Jump to content
Dogomania

Pierwsza wystawa w wieku 3 lat?


Praxenka

Recommended Posts

Witam!

Mam 2,5-letniego czekoladowego labka z rodowodem. Często spotykam się z opinią (weterynarze, treser, behawiorysta), że pies ma bardzo ładną kufę i ogólnie jest wyjątkowo ładny, a ze względu na fakt, że czekolada jest najrzadziej spotykana, na pewno zwróciłby uwagę sędziów i miałby dużą szansę na wystawach:) Ma wszystkie cechy labradora, jest w 100% nieagresywny, zawsze skory do zabawy itd, więc szkoda by było, gdyby się "zmarnował" i nie został reproduktorem:)
Zastanawiam się tylko, czy nie za późno się za to zabrałam. Jest bardzo odważny i duży tłum (ludzi czy psów) nie robi na nim negatywnego wrażenia - człowiek to dla niego ręce do głaskania, a pies to kompan do zabawy, więc opanowanie ogona graniczy z cudem:) Nie mam jednak żadnych znajomych z wystawowymi psami, więc wiedzę mam tylko teoretyczną. Musiałabym najpierw odwiedzić wystawę bez psa itd, więc na 1 wystawie w życiu pojawiłabym się z niespełna 3 letnim psem...

Weterynarz (pasjonat) mówi, że nawet jeśli nie zdobędzie pucharów to ma duże szanse zdobyć ocenę doskonałą. Jeśli zdobędzie 3 oceny doskonałe, to może być reproduktorem.

Jak myślicie, 2,5 - 3 letni pies ma jakieś szanse?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój zaczął sie wystawiać w wieku ponad 3 lata.
To co piszesz o czekoladach, ze są nieczęsto spotykane - lepiej pojdź sama na wystawę to ocenisz to najlepiej.
I jeśli zaczniesz wystawiać to przygotuj się też na porażki. I to wcale nie jest takie łatwe jak się z boku wydaje - ot przebiec po trawie z psem na sznurku. O nie!!! No i koszta - są wcale niemałe. Opłata za wystawę, dojazd, czasem nocleg.

Link to comment
Share on other sites

wystawy w takim wieku to nie problem, jednak musicie się przygotować najpierw pod kątem ćwiczeń z zakresu ruchu, postawy , bo to ot tak samo nie przyjdzie.
A co do czekoladowych labradorów to owszem, może i w mieście mało ich widać, ale na ringach wystawowych wyrastają niczym grzyby po deszczu :P

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!:D
Labek miał już prześwietlane stawy dwukrotnie i wiem, że nie ma dysplazji. Weterynarz powiedział, że stawy są w idealnym stanie. Została kwestia odpłatnego zapisu.
Co do wystaw - wiem, że bieganie z psem na sznurku nie jest proste:D Popracujemy z nim na szkoleniu przygotowującym do wystaw (nawet jeśli nam się nie powiedzie nie będą to stracone pieniądze - praca z psem jest bezcenna;]).
A co do przygotowania się też na porażki - dla mnie mój pies jest najpiękniejszy na świecie! Najmądrzejszy, najzabawniejszy....itd I nie będę się z nikim o to kłócić, bo zakładam, że inne psy dla swoich właścicieli są dokładnie takie same (mam taką nadzieję). Bez względu na to co mówią inni, bez względu na ocenę sędziego - nic i nikt nie jest w stanie zmienić mojego sposobu myślenia!:D Jeśli pojedziemy na 2-3 wystawy i się nie uda - trudno. Zadałam pytanie, by dowiedzieć się czy pies może w tym wieku stawiać pierwsze kroki na ringu, czy się nie ośmieszę jak np 20-latek który nagle stwierdza, że jak zacznie kopać piłkę to się dostanie do 1 ligi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Praxenka']
A co do przygotowania się też na porażki - dla mnie mój pies jest najpiękniejszy na świecie! Najmądrzejszy, najzabawniejszy....itd I nie będę się z nikim o to kłócić, bo zakładam, że inne psy dla swoich właścicieli są dokładnie takie same (mam taką nadzieję). Bez względu na to co mówią inni, bez względu na ocenę sędziego - nic i nikt nie jest w stanie zmienić mojego sposobu myślenia!:D Jeśli pojedziemy na 2-3 wystawy i się nie uda - trudno. Zadałam pytanie, by dowiedzieć się czy pies może w tym wieku stawiać pierwsze kroki na ringu, czy się nie ośmieszę jak np 20-latek który nagle stwierdza, że jak zacznie kopać piłkę to się dostanie do 1 ligi.[/QUOTE]
tak trzymaj!!! I do zobaczenia gdzieś na ringu!!!! W Polsce albo za granicą!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...