Jump to content
Dogomania

Bandzio ma nowy domek w Rudzie Śląskiej :-))))))))))))))))


izabelka_70

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja tu z czarnych kwiatków za pinkmoon..

Ciotki, myślę, że nie ma co pani straszyć, bo psa uwiąże w lesie i tyleśmy go widzieli. Może raczej trzeba zasugerowac, że uśpienie też kosztuje, więc niech to co musiałaby zapłacić u weta, przeznaczy na hotel dla psa -- i może 200 zł z tego by było.
Ja moge jednorazowo 30 zł dorzucić, przepraszam, ze nie na stałe ,ale mam za dużo deklaracji.

Ostatnio Biafra w takiej samej sytuacji ratowała rottwailera - jest w hotelu u Ksery i nie ma żadnych deklaracji, bieda..
Może napiszcie do ksery - żeby go wzięła choć na kilka dni, na które pieniądze są a potem będziemy szukac dalej. Kasy lub miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Sonikowa dobry pomysł, przecież nie tylko samo uśpienie ale i utylizacja ciała, to wbrew pozorom (jak się niektórym hurausypiaczom wydaje) wcale nie taka mała kwota. Może taki argument do niej trafi.

Tylko niech ktoś nawiąże z nią kontakt!
Macie do niej nr telefonu, czy tylko mailowo wszystko było ustalane jak na razie?

Link to comment
Share on other sites

"Miejscowy" weterynarz po znajmości usypia za grosze, a "utylizacją" zajmuje się właściciel, w sensie, że ma zabrać padło i gdzieś TO zakopać. Nie liczcie na presję finansową, psa można pozbyć się na bardzo wiele sposobów - mało kosztownych, mało kłopotliwych.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że Polak potrafi, ale opiekunka Bandzia, przynajmniej tak wynika z cytowanych jej wypowiedzi, sprawia wrażenia osoby raczej histerycznej i przewrażliwionej niż złej do szpiku kości i znęcającej się nad zwierzętami. Mam wrażenie że da się jakoś do niej dotrzeć i przetłumaczyć żeby jeszcze się wstrzymała; przynajmniej warto spróbować.

Mogę nawet sama zadzwonić i z nią porozmawiać, tylko że dopiero dzisiaj po południu (koło 18). Jeśli ktoś już zajmuje się rozmowami z nią, to super; jeśli nie, to wyślijcie mi jej nr na PW, albo jej maila, cokolwiek. Bo uważam że tak czy inaczej musimy z nią być w kontakcie.

Link to comment
Share on other sites

Zapłacę za utrzymanie Bandzia za pierwszy miesiąc, jeśli gdziekolwiek znajdzie się miejsce. Da to czas na zebranie deklaracji i uporzadkowanie jego spraw.
Jego właścicielkę należy ostrzec, że pies jest już publicznie znany, nie będzie proste przywiązanie go do płotu. Wet też musi się liczyć z konsekwencjami - oddanie ciała martwego psa właścicielom jest przestępstwem - wkroczy Powiatowy i policja. Już o to zadbamy.
Wyciągajcie Bandzia z jej łap i dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam tu z czarnych kwiatków ..... i ręce opadły . Małe mieszkanie ...... to ja powinnam dawno uspić wszystkie psy :( ja myślę że jest inny powód - święta ... chcą mieć spokój i tyle . Niesety nie moge dorzucić się do deklaracji , ale mocno trzymam kciuki zeby Wam się udało .

Link to comment
Share on other sites

chcielismy wrzucić go do schroniska do miechowic-mamy tam zaprzyjaźnioną kierowniczkę, ale niestety mają zakaz przyjmowania psów spoza rejonu bo maja robione jakieś jonizacje czy coś... ja sie nie znam...
próbuję się dodzwonić do hotelu pod poznaniem
u Kariny brak miejsc... idą świeta i sylwester-mozemy zawieźć Bandzia na max 5 dni do 21 grudnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oska1983']Serio? Niedawno ktoś pytał to było 15m/c za psa na dt. A 30 dla właścicieli którzy oddają tylko na pare dni. Tak zrozumiałam przynajmniej[/QUOTE]
tak właśnie doczytałam... tylko , że to daje 450/zł na m-c a mamy deklaracji na 130...
dzwoniłam
jest wolne miejsce! (dzisiaj wyjeżdzaja 2 rottki do adopcji :multi:
tylko co z deklaracjami...
zaraz policzę dokladnie kasę , którą byśmy mieli...

Link to comment
Share on other sites

robię podsumowanie deklaracji...
pytanie czy dostaniemy psa jak się okaże , że ma trafić do schronu?
może dołoży sie do hoteliku? w końcu uśpienie psa tez kosztuje...
na chwilę obecna mamy:
1 m-c opłacony przez malibo57
i deklaracje jednorazowe:
sonikowa 30 zł +babulka 25 zł=55
małgorzatahubertszymon 50 zł jednorazowo
+100 jednorazowo od monika82(poprzednia właścicielka Bandzia)
i deklaracje miesięczne:
ms-arwi 50 czyli 80
porcelana 30
tomo 30
+ja 50 przez 3 m-ce (wpłacone jednorazowo)
to nam daje 355 + 140 =495 czyli trochę juz jest na początek ale za to mamy 2 m-ce właściwie zapewnione...(wystawię puszke na spacerach... damy radę dozbierać do 450)
ale na kolejne miesiące to jest 140.... czyli brakuje 310.
do Pani dzwoniłam kilka razy ale nie odbiera telefonu....
nieznane nicki to z forum e-beagle...
co robimy? poradźcie... ja nie organizowałam jeszcze takiej akcji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...