Jump to content
Dogomania

Schronisko dla psów w Jastrzebiu Zdroju.


shanti

Recommended Posts

Suczka w typie dobermana
Opis


[img]http://lh4.ggpht.com/_AC1QDA5zcXs/TP9NC8O1xkI/AAAAAAAAKNE/i52AGy30BJ4/s800/7-12-schronisko%20084.JPG[/img]
[img]http://lh3.ggpht.com/_AC1QDA5zcXs/TP9NG8G4w3I/AAAAAAAAKNI/Hsca7bk8VYo/s800/7-12-schronisko%20085.JPG[/img]
[img]http://lh6.ggpht.com/_AC1QDA5zcXs/TP9NWhqUU5I/AAAAAAAAKNM/eHL0YTsE2Zo/s800/7-12-schronisko%20087.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • shanti

    1381

  • alina71

    1089

  • szafra

    1011

  • monika55

    947

Top Posters In This Topic

Moja siostra i moja współpracowniczka organizują w klasach swoich dzieci mini pogadanki o schronisku. Przygotowałam dla nich takie małe karneciki. Na przodzie jest wiersz o duszy psa, wewnątrz zdjęcie Rudusia, prośba o karme i koca i na końcu psia łapa dziękuje.
Zobaczymy jaki będzie odzew. Nawet jeśli nieduży to przynajmniej wzrośnie ciut świadomość ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja :) W niedzielę nie wiem czy będe mogła bo obiecałam pomóc przy wystawie kotów w SP 6 na Śląskiej. Przy okazji zapraszam. :)
Ale w sobotę jak najbardziej. :)
Shanti skontakowała się ze mną pani od dobermanki. Suczka kolejny raz jej uciekla. Chce po nią jutro przyjechać, pyta czy musi mieć jakąś kartke ze straży miejskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alina71']dziewczyny co sądzicie do własnej stronie internetowej?[/quote]
[COLOR=red][B]TAK! TAK! TAK! POMYSŁ REWELACYJNY!!![/B][COLOR=black] ja jestem za...gdybym sama coś takiego potrafiła już dawno bym się za to wzięła...internet to podstawa:cool3:[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dobka już w domu.
To faktycznie ta sama, nie poznałam jej, bo troszkę schudła od ostatniego razu.
Dzięki Alinko i Clockwork za podesłanie państwu zdjęć.

Jasnet :evil_lol:, znowu się komuś nudzi i próbuje prowokować. Założę się że to ta sama osoba co zawsze. :evil_lol:

Miałam telefon od pewnej Pani, która nas tu poczytuje. To co Ciotki, przyjeżdżacie jutro? Napiszcie, bo Pani też chciałaby nam pomagać. Tylko ubierzcie się ciepło, czapy i kalesony niezbędne:evil_lol:

Strona internetowa to super pomysł. Alinko, a małżonek chętny sam z siebie czy przymuszony?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Monika między 10 a 11. Będę dzwonić. :)
Shanti TZ został nakierowany, teraz muszę tylko przycisnąć go do pracy bo on wiele rzeczy robi latami.:cool3:
Carolla ja własnie dopiero co uśpiłam swoje młode, już zdrętwiałam od siedzenia przy jego łóżku ale tak ładnie prosił. ;)
Na jutro ubiore się grubo bo jestem trochę podziębiona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika55']
A Jasnet? Jak ja mam ochote wyrypać p. LZ I Asi co wiem i co o nich myśle, ledwo sie powstrzymuje.[/QUOTE]
Mnie aż ręce świerzbią żeby skrobnać parę słów w tej dyskusji. Najbardziej mnie rozwalają takie teksty, że ktoś tam bywa często i widział i tylko polityka. Bywa tam jakaś Maja? Bo nie słyszałam. Na wątku nie pisze więc co robi oprócz obsmarowywania?
Czemu w ludziach tyle jadu jest? Coś dla mnie niepojętego.
Fajnie tak narzekać i na tym koniec.
No pewnie, że jest skromnie ale zwierzęta mają opieke i jedzenie. Są czyste, są przyjazne.
Pewnie, że fajnie by było jak w schronisku we Wrocławiu. Ogrzewane boksy, malowane wybiegi, każdy pies ma swoją miske, mnóstwo wolontariuszy itd. Ale jakie miasto i jakie środki.
Ja bym chętnie pracowała tam społecznie gdyby była konieczność, chociaż kilka godz wtygodniu. Sprzątanie klatek, siedzenie z psami w boksie i oswajanie tych wycofanych.
Ja nawet księdzu na kolędzie zrobiłam wykład o porzucanie psów. ;)
Wrzuciłam do kartek swoich podatników ulotki o schronisku. Nóż widelec jakiś pies znajdzie dom albo chociaż ciepły koc. Zobaczę jaka będzie reakcja.

Link to comment
Share on other sites

Taki wierszyk wrzuciłam na te ulotki

[I]To tylko pies,
Tak mówisz?
Tylko pies...
A ja ci powiem...
Że pies, to często więcej niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz.
Popatrz jeszcze raz!
Psia dusza większa jest od psa,
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba
I psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza
Przecież przy tobie jest psie niebo
Z tobą zostanie jego dusza...


Barbara Borzymowska[/I]

Link to comment
Share on other sites

A mnie rozwalił ostatni komentarz Tadka. (pisownia oryginalna)
[QUOTE]to wasze schronisko gorzej wygląda niż to w kielcach tam mieli chociaz kraty pomalowane nowe i bez dziór tak wiec wiadomo czy te [B]wasze psy[/B] tam nie maja gorze ?[/QUOTE]

"Nasze psy", taaaa, my schronisko, je sobie wyrzucamy, rozmnażamy, gubimy i nie odbieramy, oddajemy itp.
Zero w takim przeciętnym człowieku odpowiedzialności za los swojego zwierzęcia, a cóż dopiero za te w schronisku. Przecież to nie jakiegoś Tadka problem, bo on płaci (albo i nie) podatki i on wymaga.

Oj, Ciotki, dobrze że Wy macie inne podejście, bo takie "tadziowe" myślenie jest chyba powszechne w naszym społeczeństwie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dzwonili do mnie ze sklepu zoologicznego tego z Careffoura że znów mają mnóstwo karmy. Ja dziś już nie mam jak ale jutro kolo południa podjade tam i odbiore. Rano będę pomagała przy kociej wystawie ale koło południa wyjde na chwile i zabiore jedzonko. Może od razu zawioze na Norwida. Zobacze.
Ide poczytać.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...