Jump to content
Dogomania

RANKING WYSTAWOWY za rok 2009


Cyraneczka

Recommended Posts

[quote name='husky_strzegom']Moim zdaniem zmieniane teraz regulaminu to nonsens.... Zmieńmy go teraz na rok 2010!!!! Nie zapomnijmy że psy nie zarejestrowane w PL nie powinny brać udziału w rankingu, bo to w końcu ranking POLSKI i psy zarejstrowane w Polskim Zwiazku Kynologicznym....:diabloti:

Szkoda marnowania tylko miejsca na serwerze dogomanii, na tak beznadziejne spory....[/QUOTE]

Czy ktoś mówi tutaj o psach nie zarejestrowanych w ZKwP ? Łukasz czy chcesz mi coś powiedzieć ?
I po raz kolejny co wydaje się być już nudne nikt nie zmienia regulaminu ani zasad !!!
W starych zasadach nie ma nic odnośnie czy się liczy NSZwR czy też nie to chyba normalne że coś tu trzeba ustalić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ewo co ja mam powiedzieć??? Bo nie rozumem....

Zmiana rankingu na 2009 rok jest bez sensu!!!!!!!!!!!!! W przyszłym roku bezie komuś nie pasować że NSZwR jest liczone i znowu będzie się zmieniać.......... Widzę że kolejny raz jest spór o ranking, może w ogóle go zaniechajmy bo skoro nie mozna się określić co mieniamy i jak to trochę bez sensu nie sądzisz???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']I po raz kolejny co wydaje się być już nudne nikt nie zmienia regulaminu ani zasad !!!
W starych zasadach nie ma nic odnośnie czy się liczy NSZwR czy też nie to chyba normalne że coś tu trzeba ustalić.[/QUOTE]
Dla osób , które nie wiedzą o co chodzi :

Według starych zasad pewien pies [B]A [/B]będzie lepszy niż pies [B]B . [/B]
Według nowych pies [B]B[/B] będzie lepszy niż pies [B]A[/B] .

Na którą opcję oddajecie swój głos ?

PS . .... i nie chodzi tu o mojego psiaka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Dla osób , które nie wiedzą o co chodzi :

Według starych zasad pewien pies [B]A [/B]będzie lepszy niż pies [B]B . [/B]
Według nowych pies [B]B[/B] będzie lepszy niż pies [B]A[/B] .

PS . .... i nie chodzi tu o mojego psiaka .[/QUOTE]
Kurcze Piotr tego to ja już nie rozumiem .Skoro jakiś pies jest lepszy i do tego dołozy mu się punkty z porównania tow dalszym ciągu będzie lepszy . Chyba ,ze zasady matematyczne się w ostatnim czasie zmieniły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky_strzegom']Ewo co ja mam powiedzieć??? Bo nie rozumem....

Zmiana rankingu na 2009 rok jest bez sensu!!!!!!!!!!!!! W przyszłym roku bezie komuś nie pasować że NSZwR jest liczone i znowu będzie się zmieniać.......... Widzę że kolejny raz jest spór o ranking, może w ogóle go zaniechajmy bo skoro nie mozna się określić co mieniamy i jak to trochę bez sensu nie sądzisz???[/QUOTE]

A nic skoro twoj komentarz odnosnie psow zarejestrowanych w ZK nie jest do mnie to nic nie musisz mowic.

Łukasz ale to nie jest zmiana rankingu powyżej są wklejone zasady liczenia rankingu z poprzednich lat
możesz je też znaleźć na SH WORLD czy widzisz w tych zasadach co kolwiek o naliczaniu punktów za
Najlepsze Szczenię w Rasie czy np za Najlepszego Juniora w Rasie - NIE nie ma w tych zasadach nic na ten temat !!!!
Dlaczego więc podliczamy Najlepszego Juniora w Rasie a Najlepsze Szczenię już nie skoro o żadnym z nich nic nie jest napisane, co więcej zasady te są z 2006 to chyba dość dawno temu. Nikt nie chce zmieniać tabelki punktacji, tylko ustalić zasady !!!

ZASADY
Zasady punktacji:
Kategoria seniorów - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: pośredniej, otwartej, championów
Kategoria weteranów - wyniki uzyskane w klasie weteranów
Kategoria puppy - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: baby, szczeniąt
Kategoria juniorów - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: młodzieży
brane pod uwage oceny:
doskonala (klasy: mlodziezy, posrednia, otwarta, championów, weteranów)
wybitnie obiecujaca (klasy: baby, puppy)
klasyfikowane wylacznie psy i suki zarejestrowane w Polsce!

można je znaleźć tutaj jest tam też tabela
[URL]http://www.siberianhusky.pl/rankpl06.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Dla osób , które nie wiedzą o co chodzi :

Według starych zasad pewien pies [B]A [/B]będzie lepszy niż pies [B]B . [/B]
Według nowych pies [B]B[/B] będzie lepszy niż pies [B]A[/B] .

Na którą opcję oddajecie swój głos ?

PS . .... i nie chodzi tu o mojego psiaka .[/QUOTE]

Tego to i ja nie rozumiem, jesli dodajemy punkty wszystkim to sie ta sytuacja nie zmieni !!!
Mozesz to pokazac na konkretnym przykladzie bo nadal nie rozumiem !!!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a jak jest zgodnie z regulaminem ZKwP? Bo wydaje mi sie, że ani weterany, ani szczeniaki nie są porównywane i oba (jeśli są) wchodzą na BISy. Skoro więc tak jest, a na niektórych wystawach robi się porównanie, to jest to tylko porównanie "lokalne" i nie powinno się liczyc w oficjalnych rankingach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']Hmm jak pamiętam dwa lata temu był dokładnie ten sam spór i wtedy punkty nie były liczone mimo iż na 98% wystaw takie porównanie było robione bo...
według regulaminu wystaw szczeniaków nie porównywało się ,a ten regulamin obowiązywał do 31.12.2009...[/QUOTE]

Pierwsza sensowna odpowiedz, dzieki i z tym sie moge zgodzic
Co jednak z punktami z wystaw z innych kraji w ktorych ten tytul jest obecny i obowiazkowe jest porownywanie szczeniat np Litwa - wtedy zdaje sie te punkty byly liczone

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Słuchajcie, a jak jest zgodnie z regulaminem ZKwP? Bo wydaje mi sie, że ani weterany, ani szczeniaki nie są porównywane i oba (jeśli są) wchodzą na BISy. Skoro więc tak jest, a na niektórych wystawach robi się porównanie, to jest to tylko porównanie "lokalne" i nie powinno się liczyc w oficjalnych rankingach.[/QUOTE]

I ja tak sądzę !!!
Zróbmy ten ranking bez zmian, ale ustalmy od razu po zakończeniu rankingu 2009 nowe zasady naliczania punktów!!!! Bynajmniej przez cały rok będzie wiadomo za co są punkty a za co ich nie ma!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Pierwsza sensowna odpowiedz, dzieki i z tym sie moge zgodzic
Co jednak z punktami z wystaw z innych kraji w ktorych ten tytul jest obecny i obowiazkowe jest porownywanie szczeniat np Litwa - wtedy zdaje sie te punkty byly liczone[/QUOTE]

niestety my ani Piotr Jan zgodnie z naszym regulaminem nie doliczaliśmy,ale za wystawy zagraniczne są dodatkowe punkty w rankingu....

Link to comment
Share on other sites

Dobrze wiec co z punktami z wystaw zgranicznych jak np Litwa gdzie wybor o Najlepsze Szczenie w Rasie jest obowiazkowe ? Rozumiem ze wyniki z takich kraji sie liczy jesli bierzemy pod uwage regulaminy ?

Co ze Zwyciezca Sekcji na wystawie klubowej. Piotr jak bylo to liczone w 2008 i 2007, podalam juz psy ktore byly w tych latach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']niestety my ani Piotr Jan zgodnie z naszym regulaminem nie doliczaliśmy,ale za wystawy zagraniczne są dodatkowe punkty w rankingu....[/QUOTE]

nie wiem w jakich krajach byliscie i czy w tych krajach jest ten tytul czy nie, dlatego pytam o konkretny przypadek wystawy w kraju w ktorym szczeniaki babiki wybiera sie obowiazkowo !
Przeciez nie bedziemy ich porownywac do regulaminu naszych wystaw ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']nie wiem w jakich krajach byliscie i czy w tych krajach jest ten tytul czy nie, dlatego pytam o konkretny przypadek wystawy w kraju w ktorym szczeniaki babiki wybiera sie obowiazkowo !
Przeciez nie bedziemy ich porownywac do regulaminu naszych wystaw ?[/QUOTE]

Uważam, że powinniśmy się stosować do regulaminów tych krajów. Jeśli gdzieś wybiera sie obowiązkowo, to powinny być te wybory uwzględnione w punktacji. W Polsce nie ma tego obowiązku więc w tym roku tego nie liczmy, ale ustalmy na przyszły rok, że na wystawach, na których się taki wybór prowadzi, będzie to liczone.

Słuchajcie, nie ma sensu się teraz spierać o takie drobnostki, ale warto ustalić to na przyszły rok, żeby nie było problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']Odpowiem za siebie ...ROSJA ,Ukraina ...w obu porównania obowiązkowe[/QUOTE]

wiec dlaczego nie byly liczone ? Wiem ze kiedys rozmawialam na ten temat z Mirka mowila ze trzeba sprawdzic regulaminy w danym kraju bo jesli jest obowiazkowo to nalezy podliczac. Zdaje sie bylo to przy okazji rankingu za 2006.
2008 jesli o tym roku mowicie podliczal chyba juz sam Piotr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolka11']Kurcze Piotr tego to ja już nie rozumiem .Skoro jakiś pies jest lepszy i do tego dołozy mu się punkty z porównania tow dalszym ciągu będzie lepszy . Chyba ,ze zasady matematyczne się w ostatnim czasie zmieniły[/QUOTE]

brawo -bo ja juz nie mam siły tego tłumaczyć.dodanie punktów za nszwr nie zmienia niczego w kolejności zwycięsców-tylko zmieniają to ze te punkty doliczamy i tyle.jeśłi kogos pies jest najlepszy no 15 razy wygrał bisa szczeniąt to wcześniej musiał dostać nszwr-czyli ta osoba też musi doliczycpunkty-matko ....bo to juz sierobi śmieszne o co sie kłócimy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Dla osób , które nie wiedzą o co chodzi :

Według starych zasad pewien pies [B]A [/B]będzie lepszy niż pies [B]B . [/B]
Według nowych pies [B]B[/B] będzie lepszy niż pies [B]A[/B] .

Na którą opcję oddajecie swój głos ?

PS . .... i nie chodzi tu o mojego psiaka .[/QUOTE]

Piotrze,to tak żebyś wiedziało co chodzi...
jeśli w punktacji dodamy punkty za nszwr to pies B nie przeskoczy nagle psa A !!!!!
Z jakiej strony byś tego nie przeliczał nie ma szansy by tak wyszło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']Super ale pani Żaneto według regulaminu na rok bieżący w Polsce wybory BEBY,Puppy i Weterana już są obowiązkowe....[/QUOTE]

No i bardzo dobrze, więc ranking na 2010 będzie liczony wraz z tymi klasami. Sugeruję, żeby trzymać się regulaminu, żeby nikt nie miał pretensji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='galadria']Piotrze,to tak żebyś wiedziało co chodzi...
jeśli w punktacji dodamy punkty za nszwr to pies B nie przeskoczy nagle psa A !!!!!
Z jakiej strony byś tego nie przeliczał nie ma szansy by tak wyszło :)[/QUOTE]

Coprawda nie Piotr ale może jeżeli pies B zaliczył 7 wystaw a piews A np...5....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='galadria']Piotrze,to tak żebyś wiedziało co chodzi...
jeśli w punktacji dodamy punkty za nszwr to pies B nie przeskoczy nagle psa A !!!!!
Z jakiej strony byś tego nie przeliczał nie ma szansy by tak wyszło :)[/QUOTE]

A tak wogole to wlasnie jesli bylaby taka sytuacja ze pies B nagle przeskoczy psa A ze wzgledu na fakt dodania
mu punktow za Najlepszego Szczeniaka w Rasie to utwierdza mnie to tylko w przekonaniu ze pies B zostal pokrzywdzony przez "stare" zasady bo skoro zostal Najlepszym szceniakiem w rasie tye razy by przebic psa A ktory nim nie byl to chyba wszystko jasne ;)
ale nie bede sie o to sprzecac bo zgadzam sie ze nie powinno byc naliczane jesli nie bylo w regulaminie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Pies A - 7 wystaw , pies B - 7 wystaw .
Jeszcze raz to przeliczyłem , ale tak jest .[/QUOTE]

No to wychodzi na to ze pies B poprostu powinien wygrac i to ze nie podlicza sie mu NSzwR jest krzywdzace,
ale oki nie bede sie sprzeczac.
CO wiec z innymi krajami ?

Piotr co ze zw. Sekcji na klubowce ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...