Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

[quote name='lourdnes']O cholercia az mi slinka cieknie.Dałaś łakociowego czadu i narobiłas mi takiego smaka ,że chyba zgwałce kierowce żeby do Ciebie jechać:diabloti: Pyyyyyszotka :eating:[/QUOTE]
No to jazda do W-wy:)

[quote name='deer_1987']153? i kto to zje? :razz:[/QUOTE]
Przeciez napisałam, że wysłałam większą partię do mojego brata ciotecznego i Cioci, a dla mnie zostało to, co na talerzyku na zdjęciach:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuza i Noddy']Przyszła chyba pora na takie wypieki, ślicznie wyglądają i pewnie jeszcze lepiej smakują.[/QUOTE]
Zuzka - mogłaś popróbowac przepisu w Katowicach. Ale ta to był mój debiut w rożkach-pierożkach. Teraz przepis jest ciut udoskonalony:)

[quote name='Cienka']A mnie ta porcyjka nie wzrusza jak by była fotka pieczonego mięska to by mi ślinka ciekła.[/QUOTE]
Ja tam nie wybrzydzam: lubię i słodkie i tresciwe potrawy;)

[quote name='lourdnes']Ja nie mięsista ale Asiaczek będzie mnie miała na sumieniu , bo narobiła mi smaka i wciągnełam cała tabliczke czekolady + batonik i nie wiem jak to sie skonczy :eviltong:[/QUOTE]
I jak się skończyło? Jak minęła noc;)

[quote name='Ciapkowa.']Widziałam na fb i mam smaka, mniam! :)[/QUOTE]
Wierzę, że wielu osobom narobiłam smaka...

[quote name='Alicja']Asiaczku ,to masz jakiś inny przepis na pierożki -rożki ??[/QUOTE]
Tak. Zaraz podam.

[quote name='Darianna']a ja się nie załapałam w Katowicach ;([/QUOTE]
No właśnie, ja nawet wołałam Ciebie, ale dopiero PO wystawie mnie zauwazyłas;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=indigo][B][SIZE=4]Przepis na rożki-pierożki.[/SIZE][/B][/COLOR]

składniki:
1 kg mąki
1 op. margaryny (ja biorę Kasię)
3 łyzki smietany 22-24 %
3 łyzki cukru (Przy tej ilości cukru, ciasto nie jest słodkie, ale jak ktoś lubi słodsze - można więcej)
1 op. cukru waniliowego
3 jajka
3 zółtka (białka zbieram i następnego dnia dodaję do jajecznicy lub piekę ciasto z białek)
10 dag drożdży
łuszcz do posmarowania blachy

marmolada (smak dowolny) lub krem czekoladowy, rodzynki, suszona żurawina, uduszone jabłka, ser na słodko... - po prostu, co kto lubi:) Można tez na ostro z pieczarkami lub mięskiem...

Z mąki, jajek (całych), margaryny (może byc taka wyjęta prosto z lodówki), drożdży (pokruszyć), śmietany i cukrów - zagnieść ciasto. Gdy będzie odchodziło od ręki - uformował kulę, zawinąć w folię alu i na 2 godz. do lodówki.
Odciąć kawałek ciasta i rozwałkowac na dośc cienki placek. Wykrawac szklanką, nakładać nadzienie (ja nieraz mieszam marmoladkę z powidłami + rodzynka:). Połowę brzegu wykrojonego okregu smaruję rozbełtanym żółkiem, zlepiam (mocno!) i wierzch smaruję rozbełtanym żółtkiem. Układam na blaszce. Blaszka wysmarowana tłuszczem i wysypana mąką.
Piec ok. 25-30 min w temp. 150 stopni.
Po upieczeniu wyjmuję z piekarnika i zostawiam na kilka minut na blaszce. Lekko przestygnięte przekładam do pojemnika.

Mi z tych proporcji wyszło 153 rożków-pierożków. W kuchni spędziłam prawie ponad 5 godzin....

Mam nadzieję, że przepis nie wyda Wam się zbyt skomplikowany. Tutaj jedyna rzecz, jaka może nas zdenerwować, to pękanie rożków. Dlatego piszę, aby mocno pozlepiać brzegi:) Tak, jak w normalnych pierogach:)

Smacznego!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Skopiowałam ,do wypróbowania w kuchni :)[/QUOTE]
Dopisałam, że blaszka wysmarowana tłuszczem i wysypana maka:)

[quote name='Buszki']Mam nadzieję,że w Opolu też będą rożki-pierożki :p.[/QUOTE]
Obiecałam i zrobię wszystko, aby wywiązac się z obietnicy:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oj, można ich sporo zjeść.... do herbatki czy kawki popołudniowej pasują jak ulał:)

Pzdr.[/QUOTE]

NOOOO MOŻNA ;)

potwierdzam :) :) :)

Asiu Twój Braciszek uapakował we mnie tyle rożków, że do dziś bokami wystają ;) ;) ;)
ale PYSZNE były, niech żałują Ci co się nie załapali, mogę polecić i aż zazdroszczę kosztowania w Opolu :)

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][COLOR=indigo][B][SIZE=4]Przepis na rożki-pierożki.[/SIZE][/B][/COLOR]

składniki:
1 kg mąki
1 op. margaryny (ja biorę Kasię)
3 łyzki smietany 22-24 %
3 łyzki cukru (Przy tej ilości cukru, ciasto nie jest słodkie, ale jak ktoś lubi słodsze - można więcej)
1 op. cukru waniliowego
3 jajka
3 zółtka (białka zbieram i następnego dnia dodaję do jajecznicy lub piekę ciasto z białek)
10 dag drożdży
łuszcz do posmarowania blachy

marmolada (smak dowolny) lub krem czekoladowy, rodzynki, suszona żurawina, uduszone jabłka, ser na słodko... - po prostu, co kto lubi:) Można tez na ostro z pieczarkami lub mięskiem...

Z mąki, jajek (całych), margaryny (może byc taka wyjęta prosto z lodówki), drożdży (pokruszyć), śmietany i cukrów - zagnieść ciasto. Gdy będzie odchodziło od ręki - uformował kulę, zawinąć w folię alu i na 2 godz. do lodówki.
Odciąć kawałek ciasta i rozwałkowac na dośc cienki placek. Wykrawac szklanką, nakładać nadzienie (ja nieraz mieszam marmoladkę z powidłami + rodzynka:). Połowę brzegu wykrojonego okregu smaruję rozbełtanym żółkiem, zlepiam (mocno!) i wierzch smaruję rozbełtanym żółtkiem. Układam na blaszce. Blaszka wysmarowana tłuszczem i wysypana mąką.
Piec ok. 25-30 min w temp. 150 stopni.
Po upieczeniu wyjmuję z piekarnika i zostawiam na kilka minut na blaszce. Lekko przestygnięte przekładam do pojemnika.

Mi z tych proporcji wyszło 153 rożków-pierożków. W kuchni spędziłam prawie ponad 5 godzin....

Mam nadzieję, że przepis nie wyda Wam się zbyt skomplikowany. Tutaj jedyna rzecz, jaka może nas zdenerwować, to pękanie rożków. Dlatego piszę, aby mocno pozlepiać brzegi:) Tak, jak w normalnych pierogach:)

Smacznego!

Pzdr.[/QUOTE]

Myyy musi byc pyszne moja ciotka tez cos takiego robiła..chyba tez spróbuje:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...