Jump to content
Dogomania

Co mam zrobic? Całe ogrodzenie w dziurach....


Chili_Pepper

Recommended Posts

Moja sunia ma cieczkę i przez to przychodzą psy które cały czas chodzą po wsi bez niczego,a teraz te 5 czy 6 psów robi mi dziury w ogrodzeniu i lata po ogrodzie... :angryy: Denerwujące to jest ,bo ją puszcze to zaraz rozwalają dziurę albo robią nowe i latają tu albo ona leci do nich a poza tym mam szczeniaka którego boje się teraz puszczać ,bo poleci gdzieś :roll:
Nie wiem czyje to psy , bo codziennie je widuje jak sobie latają po całej wsi
Czy gdybym zadzwoniła gdzieś (no i gdzie? Straż miejska czy schronisko ?? ) to przyjadą i wezmą? Bo w sumie jakby nie było to bezpańskie psy...

A tak w ogóle ile kosztuje zastrzyk na poronienie? ( nie wiem czy jest,bo jeszcze nie widziałam żeby ''coś'' robili ) i czy jest cos co wstrzymuje cieczke?

Link to comment
Share on other sites

są specjalne preparaty maskujace zapach cieczki - poszukasz w necie to znajdziesz albo otrzymasz info u weterynarza.

Można tez zrobić suni zastrzyk powstrzymujący cieczkę - robi się go raz na pół roku - jest to jednak chemia

Możesz tez rozważyć sterylizację suni

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Można powstrzymac cieczkę w trakcie, ale może to spowodować jeszcze gorsze konsekwencje zdrowotne niż zastrzyki co pół roku...
Pomyśl o sterylizacji; co do psów to dzwoń do SM, jak nie pomoże to napisz pismo do urzędu gminy w sprawie bezpańskich psów - to ich obowiązek zająć się tym problemem.

Link to comment
Share on other sites

U mnie wystarczyła pierwsza (i ostatnia) cieczka, aby z ogrodzenia została ruina :)
Wysterylizowałem sunię i (poza ogrodzeniem) cieszę się niezmiernie - jest tysiąc powodów, dla których warto było to zrobić.
Jeżeli masz sukę hodowlaną, to trzymaj ją w solidnym kojcu (spacery na smyczy) przez te kilka dni.
Jeżeli nie, to sterylizuj.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...