Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

witam i ja również po dłuższej nieobecności :) Noelani - urósł maluszek, śliczny :) U mnie ten sam problem - brak czasu na cokolwiek gdy akurat jestem ze szczenkami. Masowanie brzuszków (suka nie liże...), czyszczenie pieseczków, dokarmianie z buteleczki ze smoczkiem... ale WARTO ! :) Małe są cudne i kochane - wszystkie, niezależnie od rasy, prawda?... :) pozdrowiam oczekujące ciężarówki, świeżo upieczone mamusie i wszystkich kibicujących na tym forum - Wasze trzymanie kciuków naprawdę dodawało mi zawsze otuchy :)

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka była kryta 26 września. W 27 dniu zrobiłam USG i lekarz stwierdził że chyba jest PUSTO . Kazał przyjść w poniedziałek 29 -go . Mam ogromną prośbę do wszystkich z Trójmiasta. Mieszkam w Gdyni i chcę iść do dobrego weterynarza , z dobrym sprzętem - ten ostatni badanie robił około 1 minuty i miał bardzo stary aparat do USG . Pomózcie i jeśli ktoś może mi podać namiary na dobrego ,dokładnego weterynarza z dobrym sprzętem -byłabym niezmiernie wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

A my mamy jutro 50 dzień po kryciu.
2 tygodnie temu było robione USG i było widać 2 pęcherze bo sunia była sprawdzana z kawałeczka. Dzisiaj jednak Fjona tak sie wyrywała że weterynarz nie mogła nic wypatrzeć :mad:. Mamy przyjechać za tydzień i przed USG zmęczyć pannice spacerem bo za dużo energii ma w sobie :diabloti:.
Oby nie zresorbowała :-(. Ma od początku duży apetyt, przytyła, bardzo ładnego włosa dostała. Teraz tylko trzymać kciuki i czekać.

[B]Asiaczek[/B] trzymam kciuki :multi:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A ja kryłam moją Felkę 24-26 wrzesnia i nie będe robiła żadnego USG. Juz teraz widać po brzuszku, ze chyba małe baski-bobaski będą...:loveu:
Pzdr.[/quote]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
to super nowiny !!! Juz sie nie moge doczekac jak beda na swiecie i je zobacze :)

Link to comment
Share on other sites

No też mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Chciałabym wiedzieć czy wszystko w brzuszku ok a dowiem się też co i jak przy porodzie. Ostatnio była spokojna bo czekaliśmy długo w poczekalni. Dzisiaj jakoś wariowała :roll:. Ale powoli się przygotowujemy. Dzisiaj przywiozłam pościel od teściowej której już nie potrzebowała a w przyszłym tygodniu robimy kojec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']No też mam nadzieje że wszystko będzie ok.
Chciałabym wiedzieć czy wszystko w brzuszku ok a dowiem się też co i jak przy porodzie. Ostatnio była spokojna bo czekaliśmy długo w poczekalni. Dzisiaj jakoś wariowała :roll:. Ale powoli się przygotowujemy. Dzisiaj przywiozłam pościel od teściowej której już nie potrzebowała a w przyszłym tygodniu robimy kojec.[/quote]
Błyskotko trzymam kciuki za przyszłe male chowki ! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

My też dołączamy do grona oczekujących :razz:. Taq- shiba była kryta 12 września, 15 pażdziernika robiliśmy USG i bedą 3 maluchy :lol:. Taq ma już ładny brzuszek, z apatytem już troszkę lepiej, bo w drugim tygodniu straciła zupełnie, ale i tak nigdy nie wiedomo na co będzie miałą ochotę ;), a po schodach każe się nosić :diabloti:.
My też w przyszłym tygodniu będziemy robić porodówkę.
Mam pytanie do doświadczonych ;) czy naprawdę w pmieszczeniu szczeniąt musi być temepratura 28-32 st.C? Nie wiem jak wytrzyma to Taq :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, jaka dokładnie powinna byc temperatura w pomieszczeniu dla rodzącej, ale moja wetka i inni zaprzyjaźnieni hodowcy powiedzieli o wyzszej niz normalna temperaturze.

Ale z kolei z książek wynika troche inna interpretacja wyzszej temperatury w porodówce:

[I]"Pomieszczenie, w którym ma sie odbyć poród, musi być ciepłe, suche i dobrze przewietrzone. Niektórzy hodowcy w obawie przed zaziębieniem noworodków przegrzewają je. Nierzadko suka umieszczona jest zbyt blisko ośrodka ciepła. Jednak te środki ostrożności, podjęte z dobrej woli, działają szkodliwie. Prowadza do wydelikacenia suki, co sprzyja jej przeziębieniu się lub wystąpieniu innych chorób, Zupełnie wystarcza w pokoju temperatura 10-12 stopni C.".[/I]

Tyle wiedza książkowa.

Ponieważ basenji są rasą ciepłolubną, to gdy widzę, że zaczyna się poród - włączam piecyk olejowy i w pokoju jest cieplej niż normalnie. Okna są rozszczelnione. Tak więc cyrkulacja powietrza jest. A po za kończonym porodzie - wyłączam piecyk a maluchy leżą sobie na poduszce elektrycznej.
Wydaje mi się, że te środki wystarczą dla zabezpieczenia "ciepłego" porodu.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia1954']Moja suczka była kryta 26 września. W 27 dniu zrobiłam USG i lekarz stwierdził że chyba jest PUSTO . Kazał przyjść w poniedziałek 29 -go . Mam ogromną prośbę do wszystkich z Trójmiasta. Mieszkam w Gdyni i chcę iść do dobrego weterynarza , z dobrym sprzętem - ten ostatni badanie robił około 1 minuty i miał bardzo stary aparat do USG . Pomózcie i jeśli ktoś może mi podać namiary na dobrego ,dokładnego weterynarza z dobrym sprzętem -byłabym niezmiernie wdzięczna.[/quote]

Nie moge wysłać PW wieć pisze tu.
Jeśli jesteś z 3miasta to z całego serca wet. Bohdana Rutkowiaka [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Rutkowiak[/URL]
Oprócz profesora przyjmuje tam też dr Sabina, przemiła i bardzo kompetenta. Znają się na rzeczy i posiadają dobry sprzęt. Przyjmują w Gdańsku na Migowie. Jakbyś była dalej zainteresowana to pisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia1954']Moja suczka była kryta 26 września. W 27 dniu zrobiłam USG i lekarz stwierdził że chyba jest PUSTO . Kazał przyjść w poniedziałek 29 -go . Mam ogromną prośbę do wszystkich z Trójmiasta. Mieszkam w Gdyni i chcę iść do dobrego weterynarza , z dobrym sprzętem - ten ostatni badanie robił około 1 minuty i miał bardzo stary aparat do USG . Pomózcie i jeśli ktoś może mi podać namiary na dobrego ,dokładnego weterynarza z dobrym sprzętem -byłabym niezmiernie wdzięczna.[/quote]

Hej
kompetenta wetka jest dr Magdalena Jankowiak, ma sprzet do robienia USG i prowadzila ciaze suczki mojej kolezanki. Przyjmuje w Gdansku na Morenie, ul. Amundsena 7 c, tel. 0-58-345-76-50 :)


Ja wlasnie jestem w trakcie oczekiwania na maluchy po moim psiaku.
Dzis wypada 66 dzien od pierwszego krycia i 64 dzien od drugiego krycia. Jestesmy troche niespokojne z wlascicielka suni gdyz nie wiemy ktora data sie kierowac :( Poza tym jest to pierwszy porod Bianki i nie bedzie zbyt wiele maluchow. Pewnie okolo 3.
Wczoraj w nocy temperatura suni spadla do 36,3 stopni. Dzisiaj jest odrobine wyzsza 36,5 st. Sunia dzisiaj rano nie chciala zjesc sniadanka ani swojej ulubionej kanapki z pasztetowa :) Jest strasznie niespokojna i z kazdego spaceru jak najpredzej chce wracac... Wlasnie niedawno zaczal jej wyplywac ze sromu zielony sluz.. No i czekamy co bedzie dalej... Oby bylo dobrze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']No szkoda ze nikt mnie tu wczoraj nie podniosl na duchu ale na szczescie udalo sie :))

o 1:14 po ciezkim porodzie pierwszego psiaka mamy dwoch chlopakow :))[/quote]

Gratulacje !!
Niech maluszki rosną zdrowo :loveu::loveu:
Prosimy o foteczki gwiazdorów :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Savannah']amokk Gratulacje dla Ciebie i sunki !!!

tu fotka 'moich' wnusi :loveu: Dzeki został dziadkiem :loveu: co prawda juz dawno temu, ale dopiero teraz otrzymałam fotki :)
[URL]http://img259.imageshack.us/my.php?image=kovaca6.jpg[/URL][/quote]


Śliczne maluszki :loveu: Dżeki spisał się na schwał .
Gratulacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taq']I nam już powiększyła się rodzinaka :cool3:. W nocy z 12 na 13 Taq urodziła aż 6 maluszków: 3 pieski czerwone i 3 suczki - 2 czarne i 1 czerwoną :loveu:. Taq jest wspaniałą mamą! :loveu:[/quote]

Gratuluję ! Jaka kolorowa rodzinka :loveu:.
Czekamy na fotki i relacje z rozwoju maluszków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...