Jump to content
Dogomania

Łowicz - Schronisko dla Zwierząt,strona wolontariuszy


Romka

Recommended Posts

[quote name='Romka']I o to znów jestem!Mamanabank dziękuje za miłe słowa ,ja też cieszę sie,że poznałam Ciebie i FigęFigę.Nasza współpraca zapowiada się imponująco!Tyle dobrych wieści!Oby nie zapeszyć!Po południu wieści ze schroniska![/QUOTE]

Tak Figafiga robi rewelacyjna zdjęcia, łapią za serce.

Romka na te wieści czekamy!

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś w schronisku oczywiście zdostawą kurczaka z ryżem dla chudzielców czytaj.dla Atosa ,Koko i jej mamy.Psiaki z boksów obok chudzielców dostały,jak zwykle,po kawałeczku czegoś pysznego(dziś była kiełbaska i serdelki)Atos wybiegł z budy na mój widok,podobnie Koko i jej mama.Pozostale psiaki też mnie już poznają.Trzeba było widzieć ten las machających ogonów.W schronisku radość z przewidywanych adopcji naszych psiaków.Ustaliłam wizyty u lekarza z kierownictwem schroniska w zwiazku ze sterylizacją i kastracjaDZIęKUJE ZA DUZO DOBREJ WOLI.Atos straszliwie marznie i siedzi cały czas w budzie.Mama Sunia próbowala mi cos powiedzieć ale robiła to straszliwie hałasliwie ,jak to pinczerki-jutro dowiem sie o co chodzi!I najważniejsze jutro po raz pierwszy uczniowie Tech.Weterynaryjnego będą wyprowadzać psiaki na spacer-i tak będzie co tydzień.Nie chwaląc sie maczałam w tym palce.Im więcej nas będzie tym większa szansa na dom dla psiaków.MOZE I MOJA SABA ZNAJDZIE SZCZESLIWY DOM!FigaFiga wrzuć mi tradycyjnie dalsze zdjęcia będe opisywać!

Link to comment
Share on other sites

Schronisko nie jest duże ,wybudowano je na 40 psiaków ,jest 60.Dwa lata temu zmodernizowano je i wybudowano 9 nowych boksów z budami i wybiegami.Wybiegi nie sa duże ot wielkości typowego kojca ale lepsze to niż brak wybiegów.(nie chwaląc sie a moze chwaląc wykazałam sie niejaką inicjatywą w zwiazku z tą modernizacją)Schronisko jest schroniskiem miejskim ma podpisaną jednak umowę z 3 lub4 gminami ościennymi-powiat ma 9 gminOd ubiegłego roku schronisko czipuje psy,ma samochód do przewożenia zwierząt oraz trzech nowych opiekunów zwierząt.Prawdopodobnie 1 lub 2z tych panów jest po szkoleniu z zachowania zwierząt u znanego zoopsychologa z firmy AmiChien-publikuje w piśmie Przyjaciel Pies.W schronisku jest też nowy lekarz,młoda pani doktor i nareszcie ruszyły sterylizacje.Bolączką jest brak adopcji ,brak wolontariatu,nie ma miejsca dla kotow.Próbujemy choć trochę to zmienić!Zapomniałam dodać,że od około maja 2007 r.schronisko ma stronę internetową(maczałam w tym palce)ale z chwilą przekazania jej do administrowania nie jest aktualizowana-co widać.Dlatego założyłyśmy własny watek!Schronisko ma dobra współpracę ze szkołami, przedsębiorstwami.Nasza współpraca z kierownictwem i z p.Markiem który wie wszystko układa sie dotychczas jak najlepiej.Psiaki mają dość dobre budy,metalowe solidne miski.Mamy nadzieje znajdować psiakom domy ale takze angażujac sie troche zmieniać myślenie o schronisku,wolontariacie i psiakach naszych braciach mniejszych.ALE IDEALISTYCZNIEWYSZŁO!

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak Romka bardzo wiele zrobiła dla naszych psiaków i naszego schroniska. Moim zdaniem schronisko funkcjonuje wzorcowo w porównaniu z innymi. I najważniejsze, szef schroniska jest otwarty na współpracę, za co wielki ukłon.

Jurto kupię ten kubraczek, jeśli tylko będzie w sklepie. Czy jest ktoś chętny, żeby się dołożyć. Na razie nie wiem ile może kosztować :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Trochę robimy, ale nie wyrabiamy już lekko, a wątek dopiero się rozkręca, psików będzie więcej... Właśnie rozmawiałam z Romką na temat Fila, mogłabyś tu do nas wstawić link do jego wątku? Będziemy go polecać przy okazji Atosa.[/QUOTE]
Oj wiem jak to jest... u nas 130, obfotografowanie, opisanie masę czasu zajmuje, wrzucenie na stronę schroniska, ech... na ogłaszanie psiaków juz czasu brak. Ale jakaś tam cioteczka dobra dusza pomoże:)

To w taki razie Fil gościnnie na łowickim wątku

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/fil-po-prostu-fil-jamnik-z-tomaszowa-mazowieckiego-172872/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...