Jump to content
Dogomania

RANKING WYSTAWOWY za rok 2009


Cyraneczka

Recommended Posts

[COLOR=Blue][B]Zbliża się koniec roku, a zarazem sezonu wystawowego 2009.

[/B][/COLOR]Czy w tym roku robimy oficjalny ranking?
Czy ktoś już liczył punkty?
Jeśli tak, to na jakich zasadach będziemy liczyć punkty w tym roku? Pamiętam, że się zastanawialiśmy, czy poprzednia punktacja ma sens i były propozycje zmian.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich i oficjalnie na NOWY ROK życzę wszystkim samych SUKCESÓW na wystawach,a co do rankingu , to Cyraneczko chyba nici,bo z tego co pamiętam, to w zeszłym roku nie wypaliło,chyba nie te psiaki pougrywały które miały wygrać,ale to nie moja sprawa,to przecież tylko zabawa czyż nie.............................pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że dla większości z nas wyjazdy na wystawy to przede wszystkim przyjemność, radość ze zdobytych tytułów i okazja do spotkań z przyjaciółmi i innymi hodowcami. Raczej nikt nie jeździ na wystawy, jedynie z myślą, żeby podbijać rankingowe punkty. Mimo tego ranking jest dobrym podsumowaniem roku, dlatego warto go robić.
Ja wiem, że w haszczym świecie obecnie każdy raczej pilnuje swojego nosa i nie ma ochoty na pracę społeczną, ale może ustalimy jakieś zasady, które będą obowiązywały już na stałe i z którymi każdy w większym lub mniejszym stopniu się zgodzi.

Link to comment
Share on other sites

Najgorzej ze nie doszlismy na poczatku roku do zadnych wnioskow, nie powstala nowa tabela, w tej chwili
wprowadzanie zmian jest poprostu nie na miejscu, od razu powstaly by glosy o zmianach w tabeli pod danego psa/ wlasciciela/ hodowle i znowu zaczelyby sie nie potrzebne dyskusje.

Ja chetnie pomoge w liczeniu, ale trzeba by bylo wspolnie zebrac wyniki.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Trochę historii rankingu i trochę terażniejszości ....[/SIZE][/FONT]


[COLOR=darkred][SIZE=3][FONT=Arial]TOP SIBERIAN HUSKY[/FONT] - PUPPY CLASS[/SIZE][/COLOR]

[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2005 - DUSTIN Sądeckie Pieszczochy - 270 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2006 - WINTERFROST'S PEGASO - 375 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2007 - WINTERFROST'S EXCLUSIVE - 285 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2008 - NON STOP STRONGMAN ED - 350 punktów[/SIZE] [/SIZE]

[SIZE=4]Rok 2009 - WINTERFROST'S LANDER - 730 punktów [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich w Nowym Roku!!! [FONT=Arial]
Ranking w starej wersji czy w nowej - fajnie że jest:lol: i warto raz w roku podsumować to co działo się w wystawowym świecie haszczej rodziny:loveu: - jednomyślności co do zmiany punktacji nie było, więc rok 2009 liczmy według starych zasad.[/FONT] [LEFT][FONT=Arial]Wycinek wyników z ostatnich lat:[/FONT]

[CENTER][FONT=Arial][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=Red][I][FONT=Arial][B][FONT=Arial][SIZE=4]TOP SIBERIAN HUSKY POLSKA[/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/I][/COLOR][/SIZE][B][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=Red][I] SUKI [/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[/LEFT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B][FONT=Arial]
[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][CENTER][FONT=Arial][SIZE=2][B][FONT=Arial]2005 JAGIENKA z Coyoacan - 520 (7)[/FONT][/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Blue][B][FONT=Arial]2006 [/FONT][/B][/COLOR][B][FONT=Arial][COLOR=Blue]Arktogea VIXEN - 654 (7)[/COLOR]:loveu:[/FONT][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B][FONT=Arial]2007 BLUE MERLE SIBERIA Bricassart[/FONT][/B][B][FONT=Arial] - 980 (7)[/FONT][/B][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Blue]2008 Arktogea QUEEN of SNOW – 1115 (7)[/COLOR]:loveu:[/SIZE][/FONT][/FONT][/B]

[/CENTER]
[FONT=Arial] W roku 2009 u nas nie było z czego wybierać:roll: tylko 8 wystaw, może starczy na załapanie się do pierwszej dziesiątki :oops:: [B]Arktogea QUEEN of SNOW - 554 punkty (7)[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan'][FONT=Arial][SIZE=2]Trochę historii rankingu i trochę terażniejszości ....[/SIZE][/FONT]


[COLOR=darkred][SIZE=3][FONT=Arial]TOP SIBERIAN HUSKY[/FONT] - PUPPY CLASS[/SIZE][/COLOR]

[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2005 - DUSTIN Sądeckie Pieszczochy - 270 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2006 - WINTERFROST'S PEGASO - 375 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2007 - WINTERFROST'S EXCLUSIVE - 285 punktów[/SIZE] [/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Rok 2008 - NON STOP STRONGMAN ED - 350 punktów[/SIZE] [/SIZE]

[SIZE=4]Rok 2009 - WINTERFROST'S LANDER - 730 punktów [/SIZE][/QUOTE]

kl.szczeniąt
MUCH BETTER of Wolf Point - 350punktów

kl.młodzieży
MUCH BETTER of Wolf Point - 205 punktów (tylko 3 wystawy)
POWER PLAY of Wolf Point - 205 punktów (5 wystaw)

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam ze jak najbardziej, na wielu wystawach w tym roku ( chyba na wiekszosci na ktorych bylam) wybierano Najlepsze Szczenie w Rasie i nalezy za nie podliczac punkty, mimo ze w latach poprzednich tego zdaje sie nie robilismy ale wystawy sie zmieniaja, i tabela rowniez powinna byc elastyczna.
Na wiekszosci wystaw byl wysylany tylko jeden przedstawiciel szczeniat na BIS Puppy i takiego pieska nalezy docenic dodatkowo, Dlatego jestem Za dodawaniem punktow za Najlepsze szczenie w Rasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Najgorzej ze nie doszlismy na poczatku roku do zadnych wnioskow, nie powstala nowa tabela, w tej chwili
wprowadzanie zmian jest poprostu nie na miejscu, od razu powstaly by glosy o zmianach w tabeli pod danego psa/ wlasciciela/ hodowle i znowu zaczelyby sie nie potrzebne dyskusje.
[/QUOTE]
hmmmmmm ;-)

Ja nie wiem gdzie napisalam cos innego.... zupelnie zapomnialam ze w latach wczesniejszych NSzWR nie bylo liczone, nie mniej jednak nie oznacza to faktu by nie liczyc tego teraz !!!!!
Zwlaszcza ze na wiekszosci wystaw byl wybierany NszwR
To nie jest zmiana punktacji a okreslenie sposobu liczenia tej samej punktacji !!!!!!
Jesli w 2009 NSzWR bylo wybierane na prawie wszystkich wystawach to dlaczego tego nie liczyc ???

Dlatego nie rozumiem dlaczego piszesz ze raz mowie jedno a raz drugie !
Widzisz roznice miedzy zmiana punktacji a okresleniem regul ich podliczania !!! Ja widze ogromna !
Nigdzie w tym temacie (jak i w latach poprzednich) reguly obliczania punktow z tabeli nie byly okreslone jasno i wyraznie, a jedynie konsultowane miedzy osobami ktore ten ranking podliczaly, dlatego przez podliczaniem nalezalo by je ustalic i to wszystko nie jest to rozpatrywanie rankingu w zadna strone, nie martw sie Amir i tak bedzie pierwszy.

[quote name='piotrjan']... a czy ja coś mówiłem ???

Ewa to Ty raz mówisz jedno , raz drugie . W zależności od tego jak Tobie jest wygodniej !
[U]Ewa , ja tylko jestem za nie zmienianiem zasad punktacji po zakończeniu sezonu wystawowego , nawet wtedy gdy jest to na moją korzyść . [/U][/QUOTE]

Teraz dopisales jeszcze pare slowek
to nie sa zmiany punktacji, na zmiany punktacji jak juz wyzej zauwazyles sie nie zgadzam, byloby to nie fair.
Ale nalezy okreslic jasne zasady podliczania tych punktow, bo NIGDY wczesniej nie byly one okreslone jasno i klarownie!

Dotychczasowe zasady punktacji

Zasady punktacji:
Kategoria seniorów - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: pośredniej, otwartej, championów
Kategoria weteranów - wyniki uzyskane w klasie weteranów
Kategoria puppy - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: baby, szczeniąt
Kategoria juniorów - max. 7 najlepszych wyników uzyskanych w klasach: młodzieży
brane pod uwage oceny:
doskonala (klasy: mlodziezy, posrednia, otwarta, championów, weteranów)
wybitnie obiecujaca (klasy: baby, puppy)
klasyfikowane wylacznie psy i suki zarejestrowane w Polsce!

chyba sam przyznasz ze nie wiele one mowia, a napewno nie jest napisane ze nie nalezy liczyc NSzwR pamietam ze byly to ustalenia slowne miedzy osobami liczacymi ranking !!! O to wlasne chodzi mnie i Agacie, o okreslenie jasnych regul wg ktorych kazdy bedzie mogl policzyc np wlasne psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Piotrze,
ja nawet w tej chwili nie znam zasad podliczania punktów - zrobiłto ktos za mnie na moją prośbę.Ale faktycznie przyznam ze jeśłi jest tak ,że w naszym rankingu tych punktów za najlepsze szczenie sie nie przyznaje to jest to błędem.Wkońcu takie najleszpe szczenie jest wybierane i to tak jak wybiera sie np najlepszą sukę czy psa w rasie.
....ale mnie to ni ziębi ni parzy....mogę odliczyc sobie punkty za te najlepsze szczenie.i nigdy nie wczytywałąm siew dokładne zasady przyznawiania punktacji.
a apropo moich wcześniejszych słów ...to tyczą sieone tego ze co roku była tu gorąca dyskusja,spory.oskarżenia że ktos zmienia pod siebie regulamin...wiec myśłąłam zeby w tym roku tego uniknąć....ale chyba nie da się.

dla mnie ranking to czysta zabawa.


AKURAT W TEJ SYTUACJI NIE JEST TO ZMIANA PUNKTACJI POD ŻADNEGO Z NAS.BO TAK JAK JA MAM POLICZONE PUNKTY ZA NAJLEPSZE SZCZENIE W RASIE TAK I TY PIOTRZE MOZESZ JE SOBIE DOLICZYĆ.TO NIE ZMIENIA NICZEGO,WAZNE JEST TYLKO TO BY BYŁA JASNOŚĆ-CZY JE PRZYZNAJEMY CZY NIE.TO NIE ZMIENIA PUNKTACJI NA KOGOŚ SZKODĘ -WSZYSTKO ZOSTANIE TAK SAMO-LOKATY SIENIE PRZESTAWIĄ !!!! WIEC NIE SĄ TO ZMIANY KTÓYCH NIE MOZŃA ROBIC NA BIERZĄCO-BO KTOSSIE ZBUNTUJE ŻE ROBIĘ PUNKTACJE POD SIEBIE !!!!

Link to comment
Share on other sites

Piotr to nie jest zmiana punktacji a okreslenie jasnych i klarownych zasad ich podliczania, jest to ogromna roznica.

W poprzednich latach nie byly podliczane o ile pamietam Mirka nie chciala ich liczyc bo wybieranie Najlepszego Szczeniaka w Rasie bylo rzadkoscia, w roku 2009 rzadkoscia nie bylo ! Bylo zdecydowanie czestym zjawiskiem, zdaje sie ze, ze wszystkich wystaw na jakich bylam ( poza Lodzia klubowa i krajowa) byly wybierane, dlatego nalezy docenic psa ktory byl reprezentantem na BIS Puppy w przeciwnym razie oba psy z I lokata bedziemy oceniac tak samo co jest poprostu nie fair.

Nalezy uzgodnic miedzy wszyskimi ktorzy moga sie wypowiedziec na forum jasne i klarowne zasady punktacji tak zeby nie bylo rzadnych niejasnosci. Piotr nie jestes wlascicielem rankingu, jest on dla nas wszystkih dlatego nalezy wszystko dokladnie omowic by nie bylo zbednych dyskusji i niedomowien.

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie skoro w 2009 roku byl przyznawany tytul NSZwR, to powinno się go liczyć w punktacji, bo tak jak zauwazyla Ewa, jest to nie fair jesli chodzi o psiaka ktory juz zdobedzie ten tytul, a przyznawane by mu byly identyczne punkty jak temu co z nim przegral, wiec skoro tytul taki juz jest powszechnie "w obiegu" to czemu tego nie uzyc do rankingu? To chyba całkiem logiczne, że tak powinna "pójść przyszlosciowo" tabelka z punktacja....

Link to comment
Share on other sites

wiecie co,....kompletnie nie rozumiem o co wam chodzi...to ,że ustalamy np ze liczymy dodatkowe punkty za best puppy to przecież nic dziwnego...przecież kazdy kto wygrał najlepsze szczenię sobie te punkty doliczy...nikt nie jest ani do przodu ani do tyłu z punktami .!!!! wiec o co to hallooooo !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='galadria']wiec o co to hallooooo !!!!![/QUOTE]
... [U]o zasady[/U] !!!
Zmiana punktacji ( lub sposób jej naliczania ) po zakończeniu roku wystawowego jest niedopuszczalna .
Ja też jestem za wprowadzeniem tych punktów , ale od nowego sezonu wystawowego 2010 .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']... [U]o zasady[/U] !!!
Zmiana punktacji ( lub sposób jej naliczania ) po zakończeniu roku wystawowego jest niedopuszczalna .
Ja też jestem za wprowadzeniem tych punktów , ale od nowego sezonu wystawowego 2010 .[/QUOTE]

W takim razie mozemy je naliczac skoro w zasadach ktore byly "od zawsze" nie ma nic na ten temat !!!!
Ty nadal Piotr nie rozumiesz ze zasady ktore wkleilam wyzej sa bardzo okrojone, nie ma w nich nic na temat Najlepszego Szczeniaka w Rasie ? A co z punktami z kraji w ktorej wybor ten jest obowiazkowy np. Litwa ??? Co wtedy, Ty zadecydujesz co bedziemy podliczac a co nie (bo Mirka jak mniemam nie bedzie juz sie tym zajmowac) ??? Jesli tak to ma wygladac to ja dziekuje !!! Bo to granda a nie porzadny ranking.


Od tego roku tak na marginesie trzeba ta zmiane wprowadzic bo zmienil sie regulamin wystaw i w tej kwesti nie ma o czym dyskutowac i wyrazac opini czy sie na to zgadzasz czy nie, poprostu bedzie to oczywiste.

Sylwia, Mariola, Mary Louise, Kasia, Jola, Beatka i Darek, Justyna, Edyta, Zaneta i wszyscy ktorych pominelam powinni wypowiedziec sie w tym temacie

Kolejna kwestia jest dla mnie ile punktow mam podliczyc za Zw. Sekcji na wystawie Klubowej w tabelce jest tylko BIS ale zeby do niego dojsc najpierw trzeba wygrac sekcje ? Mam sobie podliczyc dwa razy BIS, jak to bylo liczone w roku 2008 ( Viva Agnieszki II na sekcji) i 2007 ( tutaj Dragon byl zw. sekcji)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zmieniane teraz regulaminu to nonsens.... Zmieńmy go teraz na rok 2010!!!! Nie zapomnijmy że psy nie zarejestrowane w PL nie powinny brać udziału w rankingu, bo to w końcu ranking POLSKI i psy zarejstrowane w Polskim Zwiazku Kynologicznym....:diabloti:

Szkoda marnowania tylko miejsca na serwerze dogomanii, na tak beznadziejne spory....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...