Jump to content
Dogomania

chora skóra u boksera


malagos

Recommended Posts

[quote name='prowitamina2']Flaire sądze, że nie chodzi o testy skórne tylko biorezonans. Ja patrzę na to z pewnym przymruzeniem oka, ale są i tacy którzy wierzą i twierdzą, ze pomaga.[/quote]Tak myślałam, dzięki. I zgadzamy się, jeśli chodzi o przymrużenie oka. ;)

W takim razie ja ponowiłabym czyjeś wcześniejszą rekomendacje od. doktora Dembele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Nie mamy już sił! Bokserka ma 3 lata i od 2 lat leczymy jej uczulenie(?). Wiem, że boksery mają skłonność do alergii. Widziało ją 6 lekarzy i różnie byla leczona. Bez skutku. Ostatnio zajęła się nią homeopatka, kobieta jakaś nawiedzona, leki od 4 miesięcy i .......bez skutku, za to portfel puściutki. Sunia jest po sterylizacji (to też zalecenie lekarzy, bo hormony itp) i gdy nosiła kaftanik, nie drapała się z taką siłą i sierść trochę odrosła. Teraz znów drapie sie do krwi, są strupki na uszach i szyi, łapki powygryzane, obraz nędzy i rozpaczy. Dieta bez białka mleka, z miesa tylko indyk ( w czym kurczak gorszy? też masa hormonów i stymulatorów wzrostu....). Ostatni lekarz, ten od kastracji, powiedział, że tego się nie wyleczy i tak będzie do końca. :o
Dwa pytania: może ktoś zna lekarza w Warszawie, który zmierzy się z tym problemem, a jeszcze lepiej na Żoliborzu?
może ktoś ma doświadczenie z chorymi bokserkami?[/quote]

Ja miałam ten sam problem, sunia chorowała (bokser) od 9 miesiąca życia i przeszła przez wszystkich mozliwych wetów, leczono ją od nużycy do raka skóry, dopiero najlepszy wet jakiego znam wiedział co to jest i wystarczyło że tylko na nią spojrzał.

Sunia dostawała ENCORTON (są tabletki 1 mg i 5 mg), lepiej kupować 5mg ze względu na cenę i dzielić na pół, dostawała też co trzy miesiące Synacten - ale tego leku już nie ma.

Uwierz mi ja też przeszłam to co ty a zwykły Encorton był wybawieniem, dostawała go do końca życia 1 tab (lub połówkę) dziennie - to nie jest drogi lek i nie było problemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taki sam problem miała koleżanka - i tak samo się skończyło - Encorton!

Link to comment
Share on other sites

Tyle że ja mieszkam w Opolu a wet nazywa się Gerard Król i Izabela Król, ale naprawdę polecam, jesli to jest uczulenie to spróbuj (jesli nie gronkowiec, grzybica....), możesz jej to podawać przez np. 3 m-ce i zobaczyć, mi i Negrze to uratowało życie.

Wiecznie się drapała, do krwi, na skórze widoczne były małe grudni, takie małe twarde guzki (maleńkie), czesto miał też do tego zapalenie spojówek, drapała się okropnie.

Przeszłam tą drogę więc sprawdź może dla twojego psiaka to też rozwiązanie, ale musisz się skonsultować z wetem (słuchaj może dam ci telefon do moich wetów, powiesz jak to wygląda i czy można stosować encorton - nie wiem co ci powiedzą bo ta na odległość to wiesz co można...) ale spróbować można!!

Gabinet Weterynaryjny. Król Izabela lek. weterynarii 45-831 Opole
Zamiejska 7
woj. opolskie powiat: opolski gmina: Opole

jej ojciec jest jeszcze lepszy nazywa się Gerard Król ale nie mam numeru - napisze Ci wieczorem
TEL (77) 4744882

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koduchaben']

Sunia dostawała ENCORTON (są tabletki 1 mg i 5 mg)

zwykły Encorton był wybawieniem, dostawała go do końca życia 1 tab (lub połówkę) dziennie

[/quote]
Encorton to steryd - podanie go przy grzybicy, zakażeniach bakteryjnych czy pasożytach skory nasili objawy. Świąd może zlikwiduje, ale za to pojawia sie inne niż wyłysienia zmiany skórne. Natomiast nie zadziała na świąd wywołany alergią pokarmową.
Pies jest alergikiem pokarmowym (jak wynika z testów, do ktorych osobiscie nie jestem przekanana, gdyż ich skuteczność przy alergizacji pokarmowej jest oceniana na 40-50%) - ale świąd w takim przypadku może się utrzmywać jeszcze do 2 miesięcy od zmiany diety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Encorton to steryd - podanie go przy grzybicy, zakażeniach bakteryjnych czy pasożytach skory nasili objawy. Świąd może zlikwiduje, ale za to pojawia sie inne niż wyłysienia zmiany skórne. Natomiast nie zadziała na świąd wywołany alergią pokarmową.
Pies jest alergikiem pokarmowym (jak wynika z testów, do ktorych osobiscie nie jestem przekanana, gdyż ich skuteczność przy alergizacji pokarmowej jest oceniana na 40-50%) - ale świąd w takim przypadku może się utrzmywać jeszcze do 2 miesięcy od zmiany diety.[/quote]

Wiem że to steryd i napisałam że to tylko w przypadku alergii, trzeba wykluczyć inne rzeczy

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci że nagra miała alergie wziewną i pokarmową, ani zmiana jedzenia ani wszystkie możliwe leki nie pomagały. naprawde przeszłam niezłe piekło aż trafiłam na Króla. Nie wiem ja nie mogę oceniać nie jestem wetem, ale mogę pomóc i napisać co w przypadku negry pomogło, a to już wet zdecyduje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...