Jump to content
Dogomania

Łowicz - Schronisko dla Zwierząt,strona wolontariuszy


Romka

Recommended Posts

[quote name='argusiowa']Poddaje się! nie wiem jak zrobić aby mieć kilka banerków obok siebie zamiast tego jednego dużego:(próbowałam ale mogę wkleić jeden:([/QUOTE]


kiedy edytujesz sygnaturę, kliknij na ten duży baner, powinien się otoczyć takimi małymi kwadracikami i wtedy delete, albo zaciemnij i też delete.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny widziałam wczoraj tego psa ze sznurkiem, wracałam z pracy i na rogu skrzyzowania przy kaliskiej stał i jadł karmę, którą mu ktoś wysypał....chciałam psychologicznie podejść...ukucnęłam, troche odbiegł, ale że był głodny to nie daleko...no i pojedynczo rzucałam mu karmę, a potem chciałam z reki mu dać...niestety - została straszliwie skrzywdzony przez człowieka i stracił zaufanie....jego szyja jest w okropnym stanie, sznurek mu wrasta...

potem odeszłam i powiedziałam: chodź kundel za mną!!! i odwróciłam się, obejrzałam się po minutce, a on idzie 2 metry za mną...ale niestety minełam się z dzieciakami i się ich wystraszył!!!

szkoda, że od nas ze schronu nie mogą go złapać....ja bym mu zaaplikowała zastrzyk z pistoletu usypiający i do lecznicy na przegląd, a potem do schronu....w większych miastach mają takie urządzenia...;-(

po godzinie i po powrocie do domu wzięłam swoją kundlice i poszłam na łowy, ale zwiał w strone kauflandu jak nas zobaczył.....jak ja bym chciała go zaciągnąć do siebie na podwórko -posiedziałby w Negrze budzie a na drugi dzień do schronu........dziś pójdę znów na łowy...ale coś czuję, że bezowocne

Link to comment
Share on other sites

Ja też z Grażynką byłam tak blisko tebo psa. Gdy wracałyśmy od Brysia spotkałyśmy psa ze sznurkiem przy dawnym Dworcu na Przedmieściu (ul. Kaliska). Zjadł 3 parówki , które kupiłyśmy w pobliskim sklepie. Za nic
w swiecie nie chciał jednak podejść do nas. Myślę, że zastrzyk z pistoletu, o którym pisze Figa to jedyna możliwość, aby złapać psinę.

Link to comment
Share on other sites

Figa sądzę że sznurek miał równie niecne zadanie jak intencje człowieka który mu go uwiązał. Pewnie pies został przywiązany do drzewa żeby nie poszedł za oprawcą do domu, albo co gorsza pies został podwieszony, i na szczęście odgryzł sznurek.

A strzał z pistoletu to chyba jedyna możliwość na złapanie czarnego. Ciekawa jestem ile to kosztuje, może mała zrzutka na ten cel i łapiemy biedaka!?

Link to comment
Share on other sites

Odwiedziłam wczoraj Burasa zniosłam mu dwie puszki jedzonka :) kocurek zaprzyjaźnił się z Asystentem:) fajnie to znak że młode koty toleruje, następne odwiedziny w sobotę:)

Przy okazji widziałam amstafkę- z przykrością stwierdzam że to jest dokładnie ta którą widywałam wcześniej i o której pisałam. Ucho ma się lepiej, jest stan zapalny ale jest poprawa, nawet dała sobie zajrzeć bez awantury.
Sunia lgnie do ludzi bardzo, a jak zostawia się ją w kojcu to protestuje popiskując.
Jest łagodna jak baranek, nos trochę porysowany, ale jest cudna:)

Link to comment
Share on other sites

A nie mówiłam, amstafka jest świetna. A co do psa ze sznurkiem to powiem, że pół oś. Starzyńskiego i panie z ul. Akademickiej próbowało go przekonać jedzeniem i złapać. I nic z tego. A ranę też widziałam jest bardzo brzydka i duża, i trzeba się spieszyć.

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy dzis w schronisku z Mamanabank od 9 00 do 14 oo.Przyjechała Dzerka z dzieciakami i prawie wszystkie nasze psiaki miały spacerek!Prawie wszystkie bo Śniezka,Borys i Lena nie.Lenka próbuje dominować w boksie i bałysmy się,ze będzie gryzła Borysa i Śniezkę!Ale głóny powód dla ,którego byłyśmy w schronisku to Tola i Fizia.Tola jest gorzej przestraszona niz Dianka a Fizia po długich podchodach dała wziąć sie na ręce!Psiaki dostały nowa budę od uczniów szkoły w Łyszkowicach,wyglądała swietnie.Ale najbardziej podobała się naszej grubej Kachnie,która cały dzień biegała po schronisku a potem weszła do nowej budy,która stała na środku dziedzińca.Są nowe psiaki w schronisku.Najpiekniejszy czarny,długowłosy jest w boksie razem z Melą i Fizią!Piesek z Kauflandu bał się wyjść z boksu ale jak byłam przez chwilę sama podszedł i przywitał się!

Link to comment
Share on other sites

witam.dzisiaj wolontariusze ze szkoly podstawowej w teresinie wreszcie dotarli do schroniska/2 razy wyjazd uniemozliwila zima!/.dzieciaki zorganizowaly zbiorke w szkole i dzis dowiezlismy dary.na rece pana marka dzieci zlozyly tak pewno ok.40 kg suchej karmy plus z 8 puszek plus inne zarelka wykwintne, koce, koldry, nawet poduszki,miski, smycze i obroze dla pieskow.wolontariusze zlozyli tez dary na rece pana marka,ale dla uzytku wolontariuszy adoptujacych i spacerujacych,jak male smakolyki pedigrii/sporo/ dla osmielania psiakow oraz zabawki jako formy wyprawki dla pieskow idacych do domku.ponadto na rece romki i mamana bank wplacily 852 zl.uczniowie prosza o zakupienie z tych pieniazkow budy z napisem,ze sp z teresina jest jej fundatorem oraz reszte kasy dac na koszty hotelikow i tymczaskow.na kopniec przekazalismy plakat naszej zbiorki/ze zdjeciami pieskow autorstwa figifigi/ i rysunku pastelami uczniow klasy III szkoly podstawowej w teresinie do wykorzystania na aukcje lub wystawke o schronisku.
dzieci byly zaszczycone moznoscia pomocy i bardzo wdzieczne obsludze schroniska i dziewczynom wolontariuszkom za krolewskie przyjecia,poszly na spacerki i obiecuja wrocic..z wiosna.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="#ff0000"]ogłaszam, że konto na NK zostało zlikwidowane, gdyż okazało się to ładnie ujmując w słowa niedodpowiednie. I bardzo proszę w imieniu nie tylko swoim o niezakładanie takich kont na tym lub innych portalach typu NK. Cel był dobry, ale efekty mizerne, co doprowadziło do nieprzyjemnych sytuacji
[/COLOR][/B]


dżerka super pomysł z tym plakatem, jeśli dzieci rysowały jeszcze to musi być cudowny. Dziękujemy za dary i za sam przyjazd...w tych godzinach to ja pracuję i niestety nie mogłam być.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dobra dziewczyny wpisywac się kto będzie!

Kaja???
Paula??

Ja jutro będę na pewno o 9.00 od razu biorę Żabcię, Reksa i tego nowego Kauflanda...nowego czarnego długowłosego, żeby porobić zdjęcia.

Trzeba rozdzielic pracę, żeby szybko sie sprężyć w tych 2 godzinach i żeby nie było zamieszania, bo pracownicy schroniska tez mają swoja pracę i nie powinnyśmy im tej pracy za bardzo deorganizować.OK

Napiszcie Kaju i Paulo jakie psiaki bierzecie...Kajka bierz swój aparat oczywiście ;-)

Link to comment
Share on other sites

Figa aparat będzie jak zawsze, już ładuję baterie:razz:
W pierwszej kolejce idzie Abi z jakimś psiakiem, myślałam o takim aussikowatym tricolorku, młody psiak :razz:
Potem Herka no i Diego ;) Piszę za Nas obie, bo chcioaąłybyśmy wziąc w parze na pewno Abi i nienazwanego psiaka a HEra jak dogada się z napalonym Diegiem to tez może mieć towarzysza spacerowego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja10014']Figa aparat będzie jak zawsze, już ładuję baterie:razz:
W pierwszej kolejce idzie Abi z jakimś psiakiem, myślałam o takim aussikowatym tricolorku, młody psiak :razz:
Potem Herka no i Diego ;) Piszę za Nas obie, bo chcioaąłybyśmy wziąc w parze na pewno Abi i nienazwanego psiaka a HEra jak dogada się z napalonym Diegiem to tez może mieć towarzysza spacerowego ;)[/QUOTE]

Kaja jak ja pisałam to nie było twojego posta, ale nie zapominaj o Śnieżce i Borysku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...