Jump to content
Dogomania

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Przyjdź, zobacz, adoptuj!


faith35

Recommended Posts

Dziewczyny, znacie Kogoś ze Słubic?
Dzwoniła do mnie Pani z Niemiec, a propos mojej tymczasowiczki i powiedziała mi że tam dwa razy w tygodniu w Słubicach na bazarze pojawia się facet, taki pijaczyna który najpierw po wsiach łapie psy , a potem je sprzedaje niemcom. Te co nie sprzeda, wygania....
Ponoć dostał jakiś mandat od straży ale na tym się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']Kris ma 108 zł :)[/QUOTE]



a na moje male, 2 staruszki, dwupak do hotelu, na Fb sie dzis znalazlo po 100zl deklaracji stalej, od jednej osoby!
naprawde FB wiele moze pomoc, bo na dogo ludzie sa juz wypruci. wciaz dokladajac. tam, niezrzeszeni, nie pomagajacy z reguly nigdzie, moga wiekszymi sumami pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Co prócz tych leków potrzeba Krisowi?
Na fb pewna Pani, zapewne psi Anioł zostawiła taki wpis

[I]"zamowilam te wskazane leki i to w niemałej ilośći; beda u WAS po niedzieli ;-)"[/I]

a kasa napływa :)

EDIT:
Nowa wiadomość:
[I]"kupcie mu lepsza karme, prosze. Trzeba koniecznie zatrzymac biegunki i niestrawności i znależć cieply kont. Pozatym proponowałam hotel namiesiac lub dwa aby sie wygrzał i ułożyl i jestem w stanie to opłacić a potem to będzie już wiosna i ciepło ;-) "[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']Kris ma 108 zł :)[/QUOTE]



a na moje male, 2 staruszki, dwupak do hotelu, na Fb sie dzis znalazlo po 100zl deklaracji stalej, od jednej osoby!
naprawde FB wiele moze pomoc, bo na dogo ludzie sa juz wypruci. wciaz dokladajac. tam, niezrzeszeni, nie pomagajacy z reguly nigdzie, moga wiekszymi sumami pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dalsza korespondencja:

[I]mowie o hoteliku bo tam też może by sie ułożył; ja do maja nie moge go przygarnąć dlatego proponuje hotelik ;-)[/I]

moje pytanie:
[I]Czy to znaczy, ze w maju mogłabyś??? :)[/I]

odpowiedź:

[I]mysle o tym żeby go zabrac ale muszę sie przeprowadzic do innego miejsca ;-) strawsznie mi go szkoda i podoba mi sie jego znajdziecie spojrzenie...moze znajdziecie DT na trochę u sibie w pobliżu???[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']Ok, jutro zadzwonię do mamy, tylko do niej mam telefon. Teraz troszkę za późno. Nie wiesz jakie to dni tygodnia?
Jak masz więcej informacji podaj mi na priv.[/QUOTE]
Niestety nie wiem, ale zapewne na bazarze wiedzą, w jakie dni facet się pojawia:(

Link to comment
Share on other sites

Taygo wczoraj wysyłałam p. Hani, przypuszczam, że tej którą cytujesz, zdjęcia Krisa, do czasu aż zapchałam jej skrzynkę :oops:. Dzisiaj z tego powodu nie mogłam się z nią skontaktować, sms-em poprosiłam o wyczyszczenie skrzynki. Na początku myślałam, że chodzi o adopcję, ale upewniłam się, że na razie w grę wchodzi głownie pomoc finansowa. Odpisałam Pani Hani, że jestem bardzo wdzięczna, za ofertę, ale nie wiem czy to dobry pomysł z hotelikiem, bo Kris ma obecnie prawie hotelowe warunki a jakiekolwiek szkolenie w obecnym stanie psa, byłoby tylko dodatkowym cierpieniem. Myślę bardziej o dokładnym zdiagnozowaniu Krisa i ewentualnym leczeniu. Już sama nie wiem, a najgorsze jest to, że nie dostałam odpowiedzi ze schroniska na propozycję pomocy mimo, że wysłałam prośbę na kilka maili, telefonicznie dałam znać, że takowe wysłałam i że czekam na odpowiedź i ... cisza :shake:. Zrozumiałe jest przecież, że nie mogę sama decydować o schroniskowym psie, uzależniona jestem od zgody schronu.

Link to comment
Share on other sites

Jutro ponownie będę próbowała uzyskać odpowiedź ze schroniska, rozmowa telefoniczna jest uciążliwa, bo albo rwie się zasięg albo psy skutecznie zagłuszają, i trzeba wielokrotnie powtarzać swoją sprawę a i tak trudno zrozumieć odpowiedź. Może jednak uzyskam odpowiedź na maila, którego wysłałam ponownie. Na osobistą wizytę w schronisku potrzebuję ok.2 godz, może uda mi się ten czas wygospodarować i omówić formę pomocy dla Krisa :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Poproś proszę kierowniczkę by potwierdziła doręczenie paczek dla Krisa. Jesli preparatu będzie wystarczająco to napiszę do wszystkich wpłacających prosbę o zgodę na przekazanie pieniążków w innym celu (karma, diagnostyka, czy co będzie trzeba).

Link to comment
Share on other sites

Fitmin nie jest najlepszy jakościowo. Podobni Kris ma problemy z brzuszkiem, więc karma musi być dobra.
Wiem z doswiadczenia, ze White Wolf z rybą jest dobrze przyswajalna. Dla psiaków z alergia pokarmową.
Ale to czym karmić Krisa powinien chyba wet powiedzieć, nie wiadomo jaka jest przyczyna kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...