Jump to content
Dogomania

karma dla suczki po sterylce


Ewelina.w38

Recommended Posts

Czy ktoś może poradzić jaka karma będzie dobra dla suczki, kondelkowatej po sterylce z tendencja do tycia
Suczka ma 6 lat i od ponad 3 jest po sterylce. W tym czasie jej nadwaga wzrosłą o ok.30%. Waży 18 kg.:oops:
Szybko traci jony wapnia wiec podaje jej dodatkowo witaminy.
Mile widziane dodatki z glukozaminą lub kolagenem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina.w38']Czy ktoś może poradzić jaka karma będzie dobra dla suczki, kondelkowatej po sterylce z tendencja do tycia
Suczka ma 6 lat i od ponad 3 jest po sterylce. W tym czasie jej nadwaga wzrosłą o ok.30%. Waży 18 kg.:oops:
Szybko traci jony wapnia wiec podaje jej dodatkowo witaminy.
Mile widziane dodatki z glukozaminą lub kolagenem.[/QUOTE]


Z pewnością nie powinna być na karmach light ,które często powodują niedobory mineralów i wit.
Mi się wydaje ,że interesująca jest Royal Canin Obesity lub Satiety ,obie mają bardzo dobry skład, zawierają także glukozaminę i chondroitynę,omega 6 i 3.
Ja mam bardzo duże zaufanie do karm weterynaryjnych RC, te karmy naprawdę pomagają.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję przejść się z psem do weterynarza, tam na pewno dostaniesz próbki R. C. Obesity. Bądź co bądź to karma lecznicza, więc powinno się ją stosować zgodnie z zaleceniami weterynarza. On ustali dawkę, oceni jak duża jest nadwaga i powie dokładnie jak postępować.
Może się okazać, że powodem problemów są np. zmiany hormonalne, albo inne schorzenie związane z otyłością. Poza tym przy znacznej otyłości dietę ustala się indywidualnie, tak samo dostosowuje się dawkowanie ruchu, kontrolę wagi, stanu serca itd.

Jeżeli nadwaga nie jest duża zdania są podzielone, można stosować karmy weterynaryjne jak R.C. Obesity (albo innych firm, np. Purina Obesity Management). Można próbować z karmami typu light. Ja natomiast jestem zwolenniczką podawania bardzo dobrej jakościowo karmy zwykłej, ale w mniejszych ilościach przy zwiększonej dawce ruchu.

Czegokolwiek byś nie wybrała trzeba pamiętać, żeby ściśle trzymać się dawkowania karmy. Nic nie da najlepsza karma lecznicza jeżeli będziesz jej sypać psu ile wlezie. Podczas odchudzania nie ma mowy o żadnej innej karmie, gotowanym, smakołykach czy podjadaniu przy stole. Jeżeli potrzebujesz smaczków do szkolenia, wtedy trzeba jeszcze bardziej zmniejszyć dawkę karmy. No i więcej ruchu, zabawy. I nie dać się złamać spojrzeniem niby-to-umierającego-z-głodu psa ;)

Wiem, co piszę, bo sama mam psa ze skłonnością do tycia. Mam też od wakacji w pamięci Panią, która straciła swojego pieska właśnie przez taką sytuację, nie była w stanie psa odchudzić, bo jej było żal głodnej suni. Tego lata sunia już nie dała rady przetrwać upałów ze swoją tuszą i odeszła (z powodu problemów z sercem związanych z otyłością).

Link to comment
Share on other sites

Z suczkami jak i psami po zabiegach jest roznie .Jedne reaguja dobrze na karmy light a inne na weterynaryjne,trzeba to robic metoda prob i tylko tak najlepiej dobierzesz wlasciwa .Dobra stronka z karmami to telekarma.Ja osobiscie polecam karmy Husse Szweckiej firmy [url]www.husse.com[/url] .Powodzenia w poszukiwaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Ja kupuję u weterynarza,bo linie weterynaryjne sprzedawane są tylko tak.[/QUOTE]
Karmy weterynaryjne można kupić także w sklepach internetowych i są tam znacznie tańsze niż u wetów. Ja kupuję weterynaryjną Eukanubę Dermatosis i Royala dla spaślaczków tylko przez internet (trzeba wpisać w googlach "świat karm"). Przy kupowaniu zaznaczam opcję przelew i jest dodatkowo 7% zniżki, a kurier przynosi karmę do domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph'] I nie dać się złamać spojrzeniem niby-to-umierającego-z-głodu psa ;)
[/QUOTE]

oj rozumiesz mnie dziewczyno:razz:
Oczywiście porozmawiam z naszą Pania weterynarz ale to ona poradziła by pies przeszedł na karmę dla suk po sterylce i dostawał ja 2 razy dziennie. Wyznaczyła ile powinna zawierać porcja.
Moj pies ma ruch bo mieszkamy w domku z ogrodem no ale co tu dużo gadać- robi sie coraz bardziej okrągły. Są juz problemy z zadyszką:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina.w38']Są juz problemy z zadyszką:roll:[/QUOTE]

Ojoj, to tym bardziej wziąć się w garść i odchudzić psiaka. O wiele bardziej będzie cierpiała z powodu bólu stawów, zadyszek, utraty przytomności i chorób serca niż braku kilku kolacji.
Poza tym wszystko polega na zmianie Twojego myślenia. Psa nie głodzisz, tylko dajesz mu wyznaczoną porcję potrzebną do prawidłowego funkcjonowania (wyznaczoną przez weta i taką, przy której waga stopniowo spada). Pies robi smutne oczy, ale nie dlatego, że umiera z głodu, tylko z przyzwyczajenia, bo dotychczas miał więcej. Psy niepracujące, leżące większość doby w domu, wysterylizowane naprawdę nie potrzebują dużo jeść. Przyzwyczajają się do karmienia ustalonego przez właściciela, ale powinno być tak, że najedzony psiak odchodzi od miski. Niektóre, tak jak np. mój nie mają tego sygnału stop :evil_lol: i trzeba im wydzielać, bo by sobie zaszkodziły. To nie ma nic wspólnego z krzywdzeniem biednej psinki, wręcz odwrotnie, jest wyrazem dbania o jej zdrowie. Poza tym sunia z czasem przyzwyczai się do mniejszych porcji (jeżeli będziesz twarda i nie będziesz dokarmiała między posiłkami) i nie będzie narzekać ;)

Na koniec jeszcze dodam na pocieszenie, że mój poprzedni pies nie miał takich problemów, potrafił sam sobie wydzielać potrzebne porcje, zresztą dosyć małe jak na jego wielkość. Do tego robił sobie sam co jakiś czas dwu-trzydniowe głodówki, które nijak nie wpływały na jego świetną formę (nie tylko na moje oko, miał znakomite osiągnięcia na wystawach). Tak więc naprawdę, wystarczy wytłumaczyć sobie, że pies to nie człowiek, co musi jeść śniadanie, obiad, kolację i nie wiadomo co jeszcze ;)

Link to comment
Share on other sites

Akurat ja moich psów dużo nie karmię, ale niestety, mama czy ciotka nie mogą znieść tych smutnych oczek no i pies podjada miedzy posiłkami:mad:
Sunie (2 też świeżo po sterylce,) dostają 2 nieduże porcje. Przeważnie jest to karma sucha, często sie im gotuje (ryż lub kasza z kurczakiem lub wątróbką drobiową i obowiązkowo marchewka!).
Problem polega raczej na tym, ze te "zwykłe" karmy są chyba zbyt kaloryczne no i stad trzeba przejść na tą specjalistyczną. Dodatkowo starsza (bardziej upasiona) sunia przyjmuje fosforan wapnia z glukozaminą - m.in. na te zadyszki.
Zamówiłam juz próbki o efektach na pewno napiszę.

Link to comment
Share on other sites

Psy bardzo często tyją na gotowanym, między innymi dlatego, że trudniej ustalić odpowiednią porcję. Wyrzućcie w ogóle kaszę i ryż z gotowanego, niech jedzą samo mięso z marchewką (zresztą kasza jest w ogóle niewskazana w żywieniu psów). Spokojnie obejdą się bez tych wypełniaczy, które tak naprawdę są najmniej odżywcze i mają "zapchać" psa. Ale nie podwajajcie ilości mięsa i marchewki :p, chodzi przecież o to, żeby psiak schudł. Jeżeli nie możecie się obejść bez tego, albo psiak będzie miał zaparcia (za dużo mięsa w diecie) zmniejszcie ilość ryżu co najmniej trzykrotnie i dawajcie na zmianę z płatkami owsianymi (rozmoczonymi ciepłą wodą, ja daję "górskie") zamiast kaszy.

I jeszcze raz napiszę, nic nie da kupno odchudzającej karmy, jeżeli pies będzie jadł jeszcze coś oprócz niej. Tak więc jeżeli zdecydujesz się na karmę typu Obesity nie mogą jeść już gotowanego (tzn. mogą, ale nie schudną, więc taka zabawa mija się z celem).

Link to comment
Share on other sites

Hexa jest po sterylce już chyba 3 lata i nie tyje na szczęście. Po karmie suchej jest wiecznie głodna, ale odkąd jest na gotowanym przestała tak strasznie kraść jedzenie i prosić o więcej. Jak dostawała karmę o małym dawkowaniu (konkretnie Nutram) to dodawałam do tego gotowanej marchewki, żeby sobie żołądek trochę wypełniła, bo nie dało się wytrzymać z nią. Z tego co zauważyłam, moja szczeniucha też po karmie nie czuje się syta i skacze po szafkach w poszukiwaniu czegoś więcej, więc dostaje suche z warzywami i czasem gotowane jak mam przypływ dobrego humoru i czas na częstsze spacery ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...