Jump to content
Dogomania

Dziwne burczenie...


Yorczka

Recommended Posts

Mam taki problem.... dziś w nocy moja 3 miesieczna suka sznaucera dostała silnego ataku drapania i gryzienia wszystko ja swędziało i gryzła sobie łapki, gdy się troszke uspokoiła i zasneła zaczeło bardzo głośno burczeć jej w brzuszku tak jak by sie cos przelewało.... w nocy nie piła nie jadła ale spała dość spokojnie nie przeszkadzało jej to dziwne burczenie ale obie z mamą miałyśmy wrażenie ze troszke ją bolał brzuch po godzinie dziwnego przelewania gdy wszystko wróciło do porządku spała cała noc... obudziła sie i zachowywałasie zwyczajnie troszkę zjadła i wyszłam z nia na spacer, ale zauważyłam ze ma troche luźny kał... , co o tym myslicie czy to mogą być poczatki jakiejś choroby ??? czy ktos juz miał taka sytuacje....

Link to comment
Share on other sites

1. odrobaczaliście ją?
2. dostała jakąś nową karmę? czym ją wogóle karmicie?
3. może najadła się jakiegoś świństwa, zjadła jakiś mały przedmiot?

Jak się teraz czuje?
gdyby była tylko biegunka, to sprawa byłaby nieco prostsza... A drapanie mnie trochę niepokoi...

Dzisiaj dajcie jej tylko lekkie jedzonko - ryż z marchewką na przykład. I dużo wody.
Jeżeli drapanie nie przejdzie, koniecznie do weta.

Gala miała problemy z drapaniem od dłuższego czasu, aż przesżło to w fazę, że wydrapała sobie całe włosy spod pach. Myśleliśmy, że to nic poważnego. Wet stwierdził uczulenie pokarmowe - częste u sznaucerów ponoć. No i jesteśmy na karmie rybnej.

Link to comment
Share on other sites

tak rozumiem burczenie moze to być po zjedzeniu czegoś ----- a moze sie czymś zatruła ???
co do postu Justy

tak zmienilismy jej pokarm na Nutra nugets - fakt- ale je lepiej niz karme poprzednią (friskas)

mogła zjeść jakiś mały przedmiot ---- ale raczej nie ciagle sie nia zajmuje -dosłownie....

odorbaczalismy ja ---

i teraz czuje się......... dobrze... przespała sie troszke i teraz gryzie buty:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam doswiadczenie z takim burczeniem. Z resztą to trudno nazwać zwykłym burczenie, bo to głośniejsze dźwięki:evil_lol:

U mojego to był objaw towarzyszący alergii pokarmowej. Żadnych biegunek, nic, nic tylko burczenie, które jakby psu nie przeszkadza ( a nam sen z powiek spędzało, takie głośne).
Albo organizm nie może czegoś strawić, albo podałaś różne pokarmy, które osobno zostałyby strawione bez problemu, ale razem się 'zakłócają'.
Mój karmiony jest BARFem. Kiedyś niewiedząc podawałam mu w jednym posiłku dwa rodzaję mięsa i właśne takie skrzypienie w brzuszku obserwowałam (kiedyś tam, wcześniej reagował tak na suchą karmę-ma na suche alergię).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorczka']
tak zmienilismy jej pokarm na Nutra nugets - fakt- ale je lepiej niz karme poprzednią (friskas)

[/quote]
To nie ma znaczenia czy lepiej je czy nie. Psu może smakowac, ale przyswajalność może być gorsza.
Jeśli niedawno zmieniliście karmę, to burczenie może być oznaką przestawiania się na nową karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florance']z tego, co pisze yorczka, to pis ma się całkiem dobrze... może to chwilowe było nie ma co panikować czy zmieniać karm :roll:
czas pokaże[/QUOTE]
Też tak myślę... Może szczenior wsunał jakiś paproch i potem w nocy miał lekkie sensacje... :cool1: Spokojnie, nie nerwowo- jeśli sytuacja będzie sie powtarzać, wówczas zacznij kombinować. ;)

Link to comment
Share on other sites

wicie co... szczęśliwi jesteśmy ze nawet do weta nie musimy juz iść... :lol::lol::lol:
suka spała dzis do 7.30 :crazyeye::crazyeye::crazyeye:--- z jednym przebudzeniem (a to przebudzenie spowodowało pragnienie) :lol::lol::lol:
nie burczało wogóle -------- a drapanie sie zmnieszyło--------- czyli moji drodzy sytuacja sie ustabilizowała.... - dziekuje wszystkim za rady...........:lol::lol::lol: - bedę pisac jezeli cossie bedzie niepokojącego dalej działo
postroffionka
Yorczka;););)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...