill: a co wet wam przepisał?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

moja sunia tez ma problem z siusianiem podczas snu. Wie ze trzeba zalatwiac swoje potrzeby na zewnatrz ( mieszkamy w domu z ogrodem). I jak czuje ze jej sie chce przychodzi do nas do sypilani i nas budzi. Ostatnio zaczela sikac do swojego koszyka. Najprawdopodobniej nie czuje tego i dlatego nie przychodzi nas obudzic. Bylam juz u weta na zastrzykach i tabletkach ( bez zadnych badan) 5 dni zazywala poprawilo sie w nast tygodniu ale od jakiegos czasu znowu sisia przez sen. Co mam robic? Badania? tabletki? Pies chyba nie robi tego bo nie chce mu sie wyjsc do ogrodu. Nie ma zadny objawow zewnetrznych, dobrze sie czuje, ma apetyt, merda ogonkiem i jest wesola.

Link to comment
Share on other sites

bywa ze suki z zaburzeniami hormonalnymi maja taki problem. Moze to tez byc wada anatomiczne ( nieprawidlowe ujscie przewodu moczowego) Bywa tez tak u mlodych suk pzred piewsza cieczka. Co trzeba zrobic- ano najpierw doskonale UGS w dobrej klinice. Pozniej jesli to po sterylizacji to leki, jesli to suka mloda- to nie wiem dokladnie- ale pewnie badanie hormonow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...