Jump to content
Dogomania

jak nauczyć psa załatwiać się poza posesją?


karolajn

Recommended Posts

mam 2 duże psy, dorosłe - Elza jest u nas od szczeniaczka i ma 1,5 roku, Demona niedawno adoptowaliśmy i ma 3 lata. oba oczywiście załatwiają się w ogródku, ale powoli ilość kup z 2 dużych piesów mnie trochę przerasta i zastanawiam się czy da się dorosłego psa nauczyć załatwiać się poza posesją? oczywiście sprzątam to regularnie, ale ostatnio jest tak, że jak wstaję to jest ciemno i jak wracam do domu - również, i w efekcie w weekend zbieram kilka dobrych wiaderek kupek.
dodatkowo Demon obsikuje drzewa, zdarza mu się kucnąć, ale obsikanie drzewka to pokusa nie odparcia dla niego. jest oczywiście kastrowany, ale nie wiem jak nauczyć go kucać.
zastanawiam się też czy nie karmić psów po przyjściu z pracy, a później wyprowadzać, ale nie wiem czy mogą tyle czasu być bez jedzenia. obecnie jedzą 2-3 razy dziennie, czyli rano, po przyjściu z pracy i kolacja, w porze naszego obiadu, jeśli bardzo "żebrzą".
pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Wyprowadzac poza posesje?
Pies ma w zwyczaju obsikiwac teren, wiec raczej trzeba sie pogodzic - takie uroki posiadania psow, mozna sprobowac przekierowac na kilka tyczek owinietych szmatami z odrobina moczu psa.
Co do nauki, to standart, kilka spacerow dziennie, od porannego do wieczornego, zostawianie psow w domu, a ogrodek, jako urozmaicenie po spacerach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moje dwa duże psy, które biegają po posesji dostają 2 razy dziennie jeść i 2 razy dziennie są wyprowadzane poza posesję na załatwienie grubszych potrzeb. Niestety sikanie zostaje w ogródku i na drzewkach :) nie sądzę, żeby Twój pies przestał obsikiwać drzewka bo to leży w jego naturze. Natomiast moje 2 małe psiaki, które są w domu też są wyprowadzane poza posesję na załatwienie potrzeb i jest to duża frajda dla jednych jak i dla drugich. Jest to czasochłonne ale mamy czyste podwórko :) Wszystkie 4 psy szybko zakumały o co chodzi z wychodzeniem "na dwór" - tzn poza ogrodzenie :) Spróbuj nagradzać je przez kilka dni za to, że załatwiły swoją potrzebę za ogrodzeniem. Wyprowadzaj je o stałych porach i tak samo je karm - o stałych porach. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...