Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

[quote name='*anusia&ajlu*']ale ja też lubię ciepło to bym z nimi pojechała:evil_lol: u mnie Ajlu tak ma ona uwielbia śnieg ;)
Asiu a jak twoje baski?
Magda podniosłam bazarek ;)[/QUOTE]
Dziękuję za podniesienie :loveu:
Mi jest wiecznie gorąco.... To ja z Ailu zostaje:)
Właśnie jak baski????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

Asiu gdzie jesteście?
Jestem już ponownie! Nie wiem czy zaglądacie czasem na mój wątek o klikaniu ten podlinkowany w podpisie [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233141-POMAGAMY-TYLKO-KLIKAJĄC-Akcje-dla-psów-kotów-i-dzieci-Pajacyk-Pusta-miska-i-inne[/URL] - tam wkleiłam linki o kolejnych 3 konkursach. Na dogo niestety nikt oprócz mnie nie dopisuje się po kliknięciu i nie podaje aktualnego stanu :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Tak pięknie było dzisiaj podczas psich spacerów...
[URL="http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruzdjC4cie0009_002.jpg"]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruzdjC4cie0009_002.jpg[/URL]

Pzdr.[/QUOTE]

Piękny widoczek :-).. tylko powinna być teraz druga wersja, śniegiem przypruszona :-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']u nas na razie pada, zimno i jest mgła :evil_lol:
i teraz będzie tak : rano wstaje do szkoły - ciemno
wracam po szkole - ciemno :PP[/QUOTE]
Tez to przerabialam... kiedys...

[quote name='Metheora']A w Wiśle deszczowo -Zimy to ja raczej nie widzę :)
Pozdrawiamy więc ciepło -chyba niedługo się zobaczymy ? Hura będzie można pomiziać baski :)[/QUOTE]
Kielce? Sobota?

[quote name='jamnicze']A u nas też już biało było rano. Dużo deszczu i zimno. Mi niestety nawala gardło, no ale jakoś trzeba ciągnąć ;)[/QUOTE]
W ubiegłym tygodniu 2 dni przelezałam w łóżku. Niby sie poprawilo, ale po wczorajszej wyjściówce - znowu katar i chrypa... A ani nie piłam zimnej wódki, ani nie spiewałam. Więc skad ten nawrót choroby?

[quote name='*anusia&ajlu*']a u mnie Boo nie chce chodzić po dworzu :( znowu męka przez kilka miesięcy bo mam psa który powinien mieszkać w Afryce ;)[/QUOTE]
Trzeba było sobie kupić sznaucera albo baska;)

[quote name='magdola']Hahahaha to wysyłamy go razem z Elizą ???? taniej przesyłka wyjdzie:diabloti: Sąsiedzi to mają ubaw, bo ona tylko siooo i do domu po 3 sek..... i piiiiiiii, a Aira stio i się patrzy i widzę jak sobie myśli (o ile w ogóle ona myśli:evil_lol:) "Powaliło Cię? Ja wracam za pół godziny...?
ps. i "se" zaprosze na bazarek z obrózkami recznie szytymi....przeze mnie:oops:. Proszę, chociaż podnieście.....:)[/QUOTE]
Zaraz podniosę:)

[quote name='*anusia&ajlu*']ale ja też lubię ciepło to bym z nimi pojechała:evil_lol: u mnie Ajlu tak ma ona uwielbia śnieg ;)
Asiu a jak twoje baski?Magda podniosłam bazarek ;)[/QUOTE]
No więc tutaj Was zadzwię, ale baski sa tak wytrenowane, że snieg czy deszcz - wychodza na normalne spacery. I to bez kubraczków!

[quote name='magdola']Dziękuję za podniesienie :loveu:
Mi jest wiecznie gorąco.... To ja z Ailu zostaje:)
Właśnie jak baski????[/QUOTE]
Baski czuja się dobrze, właśnie wyrzucilam juz drugi dywanik z kuchni, bo któres ma teraz natkie napady, że gryzie.... albo Farik albo Felka albo Dzezik.....

[quote name='Czoko']Asiu gdzie jesteście?
Jestem już ponownie! Nie wiem czy zaglądacie czasem na mój wątek o klikaniu ten podlinkowany w podpisie [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233141-POMAGAMY-TYLKO-KLIKAJĄC-Akcje-dla-psów-kotów-i-dzieci-Pajacyk-Pusta-miska-i-inne[/URL] - tam wkleiłam linki o kolejnych 3 konkursach. Na dogo niestety nikt oprócz mnie nie dopisuje się po kliknięciu i nie podaje aktualnego stanu :-([/QUOTE]
Zaraz pozaglądam do linków:)

[quote name='simbik']Piękny widoczek :-).. tylko powinna być teraz druga wersja, śniegiem przypruszona :-D[/QUOTE]
Mam troche fotek z tego pierwszego ataku zimy, ale tego drzewa to chyba nie mam.... Postaram sie dzisiaj wstawic jakies foeczki, dla rozruszania Galerii. Bo widze, że chyba większośc z nas zapada w sen zimowy;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko']Asiu gdzie jesteście?
Jestem już ponownie! Nie wiem czy zaglądacie czasem na mój wątek o klikaniu ten podlinkowany w podpisie [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233141-POMAGAMY-TYLKO-KLIKAJĄC-Akcje-dla-psów-kotów-i-dzieci-Pajacyk-Pusta-miska-i-inne[/URL] - tam wkleiłam linki o kolejnych 3 konkursach. Na dogo niestety nikt oprócz mnie nie dopisuje się po kliknięciu i nie podaje aktualnego stanu :-([/QUOTE]
No, troche poklikałam:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nic specjalnego. Ziemniaczki odsmażane, reszta pieczeni z karkówki. Ale chodza za mna nalesniki........ cos mam ochote na słodkie. Ciekawe, dlaczego?

pzdr.[/QUOTE]
a wiesz że mi też się śnią naleśniki :hmmmm: i chyba zaraz sobie wyczaruje ...

Marysi spadła dziś temperatura ... :flop:

Link to comment
Share on other sites

Hej Asiaczku :-)

Zgodnie z naszą dzisiejszą rozmową napiszę kilka słów o basku spotkanym na Sadybie.
Chłopak, rudy z białym kołnierzem, w białych skarpetkach, o sympatycznym wyrazie mordki - niestety w strasznych bliznach, biegał dzisiaj po ul. Jeziornej. Ruszyłyśmy za nim samochodem. Biegł dość szybko ale na nasze nawoływania oglądał się i nam się przyglądał. Dobiegł do ul. Okrężnej i skręcił w ul. Goczałkowicką, którą ruszył za Jeziorko Czerniakowskie. Niestety nawierzchnia nie pozwalała nam jechać za nim dalej a z buta raczej nie dałybyśmy za nim rady.
Jutro znowu tam podjadę, może uda mi się go spotkać i zrobić mu zdjęcie.
Psiak był chudy i ta pogryziona mordka pozwala mi sądzić, że może komuś zginął.

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję że uda się go złapać


a tu przepis znaleziony
[U][B]Sałatka azjatycka z makaronem ryżowym/[/B][/U][COLOR=#666666][FONT=Trebuchet MS]2 porcje[/FONT][/COLOR]

[LIST]
[*]100 g makaronu ryżowego
[*]ulubione warzywa/owoce (u mnie: mango, marchewka, papryka, chilli)
[*]pierś kurczaka/antrykot wołowy/polędwica wieprzowa/krewetki/paluszki surimi/tofu/jajko ugotowane na twardo
[*]liście kolendry
[/LIST]
[COLOR=#666666][FONT=Trebuchet MS]Dressing:[/FONT][/COLOR]

[LIST]
[*]sok z limonki (można zastąpić cytryną)
[*]łyżeczka startej skórki z limonki
[*]łyżeczka sosu rybnego lub sojowego
[*]łyżka miodu lub 3 łyżeczki cukru trzcinowego
[*]łyżeczka oleju sezamowego
[*]2 łyżki oliwy
[*]ząbek czosnku
[*]łyżeczka posiekanej papryczki chilli
[*]łyżeczka startego imbiru
[*]świeżo mielony pieprz
[*]sól (dla niektórych sos sojowy może wystarczyć)
[/LIST]

[LIST=1]
[*]Makaron wkładamy do dużej miski i zlewamy wrzącą wodą. Przykrywamy misę i zostawiamy na kilka minut (czas określony na opakowaniu). Po kilku minutach odsączamy makaron z wody i wrzucamy do suchej miski. Nożyczkami tniemy go, aby był krótszy (łatwiej jeść z pudełka).
[*]Czas na dressing, który robimy w słoiku. Ścieramy skórkę z umytej limonki i wyciskamy sok. Dodajemy sos rybny(lub sojowy), miód, olej sezamowy, oliwę, posiekany drobno czosnek, posiekane drobno chilli oraz starty imbir. Dressing przyprawiamy świeżo mielonym pieprzem. Słoik z sosem zamykamy i nim wstrząsamy. Następnie sprawdzamy czy odpowiada nam smak i ewentualnie doprawiamy np. sokiem z limonki/miodem/solą.
[*]Dressing mieszamy z makaronem ryżowym.
[*]Obrane mango, marchewkę i paprykę kroimy w cienkie słupki. Składniki wrzucamy do makaronu ryżowego.
[*]Do sałatki dodajemy wybrany składnik i przekładamy do pudełka (ja wybrałam grillowaną pierś kurczaka, a w drugiej wersji paluszki surimi).
[/LIST]
źródło: [URL="http://wbrzuchu.blogspot.com/"]http://wbrzuchu.blogspot.com[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A my pozdrawiam z cieczowej masakry. Wczoraj Jogi poczuł, że to już czas :) Podzieliśmy dom na 2 części ja z Pinuczakiem mamy salon i kuchnię a Tomek z Jogim resztę. Mamy też klatkę w razie większych problemów. Co ciekawe Jogi przez akcję pazur bardzo się wyciszył, jest dużo spokojniejszy i przyjmuje ograniczenia bez dantejskich scen pisków i jęków(normalnie jakby inny pies). W nocy jest najmniejszy problem bo jak pozwoli się mu spać w jego wymarzonym łóżku z człowiekami to nic go więcej (nawet aromatyczna siostra) nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaja']mam nadzieję że uda się go złapać
a tu przepis znaleziony
[U][B]Sałatka azjatycka z makaronem ryżowym/[/B][/U][COLOR=#666666][FONT=Trebuchet MS]2 porcje[/FONT][/COLOR]

[LIST]
[*]100 g makaronu ryżowego
[*]ulubione warzywa/owoce (u mnie: mango, marchewka, papryka, chilli)
[*]pierś kurczaka/antrykot wołowy/polędwica wieprzowa/krewetki/paluszki surimi/tofu/jajko ugotowane na twardo
[*]liście kolendry
[/LIST]
[COLOR=#666666][FONT=Trebuchet MS]Dressing:[/FONT][/COLOR]

[LIST]
[*]sok z limonki (można zastąpić cytryną)
[*]łyżeczka startej skórki z limonki
[*]łyżeczka sosu rybnego lub sojowego
[*]łyżka miodu lub 3 łyżeczki cukru trzcinowego
[*]łyżeczka oleju sezamowego
[*]2 łyżki oliwy
[*]ząbek czosnku
[*]łyżeczka posiekanej papryczki chilli
[*]łyżeczka startego imbiru
[*]świeżo mielony pieprz
[*]sól (dla niektórych sos sojowy może wystarczyć)
[/LIST]

[LIST=1]
[*]Makaron wkładamy do dużej miski i zlewamy wrzącą wodą. Przykrywamy misę i zostawiamy na kilka minut (czas określony na opakowaniu). Po kilku minutach odsączamy makaron z wody i wrzucamy do suchej miski. Nożyczkami tniemy go, aby był krótszy (łatwiej jeść z pudełka).
[*]Czas na dressing, który robimy w słoiku. Ścieramy skórkę z umytej limonki i wyciskamy sok. Dodajemy sos rybny(lub sojowy), miód, olej sezamowy, oliwę, posiekany drobno czosnek, posiekane drobno chilli oraz starty imbir. Dressing przyprawiamy świeżo mielonym pieprzem. Słoik z sosem zamykamy i nim wstrząsamy. Następnie sprawdzamy czy odpowiada nam smak i ewentualnie doprawiamy np. sokiem z limonki/miodem/solą.
[*]Dressing mieszamy z makaronem ryżowym.
[*]Obrane mango, marchewkę i paprykę kroimy w cienkie słupki. Składniki wrzucamy do makaronu ryżowego.
[*]Do sałatki dodajemy wybrany składnik i przekładamy do pudełka (ja wybrałam grillowaną pierś kurczaka, a w drugiej wersji paluszki surimi).
[/LIST]
źródło: [URL="http://wbrzuchu.blogspot.com/"]http://wbrzuchu.blogspot.com[/URL][/QUOTE]
Przepis ciekawy. Ale - jak dla mnie - zbyt duza różnica w miękkosci makaronu i kurczaka (mięsa) z twardyma papryka lub marchewka... No, chya, że lekko zblanszowac te składniki:)
W sumie przepis ciekawy, choćby ze względu na sos sojowy, który uwielbiam:)
Dzięki, [B]gosiaja![/B]

[quote name='Cienka']A my pozdrawiam z cieczowej masakry. Wczoraj Jogi poczuł, że to już czas :) Podzieliśmy dom na 2 części ja z Pinuczakiem mamy salon i kuchnię a Tomek z Jogim resztę. Mamy też klatkę w razie większych problemów. Co ciekawe Jogi przez akcję pazur bardzo się wyciszył, jest dużo spokojniejszy i przyjmuje ograniczenia bez dantejskich scen pisków i jęków(normalnie jakby inny pies). W nocy jest najmniejszy problem bo jak pozwoli się mu spać w jego wymarzonym łóżku z człowiekami to nic go więcej (nawet aromatyczna siostra) nie interesuje.[/QUOTE]
Dobrze, że macie sposób na spacyfikowanie Jogiego:) ciekawe, czy przy nastepnej cieczce ten sposób tez bedzie działał...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nic specjalnego. Ziemniaczki odsmażane, reszta pieczeni z karkówki. Ale chodza za mna nalesniki........ cos mam ochote na słodkie. Ciekawe, dlaczego?

pzdr.[/QUOTE]

hahaha naleśnikowy szał ;)

u nas w ubiegłym tygodniu naleśniki z parówkami zapiekane z serem a dzisiaj na słodko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Alicja[/B], z tego obiadu to nic nie wyszło. Nie moge juz patrzec na odsmażana karkówke i zrobiłam sobie makaron z sosem smietanowo-czosnkowo-serowo-koperkowym. I było mi bossssssko:)

pzdr.[/QUOTE]

mniammmmmmmmmmmmmmmmmm jak było dużo czosnku :)

ja muszę kupić zołądki drobiowe i zrobić gulasz w sosie czosnkowym ...pyszoteria

Link to comment
Share on other sites

Wyszperane na FB:)
[B]Nowo przyjęty do służby policjant przez pomyłkę w księgowości nie dostawał pensji przez 4 miesiące. Po odkryciu pomyłki przełożony wzywa policjanta na rozmowę.
- Heniu od 4 miesięcy nie dostajesz pensji. Czemu nic nie mówiłeś?
- Myślałem, że jak dostałem broń służbową to mam sobie już jakoś radzić...[/B]


[COLOR=#800080][B]Idzie gazda z workiem na plecach, cały zakrwawiony na twarzy. Spotyka go drugi gazda.
- Kto Cię tak urządził?!
- Teściowa.
- Ooo! Ja, jakbym miał taką teściową, to bym ja ciupagą zarąbał!
- A Ty myślisz, że co ja niosę w worku?[/B][/COLOR]


[B]Synek pyta mamy:
- Mamo, gdzie byłaś jak się urodziłem?
- W szpitalu.
- A tata?
- W pracy.
- No to ładnie, nikogo z was nie było przy moich narodzinach.[/B]


Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cienka']Hejka byliśmy dziś u weta na szczęście ładnie to wygląda i się nie paskudzi, czeka nas co najmniej miesiąc zanim Jogi będzie mógł zdjąć skarpetkę.[/QUOTE]Dobre wieści:)
Czy w związku ze skarpetka Jogi chodzi w kołnierzu? czy wogóle sie tym nie interesuje?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...