Jump to content
Dogomania

Pomóżcie.Moja sunia-stara krowa nie wytrzymuje w nocy i leje mi na dywanik


Aga K

Recommended Posts

Jak temu zaradzić.Co rano wstaje i odkrywam sywanik-o ile on tam jest,a jak go nie ma to od razu wszystko widać.Nie wiem czemu tak sie dzieje.Wychodze z sunią wcześnie rano,ide z nią czasem dość późnym wieczorem-pomimo wielkiego stracha,a ona i tak leje !!! Czy to może być związane z póxnym dawaniem wody >>-czasem po 21 jak mocno piszczy,że chce ??? Mama sie zastanawia czy ona nie dostała ataków właśnie z braku wody w nocy-tzn nasilone biawy chorobowe z braku wody/Czy może być w ogóle coś takiego ??? Jak temu zaradzić,dywanik jesr prany niemal po każdej nocy ??? Co mam zrobić z drewnianą podłogą ???Ja już nie mam siły !!! Każdego ranka to samo !!! Błagam czy macie jakieś rady,sposoby na to ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a byłaś u weta? Może ma przeziębiony pęcherz? Albo ma problem z trzymaniem moczu (co występuje np. wtedy, gdy pies jest stary).
Jakieś sposoby...hmmm...na to, żeby przestał...nic mi nie przychodzi do głowy...możesz jedynie poradzić się weta (może on stwierdzi, co może być powodem), co możesz jeszcze zrobić... no cóż, żeby nie sikał na dywan to zostaw mu jakąś matę nieprzemakalną (do kupienia na allegro) albo gazetki zostawiaj...

Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu przyczyny! :)

Link to comment
Share on other sites

[B]AgaK[/B], to jest problem na Weterynarię, poproś PATIszon o przeniesienie topiku.
Złap mocz do badania i leć do weta.
[QUOTE]Czy to może być związane z póxnym dawaniem wody >>-czasem po 21 jak mocno piszczy,że chce ??? [/QUOTE]
Jak to piszczy, ze chce wody?! Nie ma miski z wodą przez cały czas dostępnej? Przyjżyj się uważnie ile sunia wypija w ciągu dnia.
Jak często i o jakich godzinach sunia wychodzi na spacery? Kiedy i co je?

Przyczyn problemów z trzymaniem moczu może być wiele, podstawa to badanie moczu, przyda się też badanie krwi. Do tego ta epilepsja... :roll: wybierz sie do dobrego weta i zrób wszystkie badania.

I nie karć jej za to sikanie, ona z pewnością nie czuje się komfortowo z tym, ze nie może dotrzymać do rana... Moze trzeba wstawać w nocy i wyprowadzać sunię na siku, dopóki jej nie wyleczysz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Coztego [/B]sunia ma wodę niemal przez cały czas,ale jak wypija jedną miske to zaraz piszczy o następną i tak jest najczęściej po spacerku.Dzisiaj sie nie zlała,Ja jej nigdy za siusiu nie karciłam,jak już to moja bezlitosna mama :oops::oops::oops: pomimo moich tłumaczeń.Sunia wie od razu jak sie na nią spojrze,że przeskrobała i strasznie sie boi,a ja poprostu sprzątam.Mamy problemik bo suka nie chciała i niedała sie dotknąć wetowi-ona poprostu nie znosi facetów i obcych osób.U mnie w miasteczku nie ma weta kobiety.Ja nie mam samochodu żeby suke zawieźć np do Łodzi.

Link to comment
Share on other sites

[B]coztego [/B]jak mam poprosić PATIszon o przeniesienie topika na weterynarię ??????????
OOOOOOOOj,to już chyba wolę żeby mi sunia na jakąś mate lała niż mam ryzykować życie o późnych porach ryzykować życie.Sorki,ale u mnie zimą to już większość mieszkańców bloku nie wychodzi z psami po 21,a ja wychodzę nawet po 22.Ostatnia osoba,mktóra wychodzi z psem to jest pani z Harym-ten boksio(nie później niż 21),nio ale ja nie moge z nią wychodzić no bo moja suka by sie zaszczekała.

Link to comment
Share on other sites

[B]coztego[/B] przecież ten temat jest na weterynarii :D
Tak jak w temacie wyżej : "ile powinien pić p[ies" napisała Sylwiaskalska,że 100ml/1kgm.m nio to moja sunia gdzieś tyle wypija,ale teraz właśnie pije więcej-nie wiem,może z jedną miseczke dziennie (miska maleńka jest).Ale zaczęła tak pić właśnie po pierwszych atakach i w czasie pierwszych mrozów,jak też ktoś wspomniał.Nie wiem,a może to skutek uboczny działania leków ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K'][B]coztego[/B] przecież ten temat jest na weterynarii :D[/QUOTE]
Bo został przeniesiony przez jakiegoś miłego moda :razz:
[QUOTE]ale teraz właśnie pije więcej-nie wiem[/QUOTE]
To zmierz, rano weź w rękę szklankę i wlej suni szklankę wody do miski, jeśli wypije wlej kolejną szklankę i zapisz sobie ile szklanek dziennie wypija.
[QUOTE]to już chyba wolę żeby mi sunia na jakąś mate lała niż mam ryzykować życie o późnych porach ryzykować życie.[/QUOTE]
To nie narzekaj, że Ci moczy podłogi czy dywanik... :roll:
[QUOTE]Mamy problemik bo suka nie chciała i niedała sie dotknąć wetowi-ona poprostu nie znosi facetów i obcych osób[/QUOTE]
Żeby zbadać mocz nie musi jej wet dotykać, Ty kupujesz pojemniczek na mocz w aptece, łapiesz siki na pierwszym porannym spacerze i zanosisz wetowi do badania.

Tak jak _dingo_ pisze, to moze być np. cukrzyca, może mieć chore nerki, wówczas konieczne jest długotrwałe leczenie i dieta... Musisz przebadać sunię, jeśli chcesz jej pomóc (pomijając Twoje zasikane podłogi, które wydają mi się w tej chwili najmniejszym problemem). Może okaże się, że to tylko jakiś stan zapalny, sunia dostanie leki i problem będzie rozwiązany. Tak czy siak- kierunek jest jeden- weterynarz!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K'] Mama sie zastanawia czy ona nie dostała ataków właśnie z braku wody w nocy-tzn nasilone biawy chorobowe z braku wody[/quote]

Jakie ataki?

Probuje sie doczytac i nie widze.... :hmmmm:

Ona jest na cos chora i dostaje leki, tak?

Wiele lekow moze powodowac zwiekszone pragnienie i co za tym idzie zwiekszone oddawanie moczu.

Link to comment
Share on other sites

Aga K, przepraszam z góry za ton mojej wypowiedzi, ale nie wiem, jak to łagodniej ująć:

[B][SIZE=3]Czy do Ciebie nie dociera, że Twoja suka jest chora i potrzebuje pomocy lekarza?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że on MUSI być zbadana jeśli chcesz jej dać szansę? Że opisując coraz to nowe objawy na dogomanii absolutnie NIC dla niej nie robisz?

Dobry wet poradzi sobie z suką, która "nie chce i nie da się dotknąć". Jak jeden nie da rady, to weź ją do innego. Jak nie masz samochodu, to jedź autobusem albo autostopem, ale, dziewczyno, ZRÓB COŚ dla tej suki, chociażby złap i zbadaj mocz na początek, a nie tylko narzekaj, że sika, a Ty z nią nie chcesz późno wychodzić. [B]ONA JEST CHORA![/B]

Link to comment
Share on other sites

PATIszon dziękuje za szybkie przeniesienie.

Hej problem dywanika to nie jest najważniejszy i największy problem bo dywanik czy inne coś leżące na podłodze można szybko wyprać a ów podłoge umyć i po problemie. Dla mnie-chyba jak dla każdego na tym forum-najważniejsze są psy i jeżeli mam problem związany z psem to o nim otwarcie mówie-przynajmnmiej ja.Nie tak mnie zwozumiałeś [B]coztego[/B].Do tego żeby zebrać siuśki suki nie jest mi potrzebny wet,ale do tego,żeby ją zbadać owszem (chociażby wizyta kontrolna czy inne,poważniejsze badania,które nas czekają) i wtedy zaczyna sie problem.A to ile wypija to już napisałam,ale jutro i tak zmierze.

Tak PATIszon,sunia dwa tygodnie temu miała 7 ataków epilepsji(naszczęście do tej pory nie ma) i przyjmuje luminal

Link to comment
Share on other sites

Po 1 nie narzekam tylko pytam sie jak to rozwiązać
po 2 wet powiedział,że nie trzeba KONIECZNIE łapać moczu,to może być wina zbyt wczesnego wychodzenia wieczorem-21godzina
po 3 niedawno byłam z nią u weta
po 4 gdybym nie chciała dla suni czegoś zrobić to nie radziłabym sie teraz was

Link to comment
Share on other sites

Co z tego, że się "radzisz" skoro wszyscy jak jeden mąż mówią Ci na kilku topikach, że suni potrzebna jest nie jedna wizyta u weta na zasadzie "byłam z nią już", tylko DIAGNOZA, co jej dolega, i to i w przypadku padaczki, i w przypadku moczenia się, a Ty te rady ignorujesz? Wet, który bez badań mówi, że to wina zbyt wczesnego z nią wychodzenia jest do bani, chociażby dlatego, że problem jest nowy - pomyśl, dlaczego do niedawna to nie było za wcześnie, a teraz jest?

Jeśli będziesz się "radzić" i wszelkie rady ignorować, to po prostu dobrzy ludzie przestaną Ci radzić, bo po co czas marnować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K']a poza tym kto ci powiedział,że ja nie chce dać suce szansy,przecież chodze z nią do weta[/quote]Ty sama powiedziałaś, a raczej napisałaś, że do jednego weta nie możesz, bo ona się nie da dotknąć, a do innego nie możesz, bo nie masz samochodu, a później wychodzić nie możesz, bo się boisz, itd., itp. Jeśli zależy Ci na suce, to co najmniej wydaje się, że troszkę nieporadnie się zabierasz za jej leczenie. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Flaire nie byłam u weta tylko po diagnoze s sunią,przecież przepisał jej luminal i dał syrop-narazie na spróbowanie,a poza tym suka nie moczy się dzień w dzień ale to są pewne okresy,czasem dwa dni czasem trzy na minimum dwa tygodnie.Nie ignoruje rad dobrych ludzi,z czego Ty to wnioskujesz,w tym tygodniu wet kazał czekać na rezultat sytopu.

Link to comment
Share on other sites

No dobra, ja Ciebie naprawdę nie rozumiem, a podejrzenia mam nie najlepsze, więc raczej się wycofam. Powtórzę więc jeszcze tylko raz - Twojej suce potrzebne są kompleksowe badania, żeby stwierdzić co najmniej

1. co spowodowało ataki padaczki

2. co powoduje moczenie się w nocy.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem jakie masz niemałe podejrzenia,jeśli nie chcesz o nich mówić na forum to jest jeszcze priv.Nie wiem jak u ciebie,ale u mnie mrozy ustąpiły(to była przyczyna niemożności pójścia do weta-suka nawet na spacery nie chciała wychodzić) i wtedy wykorzystałam moment i ją wyciągnęłam.Wet i tak nie mógł jej dotknąć,więc go zmienię.

Link to comment
Share on other sites

A co to za syrop i na co wet go przepisał?

Nie odpowiedziałaś na pytania:
[QUOTE]Jak często i o jakich godzinach sunia wychodzi na spacery? Kiedy i co je? [/QUOTE]
[quote name='Aga_K']poza tym suka nie moczy się dzień w dzień ale to są pewne okresy,czasem dwa dni czasem trzy na minimum dwa tygodnie.[/QUOTE]
Ważne jest to, ze się moczy. Zdrowy pies, nauczony czystości, się nie moczy. Pamiętaj, ze oprócz groźnych chorób, które mogą to moczenie powodować, sunia się męczy- po pierwsze z pewnością wkłada ogromny wysiłek w to, zeby mocz jak najdłużej utrzymać, a po drugie- sika w domu, choć wie że jej nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

Jak już powiedziałam ten wet stwierdził co jest przyczyną moczenia sie w nocy-to jest ten "stary" wet.Ten nowy dał mi syrop i powiedział kiedy stosować i kiedy następna wizyta-z sunią już.A suke wyciągnęłam jeszcze do tamtego "sterego" weta.Nie wiem czy teraz już rozumiesz i czy sie jasno wyraziłam.

Link to comment
Share on other sites

Już odpowiadam.Sunia jest wyprowadzana 4 razy dziennie. O godz,7 rano,około 14,o 18 o po 21

Jak ja jestem to je w miare regularne posiłki-uciążliwa mama karmiąca psa przez cały czas.Najczęsciej karme chappi,czasem gotowane jak raczyt zjeść,a jak nie to mama sypie jej wtedy suche - po spacerach,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...