Jump to content
Dogomania

Jak nie przedobrzyć z jedzeniem ?!


kasiorek85

Recommended Posts

Mam pytanie do osób znających się na żywieniu psiaków, ponieważ nie chce przedobrzyć z jedzeniem (chodzi mi o to aby nie dostawał za dużo potrzebnych mu składników - co czytałam może być bardzo niekorzystane, szczególnie dla psa w okresie wzrostu). Otóż 8 miesięczny WNSZ dostaje pozywienie 2 razy dziennie (względnie o stałych porach) Rano Purina Pro Plan z łososiem lub jagnięciną, obiad to gotowane mięso z dodatkiem warzyw (piers z kurczaka, mielone, serca, żołądki) gdy nie mam czasu gotować dostaje puszkę Almo Nature Puppy z tuńczykiem, dodatkowo dostaje Caniviton forte plus na stawy (zalecone przez weterynarza jako suplement diety). Chciałam mu zmienić suchą karmę z Pro Planu na Orijen lub Biomil - jednakże czytałam, że to karma wysokoenergetyczna i zawiera też chondroityna i glukozamine (a to dostaje w Canivitanie). No i mam też pytanie czy Orijen lub Biomil to karmy ''zapaszkowe'' bo jak nie pachnie intensywnie rybą itp. to wyżełek nawet nie tknie. haha się zakręciłam ;) :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego chcesz zmieniać Purinę?

Dla mnie przede wszystkim mieszasz za dużo typów pożywienia: a to suche, a to gotowane, a to puszka... Jeszcze do tego zmiany karmy i pies może się uczulić albo zacznie mu szwankować trawienie.

Ja osobiście zrezygnowałabym z gotowych karm, a przerzuciła psa na samo gotowane plus witaminki (możesz gotować porcje na kilka dni i zamrażać), albo jeszcze lepiej surowe - barf, mniej pracochłonne i zdrowsze ;)

Btw glukozaminy i chondroityny z tego co wiem nie da się przedawkować, a na pewno nie podając normalną dawkę preparatu i karmę z ich na ogół śladowym dodatkiem.

Link to comment
Share on other sites

8 miesieczny psiak moze juz dostawac jedzenie raz dziennie. jezeli przejdziesz czy to na gotowane czy na BARF, rano mozesz dac pol szyi indczej na surowo w tym czasue kiedy ty jesz sniadanie. wciagnie zanim sie obejrzysz, brzuch nie bedzie pusty do wieczora. albo ugotuj kilka porcji i z lodowki wyciagasz, przekladasz do michy i masz z glowy. przeciez i tak chyba nie gotujesz psu codziennie. mozesz nawet ugotowac raz na miesiac i zamrozic w pojemnikach. zalezy jaka masz pojemnosc zamrazalnika...
i powinnas zdecydowac, albo sucha lub puszkowa karma albo cala reszta....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']8 miesieczny psiak moze juz dostawac jedzenie raz dziennie. [/QUOTE]

z tym się pozwolę nie zgodzić, 8 miesięczny psiak większej rasy nadal chyba jeszcze ma sporo do urośnięcia więc powinien jeść sporo - im więcej posiłków tym mniej obciążony żołądek.
też podpisuję się za wypowiedziami za ujednoliceniem jedzenia ;) gotowanie większej partii i mrożenie wydaje się najwygodniejszym rozwiązaniem :)

Link to comment
Share on other sites

Rano dawać to samo co wieczorem.
Za to zdecydowanie nie zgadzam się z opinią, żeby karmić psa tylko raz dziennie, zwłaszcza dużej czy małej rasy. Niekiedy sy średniej wielkości same nie mają przed południem apetytu, i wolą jeść raz dziennie, ale u dużego psa zwiększa to ryzyko skrętu żołądka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja mam właśnie problem z tym dawaniem jedzenia...Na początku powiedziano mi, żeby dawać psu ile chce, więc tak robiłam, ale mój pies zje ile bym mu nie dała, będzie jadł, aż napęcznieje, chociaż zabieram mu miskę jak na chwilkę się odsunie i daje ok. równe porcje...Od tego jak przeszedł na gotowane z ok 14-15 przytył na 17-18! Dostaje rano troszkę suchego ( ok. małą garstkę) Brit lub surową szyje od kurczaka a wieczorem gotowane ( ryż, mięso z reguły kurczaka i marchew w proporcjach ok 1/3 nie wiem czy zwększyc dawkę mięsa?) i tego dostawał tyle, żeby zaspokoił swój 1 głód ( Tz. on na poczatku je szybko potem wolniej na chwilę przestaje i znowu)...Jest teraz strasznie gruby i nie wiem co zrobić ( Ostatnio jak tak przytył zmniejszyłam mu jedzenie tyle, że był wtedy na suchym i poskutkowało) ...Od wczoraj dałam mu mniej gotowanego niż zwykle i mniej suchego rano...Nie wiem, czy mam mu zmniejszać dawkę jedzenia? Tz. ile mam dawać na takiego kundelka ( Pies ma prawie 5 lat), bo się pogubiłam...

Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc. Z góry Dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...