Jump to content
Dogomania

Pomóżcie.Moja sunia-stara krowa nie wytrzymuje w nocy i leje mi na dywanik


Aga K

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arima to samo chcialam napisac...czy aby napewno chodzisz do weta:roll: boi sie wycinac guzy sutka, uwaza, ze nie trzeba lapac moczu do badania - a co on w ogole uwaza?! Ja napisze jeszcze raz i chyba ostatani, bo tu jak grochem o sciane :(
IDZ DO INNEGO WETA - ten widac nie zna sie kompletnie, a kazdy kto pomysli wpadl by na pomysl, ze jednak cos jest nie tak - suka domaga sie wiecej wody, poczym siiiiika...

Link to comment
Share on other sites

hmm...skoro przepisał syrop na padaczkę, a nie przepisał nic na nie trzymanie moczu (ba...wręcz to chyba zbagatelizował i nawet nie chciał znaleźć źródła tego!) tzn., że żaden z niego specjalista... :shake:

Aga K. moim zdaniem powinnaś zadbać bardziej o swój i psiny interes... po prostu pójdź do niego i powiedz, że boisz się, że to moczenie nie ma związku z padaczką, że to może być np. (odpukać) cukrzyca... i upomnij się, że chcesz zrobić to badanie moczu!

Gdy już będą wyniki po badaniu moczu to daj nam znać.

Link to comment
Share on other sites

Tak Agnes,moja mama jest pielęgniarką z 15letnim stażem,ale ona psem sie zbyt nieprzejmuje-uważa,że ludzie tak nie mają jak psy w domach.A temat "stara krowa" to miało być zapytanie o to czy znacie jakieś sposoby na oszukanie psiaka-żeby nie sikał.Nie miałam zamiaru poruszać tematu medycyny,skoro lekarz powiedział,że to tylko zbyt wczesne wychodzenie z psem jest powodem moczenia sie psa.Chcąc nie chcąc dobrze,że został poruszony temat z medycznego punktu widzenia bo teraz wiem,że ten wet jest ...... i że trzeba go zmienić

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy u nowego weta (wróciłyśmy przed 19) niemal przed chwilą.Sunia była baardzo grzeczna,nie odstawiała takich cyrków jak u tamtego weta.Wet spokojnie ją zbadał,obciął pazurki.Pusia bała sie-rzecz jasna,były małe stresy,ale wyszła machając radośnie ogonem.Powiedział,że te ataki nie są bardzo groźne,pies ma dostawać tabletki 2 razy dziennie tak,jak dotychczas.Kazał mi odróżnić sikanie w nocy a moczenie sie.Moja suka sie nie moczy tak ,jak napisaliście.Ona poprostu sika.Rozróżnienie polega na wydalanego ilości moczu.Wykluczył na 75% choroby,gdyż to nie jest przez cały czas.Powiedział,że psy są złośliwe i że ona poprostu robi mi na złość bo np: nie zwracam na nią większej uwagi-np jak sie ucze,bo coś nowego pojawiło sie w domu,bo goście przychodzą,których pies nie toleruje.Z tego wszystkiego,co wymienił to tylko to z nauką sie zgadza.Kazał sunie obserwować.Powiedział,że pije normalnie jak na takiego psinka.To,że piła więcej mogło być poprostu od leków.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Powiedział,że psy są złośliwe i że ona poprostu robi mi na złość [/quote]

Nastepny szaman, ktory wszystko wie bez zadnych badan?
Czy Twoja suka miala kiedykolwiek badany mocz lub krew? :roll:

Gdybym uslyszala takie slowa od weta, to w te pedy bym stamtad wiala :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

ja może nie w te pędy,ale szybko potem wyszłam.Nie,nie miała,powiedział,że to nie jest aktualnie konieczne,należy narazie sunie obserwować,unormować jej tryb życia i dopiero wtedy jeżeli będą nadal te problemy ma mieć badany mocz.Przynajmniej tak zrozumiałam.Zapytałam sie go jeszcze o cene badań moczu i na ten temat to było wszystko.

Link to comment
Share on other sites

W pełni popieram - koniecznie zróbcie suni podstawowe badania. Nie chcę tu wieszczyć ale u mojego psa to własnie zwiększone pragnienie i w związku z tym konieczność częstszych spacerów okazały się być objawem śmiertelnie poważnego problemu. U Twojej suni to zapewne nic groźnego, ale ja dmuchałabym na zimne...

Link to comment
Share on other sites

W przypadku mojego psa wetka stwierdziła, ze sikanie w domu jest spowodowane cieczkami i przez to pies chce wymusić czestsze spacery w poszukiwaniu atrakcyjnych suczek. :angryy: pies miał robione badania krwi i moczu, ale nie wiem czy coś było nie tak. Dopiero po roku wyszło, że pies ma zapalenie pęcherza i nerek.

Jak wszyscy ci radza, zrób badania krwi i moczu i zmień weta.

Link to comment
Share on other sites

jessuuu!!!:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Aga K przykro mi ale trafiłaś z deszczu pod rynnę:(

"Kazał mi odróżnić sikanie w nocy a moczenie sie.Moja suka sie nie moczy tak ,jak napisaliście.Ona poprostu sika.Rozróżnienie polega na wydalanego ilości moczu."
-Rozumiem że siku jest najczęściej w miejscu gdzie spi, na tym dywaniku?
Mój pies potrafi się zsikać w nocy, jak ma zbyt długi odstęp w spacerach, ja żartuję że jej się śni że sika;) , ale to już staruszka 14 lat i zwieracze już nie te... Ale wierz mi to nie jest normalne. Zdrowy pies przetrzyma noc.

"Wykluczył na 75% choroby,gdyż to nie jest przez cały czas."
-geniusz normalnie, oczy Supermana przeswietliły psa. Bez żadnych badań dodatkowych!!!!!!:smhair2:

"Powiedział,że psy są złośliwe i że ona poprostu robi mi na złość bo np: nie zwracam na nią większej uwagi-np jak sie ucze,bo coś nowego pojawiło sie w domu,bo goście przychodzą,których pies nie toleruje.Z tego wszystkiego,co wymienił to tylko to z nauką sie zgadza.Kazał sunie obserwować."
-taaa....myślę że "ma rację:evilbat:" ona ma ci za złe najbardziej w nocy akurat, że śpisz a nie zajmujesz nią, na pewno, na 258,33%!!! Kurczę chyba poproszę o namiary i na kurs behawioru się zapiszę... Psy są złośliwe, pewnie też kłamią, zdradzają, dzwonią na 0700... i parę innych kwiatków.
Antropomorfizacji stop!

"Powiedział,że pije normalnie jak na takiego psinka.To,że piła więcej mogło być poprostu od leków."
-czyli co, wcześniej jakoś też piła normalnie, a ta dodatkowa miska czy więcej to dlatego że przeczytała, że pić co najmniej 2 litry wody dziennie dla zdrowia?
Nalegaj na badanie krwi (MORFOLOGIA I ROZMAZ RĘCZNY, wątroba - ALAT, ASPAT, nerki- KREATYNINA, MOCZNIK, do tego GLUKOZA, mozna też FOSFATAZĘ ALKALICZNĄ), badanie ogólne moczu koniecznie - sama złap mocz i zanieś do ludzkiego laboratorium. Koszt ok 10zł.
Podsikiwanie może być wynikiem stanu zapalnego dróg moczowych, kryształów w moczu, duzo picia i sikania wymaga wykluczenia lub potwierdzenia cukrzycy. Jest jeszcze parę innych chorób z takimmi objawami.
Gdyby moja sunia trafiła do takiego weta, pewnie już by nie żyła!!!
Jak pojawiło się podsikiwanie, po bad.okazało że mamy zap.pęcherza i kryształy. Już dawno wszystko opanowane, ale z racji wieku czasem jej się przyśni że sika...jak pisałam wyżej. Jedyna rada to częste wychodzenie, a w domu miejsca gdzie leży pies można zabezpieczyć takim podkładem ze sklepu medycznego- albo jednorazowym, albo takim do prania.

Link to comment
Share on other sites

Agnes,pod nikiem jest napisane gdzie mieszkam" Łask/okoloce Łodzi.Dzięki za współczucie.Ja nie wiem,już sama zgupłam-czy zostawiacie psom na noc wode w misce-banalne pytanie,ale ja już sama nie wiem.Sunia nie sika od tamtych paru dni,wychodzę z nbią o tej samej porze,z tym,że wstaje wcześniej także ze względu na prace.Czytałam artykuł w "Mój Pies" i tam jest napisane,że pies z objawami padaczki może sikać na swoje posłanie czy nawet do miski,więc może to tak w okresie tych ataków?Wcześniej się to nie zdarzało często-raz na ruski rok jak była sama.Teraz przez następnych 6 tygodni nie będę miała zbyt dużych możliwości aby pujść do weta(wychodze przed 5 rano,a wracam po 18)Mama na pewno sie nie zgodzi :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...