Jump to content
Dogomania

sunia 9 mies kłopoty hormonalne??- HELP


aniad

Recommended Posts

Kochani!!

Proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jako doświadczonych psiarzy.

Moja sunia owczarka niemieckiego ma obecnie 9 mies, we wrześniu miała cieczkę( 6,5 mies). Ostatnio bbyłam z nia u weta bo niepokoiła mnie jej hmm w dalszym ciągu rozpulchniona "szanowna"
on stwierził, że niemożliwe by miała cieczkę w takim wieku i zasugerował ze teraz jemu to wygląda na cieczkę.. z czym sie wogóle nie zgadzam. A jeżeli to nie cieczka to mogą to być torbiele na jajniku i że trzeba zrobić sterylizacje jak najszybciej.
targana niepewnością pognałam do drugiego weta u którego lecze swoje futerka( koty) i on stwierdził, że czasem tak bywa i mam ja obserwować i sterylizacje przewidzieliśmy na styczeń.

i w tym tkwi problem:
pierwszy chce ciąć mimo ze suka nie jest wyciszona hormonalnie
drugi każe obserwować i czekać na niepokojące objawy ( czyli napalenie macicy) i ciąć jak wszystko się uspokoi z hormonami.

nie wiem co mam robić cały czas o tym myślę, czy nie zaszkodzi jej na przyszłośc jak ją teraz wysterylizuję
z drugiej strony nie chce czekac jak dostanie jakiegoś choróbska.

zaznaczam ze zaden lekarz nie zaproponował badań

co sądzicie??
ew może macie jakieś namiary na specjaliste od chorób kobiecych u suk :) w okolicy wrocławia

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że suka może mieć cieczke w wieku 6,5 miesiąca :p Zdarzają się i cieczki w 5 miesiącu, a do tej pory suka może mieć już kolejną, bo ONKi potrafią mieć cieczkę co 4-5 miesiecy.
Poszukaj dobrego specjalisty rozrodu psów, ja nie pomogę bo jestem z innych okolic. Trudno wyrokować przez internet, co powinno się zrobić w tej sytuacji, niemniej jednak żaden z tych lekarzy nie wydaje mi się godny zaufania. Suka powinna mieć zrobione usg, przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...