Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='Honey']Sporadycznie bywam, ale witam sie i jak zwykle pozdrawiam Was bardzo serdecznie ! :p[/quote]Witaj, witaj!
A my u Was kilka razy dziennie zaglądamy...

[quote name='Alicja'][FONT=Arial]:roll:widze ze nie tylko ja borykam sie z problemem pieczenia .....ostatnio wszystko mi sie nie dopieka ....cholera mnie już bierze :mad:mam gazową kuchenke i już sie przymierzałam do elektrycznej to mnie koleżanka oświeciła że jej sie tak w el. dzieje ...więc to chyba jakieś złośliwości losu :mad:[/FONT][/quote]
I co, zdecydujesz się na elektryczną? Bo ja nadal nie wiem...

[quote name='deer_1987']A ja nie moge sie wziasc za ciasteczka z formy jamnika ale moze dla tz na urodziny w niedziele upieke :D[/quote]
Weź się, weź! Może i dla nas cos upieczesz?:lol:

[quote name='Darianna']ja mam gazowe palniki na górze i elektryczny piekarnik - daję radę ;) elektrycznej płyty na górze bym nie chciała - moja ciocia ma i ilekroć coś u niej robiłam to mnie coś ciężkiego trafiało....[/quote]
A co z ta płyta elektryczna jest nie tak? Ja nigdy nie gotowałam na elektrycznej płycie...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

ja mam plyte elektryczna ( Gorenje) - do niej trzeba przywyknac i czlowiek daje rade ;)

najgorzej bylo na poczatku bo plyty elektrycznej nie mozna szybko przykrecic jak gazu i non stop ziemniaki mi kipialy :evil_lol: ale szybko nabralam wprawy, ze smazeniem tez nie widze problemow

aha tylko kupujac garnki / patelnie trzeba zwracac uwage czy sie do takiej plyty nadaja

BTW jak cos gotuje to czasem mowie do TZta "przykrec gaz" - tylko gdzie ten gaz ? :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']gosiaja - dzięki za info. Ja już znam ten adres, bo juz tam zaliczyłam jedną wizytę.
Przy zakupie aparatu miałam gratis w postaci kart 2 GB. Ucieszyłam się z tego gratisu baaaardzo. No i zaczęłam robic fotki. Ale tak jakoś po 3-4 miesiącach zauwazyłam, że karta w jakiś sposób blokowała aparat... Byłam ściekła, bo nawet na wystawie Światowej w Poznaniu nic nie mogłam zrobic...
No i udałam się do serwisu. I wiesz, co się okazało? Owa karta gratisowa pochodziła z wadliwej partii kart! I serwis brzpłatnie wymienił na inną karte o takiej samej pojemności. Ja w międzyczasie dokupiłam 4 GB i z kartami - jak na razie - nie mam problemów. A taka awaria, jak w Białym, to juz mnie dotknęła w tym roku na Węgrzech. Ale nasz kierowca poradził sobie i z tym problemem i było OK.
Ja zostawiłam w spokoju na cały poniedziałek aparat i dzisiaj chodzi jak laleczka. Myślę, że to było jakieś zacięcie się. Ale pod koniec roku i tak chcę tam pójść, aby zrobic generalny przegląd, konserwacje itp.
Pzdr.[/quote]

no to dobrze że wymienili na nową
ja mam nadzieję że mój mi niedługo oddadzą bo nie mam czym fotek robić


jeśli chodzi o płyty elektryczne i piekarniki
to mam u siebie teka indukcyjna płytę i jestem zadowolona co prawda trzeba się przestwaić z gazowej bo trochę inaczej to wszystko się gotuje
ale jest super
piekarnik też fajnie piecze i to co mi się w nim podoba to ma prowadnice i można sobie ładnie wysunąć i dopiero wyjmować co się piecze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaja']no to dobrze że wymienili na nową
ja mam nadzieję że mój mi niedługo oddadzą bo nie mam czym fotek robić
jeśli chodzi o płyty elektryczne i piekarniki
to mam u siebie teka indukcyjna płytę i jestem zadowolona co prawda trzeba się przestwaić z gazowej bo trochę inaczej to wszystko się gotuje
ale jest super
piekarnik też fajnie piecze i to co mi się w nim podoba to ma prowadnice i można sobie ładnie wysunąć i dopiero wyjmować co się piecze[/quote]
Co do wymiany karty,to pokazałam im gwarancję, gdzie było napisane, że taka to a taka karta jest gratis. I nie mieli wyjscia. W końcu CANON to powazna firma, prawda?

A czy kuchnia elektryczna a płyta indukcyjna to to samo...?:oops: Sorki, ale ja laik kompletny jestem...

[quote name='Honey']A ja do elektrycznych plyt i piekarnikow mam tylko jedno jedyne zastrzezenie - oplaty za energie... Poza tym sa the best ! :evil_lol:[/quote]
Nooo, minusik...

[quote name='Elitesse']ja mam plyte elektryczna ( Gorenje) - do niej trzeba przywyknac i czlowiek daje rade ;)

najgorzej bylo na poczatku bo plyty elektrycznej nie mozna szybko przykrecic jak gazu i non stop ziemniaki mi kipialy :evil_lol: ale szybko nabralam wprawy, ze smazeniem tez nie widze problemow

aha tylko kupujac garnki / patelnie trzeba zwracac uwage czy sie do takiej plyty nadaja

BTW jak cos gotuje to czasem mowie do TZta "przykrec gaz" - tylko gdzie ten gaz ? :evil_lol::evil_lol:[/quote]
Rozumiem, że Wy macie płytę indukcyjną, tak?

[quote name='gosiaja']opłata jest taka sama jak za gaz tylko za prąd się płaci[/quote]
... nie rozumiem...
[B]gosiaja[/B] - jaki masz cudny awatarek!:loveu::lol:


[quote name='Saskja']Ale co do płyt elektrycznych, to powolne nagrzewanie się i stygnięcie chyba nie występuje w indukcyjnej, prawda? Tam stygnie natychmiast, tak?[/quote]
Hej, kto odpowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']

Rozumiem, że Wy macie płytę indukcyjną, tak?
[/quote]


nie , ja mam zwykla elektryczna

za wikipedia:

[B]Kuchnia elektryczna[/B] to rodzaj kuchenki wykorzystującej włókna [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolfram"]wolframu[/URL] jako przewodnik ciepła. Pokryta jest [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o"]szklaną[/URL], hartowaną płytą. Nowe modele wyposażone są w czujniki ciepła resztkowego.

[B]Kuchnia indukcyjna[/B] - urządzenie służące do gotowania potraw, działające na zasadzie [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Indukcja_elektromagnetyczna"]indukcji elektromagnetycznej[/URL]. Pomiędzy powierzchnią płyty a umieszczonym na niej naczyniem wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Pole przenika przez naczynie i wytwarza w nim tzw. prądy wirowe. Przepływ prądów wirowych powoduje nagrzewanie się naczynia. Warunkiem powstania prądów wirowych jest kontakt pola magnetycznego z metalem ferromagnetycznym. Dlatego też nie wszystkie naczynia są kompatybilne z płytą indukcyjną. Podgrzane w ten sposób naczynie oddaje ciepło potrawie znajdującej się wewnątrz.
Szklana płyta nie nagrzewa się, ponieważ indukcja działa tylko na metal ferromagnetyczny. Najprostszą metodą sprawdzenia czy dany metal jest ferromagnetyczny to próba "przyklejenia" do niego magnesu. Jeśli magnes się przyczepia to takie naczynie można stosować na płycie indukcyjnej. Ogrzewanie polem indukcyjnym jest bardzo wydajne i energooszczędne ponieważ pole magnetyczne oddaje swoją energię wyłącznie do naczynia. Niewykorzystane fale pola magnetycznego wracają do źródła. W ten sposób zmniejszane są straty energii.


wygladaja podobnie ale maja inna zasade dzialania - no i przy indukcyjnej nie mozna sie oparzyc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Ale co do płyt elektrycznych, to powolne nagrzewanie się i stygnięcie chyba nie występuje w indukcyjnej, prawda? Tam stygnie natychmiast, tak?[/quote]

tak w indukcji dzieje się to prawie natychmiast

[quote name='Asiaczek']Co do wymiany karty,to pokazałam im gwarancję, gdzie było napisane, że taka to a taka karta jest gratis. I nie mieli wyjscia. W końcu CANON to powazna firma, prawda?

A czy kuchnia elektryczna a płyta indukcyjna to to samo...?:oops: Sorki, ale ja laik kompletny jestem...

... nie rozumiem...
[B]gosiaja[/B] - jaki masz cudny awatarek!:loveu::lol:



Hej, kto odpowie?[/quote]

Canon tak to poważna firma ale słyszałam różne opinie o tym serwisie

chodziło mi o to że jak już nie mamy gazowej kuchni ti opłaty za gaz tak jakby przechodzą na prąd

dzięki mi też się podoba avatarek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ja dopiero pod koniec wystawy przyniosła z powrotem ciasto do naszego kacika... Was juz, niestety, nie było... Ale np. Kaya i Kani się jeszcze załapały.[/quote]

Byłyśmy do końca, tylko siedziałyśmy na trybunach, bo już nie miałyśmy siły stać ;)


Jaka tu ciekawa dyskusja się rozwinęła :lol: Ale ja się nie udzielam, bo w kuchni mam dwie lewe ręce :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Byłyśmy do końca, tylko siedziałyśmy na trybunach, bo już nie miałyśmy siły stać ;)
Jaka tu ciekawa dyskusja się rozwinęła :lol: Ale ja się nie udzielam, bo w kuchni mam dwie lewe ręce :eviltong:[/quote]
Wiesz, nigdy nie wiadomo, co i kiedy może się przydać...;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I][FONT=Comic Sans MS]Witam serdecznie[/FONT][/I][/SIZE]
[I][SIZE=3][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Zwracam sie do Was z uprzejma prosba. W sobote zmarl moj tata. Obecnie mieszkam w Londynie, zabralam ze soba niedawno Gomeza. Dablika moge zabrac dopiero w marcu/kwietniu. Niestety moja mama zostala teraz sama z psami, czyli z Dablikiem i Maniem. Z przykroscia musialam podjac decyzje o oddaniu Mania, moja mama nie jest wstanie zostac z dwoma psami. Czy mozecie pomoc mi w poszukiwaniu dla niego nowego domu. Wprawdzie wyjeżdżam w niedziele ale moja [COLOR=#ff6666]mama bedzie dostepna pod nr tel 0 507 026 703, ja [COLOR=#ff6666]jestem [/COLOR]do niedzieli pod tym tel. [I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#ff6666]517 418 548 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/SIZE][/I][/FONT][/I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]
[I][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#000000][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Jestem zdruzgotana, smierc mojego taty zskoczyla mnie bardzo. Nie tak mnialo byc, no coz zycie. Przylecialam wczoraj w nocy do Warszawy i zostaje do niedzieli, jeżeli jest ktos, kto moze mi pomoc w tej sprawie, to bede bardzo wdzieczna,. Serce mi pęka od tych wszystkich zmartwien. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie[/SIZE][/FONT] [/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]
[I][COLOR=#000000][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Aga[/SIZE][/FONT][/I] [/COLOR][/I][/SIZE][/FONT][/I]

Manio
[IMG]http://c50.grono.net/57/58/gallery-64007178-500x500.jpg[/IMG]

[IMG]http://c33.grono.net/227/162/gallery-64007180-500x500.jpg[/IMG]

[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabass'][I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Witam serdecznie
Zwracam sie do Was z uprzejma prosba. W sobote zmarl moj tata. Obecnie mieszkam w Londynie, zabralam ze soba niedawno Gomeza. Dablika moge zabrac dopiero w marcu/kwietniu. Niestety moja mama zostala teraz sama z psami, czyli z Dablikiem i Maniem. Z przykroscia musialam podjac decyzje o oddaniu Mania, moja mama nie jest wstanie zostac z dwoma psami. Czy mozecie pomoc mi w poszukiwaniu dla niego nowego domu. Jestem zdruzgotana, smierc mojego taty zskoczyla mnie bardzo. Nie tak mnialo byc, no coz zycie. Przylecialam wczoraj w nocy do Warszawy i zostaje do niedzieli, jeżeli jest ktos, kto moze mi pomoc w tej sprawie, to bede bardzo wdzieczna,. Serce mi pęka od tych wszystkich zmartwien. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie[/SIZE][/FONT] [/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Aga[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Ja również proszę o pomoc dla Mańka. Chłopak juz odchowany, zna swoje miejsce w szyku, może ktoś zna jakiś dobry domek dla niego...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...