Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

ojoj, roboty jest co niemiara, może kupek nie sprzątam ale pilnuje czy aby kazdy dostał sie do cyca, a ze one spią i cyckuja non stoper to to często wiszę nad nimi i sprawdzam ;)
Tak, "usmiech losu" byłoby fajną nazwą, tylko ja bym chciała miot na literkę "M"
Moja dziewczyna jest na literkę "W" i na wystawach zawsze byłam na końcu kolejki co mnie denerwowało bo czasem musiałam długo czekać zanim wystawiłam psa ;)
Teraz mam inne zapytanie: jak zwiekszyć laktację? tzn ilość mleka? Mam wrażenie, że dziewczyna nie wyrabia z karmieniem. Niby nie piszczą, possają i idą spać ale dosyć często ssają, co się obudza to do cyca a że budza się często (bo dziewczyna, jak spią sama je budzi np lizaniem) to prawie non stoper wiszą na niej.
Robie bawarkę no i jedzenie, nie wiem czy duzo dostaje bo mieszam jej z mokrym więc nie leży jedzenie cały czas w misce.
ppaula, świetne szczeniaki :) Ja ez bym chciła z tego miotu dziewczyne sobie zostawić :)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia dostawała do picia herbatkę mlekopędną dla kobiet karmiących. Nie wiem czy działało, ale pokarm był, nie w jakichs spektakularnych ilościach ale był. Sunia mała, maluszków osiem więc zawsze mogłoby być tego mleczka więcej, najważniejsze że maluszki nie głodowały. Suczkę zaprowadzałam do szczeniąt tylko na karmienie, nie leżała z nimi non stop. Po dwóch i pół tyg zaczęłam dokarmiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']obydwa czekoladki?[/QUOTE]
Niee
Ta akurat ze zdjęcia :)
To nasza Novika.
[B]mpusz[/B] ja nie dawałam nic. Sunia super wykarmiła młode. Sprawdzaj czy przybierają na wadze. Po tygodniu powinny podwoić swoją wagę. Ile ważyły po urodzeniu?
A roboty jest i owszem. Ale uwierz mi, że za 3 tyg powiesz, że teraz odpoczywałaś :)
U mnie już wszystkie maluchy zarezerwowane.
Za tydzień w sobotę będę tylko ze swoją Noviką i biszkoptowym chłopcem, który jedzie 4 listopada.

Link to comment
Share on other sites

Co mam zrobić, żeby sucz mi nie uciekała przed termometrem? ;)
Zawsze była bardzo spokojna, i choć tego nie lubi, dała zmierzyć sobie temperaturę.
Jutro powinnam zacząć mierzyć.
Chciałam sprawdzić dziś, bo podejrzanie spokojna jest, ale się nie dała...

Link to comment
Share on other sites

MAM DO ODDANIA PORODÓWKĘ dla małego/średniego psa!!! :))
Niska, wiec nawet niewielki pies bez problemu do niej wejdzie. Rodziła w niej moja stafficzka.

[img]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/319208_258393914179038_100000252933688_971189_14855_n.jpg[/img]

[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/302367_258393947512368_100000252933688_971190_2464416_n.jpg[/img]

Przy dwóch krótszych bokach są listewki w środku.
Odbiór w Poznaniu :)

Link to comment
Share on other sites

[B]ppaula[/B], chłopak najcięższy ważył 430g a obecnie w siódmą dobę waży 764g.
Natomiast najlżejsza dziewczynka ważyła 340 g a obecnie 674 g.
Także z tym podwojeniem wagi w tydzień po urodzeniu to u nas różnie, ale nie najgorzej. Ja wychodzę z założenia, że skoro szczeniaki nie popiskują, śpią, kupki twarde, to chyba jest ok z ich karmieniem. Chociaż czasem tak się rzucają na cycuszki matki, że śmiem w to wątpić, że się najadają :crazyeye: ale parę minut possają i idą spać.

Link to comment
Share on other sites

dzięki :) mam nadzieję, że obędzie się bez komplikacji, choć to pierworódka... ale jestem dobrej myśli :) niestety u mnie w porodówce śpią wszystkie poza matką- polką ;) generalnie już wszystko gotowe, tylko maluszki jeszcze nie po tej stronie brzusia :) kopią małe jak wściekłe, impreza za imprezą w brzusiu, a ja jestem ciekawa tych małych krecików i jak reszta stada zareaguje na dzieciaczki... jeszcze tylko parę dni...

Link to comment
Share on other sites

telefon w pogotowiu, wet wie, że w każdej chwili może być niezbędny i będzie musiał dojechać, albo czekać na nas, "położniczka" też zwarta i gotowa czeka na sygnał i choć to nie pierwszy mój poród to u mnie rzadko są maluchy więc przeżywam jak tu wspomniana "mrówka okres" ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja zapomnialam si epochwalic
W niedziele urodzily sie "dozki"
Miot na literke "G"
Mamy 2 czarnych chlopcow 3 czarne dziewczynki i 2 zolte

[IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/297933_253824074666084_100001154797840_707601_2049667586_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/295822_253576174690874_100001154797840_706970_927645181_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/295809_253268541388304_100001154797840_706197_1610250455_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...