Jump to content
Dogomania

Książki Jan Fennel


Agniecha93

Recommended Posts

Właśnie czytam "Zapomniany język psów" Jan Fennel
[U]Co myślicie o jej metodzie?[/U] Na pewno trochę racji ma, ale nie podoba mi się ta symulacja jedzenia przed psem, ale to można trochę zmodyfikować, np.: przed jedzeniem wystarczy, że zrobi jakąś sztuczkę lub tylko usiądzie).

Link to comment
Share on other sites

To taka teoria dominacji w nowszym opakowaniu. Kiedyś podczytywałam owczarkowe forum i tam mocno po Fennel pojechali, włącznie z autorytetami (Z. Mrzewińska). Były też podane przypadki psów "zniszczonych" tą metodą - głównie chodziło o ignorowanie. Fennel zarzuca się brak szczególnych sukcesów szkoleniowych - że to takie opowiastki o własnych psach. Tak na szybko nie mogę znaleźć linku do tej dyskusji - jak na niego trafię, to wkleję.

Link to comment
Share on other sites

Nie potrafiłabym ignorować swojego psa; przed jedzeniem każę mu usiąść (uważam za co najmniej dziwne symulowanie jedzenia z psiej miski), jak nie zje wszystkiego i odejdzie- trudno, ja miskę zabieram; jeżeli chodzi o spacery, tu się z nią zgadzam, opisuje metodę drzewka, którą stosuje wiele osób i działa.

Link to comment
Share on other sites

Mnie metody Fennel nie odpowiadają. Już prędzej Fishera. Właśnie jego metody stosowałam w wychowaniu poprzedniego psa i nie mogę narzekać. Teraz jednak ich nie stosuję i z psem nie mam większych problemów (a te problemy, jakie mam wynikają bardziej z natury psa).

Link to comment
Share on other sites

ja przeczytałam co by wiedzieć czego NIE robić. Dobry poradnik, jak nie pracować z psem. ;)

Ani jeden z moich psów nie przepuszcza mnie w drzwiach, jedzą zawsze pierwsze, śpią w przejściach, włażą na łózka i fotele, patrzą na mnie z góry, przychodzą z zabawka w pysku co by się jednak pobawić mimo wszystko, wymuszają mizianie, skaczą po mnie, śpią z nami w łóżku, słowem moje psy robią wszystko czego im wg Fennel nie wolno.

jakoś żadne nie przejawia agresji i chęci dominacji w stosunku do mnie, czy któregoś z domowników. Co więcej- jestem dla nich najważniejsza, najciekawsza i czas spędzony ze mną jest najistotniejszym punktem dnia(no oprócz zabaw z TZ;)) no i my ze sobą współpracujemy, a nie walczymy o hierarchię w stadzie. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...