Jump to content
Dogomania

CAC Jarosław 13-14 marca 2010


Guest Lotty

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Coyote Ugly FCI']powiem tyle wystawa tragedia !!!! zmiana klasy w dniu wystawy dla mnie niedpouszczalne a jednak mozliwe !!! nic tylko pisac skarge do związku !!![/QUOTE]

[quote name='Bura']Plus podwójny handling owczarków zdaje się że niedozwolony wg nowego regulaminu. Nie chcieli zrobić bisa szczeniąt, weteranów i młodzieży...[/QUOTE]
albo mimo zgłoszenia i opłacenia w terminie, psów nie ma w katalogu, i to nie były pojedyncze przypadki. Takie absurdy można wymieniać na pęczki... :shake: mimo, iż mnie osobiście to nie dotknęło, to jak dla mnie ta wystawa jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, oddział robi sobie chyba jakieś żarty z wystawców... zdecydowanie ZG powinien coś z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

ja wiem że trzeba i uczulałam na to wlaścicielkę ale nie zerknęła- jest to osoba, która od neidawna wystawia więc mogła taki błąd zrobić. Ja tez miałam problem jako poczatkujący wystawca i to zalezy dużo od oddziału czy chce to wyjaśnić bo ogólnie sedzia powinien miec notatki i nie ma żadnego problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Może pora zmienić karty ocen ? Dostałam właśnie fotkę karty oceny z Jarosławia i tam jest zaznaczony tytuł " Najlepsza suka w rasie ".
Przecież od tego roku to tytuł "Zwycięzca" ;).[/QUOTE]

hehe... na ringu terrierów zakreślano: "Zw.Wystawy" :D

mojemu psu słownie wpisano "Zw."

Link to comment
Share on other sites

Ilka21

No to jest nauczka,żeby pilnować własnych interesów i sprawdzać,co też tam w kartach ocen naszych psów jest napisane i zaznaczone.Nie dalej jak na ostatniej Klubówce Terrierów wystawiałam 5 moich Cairnów sama - było więc sporo bieganiny,zmian numerów,ogólne zamieszanie.Po zejściu z ringu z ostatnim wystawianym przeze mnie psem przejrzałam szybko karty ocen i co się okazało - że Zw.Klubu i Rasy ma wpisane nie ta moja suka,która te tytuły faktycznie uzyskała,tylko inna moja,która wzięła wtedy akurat tylko CWC w innej klasie.Sprawę załatwiłam u p.sędziny dosłownie w minutę po ocenie i wszystko zostało sprostowane jak należy.
Ktoś wyżej napisał o sędziowskich notatkach - nawet ,jeśli sędzia takowe prowadził to wątpię,żeby miały one jakiekolwiek znaczenie w wyjaśnianiu tego rodzaju pomyłek w kartach ocen.Karta oceny składa się z oryginału i jego kopii - po zamknięciu wystawy nie można już niczego zmienić.
Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

IwonCairn ja wiem, ze to nauczka i każdy z nas takową dostał. Sędzia powinien sporządzać notatki i je zdawać i jeżeli sa nieścisłości to jest to wyjaśniane i czesto tak się dzie bo np. w Kielcach były w kartach takie głupoty popisane że szok co drugi pies miał res.cacib i cwc i to nie koniecznie psy z I lokatami i gdyby nie notatki sedziego to wszytskie oceny możnaby do kosza wywalić a tak oddział porównał i wyjaśnił i tytuły zostane do ZG wysłane tj powinny.

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 W przypadku takiego bałaganu,o jakim napisałaś powyżej - kłania się kompletna nieświadomość obsługi ringowej.Grunt,że wszystko zostało wyjaśnione i poprawione. Bardzo dobrym rozwiązaniem na zapobieganie tego rodzaju pomyłkom jest zapisywanie wyników uzyskanych przez poszczególne psy na tablicy przy ringu - bezpośrednio po ocenie.Szkoda,że rzadko się to praktykuje w Polsce.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje ukonczenia Championatu :)
Mnie wkurzył bernardyn którzy rzucił się na mojego psa :/ Przechodziłam z nim spokojnie, moj pies ani go nie sprowokował wzrokiem ani nic, ten poprostu się rzucił.. Fajne przeżycia, tym bardziej, że to nasze początkowe wystawy :/
Na wystawie w Przemyślu w czerwcu bałagan organizacyjny jest taki sam?:/

Link to comment
Share on other sites

Mojego Igora zaatakowały 2 owczarki niemieckie. Jeden złapał go za kufę, dobrze, że dzidzia szybka jest. A właściciel nawet nie zareagował, ani nie przeprosił. Zaczynam uważać, że takie chamstwo to u nas na wystawach jakaś dziwna norma. Tak jak podwójny handling, z resztą zakazany. Może i ja sobie zamówię kogoś do biegania w koło ringu, żeby mi się pudliszcze lepiej wystawiało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...