Jump to content
Dogomania

Suczka Siberian Husky 8 miesięcy - czy ona się dobrze rozwija?


obsession_one

Recommended Posts

Witam,

Mam sunie Siberian Husky, która ma 8 miesięcy, ma na imię Aleksa, tata Kashanti Merkambertaner, mama Kalarepka Merkambertaner. Mała ma już rodowód, zeskanuje kiedyś i wrzuce tutaj bo nie wiem czy ma dobre psy jako przodków. Otóz mam pytanie - masa jej ciała to około 22,5 kg, wysokość to 56 cm. Czy sunia w jej wieku powinna mieć takie gabaryty, to dużo, mało, czy normalnie? Oprócz tego mała ma dosyć mało "puchu" ale myśle że to dlatego że akurat linieje - pytanie, czy zdarzaja sie husky z włosem bardziej gładkim? Prosze o jakieś opinie, niedlugo bede mial jej zdjecia to wstawie. Dzieki za wypowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obsession_one']Witam,

Mam sunie Siberian Husky, która ma 8 miesięcy, ma na imię Aleksa, tata Kashanti Merkambertaner, mama Kalarepka Merkambertaner. [/quote]

mamy Twojej sunki chyba nigdy nie widzialam natomiast ojca kilka razy - to duzy pies, moze nawet nieco ponad gorna granice wzrostu, wiec Twoja sunia mogla "roslosc" odziedziczyc po nim. 56 cm to gorna granica dla suczki, jesli ma 8 miesiecy - jeszcze pewnie troche urosnie. Jesli przejedziesz pelna dlonia po zebrach - czuc kosci czy trzeba ich doszukiwac? :) A jesli chodzi o siersc, ciezko teraz wyrokowac jaka bedzie miala. Duzo o tym decyduje, zywienie i wiek chociazby. Masz moze fotki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']mamy Twojej sunki chyba nigdy nie widzialam natomiast ojca kilka razy - to duzy pies, moze nawet nieco ponad gorna granice wzrostu, wiec Twoja sunia mogla "roslosc" odziedziczyc po nim. 56 cm to gorna granica dla suczki, jesli ma 8 miesiecy - jeszcze pewnie troche urosnie. Jesli przejedziesz pelna dlonia po zebrach - czuc kosci czy trzeba ich doszukiwac? :) A jesli chodzi o siersc, ciezko teraz wyrokowac jaka bedzie miala. Duzo o tym decyduje, zywienie i wiek chociazby. Masz moze fotki?[/quote]

Co najdziwniejsze Aleksa nie jest jakiejś grubej kości, jest zbudowana lekko, ale jest wysoka. Żebra trochę czuć, kręgosłup bardziej. Fotek nie mam jeszcze ale bede miał, w necie sa gdzies zdjęcia Kashantiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Runa']Mnie bardziej dziwi, ze ona teraz linieje, przy takich mrozach? Ale ja się nie znam:roll:[/quote]

moze i ja sie nie znam, ale jak codziennie odkurzam mieszkanie i odkurzacz mi sie zapycha prawie jej kłakami i jak ja czesze to garść podszerstka wyczesuje to chyba jest linienie... bo odżywia się dobrze, dostaje royala dla szczeniąt, gotowaną wątróbkę, czasem ser biały i żółtka z jajek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']heh a moj klapciaty miesac temu niby rozpoczol i .... nic jakos sie trzyma, moze do soboty wytrzyma :lol:[/quote]

Wytrzyma, wytrzyma :thumbs: Misiowaty tez tak linieje-nie linieje, szaraki bardziej zdecydowanie ale glownie udka i boczki.
A wracajac do tematu ;) Nasza Happy w wieku 6 miesiecy miala 51cm a potem jeszcze jej sie "nieco" podroslo i obecnie (18 mies) mierzy 56cm czyli gorna granica :roll:

Link to comment
Share on other sites

Więc masz więc jednego z większych syberianów. Ja tez, bo mój truteń mierzy 65 cm i waży 27 kilo... :crazyeye: Tak jak ojciec, ciekawe bo matke miał niewielką
Takie psy mają jedną niezaprzeczalna zaletę: Są strasznie silne! Chinook sam jeden ciągnie mnie na rowerku dużo kilometrów:multi:a mnie aż głowa odskakuje:lol:
A jak ma parę w zaprzegu to...:painting:
Bydle jest spoko wielkości mamutka ale jest to typowy, charakterny haszczak:lol:
Wykorzystuj swoją suke w sporcie, a bedziesz miał wiele pozytku:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danek'] Więc masz jednego z większych syberianów. Ja tez, bo mój truteń mierzy 65 cm i waży 27 kilo... :crazyeye: Tak jak ojciec, ciekawe bo matke miał niewielką [/quote]
:crazyeye: niezly HASZCZAK :lol:
A mama naszej Hepci tez malutka;)

[quote name='danek'] Wykorzystuj swoją suke w sporcie, a bedziesz miał wiele pozytku:cool3: [/quote]
[IMG]http://www.sevenheaven.republika.pl/images/inne/Jakuszyce06/Jakuszyce-Adrian meta 1dzien2.jpg[/IMG]
Ten szarak z prawej to ona, a obok jej mamuska:p


[quote name='obsession_one'] moze i ja sie nie znam, ale jak codziennie odkurzam mieszkanie i odkurzacz mi sie zapycha prawie jej kłakami i jak ja czesze to garść podszerstka wyczesuje to chyba jest linienie... bo odżywia się dobrze, dostaje royala dla szczeniąt, gotowaną wątróbkę, czasem ser biały i żółtka z jajek...[/quote]
Tej siersci to zawsze lata troche po domu, szczegolnie jak stadko sie powieksza - a tego ci zyczymy. Jesli zas chodzi o jedzenie to royal jest bardzo dobra karma i chyba nie trzeba wzbogacac diety psa jakimis dodatkowymi frykasami - no chyba ze pelnia role smakolyka ;)

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdrianY']:crazyeye: niezly HASZCZAK :lol:
A mama naszej Hepci tez malutka;)


[IMG]http://www.sevenheaven.republika.pl/images/inne/Jakuszyce06/Jakuszyce-Adrian%20meta%201dzien2.jpg[/IMG]
Ten szarak z prawej to ona, a obok jej mamuska:p

Pozdrawiamy[/quote]
:bigok::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danek']Więc masz więc jednego z większych syberianów. Ja tez, bo mój truteń mierzy 65 cm i waży 27 kilo... :crazyeye: Tak jak ojciec, ciekawe bo matke miał niewielką
Takie psy mają jedną niezaprzeczalna zaletę: Są strasznie silne! Chinook sam jeden ciągnie mnie na rowerku dużo kilometrów:multi:a mnie aż głowa odskakuje:lol:
A jak ma parę w zaprzegu to...:painting:
Bydle jest spoko wielkości mamutka ale jest to typowy, charakterny haszczak:lol:
Wykorzystuj swoją suke w sporcie, a bedziesz miał wiele pozytku:cool3:[/quote]

Aleksa jeszcze za mała żeby ją do roweru czepiać, ale jak skończy roczek to zaczne z nią trenować ;) Szczerze mówiąc to przestraszylem sie ze ona jakaś mała ale z tego co piszecie to normalny rozmiar suki. Wczoraj złapała zająca, udusiła skubana... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']podejrzewam ze mam gdzies w domu z wystawy w Dobrym Miescie 2001
poszukam i wstawie[/quote]

no jakbyś mogła to byłbym wdzięczny, zobacze jak tata małej wygląda. W tygodniu wywołam klisze poskanuje zdjęcia i wrzuce zdjęcia mojej smarkuli, to zobaczycie jak sie toto prezentuje jak na 8 miesięcy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margolcia 123']Zastanawiam się teraz czy mój husky nie jest za duży?Za tydzień zacznie 5 miesiąc a waży 21 kg. Jadłby cały czas.Ruchu ma dużo, biega na podwórku i dziennie spacery po ok.2 godziny a czasem i dwa spacery w ciągu dnia.[/quote]
A to pies czy suka? Mam znajomego który ma szczeniaka husky, wabi sie Katsu, jest miesiąc młodszy od Aleksy i waży 28 kg ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...