Jump to content
Dogomania

COLLIE w potrzebie-wątek ogólny...


Ss

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na tego szczeniaczka jest chętna rodzinka w Lublinie - niestety, nie mają jak dojechać do Rzeszowa, bo zmotoryzowana głowa rodziny musiała iść do szpitala. Za tydzień jest wystawa w Rzeszowie, może ktoś mógłby zabrać malca i zawieźć do Lublina?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zurdo']Na tego szczeniaczka jest chętna rodzinka w Lublinie - niestety, nie mają jak dojechać do Rzeszowa, bo zmotoryzowana głowa rodziny musiała iść do szpitala. Za tydzień jest wystawa w Rzeszowie, może ktoś mógłby zabrać malca i zawieźć do Lublina?[/quote]
A szukałas pomocy na mapie dogo?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zurdo']Na tego szczeniaczka jest chętna rodzinka w Lublinie - niestety, nie mają jak dojechać do Rzeszowa, bo zmotoryzowana głowa rodziny musiała iść do szpitala. Za tydzień jest wystawa w Rzeszowie, może ktoś mógłby zabrać malca i zawieźć do Lublina?[/QUOTE]
W rzeszowskim Kundelku nie ma mozliwosci innego odbioru psa jak tylko osobisty. Nie wolno przewozic psow w czyims imieniu.

Link to comment
Share on other sites

na wątku przeważnie jest cicho... mam nadzieje, ze pozostale collaczki znajda domek... Chciałabym pomoc wszystkim ale nawet nie mam jak, nie moge żadnego wziąsc na tymczas, czasami czuje sie bezsilna... jedynie tym watkiem moge im jakos pomoc, moze ktos kto kocha bardzo collie zobaczy je i ich smutne oczka.. czekam na dzien, kiedy usune ostatnie zdjecie Szkota z tej strony.. ale czy to kiedys nastąpi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ss']na wątku przeważnie jest cicho... mam nadzieje, ze pozostale collaczki znajda domek... Chciałabym pomoc wszystkim ale nawet nie mam jak, nie moge żadnego wziąsc na tymczas, czasami czuje sie bezsilna... jedynie tym watkiem moge im jakos pomoc, moze ktos kto kocha bardzo collie zobaczy je i ich smutne oczka.. czekam na dzien, kiedy usune ostatnie zdjecie Szkota z tej strony.. ale czy to kiedys nastąpi?[/quote]
niestety wątpię w to... bo chociaż adopcje po troszku idą to ciągle przybywają nowe:-( efekt bezmyślnego rozmnażania. kiedy to się skończy!? :placz:

Link to comment
Share on other sites

W Kaliszu niesmiala sunia jest w DT.
Neska z Korabiewic nie do wyciagniecia ze schroniska (bylo wiele prób).
Cezar niewidomy w Niepolomicach czeka na dom.
12 letnia suczka Astra z Kundelka czeka na dom.

Ostatnio : collie z Lublina - adoptowany, collie sunia z Katowic - tez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2'] efekt bezmyślnego rozmnażania. kiedy to się skończy!? :placz:[/quote]
przepraszam za offa, ale mnie rozwaliło jedno z ogłoszeń o sprzedaży szczeniaków na A*** Właściciel dumnie prezentuje całą swoją hodofflę:
[IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/310/67/38/310673892[/IMG]

Ciekawe, ile dzieci z takiego stada zagości na tym wątku w bliższej lub dalszej przyszłości... Pewnie sporo, bo przy takiej ilości psów to już przemysł :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Zurdo,
a widzialas najlepsza hodowle collie w Polsce (wg jakiegos tam rankingu punktow zdobytych na wystawach) ? Wiesz ile tam jest psow?

Znam takie hodowle, w ktorych non stop sa szczeniaki.
A suki rodza raz do roku rodowodowe, a drugi raz nierodowodowe.

Suki sa zakupione ze starszych hodowli, z tzw. tradycjami, ktorych wlasciciele nie widza nic zlego w tym procederze i odsprzedawaniu swoich szczeniat do celow hodowlanych, natomiast krytykuja ludzi, ktorzy kupuja psa z papierami, zeby miec identycznego jak poprzednika i nowego nie wystawiaja. Z tego powodu odeszlam z forum collie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zurdo']przepraszam za offa, ale mnie rozwaliło jedno z ogłoszeń o sprzedaży szczeniaków na A*** Właściciel dumnie prezentuje całą swoją hodofflę:
[IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/400x300/310/67/38/310673892[/IMG]

Ciekawe, ile dzieci z takiego stada zagości na tym wątku w bliższej lub dalszej przyszłości... Pewnie sporo, bo przy takiej ilości psów to już przemysł :angryy:[/quote]
I jak zaradzić takie głupocie? :-(

Link to comment
Share on other sites

Baffi,
nie ma lekarstwa....liczy sie zysk. Dla niektorych tez blichtr i swiatla na wystawach... poczulam sie bardzo i doglebnie urazona tym jak mnie potraktowal hodowca, od ktorego kupilam moja kolaczke, spokojna, domowa, przekochana psine (jej zdjecia na watku Casablanki z mieleckiego schronu w dziale 'juz w domu').

Moze gdyby w Polsce wprowadzic obowiazkowa sterylizacje i kastracje psow niehodowlanych (tylko te najlepsze z papierami by nie podlegaly temu przepisowi), to zmniejszylaby sie liczba takich aukcji i masowej sprzedazy szczeniat.

W tej 'najlepszej' hodowli jest ponad 20 psow, chyba nawet powyzej 30.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']A co się stało?[/quote]
Jak pisalam na poprzedniej stronie :
[QUOTE]Suki sa zakupione ze starszych hodowli, z tzw. tradycjami, ktorych wlasciciele nie widza nic zlego w tym procederze i odsprzedawaniu swoich szczeniat do celow hodowlanych, natomiast krytykuja ludzi, ktorzy kupuja psa z papierami, zeby miec identycznego jak poprzednika i nowego nie wystawiaja. Z tego powodu odeszlam z forum collie.[/QUOTE]
Wyslalam niedawno hodowcy zdjecia mojej suczki z okazji 3 urodzin. A on od razu pyta : ''czy to prawda, ze Kostaryka jest wysterylizowana i niewystawiana''?
Na moja odpowiedz, ze ja sie nie nadaje na hodowce, wystawce, napisal, ze :'Jak sprzedawałem Pani szczenię rozmowa była inna. Obiecywała Pani że suczka będzie wystawiana i to jest ...........?"
Powiedzialam mojej rodzinie, ze to byl pierwszy i ostatni moj pies z jakiejkolwiek hodowli. Hodowcom nie zalezy na dobrych domach, tylko na slawie, renomie i kasie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...