Jump to content
Dogomania

"Chudzina"


zaga

Recommended Posts

Mam problem z moją 5 miesięczną suczką rasy owczarek niemiecki. Jest nie tyle mniejszą co najszczuplejszą i najdrobniejszą od pozostałych suczek i piesków z miotu. Jeżdżę z nią co tydzień do przedszkola i mam okazję porównywać. Jak już myślę,że moją troszkę podkarmiłam, to w przedszkolu znów jestem z tą "chudzinką" .Wiem, że każdy psiak jest inny ma swój typ, ale dlaczego wszystkie są okazalsze? Wszystkie jedzą karmę Josera , moja też. Kupując ją nie była najmniejsza z miotu. Jak ją dokarmić i wzmocnić?
Pozdrawiam! Zaga

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam wszystkie badania i jest ok. Wiem, co powiecie jak ok. to ok. ,ale każdemu zależy żeby jego pupil był dorodny :) Szczególnie to jest ważne przy rasach dużych - zresztą nie tylko. Zastanawiałam się, czy może jest to kwestia jedzenia, czy mimo pokarmu taka jej uroda.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moim zdaniem lepiej, żeby teraz była drobniejsza. Mniejsze obciążenie stawów, więc mniejsze ryzyko dysplazji w przyszłości. Jeżeli jednak chcesz ja troszkę podtuczyć to kup karme dla psów aktywnych, niekoniecznie Josera. Wiem, że powiesz, że to jeszcze szczeniaczek, ale karma dla aktywnych jest nawet bogatsza w białko i te wszystkie minerały niz normalna karma. Poza tym ona ma juz 5 miesięcy, ja swojego od 6 miesiąca życia karmiłam karma dla dorosłych, bo weterynarz mi tak polecił ( u nas znowu problemy z nadwagą ).
Pomyśl nad tą karma dla psów aktywnych, duzo ludzi własnie na takiej karmie podtucza chudzinki.
Ja polecam Acanę sport & agillity, karma jedna z lepszych składowo i dla psów aktywnych.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej nie podtuczać, tak jak mówi [B]egeri[/B] Moja ON-ka była w tym wieku bardzo chudziutka, każdy hodowca i weterynarz mówili, że to dobrze. Tylko ludzie nie znający się na psach piszczeli :[B] "oj, taka chuda? ze schroniska?"[/B] . Jak chodziłyśmy na szkolenie, pan trener również mówił, że tak powinien wyglądać młody owczarek. Nie ma wtedy obciążenia dla stawów, dla psa jest to o wiele zdrowsze, podtuczyć zawsze pieska zdążysz jak podrośnie. Teraz to nie jest wskazane. Zapytaj weterynarza, czy on uważa, że pies jest za chudy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...